vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

543 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Jorge, giorgos1999, bloodlessz, kyrgiannis, manoslykos

Twitter

Dr. Stanley Clark's Original Recipe Snake Oil

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Dr. Stanley Clark's Original Recipe Snake Oil
« στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 15:49 »
 Όταν πρωτοέγινε παρουσίαση στο φόρουμ για την συνδρομητική υπηρεσία Drippa, μπήκα να ρίξω μια ματιά. Από όσες εταιρείες ανέφερε, και έλεγξα αρκετές, μου έκανε εντύπωση το όνομα ενός υγρού: Dr Stanley Clark’s Original Recipe Snake Oil. Φιδόλαδο? Καλό μου ακούγεται!

Χτες το βράδυ λοιπόν, επικοινώνησα με το φίλο chriscorfu88 για να τον ρωτήσω για τη συμπεριφορά των vaponaute σε ΙΑΤΤΥ. Δεν είναι όμως αυτό το θέμα μας, αλλά το ότι μου είπε ότι έχει στην κατοχή του Snake Oil. Χαρές και πανηγύρια, ιδιαίτερα όταν μου είπε ότι δεν είναι 18ρι ως συνήθως γι αυτόν αλλά 12ρι. Έτσι, πέρασα μια βόλτα από την εργασία του και με χαρά μου γέμισε τον κλώνο!

Dr Stanley Clark’s Original Recipe Snake Oil, 12mg, 60-40 PG/VG.
Kayfun 3.1ES Clone, Kanthal D 0.28mm, 3mm, 1.62Ω.

Πάμε πρώτα απ’ όλα στη συσκευασία, αυτή που διαφημίζει η ΤΜΑΧ τουλάχιστον. Amber μπουκαλάκι, με απλή ετικέτα το οποίο παραπέμπει στο «γιατρικό της γιαγιάς» το οποίο συναντάμε σε ταινίες Western. Ταυτόχρονα, η εταιρεία προσφέρει και συσκευασία 50 και 100 ml σε απλό πλαστικό μπουκάλι, με σκοπό την επαναγέμιση του αρχικού. Κυκλοφορεί σε δυνάμεις νικοτίνης 0,6,12,18 και 24mg. Η τιμή τους διαφέρει ανάλογα τη συσκευασία: 13 λίρες για το 30ρι amber μπουκαλάκι, 19 λίρες για το 50μελο refill, 29 λίρες για το συνδυασμό 30ml amber & 50ml refill, και 35 λίρες κοστίζει το 100ml refill. Στην Ελλάδα μπορείτε να το βρείτε στο primecig.gr προς €20/30ml. Φέρνοντας το μπουκαλάκι στη μύτη, εκπληρώνεται η πρώτη υπόσχεση της εταιρείας, η οποία μιλάει για γεύσεις που θυμίζουν παιδική ηλικία. Ένα άρωμα το οποίο περιέχει πολλά άλλα, και στην τελική του εκδοχή θυμίζει την γρανίτα Algida Grillo η οποία είχε γύρω γύρω κατακόκκινη φράουλα και στη μέση λεμόνι. Σέταρα το GOD στα 13W και ξεκίνησα. Παράξενες εμπειρίες στις αρχικές τζούρες και θα συμφωνήσω με το Χρήστο ο οποίος μου είπε ότι με την πρώτη του δοκιμή, απόρησε πως μπορεί αυτό το υγρό να βραβεύτηκε ως το καλύτερο του 2013. Όσο προχωρούσα όμως, τα πράγματα πήραν μια ευχάριστη τροπή. Κατ’ αρχάς, το υγρό είναι δροσερό. Αλλά δεν είναι η δροσιά την οποία παίρνεις από μέντα ή μενθόλη, αλλά από γλυκάνισο ή γλυκόριζα. Τη στιγμή που μεταφέρεις τον ατμό από το στόμα στα πνευμόνια, νιώθεις ότι καταπίνεις μια κουταλιά παγωτό. Και από θέμα δροσιάς, και από θέμα γεύσης. Και σε όλη αυτή τη διάρκεια, στο στόμα σκάνε γεύσεις από λεμόνια, πορτοκάλια, μανταρίνια, γκρεϊπφρουτ, σε στιγμή που επιλέγουν αυτά να εμφανιστούν, και μια ιδέα γλύκας, ή οποία τελικά κλείνει με γλυκάνισο ή γλυκόριζα. Το υγρό δεν είναι καθόλου όξινο, καθόλου γλυκό και καθόλου πικρό. Θα έλεγε κανείς ότι δεν κεντρίζει κανένα από τα σημεία της γλώσσας που αντιλαμβάνονται τη γεύση, παρά μόνο το πέμπτο στοιχείο, αυτό που καταλαβαίνει το βάθος και την πυκνότητα. Αυτό που μάθαμε μέσα από googlάρισμα ως Umami. Στη ρινική εισπνοή είναι που καταλαβαίνεις περισσότερο το πορτοκάλι, ενώ στην εκπνοή έχεις την αίσθηση ότι μόλις τρως γρανίτα. Όσο προχωράς με το υγρό, γίνεται πιο έντονη η παρουσία του πορτοκαλιού, καθώς νιώθει κανείς εκείνο το ελαφρύ κάψιμο στο λαιμό, χαρακτηριστικό των υγρών που περιέχουν πορτοκάλι. Πάμε τώρα στην επίγευση, η οποία είναι επίμονη και έρχεται σε δύο στάδια. Στην αρχή, η ελαιώδης αίσθηση και γεύση που λαμβάνει κανείς από φλούδα πορτοκαλιού, η οποία ακολουθείται από γλυκάνισο, ή γλυκόριζα. Αυτά τα δύο, πολύ δύσκολο να τα ξεχωρίσω ώρες ώρες. Το ντουμάνι είναι απίστευτο για υγρό 60% PG, ενώ το χτύπημα πολύ ελαφρύ για συνδυασμό δροσιάς και 12mg και 60% PG. Σε σημείο να το θεωρείς 6ρι. Στη σελίδα της Tmax, η περιγραφή μας μιλάει για κιτρώδεις γεύσεις, πασπαλισμένες με ζάχαρη, ισορροπημένες με μια ιδέα γλυκάνισο, που στην εκπνοή σε χτυπάει με μια απρόσμενη δροσιά. Δεν μένει παρά να συμφωνήσω απόλυτα. Να πούμε σε αυτό το σημείο, ότι τα υγρά ωριμάζουν στις εγκαταστάσεις του κατασκευαστή για 10-14 ημέρες και μας έρχονται έτοιμα προς άτμισμα. Θα μπορούσα σίγουρα να το ατμίζω όλη μέρα. Μοναδική παραφωνία, το κάψιμο στο λαιμό από το πορτοκάλι, το οποίο δεν υπάρχει στην αρχή. Μου θύμισε εποχές που άτμιζα σοκολάτα πορτοκάλι Atmos Lab σε CE4+. 94/100

Το review, μπορείτε να το διαβάσετε και στο http://cruiser79.blogspot.gr/2015/02/dr-stanley-clarks-original-recipe-snake.html μαζί με όλα τα άλλα review που έχω κάνει!



 

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Dr. Stanley Clark's Original Recipe Snake Oil
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 18, 2015, 19:36 »
Σημερα ειχα στα χερια μου ενα δειγμα απο το Snake oil (e-smokers) και να πω την αλήθεια μόλις πήγα σπίτι δεν κρατήθηκα καθόλου ... άλλαξα στον K4 σύρμα και βαμβάκι τον έπλυνα καλά έφτιαξα μια αντίσταση στα 2 Ω ήθελα να απολαύσω ότι γεύση είχε να μου δώσει και αφου γέμισα το τανκ (προσοχή θέλει γυάλινο ή ατσάλινο τανκ .. σίγουρα είναι πολύ όξινο το υγρό) το έβαλα στα 12Watt και άρχισα το ταξίδι

Πρωτη εντυπωση απο τη μυρωδια στο μπουκαλακι : Φρεσκοστημενη λεμοναδα πορτοκαλαδα μιξ ... δεν πήρα κατι αλλο στην όσφρηση του υγρου

Πρωτη Τζουρα , δευτερη τζουρα, τριτη Τζούρα (αποτέλεσμα): πριν πω τη γεύση που πηρα θα σας ρωτήσω να σκεφτείτε τις πορτοκαλάδες και λεμονάδες ΕΨΑ .. αν εχετε πιει αυτο το αναψυκτικο σιγουρα οι πρωτες τζουρες θα σας το θυμίσουν 90%.

Συνεχιση ατμισματος: δροσερό υγρό απο όξινα εσπεριδοειδή λεμονι και πορτοκάλι που ισως το λαμβάνεις οχι σε χυμό αλλα ίσως σε καραμέλες και παγωτό ...

