vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

500 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, aalex, vasim, Lazy Dog, Stelan Patra, Ducati.Jimakos

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Καλυξ και Τηλέμαχος υπάρχουν και μάλιστα 1:1. Φαινόμενο δεν ξέρω. Λινκς και ινφο δεν δίνω από σεβασμό στα παιδιά, αν και έχει πάρει το αυτί μου κατι για παραγωγή σε βουλγάρικα cnc για μερικούς, χωρίς να γνωρίζω απολύτως βέβαια...

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Τα ειδα χθες.


http://www.alibaba.com/product-detail/-strong-Eviva-strong-T-strong_60279619916.html


http://www.alibaba.com/product-detail/2015-Hot-Sale-RBA-A-bomb_60283045831.html


http://www.alibaba.com/product-detail/Four-MG-New-Arrival-Rebuildable-Eviva_60281698302.html


Αυτα εχουν και το logo του Atmistique επανω....... :tongue_smilie:


Και μόνο η φράση "Most Popular Rebuildable Eviva-T Atomizer" με την οποία τα διαφημίζουν πρέπει να κάνει τον Τάσο και το Κώστα υπερήφανους.
Βέβαια την Κινεζιά τους την έκαναν και μεγάλωσαν το τάνκ ώστε να μην μπλέξουν με copyright.

Με μία λέξη : ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Αυτό το θέμα αφορά κλώνους επισκευάσιμων και νέες κυκλοφορίες. Υπάρχει άλλο θέμα για συζήτηση περί αυθεντικών και κλώνων, χωρίς φυσικά τις προσωπικές αντιπαραθέσεις των δύο μηνυμάτων που διαγράφηκαν.

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Έχω τον Rose V2 και ψάχνω να βρω το stumpy kit για να γίνει λίγο μικρότερος.  Το έχει βρει κανείς, έστω και την καμινάδα μόνο, τανκάκι μπορώ να βρω.  Σε όσα μαγαζιά το έχω βρει είναι out of stock (ακόμα και το original)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
χα... τώρα είδα το νήμα και διάβασα για τον μαιμουδοεβίβα...
nesplit, μόλις μέτρησα τον εβίβα μου. Ιδιος σε διαστάσεις είναι με τον κινέζικο.
36.8 ύψος. Για τη διάμετρο μπερδεύτηκα. Στον τίτλο του προιόντος λένε 23, όπως ο αυθεντικός, κάτω στην περιγραφή 22.
Πάντως από όσο κρίνω από τις φωτό... χίλιες φορές ο εβίβα μου δια χειρός Κων/νου και Τάσου, παρά 5 από δαύτους.

Αποσυνδεδεμένος ralloss

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας


Μια ερωτηση παιδες..και συγχωρεστε με γιατι εχω μπλεξει τα μπουτια μου λιγο και δεν ξερω τι θελω..
Χαζευοντας σε αλλο ποστ, επεσα πανω σε αυτο:

http://www.vapesin.com/atmopoiites/kayfun-mini-v2-1-es-episkeyasimos-atmopoiitis-klonos.html

και μιας και θα ηθελα και κατι λεπτουλι, για πιο διακριτικο με μια απλη μπαταριουλα,
αυτο πιστευετε με απλη ego πχ θα κανει δουλεια;

Φανταζομαι θα θελει λεπτο συρμα και γυρω στα 1,5 ωμ αντισταση , για να μην ειναι ψοφιο;

Επισης αυτος σαν κλωνος ειναι για να τον εμπιστευτεις γενικα;

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
 Δεν θα έδινα για κανένα λόγο 30 ευρω για να παρω αυτον τον ατμο και ουτε νομίζω οτι θα "παιζει" καλά πάνω σε ego..  Προσωπική άποψη αυτά..

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Αν θες κάτι μικρό σε διάμετρο, κοιταξε για κανένα 14αρι dripper που είναι και κοντός στο μήκος, γιατί αυτός ο kayfun mini είναι περίπου 9 πόντους και άλλους τόσους η μπαταρία και έφτασες στους 18....
Από την άλλη ένα μικρό κουτάκι όπως το istick20/30 είναι 7.5 πόντους σύν έναν κοντό ατμοποιητή των 4-4.5 πόντων, το αποτέλεσμα είναι σαφώς πιο όμορφο και δουλεύει και καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Ο δικος μου (που ειναι δωρο) , δεν δουλεψε ακομα σωστα , ότι και να εχω δοκιμασει μεχρι τωρα.
Θα προσπαθησω βεβαια ξανα.............δεν θα μου κανει αυτος το μαγκα , αλλα δεν θα τον χαρακτηρισω και καλο ατμ/τη.


Οσο για το αν ειναι διακριτικός ή οχι ....... δεν ειναι.... :)) .
Ειναι πολυ ψηλος.


Πολυ καλυτερος ενας Spheroid-Aiolos ή ενας dripper οπως εγραψε και ο φιλος πιο πανω.
Αν βρεις τους Spheroid-Aiolos απο δευτερο χερι , θα σε αποζημιωσουν και με το παραπανω.

Αποσυνδεδεμένος ralloss

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Αν θες κάτι μικρό σε διάμετρο, κοιταξε για κανένα 14αρι dripper που είναι και κοντός στο μήκος, γιατί αυτός ο kayfun mini είναι περίπου 9 πόντους και άλλους τόσους η μπαταρία και έφτασες στους 18....
Από την άλλη ένα μικρό κουτάκι όπως το istick20/30 είναι 7.5 πόντους σύν έναν κοντό ατμοποιητή των 4-4.5 πόντων, το αποτέλεσμα είναι σαφώς πιο όμορφο και δουλεύει και καλύτερα.

Φιλε μου το ξερω αυτο που λες, εχω ηδη istick με v-spot και expromizer επισκευασιμο.. απλα σκεφτηκα και για κατι πιο διακριτικο με μικρουλα ego 650αρα..

Δεν θα έδινα για κανένα λόγο 30 ευρω για να παρω αυτον τον ατμο και ουτε νομίζω οτι θα "παιζει" καλά πάνω σε ego..  Προσωπική άποψη αυτά..

ουτε με την καταλληλη αντισταση εννοεις;

Αληθεια, με ego φανταζομαι θελει λεπτο dual coil για να εχεις ικανοποιητικο αποτελεσμα ,αλλα ποσα ωμ αντισταση;

shadockan: Ενταξει πειστηκα οτι δεν θα κανει, αλλα κι οι παρακατω ειναι λιγο ακριβουτσικοι :idiot1:

Κατι αλλο λεπτο ,ψιλοφθηνο,επισκευασιμο δεν παιζει ε;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Aν κρινω απο την ''ηλικια σου'' , πιστευω τους ξερεις τους ατμ/τες.
Σίγουρα θα ξερεις οτι απο δευτερο χερι (οπως εγραψα και πιο πανω),ειναι αρκετα φτηνοι.

Υπαρχει κατι που ειναι πανεμορφο , αλλα δεν ξερω αν σε ενδιαφερει το συρμα non.
Mπορεις να αγορασεις ενα Diver V2 απο Atmistique και το minion tank .   Το minion ειναι 17αρι.
Μπορεις ομως να του φορεσεις και ενα φτηνο απλο στενο τανκ και να το δουλεψεις ανετα και με Ego.

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3486.msg692430.html#msg692430

Σημερα μετα απο τοσο καιρο , ακομα δουλευει στην EGO και σε κουτακι by SEB , με τετοιο τανκ.
Εγω τον στηνω.


Το καλυτερο ομως ειναι οτι οταν κοιταξεις τις τιμες του επισκευασιμου κλωνου και την τιμη του Diver , τοτε σιγουρα θα με θυμηθεις.......

Αποσυνδεδεμένος ralloss

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Αυτον ομολογω δεν τον εχω ξαναδει..
Φαινεται καλη περιπτωση αν και με το νον θα ναι λιγο πιο μπελαλιδικο..
Θα το κοιταξω ,να σαι καλα σ ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Για EGO, στην οποία έμεινα πολύ καιρό, δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από έναν dripper... το προβλημα είναι μη κολλήσεις και μετά δεν θα σου κανει κανένας τανκάτος....

Αποσυνδεδεμένος ralloss

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας

Φιλε μου κι αυτος ειναι καλη περιπτωση και σε προσιτη τιμη απ οτι βλεπω..και θελω κι ενα ντριπερ..αυτο θα ειναι στην επομενη αγορα μου μαλλον.

Τι να κανω που τα θελω ολα;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276461 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43066 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10499 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364