vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

528 επισκέπτες, 3 χρήστες
vasim, komos, Lazy Dog

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Τον sxk τον δοκιμάσετε και προτείνετε sjmy ανάμεσα στους 2; ;D
Δεν προτείνω κανένα ,  απλά είπα τι έχω στα χέρια μου και πως μου φαίνεται . 😊

Αποσυνδεδεμένος parabol

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
τελικα μετα απο αρκετο διαβασμα εχω καταληξει στον sxk rose v3.στο πρωτο batch ειχε θεμα με τον πολο το οποιο λυθηκε στο δευτερο ολα καλα.υπαρχει καποιο αλλο προβλημα που να γνωριζουμε απο καποιον που τον κατεχει?
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Αρκετές διαρροές που δεν έχω μπορέσει ακόμα να καταλάβω που οφείλονται.
Αλλά επειδή δεν το ακούω συχνά για τον Rose αυτό, το παλεύω ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Κοίτα λίγο το πάνω εωτερικό ορινγκ από τη βάση αυτό που είναι στο πανω τέρμα της βάσης εκεί που ουσιαστικά σταθεροποιεί στη βάση το μέρος που τοποθετείς τα βαμβάκια μήπως είναι κομμένο ή στραβοπατημένο. Μόνο τότε είχα διαρροη. Κατα τ αλλα ΘΕΟΣΤΕΓΝΟΣ



Το εσωτερικό μαύρο που φαίνεται στο 3ο κομμάτι από αριστερά

Εμένα αυτό που φοραγε ήταν στραβοπατημένο. Εβαλα από τα spare και όλα καλά.

εγώ με κλώνο sxk rose v3 δεν έχω διαρροές καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Το εσωτερικό μαύρο που φαίνεται στο 3ο κομμάτι από αριστερά

Εμένα αυτό που φοραγε ήταν στραβοπατημένο. Εβαλα από τα spare και όλα καλά.
Είχες δίκιο φίλε μου. Ακριβώς το ίδιο συνέβη.
Ήταν στραβοπατημένο και πλέον δεν εφάρμοζε καλά.
Το αντικατέστησα και καμία διαρροή.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Και θυμήσου. Σε κάθε στήσιμο διαβροχη με υγρό σε εκείνο το σημείο. Είναι το μοναδικό σημείο που πάσχει.
Αντε. Καλοατμιστος

Sent from my OnePlusOne

Αποσυνδεδεμένος TeoTzi

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
  • Vi Veri Vniversum Vivus Vici
[justify]Εδώ και έναν μήνα περίπου έχω στην κατοχή μου τον κλώνο momentus unfollow 2. Ενώ όταν δουλεύει είναι άψογος, πολλές φορές δεν τον διαβάζουν τα μοντ. Δηλαδή θέλει απίστευτο σφίξιμο για να διαβάσει την αντίσταση (σε βαθμό που μετά δυσκολεύομαι να τον ξεβιδώσω). Προφανώς δεν είναι λύση το σφίξιμο μέχρι αηδίας. Κι επίσης ξέρω οτι έχει προσαρμόσιμο πόλο, αλλά, αν δεν πάει μέχρι τέρμα, δουλειά δεν γίνεται. Τον έχω λύσει εντελώς και τον έχω ξαναδέσει 2-3 φορές, έχω δέσει όλα τα μέρη του σωστά και δεν έχω χάσει τίποτα (από όσα είχε εξ αρχής τουλάχιστον). Εξάλλου μου συμβαίνει από το πρώτο στήσιμο. [/justify]
[justify]Έχει τύχει σε κάποιον άλλον, κάνω κάτι λάθος ή απλά είναι κακοφτιαγμένος; [/justify]

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Εϊναι κοντός ο πόλος.

Σε 2 VTC Mini που έχω καινούργια που έχουν το δικό τους pin πολύ ψηλά
είναι ο μόνος ατμοποιητής που κάθεται τέλεια (οτιδήποτε άλλο βάλω θα
πρέπει να αναγκάσω τον πόλο να κατεβεί κάτι που δεν θέλω. Έτσι κι αλλιώς
για τους υπόλοιπους άτμο χρησιμοποιώ κάτι "κυκλάκια" από FT και έχω σωθεί).

Στο παλιό το VTC Mini που το έχω 1.5 χρόνο και τον πόλο του τον έχουν
ξεκ0λι@σει οι Subtank Mini που χρησιμοποιούσα παλιότερα και δεν προεξέχει
καθόλου μα καθόλου... πάλι παίζει comple (απλά το διαβάζει με μια μικρή
απόκλιση όπως και οποιοδήποτε άλλο άτμο βάλω)

Με προβληματίζει που ενώ παίζει σε καταπονημένο VTC Mini, εσύ έχεις θέματα...
btw έχουν περάσει από τα χέρια μου 2 unfollow από FT και 1 από 3FV, όλοι των
ίδιο κοντό πόλο είχαν. Και σε pico έπαιξε καλά. Άλλα μοντάκια δεν έχω να τεστάρω.

Αποσυνδεδεμένος TeoTzi

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
  • Vi Veri Vniversum Vivus Vici
[justify]Σε pico ειδικά κατάφερα να τον λειτουργήσω μία φορά για πολύ λίγο. Μετά έχασε την επαφή. Σε vtc παίζει αλλά έχασε το χρώμα του από το σφίξιμο. Πιο εύκολα το διαβάζει το istick 40w, αλλά όχι σταθερά. Δηλαδή μπορεί να πάω να πάρω τζούρα και τίποτα, να βρίσω λίγο, να το αφήσω στο πλάι, και μετά αφού ξεχαστώ να το πιάσω ξανά και να πάρω τζούρα κανονικά. Κρίμα, γιατί μου έκατσε ωραία και στο μάτι και στην απόδοση.[/justify]

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Αν συμβαίνουν όλα αυτά, μου βρωμάει πως κάτι πάει πολύ στραβά με το δικό σου.
Όπου και να το χω βάλει, το βάζω ίσα ίσα να βιδώσει, 0 ζόρισμα και παίζει comple.

:'(

Αποσυνδεδεμένος TeoTzi

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
  • Vi Veri Vniversum Vivus Vici
[justify]Θα κάνω άλλη μία απόπειρα να τον λύσω ολόκληρο. Ίσως να αλλάξω και τη βίδα του πόλου με μία από phenomenon, έτσι για να μου φύγει και η απορία. Νομίζω είναι ίδια. Ευχαριστώ πάντως.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος jimyst

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Πάρε μια ψύχτρα το πρόβλημα μάλλον θα λυθεί.

Αποσυνδεδεμένος TeoTzi

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
  • Vi Veri Vniversum Vivus Vici
[justify]Μετά την αλλαγή του πόλου με τη βίδα από phenomenon είχα τα ίδια αποτελέσματα. Όμως έβαλα άλλα 2 o-ring στο βιδάκι του πόλου για να συγκρατούν τον πόλο να μη πάει μέσα. Όλα οκ προς το παρόν. Όλα τα μοντάκια βλέπουν την αντίσταση. Βλέποντας και κάνοντας.[/justify]

Αποσυνδεδεμένος Silisav

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν κοιτας εκει που πας, πας εκει που κοιτας.
Παιδια εχει παρεις κανεις τον Apollo v2 clone tobeco? με ξυνει το χερι μου να τον παρω αλλα δεν βλεπω να τον εχει παρει και κανεις..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172076 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182569 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10522 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364