vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

528 επισκέπτες, 2 χρήστες
Βασίλης1966, Lazy Dog

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Stentor

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Γνωρίζει κάποιος αν διατίθεται σε Ελληνικό κατάστημα Sxk Imperia γιατί φοβάμαι πια τις "διηπειρωτικες" αγορες; 

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Νομιζω πως οχι αν δεν κανω λαθος!

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Όχι κ εγω έτσι νομίζω , μόνο μτχ αν σταθείς τυχερός !


Sent from my iPad using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Ο Integra ναι, όχι όμως ο Imperia. Ίσως κάποια στιγμή μελλοντικά.

ωχχχ...γραψε λαθος....ειναι πρωι ακομα χεχε :) :)

Αποσυνδεδεμένος Stentor

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Για να δούμε, όλο και κάποιος μπορεί να δεήσει. 

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2392 στις: Φεβρουαρίου 01, 2021, 17:03 »
Αν και είμαι παλιό μέλος δεν πολυμπαίνω στο forum και έχω χάσει επεισόδεια.

Όποιος μπορεί ας μου δώσει 2-3 ιδέες για κλώνους (από μαγαζιά στην Ελλάδα καλύτερα) που να μπορούν να αποδώσουν καλά την γεύση.
Έχω για βασικό ατμοποιητή τον Eviva  (original) και περιστασιακά χρησιμοποιώ τον Τηλέμαχο (original).
Από τότε (πρέπει να πέρασαν 4-5 χρόνια) έμεινα σ' αυτά που έχω και δεν δοκίμασα κάτι διαφορετικό.
Οι καιροί είναι δύσκολοι και δεν μπορώ να δώσω χρήματα για αυθεντικό.

Οι αντιστάσεις μου είναι με Kanthal  (0.25 και 0.28mm) στα 1.5 ΩΜ (πάνω-κάτω) και τα υγρά μου 50-50.

Αποσυνδεδεμένος neoklis79

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2393 στις: Φεβρουαρίου 01, 2021, 18:22 »
O imperia είναι γευσάτος αλλά δεν τον βρίσκεις Ελλάδα. Είναι πολύ εύκολο πάντως να τον φέρεις από 2f & 3f. 
Επί ευκαιρίας εαν έχει αποκτήσει κάποιος τον Sputnik και τον 415 Ultima να μας πεί κάποια γνώμη.

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2394 στις: Φεβρουαρίου 01, 2021, 18:28 »
Αν και είμαι παλιό μέλος δεν πολυμπαίνω στο forum και έχω χάσει επεισόδεια.

Όποιος μπορεί ας μου δώσει 2-3 ιδέες για κλώνους (από μαγαζιά στην Ελλάδα καλύτερα) που να μπορούν να αποδώσουν καλά την γεύση.
Έχω για βασικό ατμοποιητή τον Eviva  (original) και περιστασιακά χρησιμοποιώ τον Τηλέμαχο (original).
Από τότε (πρέπει να πέρασαν 4-5 χρόνια) έμεινα σ' αυτά που έχω και δεν δοκίμασα κάτι διαφορετικό.
Οι καιροί είναι δύσκολοι και δεν μπορώ να δώσω χρήματα για αυθεντικό.

Οι αντιστάσεις μου είναι με Kanthal  (0.25 και 0.28mm) στα 1.5 ΩΜ (πάνω-κάτω) και τα υγρά μου 50-50.
SXK DVARW FL MTL αφοβα.Θα σου ελεγα και τον YFTK Flash E-Vapor v4.5 S+ αλλα απ'οτι ειδα ειναι εκτος αποθεματος.

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2395 στις: Φεβρουαρίου 01, 2021, 18:49 »
Εχω την εντυπωση οτι παιζει εδω σε μαυρο:
https://www.v4b.gr/index.php?route=product/product&product_id=3041

Γραψε λαθος δεν παιζει :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος morpheas84

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Digna Factis Recipimus
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2396 στις: Φεβρουαρίου 01, 2021, 20:33 »


Επί ευκαιρίας εαν έχει αποκτήσει κάποιος τον Sputnik και τον 415 Ultima να μας πεί κάποια γνώμη.

Φίλε @neoklis79 έχω τον sputnik της ulton εδώ και κάνα μήνα και σε τελευταία παραγγελία μου ήρθε την τελευταία εβδομάδα ο 415 ultima και ο by-ka v9. Θα προσπαθήσω να τους κάνω μια παρουσίαση μέσα στην εβδομάδα.

