vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

247 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, dkostas, Jorge, gfilip, Sergios, Aoratix

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Ψάχνω στο φόρουμ αλλά δυσκολεύομαι να το βρω! Μετά από 10 μήνες που φτιάχνω υγρά, θέλω πια να πάψω να υπολογίζω τις ποσότητες των συστατικών σε ml και να το κάνω πλέον σε gr, με ζυγαριά. Μπορεί να με προσανατολίσει κάποιος? Υπάρχει κάποιο calculator ή κάτι σχετικό τέλος πάντων, ώστε να προσαρμόσω τις αντιστοιχίες ml-gr? :dontknow:
Αν και δεν ξέρω, θεωρώ πως δεν υπάρχει μπούσουλας καθώς εξαρτάται από το ειδικό βάρος του κάθε υγρού. Καλύτερα μέτρα μόνος σου πόσο ζυγίζει το κάθε  ml από τα αρώματά σου και τη βάση σου και κατάγραψέ τα

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
παιδιά έχω πρόβλημα με τα υγρά που κάνω ενα 80% είναι μια χαρά αλλα μερικές φορές μου χαλάνε με διάφορες βάσης το έχω πάθει αυτό .τα κάνω σωστά τα ανακατεύω σωστά .τα έχω σε καραμελέ μπουκαλάκια καλά κλειστά σε σκοτεινό μέρος ντουλάπι και εκεί που είναι εντάξει στα τελευταία 10-15 μλ αρχίζει να μου καίει το λαιμό  και το ερεθίζει και με μπουκώνει και το πετάω .το στήσιμο μου είναι μια χαρά ατμίζω στα 10-12 βαττ και όταν αλλάζω υγρό δεν έχω ενοχλήσεις .κάτι κάνω λάθος έχει συμβεί σε κανένα από εσάς κάτι παρόμοιο ?? η γεύσεις που βάζω είναι η προτεινόμενες και τα κάνω με 0.7 νικοτίνη .     

@sakaplias Παίζει να μην τα έχεις ανακατέψει καλά και να "κάθεται" μεγαλύτερη ποσότητα νικοτίνης προς τα κάτω. Λέω τώρα, διότι άλλη εξήγηση δεν "μου κάθεται". Δεν δοκιμάζεις να τα ανακινείς όποτε τα χρησιμοποιείς για να ξαναγεμίσεις, να δείς αν θα συνεχίσει το πρόβλημα;

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
έχω πάρει 2-3 μπουκάλια μιας και είναι μόλις 10€ τα 30ml και μου μπήκε η ιδέα να φτιάξω όταν γυρίσω μόνος μου κάτι παρόμοιο.
Μηδενικά είναι τα υγρά; Υποτίθεται πως στην Πορτογαλία έχει μπει φόρος στα νικοτινούχα :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος kingdm

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Όλα τα υγρά στην Πορτογαλία είναι μηδενικά λόγω μεγάλης φορολογησης. Οπότε αγοράζεις το υγρό των 30ml και αν θέλεις νικοτινη την παίρνεις σε αμπουλα. Για τα μπουκάλια των 30ml η κάθε αμπουλα προσθέτει 3mg νικοτινης και κοστίζει 1 ευρώ . Αλλά οι τιμές των υγρων δεν είναι πολύ φθηνότερες που έχω συγκρίνει αν και μηδενικων.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Η μεγάλη διαφορά είναι στα diy υγρά... Εδώ αγοράζω τα αρώματα tpa 10ml στα 1.8€ με 2.5€ max

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
@sakaplias Παίζει να μην τα έχεις ανακατέψει καλά και να "κάθεται" μεγαλύτερη ποσότητα νικοτίνης προς τα κάτω. Λέω τώρα, διότι άλλη εξήγηση δεν "μου κάθεται". Δεν δοκιμάζεις να τα ανακινείς όποτε τα χρησιμοποιείς για να ξαναγεμίσεις, να δείς αν θα συνεχίσει το πρόβλημα;

τα ανακατεύω συχνά στην ωρίμανση  με αναδευτήρα πατέντα από ανεμιστηράκια  pc

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Να κανω μια ερωτηση μιας και εδω ειναι το σχετικο νημα, εχω το συγκεκριμενο αρωμα και εβαλα 20 σταγονες σε 10ml σκετης ετοιμης βασης (atmos lab) 100% VG, ειναι καλα?

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Δοκιμασε και πες μας και μας. Κοντολογης ειναι θεμα γουστου αν σου αρεσει εσενα ειναι καλα αν δεν σου αρεσει δεν ειναι καλα, τοσο απλα  ;) . Απο αποψη ποσοτητας παντως δεν ειναι υπερβολικη αυτη που εβαλες.

Αποσυνδεδεμένος vas24

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
Ειχα ενα μοουκαλακι 18 mg της liqua  ry4  10ml και τ γεμισαβμεχρι πανω 18 mg νικοτηνη egic kai 12 σταγονες french vanilia.. T υγρο απ τ μπουκαλαξκι ειχε τελειωσει αλλα δεν τ επλυνα κ ετσι ο οταν τ γεμιζα με νικοτινη ειχε ηδη παρει χρωμα κιτρινο απ τ  ry4 που ειχε μεσα ...πειραζει να τ αφησω ετσι η θελει πεταμα ;

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Μην το πετάξεις πριν το δοκιμάσεις. Ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί να σου αρέσει

Αποσυνδεδεμένος vas24

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
Δεν υπαρχει ομως προβλημα που δεν επλυνα τ μπουκαλακι που ειχε μεινει μεσα τ ry4 ??

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
RY4 είχε, όχι βαλβολίνη. Γιατί να υπάρχει πρόβλημα;

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
σαν να αλαζεις υγρο στον ατμοποιητη χωρις να τον λυσεις και να τον καθαρισεις,το εχω κανει απειρες φορες

Αποσυνδεδεμένος vas24

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
Αααααααα!! Ναι εχεις απολυτο δικιο !!! Ευχαριστω πολυ!!!! :))

Αποσυνδεδεμένος stergis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
ειναι ενα site π βαζεις τι αρωματα εχεις και σου βγαζει συντΑΓες με αυτα  αλλα εχω κολλήσει και δεν το βρισκω , το θυμάται κανεις ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 200 42420 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34600 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557105 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8847 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538374 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60495 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238809 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16744 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos