vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1950 στις: Μαρτίου 07, 2016, 11:34 »
Πιστοποίηση δεν θα βρεις για κανένα υγρό παγκοσμίως, ή μάλλον διαπλανητικώς! Αναλύσεις, θα βρεις για πολλά.
Για τα δύο Black Flag, δεν γνωρίζω αν έχουν κυκλοφορήσει αναλύσεις, και να σου πω την αλήθεια, δεν έψαξα καν καθώς έχω δηλώσει στο παρελθόν, δεν είναι κάτι στο οποίο δίνω ιδιαίτερη βάση.

@savo
Όπως στα λέει ο Tem. Το Black Flag Fallen, είχε κυκλοφορήσει στα τέλη του 2014 και προερχόταν από τρίμηνη ωρίμανση σε βαρέλι από ανοξείδωτο ατσάλι. Είχε διχάσει τους ατμιστές και εμένα προσωπικά μου είχε δημιουργήσει ένα είδος παράνοιας: όταν δεν το είχα το ήθελα, και όταν το άτμιζα, δεν ήθελα να το δω μπροστά μου... Αυτή τη στιγμή, περιμένω πως και πως το φετινό Castle Long Reserve, το οποίο από ότι λέει ωριμάζει σε δύο διαφορετικά βαρέλια.

@mankar72
Ευτυχώς που πλέον υπάρχουν και 10μελα και σε περίπτωση που δεν σου αρέσει η νέα εκδοχή, το κακό θα είναι διαχειρίσιμο...

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1951 στις: Μαρτίου 07, 2016, 11:42 »
Ωραία Τρύφωνα σας ευχαριστώ.  Και λίγη ζαλάδα ακόμη γιατί απέχω από δοκιμαστήριο.
Είναι εντόνα υγρά να υποθέσω έτσι? Θα έχω θέμα στα δωδεκάρια? 
Θέλουν ανοιγμα κ αυτά όπως τα Halo ?
Το bourbon το σιχαινομαι.Επιρεάζει πολύ  η γεύση του το castle long?
Και επίσης δεν έχω ένα κάρο ατμό για να γίνουν οι όποιες δοκιμές , αξίζει η αγορά τους έστω και σε αυτήν την φάση για να έχω μια ιδέα.
Τα δεκάμελα είναι σε γυαλί ?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1952 στις: Μαρτίου 07, 2016, 12:02 »
Αν στοχεύεις σε castle long, το χτύπημά του είναι κάπως περισσότερο από το αναμενόμενο. Αν κάνεις 12ρια συνήθως, δεν νομίζω να σου δημιουργήσει πρόβλημα. Γενικά μιλώντας, κάποιος ο οποίος κινείται μεταξύ 3-6 νικοτίνη, είναι πιο εύκολο να καταλάβει επιπλέον χτύπημα από κάποιον που κινείται στο 12.
Άνοιγμα και ωρίμασνη δεν θέλουν, είναι μια χαρά. Το bourbon, δένει πολύ ωραία με τις άλλες γεύσεις με αποτέλεσμα να μην ξεχωρίζει η γεύση του, αλλά να αποδίδει ένα ωραίο σύνολο. Αν ξεχώριζε, θα το λάτρευα ακόμα περισσότερο. ;D

Όσον αφορά τους ατμοποιητές, δεν θα έχεις θέμα. Αρκεί να μην το δοκιμάσεις σε κανένα CE4+ ή σε κανένα ντρίπερ με 1KW ισχύ...

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1953 στις: Μαρτίου 07, 2016, 13:11 »
@Cruiser79  ευχαριστω. Δεν βρηκα κατι για το black flag (ουτε καν αναλυσεις) παρα  μονο για τα αλλα υγρα.
Υποχονδριος δεν ειμαι. Τοσο καιρο εβαζα χιλιαδες χημικες ουσιες στον εαυτο μου με το τσιγαρο. Βεβαια αυτο δε σημαινει οτι πρεπει να αφησουμε στην τυχη τα υγρα ατμισης και να ατμιζουμε οτι βρουμε κατα τη γνωμη μου. Αφου μπηκαμε στο χωρο του ατμισματος ειναι ευκαιρια πιστευω να γινει μια σωστη αρχη, Εγω προσωπικα ειμαι υπερ του ελεγχου των υγρων γιατι με αυτο τον τροπο τα επιβεβαιωνεις ως μια ασφαλεστερη μεθοδο ενναλακτικης προσληψης νικοτινης. Τα διαφοροποιεις πληρως απο τα τσιγαρα με αυτο τον τροπο καθως δεν προκειται ποτε να υπαρξει πιστοποιηση για τα τσιγαρα αφου ειναι αποδεδειγμενα βλαβερα.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Για οποιον ενδιαφερεται ζητησα και μου εστειλαν μια αναλυση για τα 2 black flag
Sample ID                                  Sample Description                      Diacetyl]* ppm    Diacetyl]* ppm
5PNa107R01    Black Flag Risen Original       ND       22.72
5PNa107R03    Black Flag Risen Enriched       ND       26.71
*LOD is Estimated at 2 ppm from SNR ration of 3

Δεν εχω καταλαβει τι ειναι το ppm..... (δεν επρεπε να γραφει κατι σαν mg/ml?)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 07, 2016, 20:46 από giorgiokatr »

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1954 στις: Μαρτίου 07, 2016, 21:10 »
ppm ειναι parts per million parts

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1955 στις: Μαρτίου 07, 2016, 21:51 »
Το bourbon το σιχαινομαι.Επιρεάζει πολύ  η γεύση του το castle long?
Το burbon με αναγουλιάζει και μόνο να το μυρίσω. To CL εκτός από το να είναι το top υγρό για μένα, άνετα θα το έπινα, θα το λουζόμουν, θα,θα,θα....
Το νέο reserve το περιμένω εναγωνίως καθώς προσπαθώ να τεντώσω το τελευταίο μου μπουκάλι για να με βγάλει μέχρι να έρθει το νέο, αλλά δεν το βλέπω να φτάνει με τίποτα.
Έπηξα στη δουλειά, αμέλησα να πάρω λίγο στοκ και την πάτησα πανηγυρικά. :angry_orange:


Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1956 στις: Μαρτίου 07, 2016, 22:13 »
Μάλιστα. Ακριβά τα ριμάδια για κάποιον που δεν έχει την δυνατότητα δοκιμής.  Μάλον θα τιμήσω ένα δεκάμελο cl έτσι για να μου φύγει το άχτι, αλλά αυτό που με εξιτάρει περισσότερο είναι το Bowden's Mate. M'  έχει κερδίσει και η περιγραφή, και η εικόνα της σοκολάτας δίπλα σε φυλαράκια μεντας κλπ αλλά φοβάμαι μην δεν έχει μεστή παντρεμένη γεύση το συνολάκι.Η σοκολατα είναι bitter ?

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1957 στις: Μαρτίου 07, 2016, 22:21 »
Η σοκολατα είναι bitter ?
Ναι. Καρακαταbitter. Κουβερτούρα Παυλίδης.  :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1958 στις: Μαρτίου 07, 2016, 22:28 »
.......M'  έχει κερδίσει και η περιγραφή, και η εικόνα της σοκολάτας δίπλα σε φυλαράκια μεντας κλπ αλλά φοβάμαι μην δεν έχει μεστή παντρεμένη γεύση το συνολάκι. Η σοκολατα είναι bitter ?

Πάντως αν σου αρέσει ο συνδυασμός σοκολάτα με μέντα πρέπει οπωσδήποτε να δοκιμάσεις και το 104 από Odin by Baker White.
Sorry για το off topic.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1959 στις: Μαρτίου 07, 2016, 23:01 »
Σχεδόν το ίδιο θα ματώσει η τσέπη του και με τα δύο πάντως :)

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1960 στις: Μαρτίου 08, 2016, 00:09 »
Πάντως αν σου αρέσει ο συνδυασμός σοκολάτα με μέντα πρέπει οπωσδήποτε να δοκιμάσεις και το 104 από Odin by Baker White.
Sorry για το off topic.
Mη μου βάνεις προβλήματα ετούτη την ώρα, που έλεγε κ ο Λαζό στην ταινία!
edit of topic : Ποιοι είναι οι ατμο "υπερ-υψηλής απόδοσης" που συνιστά η Odin?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 08, 2016, 00:15 από savo »

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1961 στις: Μαρτίου 08, 2016, 00:51 »
Προτείνεται να ατμίζονται σε υψηλά watt 25-30 και subohm γιατί είναι υψηλής περιεκτικότητας σε VG οπότε μάλλον εννοεί τους αεράτους subohm ατμοποιητές. Δεν ξέρω, πάντως εγώ σε φαινόμενο και τηλέμαχο μια χαρά το απολαμβάνω.
Τέλος το off topic γιατί θα μας πετάξουν έξω με τις κλωτσιές ;D

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1962 στις: Μαρτίου 08, 2016, 12:42 »
Ναι ρε παιδιά, υπάρχει το Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White για τα λοιπά!




Αποσυνδεδεμένος hippie.killer

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1963 στις: Μαρτίου 11, 2016, 13:48 »
Castle long reserve με 6 ή 12 νικ, υπάρχει πουθενά; Γιατί ψάχνω και βρίσκω μόνο με μηδενική και τα υπόλοιπα out of stock...

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1964 στις: Μαρτίου 11, 2016, 14:01 »
Castle Long απλό αν θέλεις, ναι (VapeLand).
Reserve δύσκολο το κόβω...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 107 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280820 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207852 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173946 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312577 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13802 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93464 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix