vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 3 χρήστες
bloodlessz, manoslykos, ZoeM

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Manabush

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Υγρά αναπλήρωσης Manabush
« στις: Σεπτεμβρίου 30, 2014, 15:56 »

Θα ήθελα να σας παρουσιάσω το πρώτο μέρος με 4 απο τα 7 υγρά αναπλήρωσης απο την Αγγλική εταιρεία Manabush.







Τα υγρά που θα παρουσιαστούν σήμερα είναι τα Powwow Sauce, Chiricahua Sun, Nokomis και  Ixcacao. Αρχικά να σας πώ ότι είχα αγοράσει μόνο ένα υγρό το πιο δημοφιλές της σειράς το Powwow Sauce και αυτό είχα σκοπό να κάνω παρουσίαση. Στη συνέχεια επικοινωνώντας με τον παρασκευαστή των υγρών αυτών για να μου πεί τα πώς, τα γιατί και τα μέσα έξω σχετικά με τα υγρά κλπ (ουσίες, χώρος παραγωγής κλπ.) μου προσέφερε όλη σειρά για δοκιμή και παρουσίαση. Ευχαριστώ λοιπόν τον υπεύθυνο της Manabush για την προσφορά αυτή.


Έχω να σας πώ αρκετούτσικα για την εταιρεία αυτή. Ας ξεκινήσω με το θετικό για μένα (και για εσάς) σχετικά με το αν τα υγρά περιέχουν ύποπτες ουσίες κλπ. Ο άνθρωπος όχι απλώς απάντησε (γιατί μερικοί στραβομουτσουνιάζουν μέχρι να σου δώσουν απάντηση) αλλά μου έγραψε και τη λίστα με τους προμηθευτές αρωμάτων του και μου είπε ότι τον ενδιαφέρει το θέμα και παρακολουθεί τις εξελίξεις με τις έρευνες.


Η σειρά υγρών όπως βλέπετε και απο τις εικόνες είναι εμπνευσμένη απο τους Ιθαγενείς της Αμερικής. Όλα τα υγρά έχουν λίγο πολύ την ίδια καπνική βάση και διαφοροποιούνται στη γεύση απο τα υπόλοιπα αρώματα που περιέχουν. Απευθύνονται σε αυτούς που θέλουν κάτι παραπάνω απο το καπνικό υγρό τους και έχουν ξεφύγει απο τις ξηρές και σκέτες καπνικές γεύσεις. Είναι αρκετά προσεγμένα υγρά, με πολύ όμορφο σχεδιασμό και εκτέλεση. Το δικό μου πακέτο ήρθε σε bοxακι απο σκληρό χαρτόνι και είναι το pick n' mix - the full range και περιέχει τα υγρά φυσικά και μια ινδιάνικη ονειροπαγίδα ως διαφημιστικό σχετικό με την φιλοσοφία των υγρών. Να πώ σχετικά με την τιμή τους ότι δεν ανήκουν ούτε στα ακριβά ούτε στα φθηνά υγρά και ότι είναι διαθέσιμα για αποστολές στην Ελλάδα.




  • Tα υγράκια αυτα έρχονται σε 10ml/30ml πλαστικά μπουκαλάκια και σύντομα θα βγούν σε 50ml/100ml γυάλινα φιμέ μπουκάλια, σε δυνάμεις νικοτίνης 6mg, 12mg, και 18mg. Τα δικά μου είναι όλα 10ml στα 6mg.
  • Αποστέλλονται μέσα σε πλαστικό ζιπ σακουλάκι, έχουν καπάκι προστασίας και διαθέτουν επιστόμιο σταγονόμετρο για ευκολία χρήσης. Στην ετικέτα αναγράφονται όλες οι προειδοποιήσεις, ενδείξεις νικοτίνης, συστατικά, PG/VG, στοιχεία εταιρείας. Δεν αναγράφονται παρτίδα και ημερομηνία λήξης.
  • Σύμφωνα με τον παρασκευαστή τα υγρά δεν περιέχουν Διακετύλιο, Ακετυλο-Προπιονύλιο και Ακετοΐνη.
  • Περιεκτικότητα σε PG/VG είναι 50PG/50VG


Όλες οι δοκιμές έγιναν στον Igo-s ατμοποιητή, πάνω στο iTaste MVP v2.0, microcoil με οργανικό βαμβάκι (που αλλάζει σε κάθε υγρό), αντίσταση στα 2.0ohm, στα 8.5W.







Θα ξεκινήσω με το πιο δημοφιλές υγράκι της σειράς το Powwow Sauce. Η επίσημη περιγραφή μας μιλάει για ενα πλούσιο και γλυκό καπνικό υγρό με ήπιους τόνους απο κάτι επίσης γλυκό. Λίγο αόριστη η περιγραφή αλλά δε πτοούμαστε. Η μυρωδιά απο το μπουκαλάκι είναι γλυκιά και χαρακτηριστική της κρέμας βανίλιας ενώ δε πιάνω κάποιο καπνικό τόνο. Στη γεύση τώρα συμβαίνουν τα εξής..και στην εισπνοή και στην εκπνοή υπάρχει η έντονη παρουσία της κρέμας βανίλιας η οποία είναι μυρωδάτη και ντελικάτη ενώ δεν είναι καθόλου γαλακτερή ή παχιά βουτυρένια κλπ. Το καπνικό μέρος του, που κατά την γνώμη μου έρχεται σε δεύτερη φάση και κοπλιμεντάρει το υγρό, παραπέμπει στα γλυκά καπνικά υγρά, η γεύση δλδ του καπνικού όπως την αντιλαμβάνομαι εγώ βγαίνει σχεδόν μελένια και αυτό το καταλαβαίνω περισσότερο και κατα την εκπνοή απο τη μύτη αλλά και σαν ελαφρυά επίγευση στο στόμα. Είναι ένας αρκετά νόστιμος συνδυασμός που σίγουρα ταιριάζει να ταξινομηθεί προς τις γλυκιές γεύσεις παρά τις καπνικές. Για μένα είναι υγρό που κάνει άνετα για όλη μέρα..δε θα κουράσει παρόλο που είναι γλυκό αρκετά και αυτό σας το λέω γιατί ήδη έχω καταναλώσει αρκετά ml τις δυο τελευταίες εβδομάδες, ενώ αυτή τη στιγμή ατμίζω τις τελευταίες σταγόνες με μεγάλη ευχαρίστηση. Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι γλυκιά προς μπισκοτένια για κάποιο λόγο όπως μου επισημάνθηκε..ευχάριστη μέχρι εκεί που δε πάει. Τέλος το χτύπημα του για 6αρι είναι αρκετά καλό και η παραγωγή ατμού είναι αρκετά μεγάλη και πλούσια.







Πάμε στο δεύτερο υγρό το Chiricahua Sun, το οποίο απο τώρα σας λέω ότι είναι το αγαπημένο μου απο όλα της σειράς, κολασμένο, εθιστικό, κατηγορίας πιπίλα, ολοήμερο, ολονύχτιο κλπ. Η επίσημη περιγραφή μας λέει ότι πρόκειται για υγρό με ήπια καπνική βάση ενώ περιέχει και απροσδιόριστους γλυκούς και ξηροκαρπένιους τόνους. Εγώ το προσδιόρισα άνετα το υγρό οπότε όλα καλά! Η μυρωδιά καθώς ανοίγω το μπουκαλάκι γλυκίζει και ξηροκαρπίζει όπως ακριβώς το λέει και η περιγραφή. Στη γεύση τώρα...κατά την εισπνοή έχουμε πάλι ένα γλυκό μελένιο καπνικό με λιγότερη ένταση γλυκάδας απο το Powwow..κατά την εκπνοή και απο το στόμα και απο τη μύτη έχουμε ένα πάρα μα πάρα πολύ νόστιμο καλοκαβουρδισμένο αμύγδαλο που ισορροπεί την γλυκάδα και προσδίδει μια φυσική ξηροκαρπένια ξηρότητα στο σώμα του υγρού. Είναι απο τα πιο νόστιμα υγρά με ξηρούς καρπούς που έχω δοκιμάσει. Το αμύγδαλο εκτός του ότι είναι καβουρδισμένο..περνάει στη γεύση και ως καπνιστό. Δεν ξέρω αν έχετε δοκιμάσει τα συγκεκριμένα αμύγδαλα, εγώ απο εκεί που κατάγομαι έχουμε ένα μαγαζί (Καρπός και Οίνος) που πουλάει καβουρδισμένα καπνιστά αμύγδαλα..είναι το κάτι άλλο και αυτό ακριβώς μου θύμισε το συγκεκριμένο, θα το ξαναπώ, κολασμένο υγράκι. Η επίγευση που αφήνει στο στόμα έχει να κάνει περισσότερο με τη ξηρότητα απο το αμύγδαλο χωρίς να είναι έντονο το αμύγδαλο σαν καρπός. Για αυτούς που τους αρέσουν τα υγρά με ξηρούς καρπούς σίγουρα κάνει για ολοήμερη χρήση. Είναι πραγματικά υπέροχο και σύμφωνα με τον ίδιο τον παρασκευαστή είναι το καλύτερο υγρό του, παρόλο που το Powwow είναι το πιο δημοφιλές εδώ στη Αγγλία. Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι μεν γλυκιά αλλά παραπέμπει και σε κάτι ημικαπνικό που ίσως να ενοχλήσει. Το χτύπημα του είναι εξαιρετικό για 6αρι ενώ και η παραγωγή ατμού είναι πλούσια.







Nokomis είναι το επόμενο υγρό που θα δούμε και σύμφωνα με την επίσημη περιγραφή του έχουμε να κάνουμε με ένα γλυκό καπνικό υγρό που περιέχει γλυκούς και μπισκοτένιους τόνους. Ανοίγοντας το μπουκαλάκι δε πιάνω κάτι ιδιαίτερο απο μυρωδιά όπως στα προηγούμενα υγρά εκτός απο κάτι ελαφρώς γλύκο. Στη γεύση τώρα έχουμε για άλλη μια φορά ένα γλυκό μελένιο καπνικό κομμάτι κατά την εισπνοή αλλά κάπως διαφορετικό αυτή τη φορά, πιο ήπιο, σχεδόν σιροπάτο και αρωματικό που θυμίζει λίγο και σιρόπι σφενδάμου. Κατά την εκπνοή και απο το στόμα και απο τη μύτη, αντιλαμβάνομαι κάτι σε ζύμη μπισκότου, άγλυκου όμως, προς πτι-μπερ μπισκότο δλδ αλλά γενικά έχουμε να κάνουμε με ωμή ζύμη μπισκότου εδώ. Είναι ωραίο το αποτέλεσμα και η αίσθηση που αφήνει στο στόμα είναι ελαφρώς γλυκιά προς σιροπάτη. Και πάλι έχουμε να κάνουμε με ένα υγρό που πηγαίνει προς τις γλυκές παρά τις καπνικές γεύσεις. Μπορεί άνετα να κάνει για ολοήμερο υγρό γιατί τα αρώματα του είναι ήπια και δε θα κουράσει. Στην ατμόσφαιρα η μυρωδια που αφήνει είναι γλυκιά χωρίς να ξεχωρίζει κάτι άλλο. Κατα τα υπόλοιπα...το χτύπημα του είναι κάπως πιο έντονο απο τα προηγούμενα υγρά που είδαμε ενώ η παραγωγή ατμού είναι εξίσου μεγάλη και πλούσια.









Ας δούμε και το τελευταίο υγράκι απο το πρώτο μέρος για τα υγρά Manabush..το Ixcacao το οποίο όπως θα φαντάζεστε απο το όνομα περιέχει κάτι σοκολατοειδές. Η επίσημη περιγραφή του μας μιλάει για ένα γλυκό καπνικό μείγμα με προσθήκη απλής/πικρής σοκολάτας. Για όσους παρακολουθούν το blog μου κλπ...ξέρετε εγώ με τη σοκολάτα στα υγρά αναπλήρωσης δε τα πάω καλά, ένα άντε δύο υγρά να μου έχουν αρέσει ως τώρα, οπότε το υγρό το είδα λίγο με μισό μάτι απο την αρχή. Η μυρωδιά απο το μπουκαλάκι έχει ξεκάθαρους αλλά όχι έντονους τόνους απο κάτι σοκολατοειδές. Στη γεύση τώρα έχουμε να κάνουμε με ένα υγρό που υπερισχύει η σοκολάτα παρά τα υπόλοιπα αρώματα. Γλυκό στη βάση του αλλά όχι έντονα γλυκό που να λιγώνει ή να μπουχτίζει. Και κατα την εισπνοή και κατα την εκπνοή η σοκολάτα είναι αυτή που κυριαρχεί. Δεν θα τη χαρακτήριζα πικρή τύπου σοκολάτα υγείας αλλά ούτε και σοκολάτα γάλακτος...είναι κάτι το ενδιάμεσο και ίσως πάει προς ρόφημα σοκολάτας παρά μπάρα σοκολάτας. Σε μερικές τζούρες μου έδωσε και μια υποψία τεχνητής γεύσης σοκολάτας που με χάλασε λίγο και εμένα προσωπικά με αποτρέπει για ολοήμερη χρήση. Δεν μπορώ να πώ πως αφήνει κάποια επίγευση στο στόμα..αλλά υπάρχει μια ανεπαίσθητη γλύκα ίσως απο τη βάση του υγρού ίσως και απο τη σοκολάτα την ίδια. Για ακόμη μια φορά έχουμε να κάνουμε με υγρό που ταιριάζει για γλυκούς ουρανίσκους ενώ σίγουρα δε παραπέμπει σε καπνικό. Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι γλυκιά και κάποιοι αντιλήφθηκαν και την παρουσία σοκολάτας. Το χτύπημα του είναι ελαφρύ και πολύ πιο ήπιο απο τα προηγούμενα υγρά που είδαμε αλλά η παραγωγή ατμού είναι αρκετά μεγάλη.




http://powerpuffsreviews.blogspot.co.uk/

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Manabush
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2014, 16:18 »
Ενδιαφέροντα, ειδικά το Chiricahua Sun μια που μου αρέσουν αρκετά τα καπνο-καρπικά.
Καλό και που φαίνονται να νοιάζονται για τα συστατικά και να τα συζητάνε (βάζω Χ σε όσους το παίζουν και εύθικτοι για το θέμα).

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Manabush
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2014, 16:40 »
Πολύ κατατοπιστική η παρουσίασή σου.
Σχετικά με την ανάλυση των υγρών για επιβλαβείς ουσίες, καλό θα ήταν να έχει επίσημες αναλύσεις από το να σου δίνει τη λίστα με τους προμηθευτές αρωμάτων που χρησιμοποιεί.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Manabush
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2014, 23:46 »
Αυτό είναι προτροπή προς την εταιρία και δεν νομίζω πως έχει νόημα να το ζητάμε ο ένας από τον άλλο.
Το 99% των παρασκευαστών δεν το κάνουν (προς το παρόν) και το ίδιο θα μπορούσε να γραφτεί σε κάθε παρουσίαση υγρού.

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Manabush
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 01, 2014, 02:42 »
Απολαυστική παρουσίαση...
Το κακό είναι ότι θέλω να τα παραγγείλω όλα  ;D

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Manabush
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 01, 2014, 09:24 »
Αυτό είναι προτροπή προς την εταιρία και δεν νομίζω πως έχει νόημα να το ζητάμε ο ένας από τον άλλο.
Το 99% των παρασκευαστών δεν το κάνουν (προς το παρόν) και το ίδιο θα μπορούσε να γραφτεί σε κάθε παρουσίαση υγρού.
προς θεού, δεν το ζήτησα από τον φίλο που έκανε την παρουσίαση. Απλα σχολίασα το γεγονός οτι αντί για κάποιες πιστοποιήσεις δόθηκε η λίστα των προμηθευτών (την οποία και κανείς δεν μπορεί να ξέρει αν ισχύει, και αν όντως προμηθεύουν τον συγκεκριμένο).

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Manabush
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 20:52 »
Μέρος Δεύτερο









Mojave Dessert λοιπόν και η επίσημη περιγραφή μας μιλάει για ένα υγρό που έχει φρουτένιους τόνους. Η μυρωδιά απο το μπουκαλάκι δεν είναι έντονη όπως σε μερικά της σειράς ούτε και μπορώ να διακρίνω για τι φρούτα μιλάμε. Είναι λίγο μυστήριο δλδ στην αρχή. Στη γεύση έχουμε να κάνουμε πάλι με ένα γλυκό μελένιο καπνικό ως βάση..αλλά σίγουρα πιο ήπιο σε γλύκα απο τα υπόλοιπα. Κατά την εισπνοή συμβαίνει το εξής..ενώ ναι μεν υπάρχει η ήπια γλύκα του καπνικού μέρους, σε μερικές τζούρες το καπνικό μέρος τείνει να μοιάζει περισσότερο με αρωματικό τσάι, ίσως θα τολμήσω να πώ και σε αγιόκλημα, παρά με καπνό αυτό καθ'αυτό. Κατά την εκπνοή και απο το στόμα και απο τη μύτη αυτή αρωματική και λουλουδένια αίσθηση μπλέκεται περισσότερο με το εξίσου ήπιο φρουτένιο μέρος του το οποίο εμένα τουλάχιστον μου φέρνει σε βερίκοκκο. Είναι ένα αναζοωγονητικό υγρό, διαφορετικό απο τα υπόλοιπα της σειράς και αρκετά πιο περίπλοκο θα έλεγα. Η ελάχιστη επίγευση που αφήνει είναι περισσότερο λουλουδάτη αλλά όχι σε σημείο που να ενοχλεί. Παρόλο που είναι λουλουδένιο και φρουτένιο εμένα μου πέφτει κάπως βαρύ και δε θα το είχα για ολοήμερη χρήση..αλλά με μια ζεστή κούπα τσάι (μη ξεχνάτε ότι ζώ στην Αγγλετέρα) είναι το ιδανικό υγρό. Η μυρωδια που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι ελαφρυά και ευωδιαστή οπότε δε θα έχετε κανένα πρόβλημα με περίεργους. Το χτύπημα του είναι αρκετά καλό για 6αρι ενώ και η παραγωγή ατμού είναι εξαιρετική.









Ας δούμε και το NanaBozho..εδώ έχουμε ένα πιο απλοϊκό υγράκι που σύμφωνα με την περιγραφή πρόκειται για ένα γλυκό καπνικό υγρό με προσθήκη φρέσκιας μπανάνας. Η μυρωδιά απο το μπουκαλάκι είναι αυτό ακριβώς της περιγραφής..γλυκό και φρουτένιο με ξεκάθαρη και έντονη μυρωδιά μπανάνας. Στη γεύση επίσης έχουμε το ίδιο. Η γλυκιά και μελένια καπνική βάση του υγρού αναμειγνύεται και στην εισπνοή και στην εκπνοή με την μπανάνα η οποία όντως είναι φρέσκια, όχι απαραίτητα κρεμώδης, και πλησιάζει αρκετά στη γεύση του κανονικού φρούτου χωρίς ίχνος τεχνητής γεύσης. Είναι ένα υγρό που σίγουρα θα αρέσει στους λάτρεις των φρουτοκαπνικών γεύσεων αρκεί να τους αρέσει η περισσότερη έμφαση στο φρούτο. Για άλλη μια φορά λοιπόν μιλαμε για ένα υγρό που θα αρέσει σε γλυκούς ουρανίσκους μιας και η γλυκιά καπνική βάση έρχεται σε δεύτερο επίπεδο στη γεύση. Η επίγευση που αφήνει είναι της μπανάνας αλλά τίποτα υπερβολικό. Κάνει άνετα για ολοήμερο υγρό αν και μερικές φορές έπιασα τον εαυτό μου να κουράζεται απο την απόδοση του φρούτου στο σώμα του υγρού γιατί είναι αρκετά πλούσια η γεύση. Η μυρωδιά που αφήνει στο χώρο είναι της μπανάνας και είναι αρκετά ευχάριστη. Το χτύπημα του είναι ελαφρώς πιο υποτονικό απο τα υπόλοιπα αλλά η παραγωγή ατμού είναι μεγάλη.









Κλείνω την παρουσίαση των υγρών αναπλήρωσης Manabush με το Coyote Coconut..όπως φαντάζεστε έχουμε να κάνουμε με καρύδα εδώ..και η περιγραφή μας μιλάει για ένα γλυκό καπνικό υγρό με τόνους φρέσκιας γλυκιάς καρύδας. Η μυρωδιά απο το μπουκαλάκι καθώς το ανοίγω έχει να κάνει ξεκάθαρα με καρύδα ενώ αντιλαμβάνομαι και κάποιους μπισκοτένιους τόνους στο βάθος. Στη γεύση τώρα έχουμε τα εξής..στην εισπνοή έχουμε και πάλι την ίδια γλυκιά καπνική βάση με τα υπόλοιπα υγρά ενώ παράλληλα γίνεται αντιληπτή και η παρουσία της καρύδας η οποία δεν είναι καθόλου γλυκιά, αλλά είναι φρέσκια και μυρωδάτη. Η καρύδα, για να γίνω πιο κατανοητή, δε παραπέμπει στο επεξεργασμένο/αποξηραμένο ινδοκάρυδο που οι περισσότεροι ξέρουμε, αλλά στην φρέσκια σάρκα του καρπού. Έτσι λοιπόν μετριάζεται ακόμη περισσότερο η γλύκα της βάσης του υγρού προσδίδοντας και μια στυφάδα που το κάνει πραγματικά εξαιρετικό. Κατά την εκπνοή απο τη μύτη η καρύδα είναι εκείνη που κυριαρχεί ενώ στην εκπνοή απο το στόμα οι μελένιοι τόνοι της βάσης του υγρού μπισκοτίζουν ελάχιστα στρογγυλεύοντας έτσι τους τόνους της ωμής καρύδας στο σώμα του υγρού. Η επίγευση που αφήνει είναι μια ελαφρυά στυφάδα απο τη καρύδα. Είναι υγρό ισορροπημένο που δε θα κουράσει ή μπουχτίσει οπότε κάνει και για ολοήμερη χρήση. Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι γλυκιά και μερικοί εντόπισαν και την καρύδα. Το χτύπημα του είναι λίγο υποτονικό αλλά η παραγωγή ατμού για άλλη μια φορά είναι αρκετά μεγάλη.




http://powerpuffsreviews.blogspot.co.uk/
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 08, 2014, 21:09 από soulsym86 »

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Manabush
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 30, 2014, 00:03 »
Μόλις παρήγγειλα το Chiricahua Sun.  Η περιγραφή σου και μόνο με έπεισε :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Manabush
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 30, 2014, 12:38 »
Καλοάτμιστο όταν με το καλό φτάσει...ελπίζω να σου αρέσει και να μη σε πήρα στο λαιμό μου!
 8)

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Manabush
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 30, 2014, 12:49 »
Έχω δοκιμάσει και άλλα που βρήκα από το Blog σου και μέχρι τώρα τα γούστα μας συμφωνούν, οπότε δεν ανησυχώ και πολύ  ;)

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Manabush
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 30, 2014, 13:18 »
  :thumbup_move_2:   
Ά
Άμα συμφωνούν τα γούστα μας τότε ελπίζω να μη πήρες μόνο το 10μελο μπουκαλάκι...!

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Manabush
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 19:58 »
Τα υγρά ήρθαν και στην Ελλάδα, στο World of Vapers

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Manabush
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 13:05 »
  :thumbup_move_2:   
Ά
Άμα συμφωνούν τα γούστα μας τότε ελπίζω να μη πήρες μόνο το 10μελο μπουκαλάκι...!


Εξαιρετικό υγρό, μου άρεσε πάρα πολύ και δυστηχώς πήρα μόνο το 10μελο :'( .  Έβαλα πάλι παραγγελία  ;)


Επίσης να αναφέρω ότι μου έβαλαν στην παραγγελία άλλα 2 10μελα με άλλες γεύσεις τους να δοκιμάσω, μπράβο τους  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Manabush
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 16:33 »
Πολυ διαφορετικα απο οτιδιποτε αλλο εχω δει, και φανταστικη η παρουσιαση επισης, ονειροπαγειδα βλεπω δεν ξερω τι θα ατμισω :) εαν καταλαβατε τι εννοω μαλλον θα βλεπω εφιαλτες :)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Manabush
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 19:28 »
Λίγο η παρουσίαση και τα σχόλια σας, λίγο που κάτι με έχει πιάσει τελευταία και θέλω να δοκιμάζω διάφορα υγρά, παράγγειλα και εγώ μερικά.
Αντε να δούμε αν θα φάω κόλλημα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 70 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13595 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro