vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

539 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Jorge, giorgos1999, djfloor, bloodlessz, Tazz, manoslykos

Twitter

Cloud Vapor-high VG

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Cloud Vapor-high VG
« στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 13:32 »
Καλημερα παιδια.

Εδω και καιρο περιμενα αυτη την σειρα να ερθει και επιτέλους την παρελαβα Σημερα.
Ειναι Μια Νεα Premium Υγρων Εκ Γαλλιας.


Η Σειρα εχει 4 Υγρα και ειναι σε αναλογιες vg pg 70-30% και την Βρισκουμε στον Τασο E-smokers.gr.


Λογο δουλειας δεν μπορω να τα ξανα δοκιμασω για να τα θυμηθω αλλα θα το κανω το βραδυ.




τα υγρα  ειναι.


Bilinga



Μια γλυκιά συνταγή από ζαχαρωμένο ξύσμα φλούδας πορτοκαλιού, βανίλια καθώς και μια γενναιόδωρη κουταλιά τυρί μασκαρπόνε.

Iroko


Ένα εξωτικό κοκτέιλ ανανά, ροδάκινο και ζουμερό πολτό ρόδι Ανδαλουσίας, τα οποία βρίσκονται μέσα σε κρέμα γάλακτος καρύδας. Ένα πολύπλοκο και μοναδικό φίλτρο. Να είστε προσεκτικοί, είναι πολύ εθιστικό!

Kasai






Κανέλα, βανίλια, μπισκότο και κρέμα: Μια πικάντικη και αυθεντική συνταγή.


Οι καλοφαγάδες θα αναγνωρίσουν αναμφίβολα τα περίφημα Cinnamon Roll της Δανίας.
Moabi

Εκπληκτική ένωση μανταρινιού και ροδάκινου. ‘Ενα φρουτώδες και γλυκό μείγμα με νότες από cranberry για υποξινισμένη τελική γεύση.




οι περιγραφες δεν ειναι δικες μου.ειναι δανεισμένες απο το e-shop.

Το βραδυ θα ποσταρω και την δικη μου γνωμη..


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Λοιπον παιδια οπως υποσχεθηκα ηρθε η ωρα για τα cloud vapor.
Πρόκειται για πολυ premium υγρα πολυ πιο ισορροπημένα και πολυπλοκα απο αλλα πολυδιαφημισμένα που εχω δοκιμασει.
ειναι High VG 70-30 και η βαση τους ειναι μαλακη και ευκολοατμιστη

Παμε λοιπον
Moabi-δοκιμή σε Apollo
μανταρίνι μαζι με ροδάκινο και στην εκπνοη cranberry

το υγρο απλα δίνει ρεστα.δεν μπορω να πω οτι μου αρεσουν τα υγρα που ειναι σκετα φρουτα χωρις καποιο κρεμωδες υποβαθρο αλλα αυτο ειναι το κατι αλλο.
στην εισπνοη νιωθεις το μανταρινι να δίνει μια οξινη νοτα μαζι με πολυ λιγο ευτυχώς(γιατι δεν μου αρεσει το ροδακινο στο ατμισμα) γλυκο ροδακινο και στο τελος νιωθεις το cranberry προφανώς να δίνει μια αλλη νοτα οξύτητας.
απλα σου τρεχουν τα σαλια.
Γλυκοξινο υγρο και πολυ ισορροπημένο.


Iroko-δοκιμη σε Apollo
Ανανας,ροδακινο χυμός ροδιου και γαλα καρυδας.

με το που ανοιγεις το μπουκαλι μυρίζει σαν δεντρακι αυτοκινητου με αρωμα καρυδας.
φρουτενιο υγρο και αυτο αλλα πιο εξωτικου στιλ.
Νιωθεις πολυ ευκολα τον ανανα και την καρυδα ενω το ροδακινο παει βολτα μαζι με το ροδι..
την πρωτη φορα που το δοκίμασα δεν μου αρεσε καθολου μπορω να πω αλλα τωρα ειναι καπως διαφορετικο.μια νιωθω τον ανανα και την οξύτητα του μια νιωθω την καρυδα,μια μου δίνει μια μικρη πικρα μια οχι.
πολυ παιχνιδιάρικο υγρο.
Δεν μπορω να το προτείνω αλλα αξιζει παρα πολυ να το δοκιμάσετε.
Ημουν ετοιμος να το κακολογισω αλλα με ξάφνιασε οτι μου αρεσει αυτη την στιγμη,ισως αυριο οχι και ισως μεθαυριο ναι.αλλα πρεπει να του αναγνωρίσω οτι ειναι πολυπλοκο και ευχάριστο.
Αρκετα εντονο αλλα παραδόξως ισσοροποιμενο


Bilinga-δοκιμη σε apollo
ξύσμα πορτοκαλι με βανίλια μπερμπον και μασκαρπόνε.

