vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

609 επισκέπτες, 7 χρήστες
bakoulini, manoslykos, white varadero, Giannis.B, Panokali, dimitraf, Tazz

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1380 στις: Ιουλίου 05, 2015, 21:07 »
Βρισκόμαστε στο φορουμ αυτό για να διαχωρήσουμε τις αδερφες απο τα παλικάρια!
Αστειεύομαι, 100% για να μην αφήσω κενό, αν κάποιος ειναι xtreamer ή λόγω της οικονομίας κάνει θυσίες στην ασφάλειά του, είτε κάνει τις αναλύσεις και τις δοκιμές του και γνωρίζει πως θα συμπεριφερθεί, είτε τα γρά;φει όλα και συνεχίζει ακάθεκτος. Δεν είναι θέμα μεγέθους πάντως
Βρισκόμαστε εδώ γιατί περιμένουμε κάποιους να τα πετάξουν απο το μπαλκόνι!
Τα κλασικά, δίνετε στίγμα και συγκεντρώνετε λαό, στις μέρες μας μπορείτε να φτιάξετε και κόμμα με παρόμοιο τρόπο.
Βρισκόμαστε εδώ γιατί την ψάξαμε για κάτι καλύτεορ απο το τσιγάρο!
Μπορεί να είναι ολίγο απο τσιγάρο ή και τελείως ακίνδυνο. Ή και μπορεί να σου πουν πως ειναι τελείως ακίνδυνο και να έχει και μισή μερίδα απο κίνδυνο. Αυτό πρεπει να το προσέξουμε μη μας γυρίσει πίσω στα ίδια με το τσιγάρο.

Εμένα αυτό που με τραβά πλέον μακρια είναι η ψευδέις δηλώσεις πως υπήρχαν πως δεν έχουν κανένα απο τα περίεργα χημικά αλλα ουτε καν τεχνητά αρώματα, ενώ πλέον τα δηλώνει μετά απο την ανάλυση της cloud9.

Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1381 στις: Ιουλίου 05, 2015, 21:27 »
Και οι αδερφές έχουν ψυχή ;D
Μόνο να έχουν όλοι επίγνωση του τι τρώνε, τι πίνουν και τι καταναλώνουν.
Αν προτιμούσαμε τα Ελληνικά προϊόντα και ασκούσαμε πίεση σε Έλληνες παραγωγούς, δεν θα ξεπέφταμε να κάνουμε εισαγωγή ξένων προϊόντων αμφίβολης ποιότητας  εργοστασίων με πλήρη απουσία σεβασμού στον καταναλωτή,  που κάνουν ψευδείς δηλώσεις σχετικά με τα συστατικά των προϊόντων τους.
Στο παιδί του ποιός θα αγόραζε 5p;
Στην Ελλάδα κάνουμε εισαγωγή σιτάρι και ξερά κρεμμύδια.
Αυτή είναι η κατάντια της οικονομίας μας.
Και ακόμα μας διχάζουν τα σκουπίδια...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1382 στις: Ιουλίου 05, 2015, 21:28 »
Μα δεν απάντησα ούτε αναφέρθηκα σε εσένα. Ούτε σε γνωρίζω αλλα ούτε και θέλω να σε προσβάλω. Οταν το αποφασίσω θα σου στείλω pm.
Πάρε ότι θέλεις...
Άλλη φορά να διαβάζεις προσεκτικά τα γραφόμενα.
Το που θα ρωτήσω είναι δικός μου λογαριασμός.
Σαν καταναλωτής ξέρω τι πρέπει να κάνω και δεν θα σε ρωτήσω.
Αν θέλεις διαπληκτισμούς ψάξε αλλού...
Εδω είναι φόρουμ ατμιστών και όχι πεζοδρόμιο.
Το τι φόρουμ είναι, επίσης δεν χρειάζεται να μου το υποδείξεις, είμαι από αυτούς που φροντίζουν να διατηρείται σε ένα επίπεδο εδώ και πολύ καιρό.
Δεν έχω έρθει σε προσωπική αντιπαράθεση με κανέναν σε όλη την παρουσία μου εδώ και δεν έχω σκοπό να ξεκινήσω τώρα. Δες ξανά το μήνυμα που έγραψες στις 19:05 ακριβώς κάτω από το δικό μου και αν θες διόρθωσε το ώστε να αναφέρεις σε ποιον απευθύνεται. Μετά, θα διαγράψω ευχαρίστως το μήνυμα μου καθώς και το δικό σου που παραθέτω. Ως έχει, με προσβάλλει.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1383 στις: Ιουλίου 05, 2015, 22:06 »
εε αν χρειάζεται να το πω, δεν ειχα κάποιον ειδικά  και προσωπικά στο μυαλό μου όταν έγραφα το δικο μου ποστ, θα το έγραφα ασχετα με το ματς σας. Δεν πηγα να παίξω τον ρόλο του πυροσβέστη με αλλα λογια

