vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

494 επισκέπτες, 7 χρήστες
vasim, dkostas, Lazy Dog, Stelan Patra, Ducati.Jimakos, aalex, gfilip

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος reaper

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Ο Goon δοκιμασμενο φουγαρο, θα δωσει συννεφα, γευση, εχουν ειπωθει πολλα. Χαρη στο σχολιο σου ομως ειδα και τον Kryten. ΠΟΛΥ ενδιαφερον φαινεται, πανεξυπνο deck και κατασκευη σουπερ. Εξαλλου η ιδια εταιρεια εφτιαξε τον Hadaly που ειναι κορυφη. Μαλλον εγω θα πηγαινα στον Kryten για να δοκιμασω κατι φρεσκο και διαφορετικο, αλλα εχω τον Goon ήδη και ειμαι ευχαριστημενος.

Αποσυνδεδεμένος rigo

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Φιλε μου το κουπονι ειναι απο fasttech?

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
Αν εννοείς το τριφύλλι, ναι από fastech ήταν!!Νομίζω για μία ή δύο μερες,τώρα δεν ισχύει!Σόρρυ για το off topic!

Αποσυνδεδεμένος ahill2

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα,ψάχνω να αγοράσω έναν Rta single coil με αέρα σαν τον Kayfun v5 αλλά αν γίνεται καλύτερη γεύση,μέχρι στιγμής δοκίμασα dogystyle (ναι ξέρω σφιχτοτζουρης) και ehpro bachelor nano και με έχουν απογοητεύση και οι δύο απο πλευράς γεύσης.

Taifun GT3
Hurricane v2
Rose v3
Tilemahos Armed
Vapor Giant mini v4
Serpent mini

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Αν θέλεις να πάρεις κάτι που να ειναι χαρισματικός στη γευση, μεγάλο και σωστό ευρος επιλογών αέρα και άμεσης χρήσης χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις στο στήσιμο τότε Hurricane v2.
Ο Taifun gt3 ειναι εξαιρετικός, προσωπικά ό καλύτερος αεράτος, όμως θα πρέπει να τον δαμάσεις στις τυχόν διαρροές, ενα από τα μικροθέματα που έχει με τα o-ring. 
Ο Rose v3 καλός και άγιος, όχι αυτο που περιγράφεις ότι θέλεις. 
Ο Armed θέλει καλό στήσιμο, καλό πλύσιμο, χρόνο να αποδώσει, και τελικά δεν ειναι καλύτερος ουτε από Taifun, ούτε από Hurricane. 
Ο σερπεντ ειναι δύναμη αλλά και ρουφήχτρα μεχρι τέρμα και θέλει αέρηδες πολλούς και δυνατά coil.
Και τον Doggy δεν θα τον ξέγραφα έτσι εύκολα όμως.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Unfollow μήπως?
Δεν είναι τόσο αεράτος όσο ο V5 αλλά από γεύση του ρίχνει...

Αποσυνδεδεμένος argo

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Στην επόμενη αγορά μου θα βάλω ένα hurricane V2 ,αλλά δεν ξέρω ποιας εταιρίας είναι προτιμότερο.

Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Merlin Mini RTA θα`σου ελεγα, πολλες επιλογες και πολυ καλη γευση.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Τον hurricane V2 από coppervape που έχω ειναι άψογος.

Αποσυνδεδεμένος ahill2

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Χαμός απο απαντήσεις ,σας ευχαριστώ όλους ,ο Kayfun v5 αν και πολλοί λένε ότι έχει μέτρια απόδοση γεύσης (και μπορεί να έχει αλλά ατμίζω κλωνοσυνταγές,απο castle long,lemon tart,muffin man) με βόλεψε πολύ με 0 διαρροές ,εύκολο στήσιμο και παίρνει γύρω στα 3,5ml υγρό χωρίς να είναι ρουφήχτρα.
Ο Hurricane v2 δείχνει πολύ ενδιαφέρον αν και βλέπω οτι χωράει μόνο 2,5ml? Ο SXK επίσης διαβάζω είναι πολύ καλός κλώνος.
Για τον merlin mini πάλι έχω διαβάσει καλά λόγια και το μόνο που ίσως να μην μου αρέσει είναι ότι πέρνει 2-2.5ml υγρό.
Τηλέμαχος armed ούτε κάν,βρήκα πάντως παράξενο που δεν ακούστηκαν ονόματα (εκτός του unfollow) όπως cloud one,phenomenon κτλ. που όλοι σχεδόν εδώ στο φόρουμ τους εκθειάζουν απο πλευράς γεύσης, ίσως να φταίει και ο περιορισμός που έβαλα με single coil και αέρα σαν του kayfun v5.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 22, 2017, 22:23 από ahill2 »

Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Φιλε μου η γευση ειναι πολυ σχετικη, καλες οι γνωμες ολων των παιδιων αλλα το σωστοτερο θα ειναι να δοκιμασεις εσυ ο ιδιος (οπου γινετε) για να εχεις ιδια αποψη, αυτο που ξετρελανε εμενα μπορει εσενα να μη σου κανει γιατι εμενα μου αρεσει ο δροσερος ατμος και εσενα ο χλιαρος ή ζεστος ας πουμε.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
και ehpro bachelor nano και με έχουν απογοητεύση και οι δύο απο πλευράς γεύσης.
εισαι σιγουρος??
τον βαζω πολυ πιο επανω απο πολλους γευστικους ατμο. :confused1: :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος ahill2

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Σωστά ετσι είναι η γεύση είναι τελείως υποκειμενική , μου αρέσει ο χλιαρός - ζεστός ατμός και ενώ όλοι λένε τα καλύτερα για τον doggystyle εμένα δεν μου αρέσει τελικά και θα φάνε πούλημα οι δύο που αγόρασα.
Εχω φάει φρίκη γιατί μου έσπασε το τζαμάκι απο τον Kayfun και οι άτμο που έχω δεν με ικανοποιούν καθόλου,σκέφτηκα να πάρω και δεύτερο kayfun v5 αλλά είπα να δοκιμάσω και αποκτήσω εμπειρία και απο άλλους ατμο.
@dinos_74 Ναι πολύ σίγουρος.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 23, 2017, 12:40 από ahill2 »

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
εαν ζουσες Χαλκιδα θα σου αλλαζα αμεσος την γνωμη. anyway

Αποσυνδεδεμένος ahill2

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Τον hurricane V2 από coppervape που έχω ειναι άψογος.
Απο κατανάλωση πώς είναι?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172053 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43065 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35514 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10496 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364