vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

501 επισκέπτες, 2 χρήστες
chrismet, camber

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Οι γεύση ήταν από την αρχή πολύ κοντά απλά στον κλώνο έβγαινε έντονα αυτή η μεταλλιλα του καινούργιου που αναφέραμε, ο Μιχάλης βέβαια ανάφερε ότι υποχώρησε εντελώς αλλά αφού έφυγε απ'το σπίτι κι έκτοτε δεν βρεθήκαμε από κοντά ώστε να τον ξαναδώ κι εγώ. Όση ώρα βρισκόταν εδώ η γεύση μετάλλου όντως είχε αρχίσει ήδη να υποχωρεί όμως όσο τον δοκιμάζαμε οπότε εμπιστεύομαι απόλυτα κι αυτό που ανέφερε λίγες ώρες μετά.
Σε κάθε περίπτωση αν δεν είναι και εντελώς ίδιοι για τους δικούς μου κάλυκες, σίγουρα χωρίς αυτή τη γεύση μετάλλου θα έρχονται πολύ πολύ κοντά. Και μόνο τη διαφορά τιμής να υπολογίσει κανείς όμως.. ;)

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Με κάλυψες!!! άσε που είπατε οτι Εχει λιγο πιο σφιχτή τζούρα ο κλώνος. Και να θέλαμε παντως εχει καταντήσει γελοίο το θέμα με τον αυθεντικό Φλεβάρη θα εβγενε και κοντεύει καλοκαίρι :) παίζει να εννοούσαν Φεβρουάριο του 2017 βεβαια


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Για calix ρωτούσε :)
Έγινε τελικά το vs σε κλώνο και αυθεντικό cloud? κάντε ενα test βρε παιδιά αφου Γνωρίζεστε και με τους δυο ατμοποιητες με ίδιο στηςιμο και υγρο να δουμε αξίζει να πάρουμε original. Τον δικό μου το βλέπω να τον παραλαμβάνω γυρω στις 20 του μήνα μαζι με δευτερο phenomenon, κλώνο αυτή τη φορά γιατι με 15€ που τον βρήκα δεν έλεγε να μην το παρω Αν και έλεγα για hurricane αλλα είπα να παρω κλώνο δοκιμασμένο απο πολλούς. Με τον cloud ήταν ρίσκο δεν ειχε παραλάβει κανεις οταν έκανα παραγγελία αλλα σιγα 19-20€ μου πήγε


Διαγραφη αμεσης παραθεσης.
διαβασες το νημα του κλωνου?
εχει γινει αναλυτικα

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Είναι τρελοί αυτοί οι Κινέζοι!!!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Ενα μυνηματακι το έστειλα πάντως να δώ πόσο πάει το μαλλί :-[ Kαι μας έγραψε η κινέζα στο νινί της  :thumpdown:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 07, 2016, 03:31 από Dimitrisbo »

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
https://www.fasttech.com/product/2778100
Τον έχει κανένας αυτόν?Λέει τίποτα?

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Άψογος κλώνος! 

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Aπο γεύση τη λέει?Σκεφτομαι να πάρω αυτον και έναν phenomenon και να σουτάρω τον kayfunv4,να έχω αυτούς τους 2 και τον hurricane.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Μήτσο αυτών που δείχνεις στο λινκ τις fast Tech δεν των ξέρω αλλά όσο αφορά το φαινόμενο για τα δικά μου γούστα δεν έχει αντίπαλο και για τούς άλλους δύο που αναφέρεις τους έχω δοκιμάσει από των φίλο και συνστμιστη antonelos και σαν οπτικό αλλά και γευστικά δεν με άφησαν αδιάφορο εξίσου καλή και αυτή αν δεν σε προβληματιζει ο kayfun V4 με διαρροές και άλλα θα σου πρότεινα να των κρατήσεις και αυτό στην συλλογή σου

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Δεν έχω θέμα με διαρροές αλλά από τη μέρα που έπεσα στα γκάζια και τη γεύση του hurricane δε με καλύπτει πλέον.Θα του δώσω μια ευκαιρία με ένα bell cap που έχω παραγγείλει από fast και 0,36mm σύρμα μπας και...

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Aπο γεύση τη λέει?Σκεφτομαι να πάρω αυτον και έναν phenomenon και να σουτάρω τον kayfunv4,να έχω αυτούς τους 2 και τον hurricane.

Ειναι γευσατος και αξιζει σιγουρα να τον δοκιμασεις, τα μονα δυο μειονεκτηματα για μενα ειναι: 

α) δεν εχει γυαλινο τανκ, 2 πλαστικα και 1 ατσαλινο
β)  οι ορειχάλκινες επαφες ερχονται σε επαφη με τον αερα που εισπνεεις οποτε δεν μπορεις να τις καθαρίσεις με χημικα, νεφτι ή brasso. 
Αυτη πρεπει να ειναι και η μονη διαφορα με τον αυθεντικο που εχει ανοξειδωτες επαφες (παλι βλακεια των κινεζων).


Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ για τις info!Σε μια εβδομάδα in da card..

Αποσυνδεδεμένος lakis3

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • The Only One ALIVE !!!
Καλημέρα,
Έχω έναν Kayfun Nano με deck από Lite Plus. Έτοιμο σετάκι με τανκ από γυαλί αγορασμένο περίπου 6 μήνες τώρα. Το έχω για καβάτζα στο σπίτι μια και με το γυάλινο τανκ δεν μπορώ να το κυκλοφορώ έξω. Το πρόβλημα που έχω είναι κατά το γέμισμα. Έχω σχεδόν πάντα διαρροές από το ντριπ τιπ και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.

Η διαδικασία αναπλήρωσης είναι η εξής απλή.
Γυρνάμε τον ατμο ανάποδα.
Ξεβιδώνουμε την βίδα αναπλήρωσης.
Βάζουμε υγρό με μεταλλική βελόνα. (Σε αυτό το σημείο και ενώ γεμίζω έχω διαρροή από το ντριπ τιπ)
Κλείνουμε την βίδα.

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ή αν υπάρχει και άλλος τρόπος αναπλήρωσης πιο απλός αν τον αναφέρει.
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Λάκη το ίδιο πρόβλημα είχα και γω με τον KL+ με το γυάλινο τανκ που έχει τα δύο μεταλλικά δαχτυλίδια με τα ο-ρινγκς.
Το πρόβλημα έγκειται στον περιορισμένο χώρο και στην μικρή τρυπούλα που έχει για να χωρέσει η βελόνα του μπουκαλιού.
Αν παρατήρησες η βελόνα του μπουκαλιού δεν χωράει να μπει αρκετά μέσα στον ατμοποιητή, αλλά φθάνει μέχρι σε ένα σημείο και κοντράρει στο δαχτυλίδι που εκ φύσεως είναι αρκετά χοντρό και καλύπτει μέρος της τρύπας γεμίσματος.
Έτσι όταν πατάς το πλαστικό μπουκαλάκι και διοχετεύεις υγρό με πίεση αυτό δεν προλαβαίνει να τρέξει όλο κάτω στο τανκ αλλά ένα μέρος του εισχωρεί από τα δύο κανάλια που έχει το ντεκ της βάσης μέσα στο χώρο ατμοποίησης και από την καμινάδα στο ντριπ τιπ και από κει στα χέρια σου ή στο τραπέζι. :laugh1:

Η λύση που έδωσα σε αυτό το θέμα που είχα και γω είναι το "φάγωμα" με ντρέμελ ελάχιστα του κάτω μέρους του δαχτυλιδιού ίσα που να περνάει η μύτη - βελόνα του μπουκαλιού.
Θέλει πολύ προσοχή βέβαια να μην κάνεις ζημιά.
Για να καταλάβεις πρέπει (χωρίς υγρό μέσα) να λύσεις τον ατμοποιητή σου και να αφήσεις μόνο την βάση με το κάτω δαχτυλίδι βιδωμένο καλά στην βάση.
Τότε δες την τρύπα από την οποία γεμίζεις υγρό και θα καταλάβεις τί λέω.
Δοκίμασε να βάλεις την βελόνα του μπουκαλιού μόνη της και θα δεις ότι δεν χωράει.
Αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου είναι εύκολο να το λύσεις αυτό το θεματάκι.
Από ότι βλέπω είσαι Σαλονικιός.
Αν θέλεις έρχεσαι σπίτι μου κερνάω φραπεδιά και στο τακτοποιώ εγώ άμεσα.
Εσύ βάζεις μόνο την βενζίνη σου. :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35665 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182661 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10621 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364