Εν ολίγης, αν τους έβαζα στη σειρά, θα έλεγα ότι ο sputnik είναι ο καλύτερος με διάφορα από άποψη γεύσης και ευκολίας. Πραγματικά βεντούζα αθορυβη τζούρα και με επιλογή σφικτή έως ελαφρώς αερατη mtl.

Ο by-ka v9 nano (sxk) είναι και αυτός γευσατος, και κοντραρετε με τον sputnik. Είναι και αυτός αθορυβος και στήνεται/καθαρίζεται πανευκολα. Στα συν του η ευκολία αλλαγής πιν αέρα. Νομίζω ότι η επιλογή κλώνου από την yftk θα ήταν καλύτερη βάση εμπειρίας αλλά βγήκε πρόσφατα.

Ο 415 ultima, με έχει ταλαιπωρήσει λίγο το τρισαθλιο καπάκι που κουμπώνεις για αναπλήρωση υγρών, γιατί δεν κουμπώνει σωστα. Του αγόρασα το μεταλλικό κομμάτι που μπαίνει στη θέση του ultem έτσι για την ομορφιά. Δεν τον έχω δουλέψει πολύ γιατί όταν μου έφτασε είχε βουλώσει ένα μέταλλο στην εισαγωγή αέρα (βλέπε συνημμένη εικόνα), που με αλχημείες κατάφερα και το έβγαλα, άρα δεν είχα και το καλύτερο out of the box experience.

Φίλε @testament επειδή είμαι και εγώ κολλημένος evivaκιας εδώ και καιρό, αν θέλεις κάτι παρόμοιο ο by-ka v9 είναι μια καλή επιλογή. Αν θέλεις να βγάζεις λίγο διαφορετικά τα προφίλ των υγρών που ατμιζεις ο flash 4.5s είτε της ulton είτε της yftk είναι αχαστη επιλογή. Επίσης αν και δεν είναι το σωστό το νήμα να το γράψω, ο bishop mtl είναι από τους πιο γευσατους ατμοποιητες που έχω στη συλλογή μου.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος neoklis79

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2397 στις: Φεβρουαρίου 01, 2021, 22:17 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Ωραία, θα τους πάρω όλους :)) :)) :)) :))
Ο 415 μου έχει μείνει απωθημένο από την προηγούμενη σειρά και θέλω να τον αποκτήσω οπωσδήποτε.
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες Μορφέα!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2021, 08:38 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2398 στις: Φεβρουαρίου 02, 2021, 15:58 »
Φίλε [member=7405]testament[/member] επειδή είμαι και εγώ κολλημένος evivaκιας εδώ και καιρό, αν θέλεις κάτι παρόμοιο ο by-ka v9 είναι μια καλή επιλογή. Αν θέλεις να βγάζεις λίγο διαφορετικά τα προφίλ των υγρών που ατμιζεις ο flash 4.5s είτε της ulton είτε της yftk είναι αχαστη επιλογή. Επίσης αν και δεν είναι το σωστό το νήμα να το γράψω, ο bishop mtl είναι από τους πιο γευσατους ατμοποιητες που έχω στη συλλογή μου. (Image removed from quote.)(Image removed from quote.)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ευχαριστώ για τις προτάσεις. 
Αγόρασα τον bishop και ελπίζω να μην το μετανιώσω. 
Πάντως με ανησυχεί το γεγονός ότι στην παρουσίαση του εδώ στο forum που κάποια μέλη μίλησαν για σπασμένα τζαμάκια. Δεν είμαι για τέτοια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος Makis Mousa

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2399 στις: Φεβρουαρίου 14, 2021, 19:27 »
Επί ευκαιρίας εαν έχει αποκτήσει κάποιος τον 415 Ultima να μας πεί κάποια γνώμη.
Για τον 415 Ultima - made japan - προσωπικά τον θεωρώ τον καλύτερο high end MTL για το 2020. Το στήσιμό του ( βαμβάκωμα) είναι μπελαλίδικο - δεν συγχωρεί λάθη - αλλά από γεύση, τζούρα, ποιότητα κατασκευής, προσκυνώ. Το γέμισμα του για να αφαιρέσεις το καπάκι, χμ ναι...θέλει εξοικείωση. Τον απέκτησα μετά από  ανταλλαγή με millennium deck1.1 - made in Italy - εξαιρετική γεύση και αυτός, αλλά με απογοήτευσε λόγω διαρροών που προέρχονται από τον έλεγχο ροής των υγρών (κλείνουν κατά 98%). 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276483 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14037 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559007 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182582 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10545 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364