Εκπνοη και εντυπωσεις : Συνεχίζω εκει που σας έλεγα για το ΕΨΑ πορτοκαλάδα λεμονάδα ... στην εκπνοή λαμβάνεις ολο αυτό το δροσιστικό του αναψυκτικού και ίσως μια δόση από δροσιά ανθρακικού του αναψυκτικού (μονο το ρέψιμο δεν κάνεις )

Γενικα συμπερασματα του υγρου: χτύπημα για 40-60 VG PG  δεν ειναι του θανατά αλλα αρκετά καλό , δροσιά γεμάτη γεύση δεν κουράζει και για το καλοκαίρι θα είναι το πρώτο που θα αναζητήσετε να ατμισετε, ντουμάνι άπιαστο και πυκνό για τέτοιο Blend


Βαθμολογια : Το  Snake Oil  γαι μενα (παρολο vegakias) παιρνει για γευση που θα τολμησω να πω στρογγυλεμενη γευση και οχι κατι να κουραζει , για διατηρηση γευσης, για ντουμανι και χτυπημα 9/10

Τελος : στην ατμοσφαίρα αφήνει μια γευση απο babalou  τσίχλες φράουλα λεμόνι και μάλιστα κρατάει για ώρα .. πολυ ωραία μυρωδιά που μου θυμίζει ταν ήμουν παιδί και είχα στην τσέπη μου ενα σωρό απο αυτές τις τσίχλες και άλλες τόσες στο στόμα....


Αν περασετε απο το μαγαζι πρεπει να το δοκιμαστε
 ευχαριστώ Τασο για το δειγμα :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 18, 2015, 19:45 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dr. Stanley Clark's Original Recipe Snake Oil
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 18, 2015, 19:46 »
Χαιρετίζω μεγαλόπρεπα τον νέο juice reviewer του forum. Μπράβο και στον Κώστα. Πολύ καλή προσέγγιση, ξεχωριστό-συμπυκνωμένο στυλ, ενορατικές περιγραφές.
Υ.Γ.: Μου κάνει εντύπωση ένα υγρό με περισσότερη PG όταν κλέβει την καρδιά ενός VG οπαδού. Κάτι καλό κάνουν.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Dr. Stanley Clark's Original Recipe Snake Oil
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 18, 2015, 22:44 »
Update : μετα απο 4 ωρες ατμισμα με το snake oil δεν κουραστικα αλλα  νομιζω ειναι για καποιες ωρες την ημερα .. ισως μετα το φαγητο ή για να ξεκουραστεις απο το καθημερινο σου ... τα εσπεριδοειδή ερχονται συνεχεια δυνατα χωρις να χανεις την γευση τους και αυτο ισως για καποιους να ειναι κουραστικο ..... παντως μετα απο 4 ωρες ακομα το θεωρω παρα πολυ καλο υγρο..

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Dr. Stanley Clark's Original Recipe Snake Oil
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 18, 2015, 23:37 »
Κώστα πέρασα από εκεί εχθές το είχε για δοκιμή ;; δεν το πρόσεξα καθόλου αλλά το είδα σε κουτί ότι τα έφερε.

Το δοκιμάζω και ενημερώνω και εγώ από την μεριά μου :)

Αποσυνδεδεμένος sxolare

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping IS the future and the future IS now :D
Απ: Dr. Stanley Clark's Original Recipe Snake Oil
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 25, 2015, 14:24 »
Ατμιζω περίπου 4 ml την μέρα , όταν έβαλα στον kayfun το συγκεκριμένο υγρό ατμισα περίπου 11 ml σε μια μέρα...απίστευτο υγρό  εξαφανίστηκε το 30ml  σε χρόνο dt, η περιγραφή του Τρύφωνα και του Κώστα τα λένε όλα η μοναδική μου διαφωνία είναι για το κάψιμο που λέει ο Τρύφωνας, εγώ δεν ένιωσα τίποτα τέτοιο είναι υγρό που το κάνεις 24/7 άνετα.

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Dr. Stanley Clark's Original Recipe Snake Oil
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 25, 2015, 14:30 »
Ατμιζω το συγκεκριμένο υγρό εδω και 2 μερες,δεν με χει κουράσει καθόλου, πλούσια γεύση από εσπεριδοειδή, πορτοκαλί, λεμόνι και γλυκάνισο, ο οποίος σε συνδιασμο με υγρα με ξετρελαίνει! το κατατάσσω στα γκουρμέ υγρα, δεν μου παει η καρδιά να το κάνω συνέχεια καθώς δεν θέλω να χασω την υπέροχη γεύση του , 2-3μλ την μερα και ειμαι απόλυτα ευχαριστημενος!

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Dr. Stanley Clark's Original Recipe Snake Oil
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 25, 2015, 19:43 »
Δεν καιει καθολου  :yes: για εμενα ερχεται σαν ενα ξεκουραστο υγρο για μια αλλαγη στην διαρκεια της ημερας .. και κατι που διαπιστωσα .. σηκώνει αραιωση ακομα και στα  1-1 με ενα πολυ φινο ηπιο ατμισμα με ολα αυτα που σου δινει το 100% χωρις αραιωση  γευση .. και σε τετοια αραιωση δεν κουραζει ποτε ... :nope:

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Dr. Stanley Clark's Original Recipe Snake Oil
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 25, 2015, 20:12 »
φιλε κωστα συμφωνω για τη αραιωση,εχω αραιωση ενα 10μελακι 6μλ βαση μηδενικη και 4 μλ 18αρι υγρο και δεν εχω χασει καθολου γευση απο το υγρο :yes:

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: Dr. Stanley Clark's Original Recipe Snake Oil
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 03, 2015, 09:27 »
Παραγωγός : TMAX-JUISE

Χώρα προέλευσης : UK

Νικοτίνη : 12mg

Συσκευασία : 30 ml

Τιμή :19,00 €—–20€

Εισαγωγέας : http://primecig.gr/ygra-anaplirosis/tmax-juices/snake-oil-30ml-detail

Εισαγωγέας : http://www.e-smokers.gr/product-category/e-liquids/snake-oil/

Μύτη: Καθαρή μύτη, υψηλής έντασης,
Στόμα:Πλούσιο στο στόμα, , Η επίγευσή του στα 7-10 δευτερόλεπτα αρκετά μεγάλη

Κατά τα άλλα  ..  είναι ένα μείγμα από εσπεριδοειδή,,, στη μύτη φέρνει νότες από αψέντι & Star Anise (κινέζικο γλυκάνισο),που  σου αναδίδει μια μεθυστικη  αίσθηση  . Στο στόμα είναι αρκετά και  έξυπνα δροσερό μιας και στην στη γευστική του παλέτα περιλαμβάνει, μενθολη με μια ελαφριά πικράδα που παιχνιδίζει στα κρυφά. Το τελείωμά του είναι μεγάλο προς μέγιστο, στο οποίο υπάρχει η μαύρη ζάχαρη που  μαζί με τους όξινους τόνους  [ μαγέυτικο τελειωμα ]    εχεις  το  100%  γιατι  αυτο  το  υγρο  ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ  ΥΨΗΛΗ  ΘΕΣΗ

Ένα αρκετά στρογγυλεμένο υγρό του οποίου η επιτύχεια έχει να κάνει ότι όλα τα αρώματα κάνουν την εμφάνιση τους όσο και όπως πρέπει ………

Συμπέρασμα: Yγρό  με εξαιρετικη  τεχνικη
Σχόλια : άριστη ισσοροπια γεύσεων

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Dr. Stanley Clark's Original Recipe Snake Oil
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 03, 2015, 15:37 »
αστεροιδής γλυκάνισος... μάλλον δεν είναι για μένα αν και με τις περιγραφές σας με λιγώσατε :)

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dr. Stanley Clark's Original Recipe Snake Oil
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 07, 2016, 00:34 »
Παιδια σκεφτομαι να το δοκιμασω,το πολυκαρβονικο του τηλεμαχου v2plus θα την παλεψει λετε η θα μεινω με την καμπανα στα χερια?

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Dr. Stanley Clark's Original Recipe Snake Oil
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 07, 2016, 09:01 »
Καλημέρα , μην κάνεις την δοκιμή μόνο γυαλί ή ατσάλι.

Αποσυνδεδεμένος Atairiastos7

  • **
  • 268
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dr. Stanley Clark's Original Recipe Snake Oil
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 06, 2016, 20:28 »
Φερνει καθολου στο http://www.310.gr/%CF%85%CE%B3%CF%81%CE%AC-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CF%89%CE%BD/jungle-hit-liquids

Αποσυνδεδεμένος CyberCr33p

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dr. Stanley Clark's Original Recipe Snake Oil
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 07, 2016, 09:33 »
Παιδια σκεφτομαι να το δοκιμασω,το πολυκαρβονικο του τηλεμαχου v2plus θα την παλεψει λετε η θα μεινω με την καμπανα στα χερια?

Θα σου μείνει η καμπάνα στα χέρια.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180413 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8283 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535324 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59724 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14754 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085214 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35331 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10157 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12