vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 4 χρήστες
vasim, nightdream, Lazy Dog, camber

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος kourou90s

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2175 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2019, 07:48 »
Μήπως γνωρίζει κανείς που παίζει να βρω τον squape n duro σε clone? Δεν έχει διαθέσιμο από ότι κοιτάζω κανείς...  :wall:

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Ερώτηση προς τους κατόχους κλώνου DRAM2 της Ulton:
Στον 510 ανάμεσα στο εξωτερικό περίβλημα με τις βόλτες και στο pin που έρχεται από το deck, υπάρχει κάποιο μονωτικό?? Αν όχι, πόσα μικρά orings έχει λίγο παραπάνω?
Μου κάνει διαρροή από τον πόλο. Όχι κάτι το τρομερό αλλά αν δεν το σκουπίσω κάθε μέρα αφήνει σταγόνα/ες στο mod

Παιδιά τα βιδακια των πόλων του Menelaus (phenomenon) κάνουν στον cloud?Αν όχι ποια άλλα τέτοια βιδακια μπορεί να κάνουν στον cloud?

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Από kayfoun lite κάνουν σίγουρα τα έχω αλλάξει και εγώ για να μην κουβαλαω αλλεν μαζί μου. 

Δεν έχω καυφουν λάιτ δυστυχώς.Εαν λέω εάν βρω βίδες (σε χρωματοπολειο,σιδηροπωλειο κλπ) 316λ ή 304 με σωστές διαστάσεις μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτές?

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Ερώτηση προς τους κατόχους κλώνου DRAM2 της Ulton:
Στον 510 ανάμεσα ... υπάρχει κάποιο μονωτικό?? Αν όχι, πόσα μικρά orings έχει λίγο παραπάνω?
Δύο orings έχει, ένα μικρότερο στην απόληξη του 510 και ένα μεγαλύτερο κάτω από το ντεκ,
πάνω από την τρυπούλα της εισαγωγής του αέρα.

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Κλώνο DRAM2 και εμένα αυτά τα oring έχει και είχα δει και εγώ υγρά στο πόλο,έσφιξα καλά την βάση και εχει σταματήσει προς το παρόν,δεν θυμάμαι στη συσκευασία αν έχει κάποιο ανταλλακτικό λαστιχάκι για αλλαγή

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Καλημερα παιδια, τον κλωνο dram 2 που τον βρισκουμε??

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Σκέφτομαι για έναν mtl και έχω καταλήξει στους Phenomenon zest 2.2 και dramm 2..

Γνώμες;

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Πάρε και τους δύο,  :D 

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Αν δεν αντέχεις το δυνατό χτύπημα, μην πάρεις τον DRAM.
Νόμιζα πως τον είχα συνηθίσει αλλά εδώ και 3 μέρες που έχω ένα κρυωματάκι-ίωση, δεν μπορώ να τον ατμίσω με τίποτε. Πνίγομαι...
Με τον unfollow που είναι Gus, μια χαρά.
Επίσης έχω θέμα με διαρροή από τον πόλο του. Πιθανώς να είναι θέμα o-rings αν και δεν είμαι πολύ αισιόδοξος. Θα ψάξω το Σ/Κ αν έχει ανταλλακτικά το κουτί του και θα επανέλθω.

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Και τους δύο;
Εδώ δεν ξέρω αν κρατήσω τον έναν..Έχω καιρό να κάνω mtl και φοβάμαι μην ξενερώσω λόγω έλλειψης της έντασης της γεύσης..
Διαρροή ο dramm Ε;
Καλά αυτό με το χτύπημα,κατά την άποψη μου, έχει κάνει καθαρά με την ποσότητα νικοτίνης και την αναλογία αέρα-ατμού

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Δεν έχω τον  Dram ll έχω τον  Καβειρο που είναι σχεδόν ίδιος και τονZest σε καθημερινή χρήση και οι δύο. Ο Zest αερατος δεν γίνεται είναι mtl  και ένταση γεύσης στην κορυφή, μπορείς να ανοίξεις της τρύπες με τρυπανακι λίγο παραπάνω αν τον θες πιο αερατο. O Dram έχει  πινακία οπότε βρίσκεις τον αέρα που  θέλεις. Διαρροή  με τον Καβειρο δεν είχα ποτέ από  τους πιο στεγνους ατμο που έχω αυτός  και  ο hussar ,προφανώς του  συνατμιστη karmakoma θέλουν αλλαγή τα ορινκ στο ποστ η λίγο σφιξιμο το ποστ παραπάνω. 

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Με DRAM έχω και εγω διαρροή απο τον πόλο συνήθως μετά το τρίτο γέμισμα(6ml) τον έχω σφίξη αλλά το πρόβλημα παραμένει! Ίσως να είναι το oring στον πόλο!

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Μιλάμε για τέτοιο μέγεθος διαρροής. Η μπατονέτα δείχνει τι αφήνει στον πόλο του mod. Αυτό μετά από 7 ώρες χρήσης (μαζί με άλλα 4 mod).
Άλλαξα πριν κανα δίωρο τα orings. Ας ελπίσουμε να φταίνε αυτά.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172079 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276478 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35552 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182576 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364