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1384 στις: Ιουλίου 05, 2015, 22:39 »
Μιλάω γενικά για τις τελευταίες συζητήσεις χωρίς να αναφέρομαι σε συγκεκριμένα πόστ.
Το σωστό σε μία συζήτηση είναι να εκφράζουμε τις προσωπικές μας απόψεις χωρίς προσβλητικά υπονοούμενα και ειρωνείες για τα λεγόμενα των άλλων.
Ο γραπτός λόγος θέλει προσοχή γιατί για ευνόητους λόγους μπορεί να μην γίνει κατανοητό αυτό που θέλουμε να πούμε αλλά κάτι άλλο, ίσως και τελείως αντίθετο από αυτό που πρεσβεύουμε.
Εγώ βγήκα και είπα ευθέως ότι συνεχίζω να ατμίζω fp γιατί μου αρέσουν σαν γεύση και γιατί κρίνω ότι η πιθανότητα βλάβης που μπορεί να μου προξενήσουν είναι πάρα πολύ μικρή ή και ανύπαρκτη. Αυτό όμως το κρίνω εγώ, εγώ παίρνω το όποιο ρίσκο, και δεν θέλω να επιβάλλω σε κανένα τι να κάνει ή να μην κάνει. Στο φινάλε, δεν θέλω βρε αδερφέ να έχω την ευθύνη για κάποιον άλλο, μου φτάνει η ευθύνη της οικογένειας μου  ;)
Ομοίως δεν επιτρέπω σε κανένα να μου επιβάλλει τη δική του γνώμη, να με ειρωνευτεί ή να με μειώσει με οποιοδήποτε τρόπο.
Τιμητής της υγείας μου και της τσέπης μου είμαι εγώ και κανένας άλλος.
Να κλείσω λέγοντας ότι σε μία συζήτηση, κατά τη γνώμη μου πάντα, θεωρώ οτι κερδίζω όχι αν πείσω τον άλλο αλλά αν με πείσει, γιατί αυτό σημαίνει ότι κάτι κέρδισα ως γνώση που δεν είχα. Μην μου αρχίσετε παραδείγματα για φασίστες που έπεισαν λαούς, μιλάμε πάντα σε λογικά πλαίσια.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 05, 2015, 22:47 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1385 στις: Ιουλίου 05, 2015, 23:53 »
Μιλούσαμε για την περίπτωση που κάποιος -έμπορος και η κατασκευάστρια 5Ρ στη περίπτωση, μην παρεξηγηθεί κανας άγγελος- τα κάνει σαλάτα όλα για να πουλήσει απο πανέρι και να βγάλει... το κατι-τις της. Πιστοποιώντας απλά μια διαδικασία παραγωγής 500 αρωμάτων την ώρα . Τα πολυσυζητημένα "βαρέλια" ειναι βαρέλια μαρμελάδας το πιθανότερο χωρίς να το έχω κοιτάξει περισσότερο, έτσι μου φάνηκαν με μια ματιά. Μάλλον τους δίνω και αξία γιατί της μαρμελάδας ειναι κατασκευασμένα για συντήρηση σε αρκετά χαμηλές θερμοκρασίες. Ειναι αυτά που έχουν ολες οι βιοτεχνίες/βιομηχανίες εμφιαλώσεως.
Που θεωρεί και προωθει εαυτόν εξυπνότερο. ωραιότερο και καλύτερο όλων και μετά διορθώνει τη σελίδα της χωρίς ίχνη και το πιθανότερο και το προϊόν της και είναι επικοινωνιακά καλυμμένη όπως μας ενημερώνουν απο την κεντρική κονσόλα.
Και αυτους που την καλύπτουν, των οικονομικά εξαρτώμενων σαφώς.

Με τα οικογενειακά σας, των περισσοτέρων, προσωπικά τουλάχιστον δεν ασχολούμαι.  :laugh1: Κανα δυο φιλαράκια έτσι στην απόξω με pm , αλλα τα ξέρετε  :)) Αμα τύχει καλώς να ρθει και να πάει  :)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Αυτά όμως συμβαίνουν, παντου, δεν το θεώρησα ουτε εγώ παραδείσιο το ΗΤ.
Το "πανέρι" πχ  το δανείστηκα απο το τελευταίο που ξεκίνησε απο έναν Άγγλο -και που ειχα παράλληλα στο μυαλό μου- που διέλυσε τα ακουστικά του των 150 δολαρίων και βρήκε υλικά 14 δολλαρίων λιανική.  Την περιέργειά του εκίνησαν διάφορα περιοδικά του χώρου, που τα κατέτασσαν πρώτα απο το τέλος, αλλα η τιμή τους αδιάλλακτη και οι πωλήσεις στα ύψη. Τα Beats by Dre. Είναι άλλο προϊόν βέβαια και έχει κι αυτο αρκετή σημασία.
Πλέον έχει γράψει και η New York Times για το θέμα, την ανοησία των καταναλωτών και την στρέβλωση της αγοράς, τεχνοκρατικά κι όχι σουξου-μουξου  :) . Θα 'εγραφα πιο πολλά αλλα θα ειναι εκτός χωρίου

και κάποια ακόμα που δεν τα ειχα καν φανταστεί  :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 06, 2015, 19:38 από chillo »

Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1386 στις: Ιουλίου 07, 2015, 17:36 »
Το τι φόρουμ είναι, επίσης δεν χρειάζεται να μου το υποδείξεις, είμαι από αυτούς που φροντίζουν να διατηρείται σε ένα επίπεδο εδώ και πολύ καιρό.
Δεν έχω έρθει σε προσωπική αντιπαράθεση με κανέναν σε όλη την παρουσία μου εδώ και δεν έχω σκοπό να ξεκινήσω τώρα. Δες ξανά το μήνυμα που έγραψες στις 19:05 ακριβώς κάτω από το δικό μου και αν θες διόρθωσε το ώστε να αναφέρεις σε ποιον απευθύνεται. Μετά, θα διαγράψω ευχαρίστως το μήνυμα μου καθώς και το δικό σου που παραθέτω. Ως έχει, με προσβάλλει.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Όταν κάτι έχει τη δύναμη να σε προσβάλλει, σημαίνει ότι έχει μια δόση αλήθειας, αλλιώς δεν είναι προσβολή. Είναι παρεξήγηση νοημάτων. Για να σε προσβάλλει κάτι, πρέπει να εκτεθείς πρώτα... Μπαίνεις συνέχεια στη διαδικασία να αναφερθείς στα δικαιώματα του καθενός. Νιώθεις ότι απειλούνται όταν κάποιος σου προτείνει κάτι, είτε προσωπικά είτε γενικά;;


Όταν κάνεις μια συζήτηση, το νόημα είναι να προχωρείς στο ΓΙΑΤΙ και εκθέτεις το δικό σου σκεπτικό το οποίο, δεν αφορά ένα παράλληλο σύμπαν, αφορά τους ανθρώπους με τους οποίους μιλάς. Όταν κρίνεις και συγκρίνεις ένα προϊόν και επιλέγοντας να το αγοράσεις ή όχι, την επιλογή αυτή, θέλεις να τη συζητήσεις. Να την υποστηρίξεις. Κι όταν μπαίνεις στη διαδικασία να μιλήσεις για την επιλογή σου, σημαίνει ότι θέλεις να εξαντλήσεις τα ενδεχόμενα λάθη στην επιλογή σου, όπου μπορεί να προκύψουν από την συζήτηση.


Αυτό που ζητάς εσύ, είναι να κάνουμε ο καθένας τον μονόλογό του και θεωρώ ότι είναι μεγάλο λάθος. Πρέπει να έρθουμε πιο κοντά κι όχι να γίνουμε απρόσωποι χωρίς να εκφέρουμε την άποψή μας ο ένας για τον άλλο και τις επιλογές του, (κάτι το οποίο γίνεται ΑΥΤΟΜΑΤΑ μέσα στον εγκέφαλό μας, απλά δεν το εκφέρουμε ή επιλέγουμε πότε και με ποιον τρόπο θα το κάνουμε).

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1387 στις: Ιουλίου 07, 2015, 19:26 »
έχεις δίκιο, δεν είναι προσβολή, αν δεν έχει δόση αλήθειας είναι συκοφαντία...

Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1388 στις: Ιουλίου 07, 2015, 19:51 »
Η συκοφαντία έχει να κάνει με κακοβούλως στοχευμένα ψέμματα. Όταν λες την άποψή σου και εν αγνοία σου είναι εκτός πραγματικότητας, δεν είναι συκοφαντία. Είναι ανακρίβειες. Κάτι που ΟΛΟΙ ΜΑΣ, λίγο πολύ τις πετάμε. Σίγουρα με το να προσπαθούμε να μετριάσουμε τις ανακρίβειες, είναι αυτό που μας κάνει σοφότερους. Όμως η εκπαίδευσή μας σε αυτό, είναι ο διάλογος. Ο ένας μορφώνουμε τον άλλο και καλό θα είναι να μην σταματήσουμε να το κάνουμε μόνο και μόνο γιατί ίσως κάποιος πει ανακρίβειες για μας ή γι αυτά που πιστεύουμε. Η συζήτηση θέλει ελευθερία για να εξελιχθεί. Με το να λέμε στον άλλον ότι δεν του πέφτει λόγος να μας πει τι θα αγοράσουμε είναι για μένα κάτι που δείχνει ανασφάλειες. Ιδιαίτερα σε ένα Forum όπου όλοι μας ζητάμε τη γνώμη του άλλου για διάφορα θέματα. Κι επειδή δεν τη ζήτησες εσύ, δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί αυτοβούλως να σου προτείνει ο άλλος κάτι. Δεν είμαστε σε κόσμο που κάποιος μπορεί να επιβάλλει κάτι σε κάποιον άλλον.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1389 στις: Ιουλίου 07, 2015, 20:35 »
Tώρα λοιπον που ολοκληρώσαμε το μίνι brief λεξικολογίας και ψυχανάλυσης, μπορούμε να επιστρέψουμε στο θέμα μας.
Διότι, αν φτάσουμε μέχρι τον Φρόιντ και τον Μπαμπινιώτη στο νήμα για τα πιόνια, θα αναγκαστώ να σκίσω καλοκαιριάτικα τα pretty collant μου, έργο ουχί εύκολο!

 :OnTopicPlease:

Αποσυνδεδεμένος PanosIron

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1390 στις: Ιουλίου 07, 2015, 22:48 »

παιδιά πείτε μου πολύ απλά


είναι τα five pawns ασφαλή ?


να τα αγοράζω ?


τώρα είδα και γω κάτι posts που βρέθηκαν θετικά σε ουσίες απαγορευμένες

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1391 στις: Ιουλίου 07, 2015, 23:01 »
Ότι είδες είδαμε όλοι.
Κανείς εκτός από εσένα δεν μπορεί να βεβαιώσει τι είναι ΟΚ να βάλεις στον οργανισμό σου.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1392 στις: Ιουλίου 07, 2015, 23:08 »
Εγώ έγινα κουραστικός και πιεστικός και ζητώ συγνώμη. Το έκανα εν γνώση μου αλλα με εκνεύρισε η έλλειψη φιλοδοξίας και κάποια άλλα ψιλά που ήδη σημείωσα. Ξέρω πως δεν δημιουργησα φίλους και αυτό ειναι κάπως και ξέρω επίσης πως χρησιμοποίησα τον πιο "οικονομικό" τρόπο που θα μπορουσα να βρω για να εκφραστώ, για φιλοσοφικούς και μη λόγους.

Για να λύσουμε τις απορίες μας, ποιο ειναι το αποτέλεσμα των χημικών θα πρότεινα ένα μπασκετάκι....
Diacetyl-ίστας VS Greens
 :)) ;) Να τους δω τους μπζηλούς απο το 2ο λεπτό και μετά..

Αποσυνδεδεμένος PanosIron

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1393 στις: Ιουλίου 07, 2015, 23:18 »

έχω αυτή τη στιγμή εδώ


castle long
grand master
perpetual check
absolute pin
fifth rank
lucena


πρώτο  πράγμα που κάνω αύριο το πρωί είναι να βρω χημείο και να τα πάω για ανάλυση


μόλις βγούν τα αποτελέσματα τα ποστάρω εδώ



e δεν γίνεται αλλοίως


ο καθένας το μακρού του και το κοντό του εδώ μέσα


με ευχαριστείτε μετά μάγκες

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1394 στις: Ιουλίου 07, 2015, 23:26 »
Αν τα αποτελεσματα δεν σου αρεσουν πες μου που θα πεταξεις το cl να ερθω να το μαζεψω  :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 96 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20499 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280588 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173907 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13739 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124580 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix