vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

514 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, white varadero, Jorge, camber, giorgos1999, grag

Twitter

Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"

Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #45 στις: Ιουνίου 04, 2015, 19:02 »
Πάω τώρα να πάρω και  ένα καουμπόικο καπέλο  :bye:
Χτύπησες ευαίσθητη χορδή τώρα, βλέπε COJ...


Αποτέλεσμα εικόνας για call of juarez
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 04, 2015, 19:12 από Επιτέλους το έκοψα »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #46 στις: Ιουνίου 07, 2015, 22:37 »
CRIME SCENE
KISS THEM ALL


Εκαναν αρκετό steeping και είναι σχεδόν έτοιμα για άτμισμα.
Οι εντυπώσεις:
Οι συνταγές είναι καταπληκτικές και το αποτέλεσμα δικαιώνει τον κόπο και την αναμονή.
Κάποιοι άνθρωποι έχουν απλά ταλέντο! Διότι, οι χρόνοι αναμονής είναι μεγάλοι για να κάνεις συνέχεια αποτυχημένα πειράματα.
Θεωρώ μεγάλο δώρο αυτό που έκανε ο Κώστας, δηλαδή ότι μοιράστηκε μαζί μας μια τέτοια γνώση και "έκαψε" εμπορικά συνταγές, που στα χέρια άλλων θα είχαν πάρει ήδη τον δρόμο για την παραγωγή.
Νομίζω ότι αυτό που αξίζει στο ταλέντο και το μεράκι σου, Κώστα, είναι να συνεργαστείς κάποια στιγμή με κατασκευαστή υγρών και δούμε τις δημιουργίες σου να κυκλοφορούν διεθνώς, είτε σε έτοιμα υγρά, είτε και σε μείγμα για diy.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #47 στις: Ιουνίου 07, 2015, 22:50 »
Οχι δεν θα κοκκινησω σαν τον αβαταρ σου Βουλα ... οχι  :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

Χαιρομαι που σου αρεσαν οι συνταγες αυτες  :D   ....   τα λογια σου ειναι πολυ σημαντικά για μενα !!!!!! 

Αντε γιατι πολυ κοκκινησα .. ωρα για καινουρια συνταγη αλλα θελει λιγο ακομα χρονο ..  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: ειναι νωρις ακομα ...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 07, 2015, 22:56 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #48 στις: Ιουνίου 07, 2015, 23:08 »
Nα.... έρχονται ώρες που δεν είμαι Τρύφωνας στη θέση του Τρύφωνα, να τα πω σωστά (γι΄αυτό δεν έκανα περιγραφή)


Δεν είναι μόνο να μου αρέσει ένα υγρό σαν άρωμα και άτμισμα. Οκ, δεν είμαι πολύ ιδιότροπη σ΄αυτό το θέμα, τα περισσότερα που πέφτουν στα χέρια μου τα βρίσκω ευχάριστα στο άτμισμα και τα αγαπημένα μου είναι αρκετά και καλύπτουν όλο το γευστικό φάσμα - καπνικά, γλυκά, μέντες, φρούτα.
Το θέμα είναι ότι αντικειμενικά αξιολογώ ότι οι συνταγές σου δίνουν ατμιστικά υγρά σύνθετα στη γεύση, ισορροπημένα και ραφιναρισμένα. Αν η ενασχόλησή σου ήταν επαγγελματική, θα περίμενα σε ένα χρόνο να δω από σένα premium υγρά εφάμιλλα των πιονιών. Απλά, το έχεις! (και κοκκίνισε όσο θες)

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #49 στις: Ιουνίου 10, 2015, 23:01 »
καλησπερα...κωστα στο after work οταν λες διαπλασιασμο??εννοεις για π.χ στις 41 σταγονες ry4 να γινουν 82???

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #50 στις: Ιουνίου 10, 2015, 23:26 »
Βουλα, του τα λεω και του τα ξαναλεω τοσο καιρο και τον εχει φαει η μετριοφροσυνη, πες τα χρυσοστομη.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #51 στις: Ιουνίου 10, 2015, 23:30 »
καλησπερα...κωστα στο after work οταν λες διαπλασιασμο??εννοεις για π.χ στις 41 σταγονες ry4 να γινουν 82???

στην συνταγη του After Work  το ποσοστο σταγονων Ry4 DB  ειναι ισσοροπημενο αν εσυ κανεις διπλασια ποσοτητα υγρου ναι θα διπλασιαστουν οι σταγονες αλλα αν εννοεις κατι αλλο ειμαι εδω να σε βοηθησω :|)


Γιαννη ειπαμε σε πληρωσα να τα πεις αυτα  αλλα εσυ το παρακανες ... μην ζητησεις αλλα χαχχαχαα :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #52 στις: Ιουνίου 10, 2015, 23:48 »
ok καλυφθηκα..νομιζα οτι στα 30 μλ μπορουσες να κανεις διπλασιασμο σταγονων στα αρωματα που χρησιμοποιεις για την συνταγη

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #53 στις: Ιουνίου 11, 2015, 00:31 »
Τα ποσοστα που εχω στην συνταγη ειναι  χαμηλα  6.5 % (για τα αρωματα ) αλλα ειναι σε βαθμο που ειναι ξεκουραστο σαν υγρο .. αν εσυ προτιμάς πιο μεγαλες περιεκτικοτητες σε αρωμα τοτε μονο τοτε θα ανεβασεις σε σταγονες τα αρωματα σου .. αλλα θα σου ελεγα πρωτα να το δοκιμασεις ως εχει και μετα αποφασιζεις αν πρεπει...  :yes:


Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #54 στις: Ιουνίου 11, 2015, 00:34 »
οκ..ετσι το εχω ξεκινησει οπως το εχεις βαλει στην συνταγη..
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #55 στις: Ιουνίου 11, 2015, 00:34 »
και αν κανεις διπλασιασμο σε αρωματα ναι τοτε ισχυει αυτο που με ρωτησες απο την αρχη .. δηλαδη θα πας σε ποσοστο 13% σε αρωματα (συνολικο ποσοστο σε αρωματα) ... αλλα αυτο ειπα πρεπει να το αρχισεις στην βασικη συνταγη και μετα σιγα σιγα να το ανεβασεις εκει που θελεις

Αποσυνδεδεμένος AK47

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #56 στις: Ιουνίου 13, 2015, 01:26 »

Διαβάζοντας το νήμα απλά ένιωσα την ανάγκη να πω ένα μεγάλο μπράβο!
ΜΠΡΑΒΟ λοιπόν από καρδιάς και σε ευχαριστώ που μοιράζεσαι απλόχερα μαζί μας τις εμπνευσμένες σου συνταγές (και περιγραφές)!

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #57 στις: Ιουνίου 13, 2015, 02:35 »
Κώστα συγχαρητήρια και από μένα για αυτά που προσφέρεις με την καλή σου την καρδιά σε όλους μας.
Οι συμβουλές σου είναι πολύτιμες για μας που ασχολούμαστε με το DIY και δυστυχώς δεν μας περισσεύουν λεφτά για αποτυχίες.
Θα ήθελα να σε ρωτήσω κατά τη γνώμη σου, πόσο ποσοστό % αρώματος RY4 double και πόσο Pyrazin, να βάλω σε βάση 50/50 8mg; Μου αρέσουν μόνο τα καπνικά. :yes:
Μπορεί να βάλω και ελάχιστο cotton candy (μαλλί της γριάς).
Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Αποσυνδεδεμένος karas121173

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #58 στις: Ιουνίου 13, 2015, 11:31 »
Kαλημέρα. Λόγο του ότι είχα τα υλικά από τους κλώνους του catle long και του tribeka, μόλις έφτιαξα το after work. Nομίζω ότι θα μου αρέσει περισότερο από το tribeka, που κάτι με χαλάει σε αυτό. Να πώ εδώ ότι είμαι λάτρης του halo voodoo και θα ήθελα στο μέλον να δοκιμάσω κάτι κοντά σε αυτό, γιατί πλέον μόνο σε ιδιαίτερος περιπτώσεις μπορώ να το ατμίσω. Το κόστος είναι μεγάλο για καθημερινό υγρό.Συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλεία που κάνεις.
 

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #59 στις: Ιουνίου 14, 2015, 13:39 »
Κώστα συγχαρητήρια και από μένα για αυτά που προσφέρεις με την καλή σου την καρδιά σε όλους μας.
Οι συμβουλές σου είναι πολύτιμες για μας που ασχολούμαστε με το DIY και δυστυχώς δεν μας περισσεύουν λεφτά για αποτυχίες.
Θα ήθελα να σε ρωτήσω κατά τη γνώμη σου, πόσο ποσοστό % αρώματος RY4 double και πόσο Pyrazin, να βάλω σε βάση 50/50 8mg; Μου αρέσουν μόνο τα καπνικά. :yes:
Μπορεί να βάλω και ελάχιστο cotton candy (μαλλί της γριάς).
Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Μακη σου συνηστω αν εχεις την ευχερεια να κανεις το AFTER WORK  αλλα αν παλι θελεις να σταθεις μονο σε αυτα τα αρωματα που μου ειπες σου προτεινω να κανεις σε ενα 10μελο 
RY4 DB 4% (αρχισε απο κει ) AP 0,3% και CC 0.2% απο κει και περα βλεπεις και κανεις ... βαλε αν θελεις να δουλεψεις με την μεθοδο μου .... το AP και  CC  μαζι σε 2 μλ βαση  και το RY4 DB  μονο του με την υπολοιπη βαση (θα υπολογισεις ποσα μλ ειναι τα αρωματα και αφαιρεις απο το 10μελο μετα βαζεις την υπολοιπη βαση με το RY4 DB  αστα για καμια εβδομαδα μονα τους και μετα ενωσε τα και αστα τουλαχιστον 2 εβδομαδες ... αν θελεις να εχεις κατι πιο ιδιαιτερο  .. στο μιγμα με το RY4 DB  μαζι με την βαση ριχνεις και 1 σταγονα μενθολη ή οτι αλλο εχεις .... αστα να ωρημασουν

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180512 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536032 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59754 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237333 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15492 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136102 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085272 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10207 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12