αυτο το υγρο με εχει τρελανει..εδω και καιρο ψαχνω κατι με πορτοκαλι κρεμα αλλα δεν εβρισκα(αν ξερετε κανενα καλο πειτε μου)
Ε αυτο με εστειλε σε αλλον κοσμο.
ξεκαθαρη η γευση του πορτοκαλιου με μια πολυ light κρεμα.αν ατμισεις και το αφήσεις στην ακρη νομιζεις οτι ήπιες φρεσκοστυμένο χυμο πορτοκαλι.
υπεροχο υγρο παιδια.εγω το λατρεψα.
πολυ ισσοροπιμενο υγρο.

Kasai-δοκιμή στον apollo
μπισκοτο κανελα βανιλια μπερμπον

Το μαυρο προβατακι της οικογενείας.εκει που ειχαμε τα φρουτα τσουπ και να ενα υγρο για τον καφε το πρωι.
αυτοι που δεν τους αρεσει η κανελα απλα να μην το δουν καν.
για πρωτη φορα καταλαβαινω οτι εχει μπισκοτο ενα υγρο.εχω δοκιμασει πολλα παρομοια αλλα δεν το ενιωθα.εδω ειναι ξεκαθαρο.
για οσους εχουν δοκιμασει ρολακια κανελας ειναι αυτο ακριβως.
Ζεστη ζυμη με κανελα,πολυ κανελα,παααρα πολυ κανελα.
Δεν με χαλαει.αλλα ισως με κουρασει μετα απο ωρα οπως καθε υγρο που εχει κανελα μεσα.

Εμενα προσωπικα μου αρεσε αλλα αλλους οχι λογο της κανελας.
Δεν μπορω να το προτείνω γιατι θελει ιδιαίτερα γουστα.

Συνοπτικά.
καποια μου αρεσαν πολυ καμια λιγοτερο αλλα ειναι απο τα υγρα που δυσκολα να πεις οτι δεν σου αρεσουν ολα.οποιος τα δοκιμασει σιγουρα θα τα θελει ολα στο ραφι του και αναλογα τα γουστα να τσιμπαει κι απο ενα.

Αν ηταν μαπα τα υγρα θα το ελεγα ξεκαθαρα.δεν εχω απολυτως κανενα κερδος απο ολο αυτο,το μονο που με νοιαζει ειναι να παρετε μια μικρη γευση πριν ξοδέψετε το καθε σας ευρω.

Αυτα απο μενα παιδια
over and out.



]

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 04, 2015, 00:31 από malossi »

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud Vapor-high VG
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 02:26 »
Το moabi τα σπάει. Σκεφτείτε κάτι παρόμοιο με το samba sun από AC  αλλά καλύτερο.

Στάλθηκε από το Nexus 7 (2013) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Cloud Vapor-high VG
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 13:05 »
Ο ατμοποιητής δεξιά, αυτός που είναι & ξαπλωμένος στην επόμενη φωτό, ποιος είναι???

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud Vapor-high VG
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 13:06 »
Λογικά πρέπει να είναι ο Cloud One με το air tip του Calix.

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud Vapor-high VG
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 01:01 »
τι ματι εχεις ρε Θανο...αντε ο cloud βγαζει ματι..το dp που το βρηκες... :o

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud Vapor-high VG
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 01:38 »
Χαρακτηριστικότατο το εν λόγω drip tip. :D

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud Vapor-high VG
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 00:54 »
@malossi .  Σωκράτη θα έλεγες πως το Bilinga μοιάζει καθόλου με το Queenside από 5pawns αν το έχεις δοκιμάσει κι εκείνο;  Η κρεμοβανίλια φαίνεται αρκετά ή απλά στρογγυλέυει;  Είδα αυτό με το τυρί και με απώθησε αρχικά, αλλά από την περιγραφή σου ψήνομαι για δοκιμή.

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud Vapor-high VG
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 01:28 »
Δεν το δοκίμασα  το qs..ναι η κρεμα υπαρχει σε μεγαλο βαθμο.

Φαντασου κατι σε τσιζκεικ αλλα με πορτοκάλι...

Σιγουρα και τα 2 ειναι ατα ίδια  επίπεδα...κατσλαβαινεις  και την κρεμα και το πορτοκαλί  εξίσου  το ιδιο..εμενα μου αρεσει αλλα δεν θελω να σε παρω με τιποτα στον λαιμο μου.

Στάλθηκε από το SM-G850F μου


Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud Vapor-high VG
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 01:40 »
Μάλιστα. Είναι στην ουρά με τα υποψήφια προς δοκιμή γενικώς αλλά θα περιμένω μάλλον μήπως και μπορέσω να το δοκιμάσω πρώτα.

Στάλθηκε από το Nexus 7 (2013) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Cloud Vapor-high VG
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 21:22 »
Μου ήρθε την παραμονή πρωτοχρονιάς το KASAI κι αφού έστησα τον phenomenon το άτμισα για 1,5 μέρα. 70 vg - 30 pg 12 mg nic. Η περιγραφή του υγρού είναι Κανέλα, βανίλια, μπισκότο και κρέμα.  Παρά την υψηλή vg όλα τα συστατικά είναι εκεί. Κυρίαρχη η κανέλα και το μπισκότο. Φοβερή απόδοση γεύσης και φυσικά πλούσιο ντουμάνι. Στα συν η πολύ ωραία και προσεγμένη συσκευασία και η χρηστική γυάλινη πιπέτα τύπου HALO που το συνοδεύει. Στα πλην η μάκα που αφήνει στην αντίσταση. Μετά από 2 τανκάκια το φυτίλι θέλει αλλαγή.
Πολύ ωραίο υγρό και δίνει αυτό που υπόσχεται. Οι λάτρεις του μπισκότου κανέλας πρέπει να το δοκιμάσουν.

Αποσυνδεδεμένος free

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud Vapor-high VG
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 18:39 »
 Δοκίμασα και τα 4  πριν κανένα 2μηνο στο  Athens Vape και κατέληξα στο IROKO.  Όπως λέει και ο malossi και σε μένα κυριαρχεί η γεύση του ανανά με λίγο στο βάθος καρύδα και τίποτα άλλο. Αλλά αυτό που μου έχει κάνει αρνητική εντύπωση είναι ότι ενώ η ποσότητα ατμού είναι ικανοποιητική, παρά ταύτα  στο άτμισμα ο  ατμός είναι πάρα πολύ αραιός. Δεν τον αισθάνεσαι και πολύ. Σαν να ρουφάς σκέτο αέρα.  Συγνώμη αλλά δεν ξέρω πως αλλιώς να το εκφράσω. 
 

Απ: Cloud Vapor-high VG
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 23:00 »
Το μοναδικο που με τιποτα δεν μου εκατσε ηταν το iroko.μα με τιποτα.βρηκα τα αλλα 3 πολυ ευγευστα και περιεργως αν και υποτοθεται πως εχουν αρκετη vg  δεν βγαλαν τα ντουμανια που περιμενα συμφωνα με το στησιμο μου.


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Cloud Vapor-high VG
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 23:07 »
Δεν εχω εμπειρια γευσης απο τα συγκεκριμενα, μονο οσφρησης αλλα αυτο με το μπισκοτο, το kasai στην μυτη ειναι  μελομακαρονο!Το κακο μετα βεβαια ηταν η λιγουρα...!

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud Vapor-high VG
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 23:48 »
Προς το παρόν έχω κάνει ένα μπουκάλι Moabi και το βρήκα απολαυστικό. Από τα λίγα υγρά που έφυγαν λες και τα ήπια.Το έκανα σχεδόν αποκλειστικά στον Madness με 2πλή αντίσταση στα 0,7 ωμ με 0,36μμ σύρμα, κάπου στα 50w. Ντουμάνι αρκετά πυκνό θα έλεγα.

Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud Vapor-high VG
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 00:54 »
Τα δοκίμασα σε κατάστημα αλυσίδας.
Κατώτερα των περιστάσεων.
Για 70VG είχαν "αρκετό" χτύπημα (6άρα νικοτίνη δοκιμής) και μικρή παραγωγή ατμού.

Θα τους δώσω μια δεύτερη ευκαιρία βέβαια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180416 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535371 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59725 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237265 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085215 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35333 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10160 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12