vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #765 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 16:49 »
Thanks ,ναι στην μαρκα αναφερομουν !

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #766 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 16:51 »
Κάνω συνολικά περί τα 10ml τη μέρα, φυσικά όχι πιόνια γιατί θα έμενε νηστική η οικογένεια (και είναι και μεγάλη ζωή ναχει).
Αν όμως βάλεις 4 μπουκαλάκια το μήνα, συν 4-5 από τα "οικονομικά", πάμε κοντά στα 150 ευρουλάκια εκεί που την έβγαζα σχεδόν τζάμπα έχοντας κόψει τη νικοτίνη με τα diy μου και κάποια έτοιμα.
Θα μου πεις δεν είναι και καταστροφικό σαν ποσό, δεν περισσεύουν όμως κιόλας.
Ελπίζω να είναι φάση και να περάσει. Εδώ και η VG του Συνδέσμου δεν μου αρέσει τελευταία...

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #767 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 17:06 »
Κατανοω την κατασταση,λογικα αρκετοι θα βρεθουν σ αυτη τη `δυσκολη' θεση ,εγω θα τα διατηρησω στην κατηγορια :υγρα για τις ιδιαιτερες ωρες/στιγμες (κατα το δογμα cruiser) και βλεπουμε͵

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #768 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 19:53 »
Αν ατμιζεις κάθε μέρα 5-10μλ από το αγαπημένο σου ακριβό υγρό, πίνεις 4 - 5 ποτήρια από το αγαπημένο σου 22αρι-25αρι ουίσκι, τρως κάθε μέρα τον αγαπημένο σου αστακό/καρχαρία κλπ κλπ κλπ, τι μένει να απολαύσεις σε όμορφες στιγμές, στην χαρά, στην χαλάρωση μετά από μια δύσκολη μέρα; :)
Επίσης η γεύση δεν έχει κορεσμό στη συνεχή χρήση μόνο στο ατμισμα, αλλά και σε όλα τα υπόλοιπα (ροφήματα φαγητά κλπ).

Προσωπικά πήρα το cl πριν μερικές μέρες χθες το gm και αργότερα κάποιο άλλο.
Τα απολαμβάνω όταν μου έρθει μαζί με τα περισσότερα halo που έχω στο "κελάρι" μου πλέον.
Μετά από πολλά μλ τρικπεκα και πραιμ (τυχαίο παράδειγμα) κατάλαβα ότι δεν αξίζει να κάνω ολημερίς τα αγαπημένα μου υγρά και να χάνω μεγάλο ποσοστό της γεύσης όταν όντως θέλω να τα απολαύσω.

"Τα δύο σεντ μου" απλά

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #769 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 19:59 »
Α) Παίρνεις σκέτη βάση
Β) Γεμίζεις τον ατμοποιητή σου με αυτήν
Γ) Βάζεις μπροστά σου σε παράταξη τα πιόνια
Δ) Τα κοιτάς πονηρά
Ε) Ατμίζεις την σκέτη βάση
ΣΤ) Κραυγάζεις βροντερά "ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΒΛΗΘΕΙΤΕ"
Ζ) Επαναλαμβάνεις μέχρι να το πιστέψεις
Η) Επιβραβεύεις τον εαυτό σου με μερικές τζούρες από το αγαπημένο σου πιόνι.

Εναλλακτικά, κερδίζεις το τζόκερ!
Θ)γυρνα στο Α....

Νομιζω μια μονο τζουρα ειναι καταστροφικη!

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #770 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 20:09 »
Σήμερα δοκίμασα GM σε Dripper by Leo.  Αποκάλυψη!!!! :hapy_crazy: :hapy_crazy:   Η γεύση της μπανάνας ήταν καθαρή, με το φυστικοβούτηρο να έρχεται και δένει την όλη εμπειρία.  Μου άρεσε πολύ αλλά θεωρώ το Gambit καλύτερο μαζί με το CL.  Επίσης η παστουμαρδίλα εκεί, δεν φεύγει με τίποτα  :)) :))


Νομίζω ότι πρέπει να αποκτήσω έναν Dripper!!!!

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #771 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 20:11 »
Που να δοκιμασεις CLR σε apollo αν δεν εχεις δοκιμασει....

Επαθα σοκ!!!!

(Δεν ειμαι ειδικος στους dripper καθως δεν εχω επαφη με το θεμα αλλα η γευση και το χτυπημα που ειχα παρει απο τον απολλο ηταν καταπληκτικό)


Χαχαχα....απο το νομιζω μεχρι το βρισκω dripper ηθελες ενα ποστ....

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #772 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 20:14 »
Περιμένω τον πρώτο μου ντρίπερ (magma κλωνο) απο Δευτέρα. Κι ένας λόγος που τον θέλω είναι τα Five Pawns. Λίγο λίγο και αλλαγή. Και οικονομία, και ιδιαιτερότητα, και ποικιλία. Εκεί στοχεύω. Γιατί μέχρι στιγμής ο Καιφουν4, δεν έχει αλλάξει υγρό απο τότε που πήρα Castle Long. Δεν τολμώ. Και θέλω να τον δοκιμάσω και με άλλα  :)

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #773 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 20:52 »
Που να δοκιμασεις CLR σε apollo αν δεν εχεις δοκιμασει....

Επαθα σοκ!!!!

(Δεν ειμαι ειδικος στους dripper καθως δεν εχω επαφη με το θεμα αλλα η γευση και το χτυπημα που ειχα παρει απο τον απολλο ηταν καταπληκτικό)
Έχω δοκιμάσει και άλλους dripper αλλά δεν μου έκατσαν.  Ήταν πολύ αεράτοι για τα γούστα μου.  O Dripper όμως είχε την τζούρα που θέλω και σε συνδυασμό με το κεραμικό έβγαζε πολύ ωραία γεύση.
Apollo δοκίμασα σήμερα πάλι (ο ίδιος τους είχε) αλλά όχι με Five Pawns, ένα καπνικό της Wanted.  To συγκεκριμένο υγρό το είχα ξαναδοκιμάσει στον kayfun και το θεωρούσα ένα απλό καπνικό, στον apollo απογειώθηκε!!!!


Σκεφτόμουν την αγορά ενός apollo, αλλά η διαφορά τιμής έγειρε την ζυγαριά στον Dripper.


Χαχαχα....απο το νομιζω μεχρι το βρισκω dripper ηθελες ενα ποστ....
Όντως ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #774 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 21:03 »
Αντε καλοατμιστος αν τον αποκτήσεις τελικα και καλα ατμισματα ;)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #775 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 21:04 »
Αν ατμιζεις κάθε μέρα 5-10μλ από το αγαπημένο σου ακριβό υγρό, πίνεις 4 - 5 ποτήρια από το αγαπημένο σου 22αρι-25αρι ουίσκι, τρως κάθε μέρα τον αγαπημένο σου αστακό/καρχαρία κλπ κλπ κλπ, τι μένει να απολαύσεις σε όμορφες στιγμές, στην χαρά, στην χαλάρωση μετά από μια δύσκολη μέρα; :)
Επίσης η γεύση δεν έχει κορεσμό στη συνεχή χρήση μόνο στο ατμισμα, αλλά και σε όλα τα υπόλοιπα (ροφήματα φαγητά κλπ).

Προσωπικά πήρα το cl πριν μερικές μέρες χθες το gm και αργότερα κάποιο άλλο.
Τα απολαμβάνω όταν μου έρθει μαζί με τα περισσότερα halo που έχω στο "κελάρι" μου πλέον.
Μετά από πολλά μλ τρικπεκα και πραιμ (τυχαίο παράδειγμα) κατάλαβα ότι δεν αξίζει να κάνω ολημερίς τα αγαπημένα μου υγρά και να χάνω μεγάλο ποσοστό της γεύσης όταν όντως θέλω να τα απολαύσω.

"Τα δύο σεντ μου" απλά (Image removed from quote.)
Η οπτική σου είναι σωστή, αλλά το πρόβλημα δεν είναι εκεί για μένα. Απλά έχοντας δοκιμάσει και ατμίσει κάμποσα πιόνια, δεν μου κάθονται καθόλου καλά τα άλλα υγρά σε σημείο να ζορίζομαι να τα ατμίσω.
Δεν είναι θέμα καλοπέρασης, είναι θέμα καθημερινό, ελπίζω και περαστικό...

@kongeo
Κώστα, αυτό θέλει τρομερή αυτοσυγκράτηση, μήπως να αρχίσω γιόγκα και διαλογισμο?  :hmmm: 

@achatzi
Γι αυτό το λόγο έχω δύο dripper pro και δεν τους αποχωρίζομαι!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #776 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 21:36 »
Για όσους χρησιμοποιούν αποκλειστικά five pawns σε μεγάλες ποσότητες υπάρχει το ενδεχόμενο κάποια στιγμή να μπουχτίσουν. Και δεν εννοώ τον κορεσμό γεύσης που ούτως ή άλλως είναι κάτι συνηθισμένο. Με τόσα castle long που έχω ατμίσει και συνεχίζω να ατμίζω δεν το αποκλείω καθόλου μετά από κάποιο διάστημα να μη θέλω ούτε να δώ το συγκεκριμένο υγρό. Μου έχει συμβεί και με άλλα υγρά που χρησιμοποιούσα παλιότερα. Το ότι δεν ήταν five pawns ελάχιστο ρόλο παίζει.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #777 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 21:39 »
Ελπίζω υποσυνείδητα όταν και αν υπάρξει αυτός ο κορεσμός, να ανοίξει και η όρεξη για άλλα υγρά.

Ενημέρωση επόμενης μέρας :)


Πήρα σήμερα το μπουκαλάκι μου από vapeland και δεν ξέρω τι λέτε και τι λέω, αλλά φτιάχτηκα και μόνο που μπήκε στην τσέπη μου.
Γύρισα σπίτι, έλειπαν όλοι σε παιδικές δραστηριότητες, κάθισα στο γραφείο μου, καθάρισα τον atty, έστριψα νέο microcoil, πέρασα φρέσκο ko gen do, έσταξα και ήρθα στα ίσια μου :respect: 
Ότι και να λέμε, εμένα αυτό που μου δίνει το συγκεκριμένο υγρό δεν το βρίσκω αλλού (ακόμα και τώρα που είμαι με γρίππη και μπούκωμα). Τώρα όπως είπε και ο Tem, όσο κρατήσει καλό είναι.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 28, 2015, 14:03 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #778 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 18:40 »
Παιδιά, σήμερα δοκίμασα black flag...
Δεν θα το πω μεταφορικά, ούτε θα είμαι υπερβολικός. Μου ήρθε να κάνω εμετό. Αλήθεια.
Είναι απο αυτές τις "τραυματικές" μυρωδιές που δε μπορείς να βγάλεις με τίποτα απο τα ρουθούνια σου.
Έχω πλύνει 8 φορές τα χέρια μου και ακόμα το μυρίζω.
Τι espresso και σοκολάτα.... Αυτό ήταν γαριδάκια με τρίματα φτέρνας μαριναρισμένα 3 μερόνυχτα σε κεφαλοτύρι.
Χριστέ μου... το θυμάμαι και βουρκώνω... Αναγουλιάζω ακόμα... Απο τα πιο απαίσια πράγματα που έχω δοκιμάσει.
Μιλάω πάντα για τα δικά μου γούστα φυσικά.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #779 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 18:43 »
Χαχαχα δεν υπάρχει αυτή η περιγραφή!
Και μένα προσωπικά δεν μου έκανε κλικ άσε δλδ που αφήνει άσχημη μυρωδιά στο χώρο. Από την άλλη η γυναίκα μου το έχει πιπίλα.
Αλλά ειπαμε άβυσσος η καρδιά της γυναίκας

Sent from my LG-D802


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 92 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207825 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173907 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312539 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix