vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

613 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, fotis3d, dkostas, noe, chrismet

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος wazedi

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
καλησπερα.για τον 3d dripper απο fasttech τι γνωμη εχετε.θα ειναι ο πρωτος μου επισκευασιμος

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Αναλογα τον κλωνο που εχεις βαλει στο ματι.
Ο αυθεντικος ειναι πολυ καλυτερος σαν αποδοση , αλλα αυτος
http://www.fasttech.com/products/3028/10009118/1651001
ειναι πολυ καλος.  Τον εχω.




Αποσυνδεδεμένος wazedi

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Τον ιδιο εχω παραγγειλει και εγω.ειναι αρκετα φθηνος και ειπα να τον δοκιμασω και να μαθω σιγα σιγα και σε επισκευασιμους
 ;D

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Έχω τον αντίστοιχο με γυάλισμα κι όχι ματ.

 :thumpup: Για τα χρήματά του, δεν το συζητώ! Είναι άριστη η σχέση απόδοσης-τιμής και δένει πολύ όμορφα πάνω στο Nemesis ως hybrid.

Δεν είναι ο πιο απλός κι εύκολος ατμοποιητής στο στήσιμο, όμως δεν είναι και δύσκολος.

Κατά τα άλλα αποδίδει ωραία και γεύσεις και ποιότητα ατμού είτε με φυτίλι είτε με βαμβάκι.


Αποσυνδεδεμένος dimag093

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
  • Run Silent , Run Deep
Για τα παιδιά που ρώτησαν νωρίτερα :
Έχω τον magma και τον veritas , αμφότεροι από FT
Όταν είμαι έξω τους οδηγώ με το ι-stick(της συζύγου)
Ο magma για τους γνωστούς λόγους αφήνει περισσότερο κενό από τον veritas.Προσωπικά όμως δεν με ενδιαφέρει η εμφάνιση.Με ενδιαφέρει η πρακτικότητα.
Και για αυτό ακριβώς τον λόγο παρ όλο που αμφότεροι έχουν ισάξια γεύση,προτιμώ πλέον αποκλειστικά τον veritas για τρεις λόγους
Δεν είχα ποτέ διαρροές
Είναι σημαντικά ελαφρύτερος (40%)
Ρυθμίζει την ροή αέρα με μια κίνηση

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Τον ιδιο εχω παραγγειλει και εγω.ειναι αρκετα φθηνος και ειπα να τον δοκιμασω και να μαθω σιγα σιγα και σε επισκευασιμους
 ;D




Εγω οταν τον πηρα , δεν ειχε αλλους για να διαλεξω.... :))


Ειχα λιγο καιρο που επεσε στα χερια μου ο αυθεντικος και πραγματικα ενω δεν ημουν του dripping , αυτος ο ατμ/της με εκανε να δω το dripping αλλιως. Το 1 ml που εχει στο τανκ απο κατω , μπορει να σουδωσει πολυ παραπανω ωρα απο εναν απλο dripping.
Αυτος ηταν και ο λογος που τον αγορασα.  Αν ειχα τα λεφτα παντως , θα αγοραζα τον αυθεντικο , γιατι πραγματικα εχει διαφορα που ειναι αισθητη και σαν ποιοτητα κατασκευης , αλλα κυριως σαν χτυπημα φιλε.
Με υγρα 5mg δεν μπορουσα να ατμισω.  Εχει ο μανατος πολυ χτυπημα.
Ο κλωνος ειναι καλος σε ολα του , αλλα τον αυθεντικο δεν τον φτανει.  Ειμαι ομως ευχαριστημενος και απο τον κλωνο.

Αποσυνδεδεμένος wazedi

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
χαιρομαι που εκανα καλη αγορα τελικα.λογικα και ο δικος μου θα ειναι εδω σε καμια 20αρια μερες και βλεπουμε


Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Ο συγκεκριμένος,που έχει και παραπάνω στο Link,δεν έχει 510 κούμπωμα; κάνει μόνο για μηχανικό 22άρι;
Δεν το κατάλαβα έτσι όπως το έχει η ΦΤ μέσα,shadockan μιας και απο οτι λες τον έχει για δες το λίγο γιατί
αυτός φαίνεται να μην έχει 510 βίδωμα.Έχει άλλον που αναφέρει με 510 αντάπτορα.
http://www.fasttech.com/products/3028/10009118/1716606

Αποσυνδεδεμένος wazedi

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Λογικο να μην καταλαβες.τα εχει λιγο προχειρα η φτ.κανονικα φτιαχτηκε στην αρχη μονο για τον νεμεσης και το 69 mod νομιζω με υβριδρικο στυλ.και στην συνεχεια βγαλανε τον 510 adaptor για να μπορει να εφαρμοζει παντου.τον ανταπτορα βασικα ολοι τον χρειαζονται για να μπορεις να μετρας τισ αντιστασεις σου

Αποσυνδεδεμένος hellsrose

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
νομιζω οτι φαστεκ το εχεο υβριδικο μονο για νεμεσις οχι για το 69


Αποσυνδεδεμένος wazedi

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Δικιο εχεις.γραφει οτι ο κλωνος αυτος δεν ταιριαζει στον 69(ο original ομως ναι) και απο οτι ειδα στα σχολια δεν ταιριαζει και στα παλιους κλωνους του νεμεσις.λιγο μπερδεμα

Αποσυνδεδεμένος hellsrose

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
εχω την εντυπωση οτο ουτε ο οριτζιναλ ταιριαζει και στα δυο μαλλον βγαζει ξεχωριστες εκδοσεις


Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Ποιος ατμοποιητης ειναι αυτος ?   :))

Αποσυνδεδεμένος goodOldHolden

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Εχει και τον αντάπτορα σε έκπτωση http://www.fasttech.com/products/0/10005475/1698000-sale-510-adapter-for-3d-rebuildable-dripping. Παρήγγειλα το 3D και αυτό τα Χριστούγεννα.

Αποσυνδεδεμένος hellsrose

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
επειδη εχω παρει οτι εχει σχεση με 3d γυαλιστερο, ματ...ολα τα συμπρακαλα απο φαστεκ ο ανταπτορας ειδικα πανω στον γυαλισμενο 3d ειναι μια αηδια,θα απογοητευτεις απ την εμφανιση.Η μονη χρησιμοτητα του ειναι για να μετρας τις αντιστασεις στο ωμομετρο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172205 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276552 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35727 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559288 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10648 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364