vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

259 επισκέπτες, 7 χρήστες
Jorge, teo77, george kotsopoulos, ahill2, Lazy Dog, Sergios, azografos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Όχι, εσύ έχεις μπερδέψει τι είναι το έτοιμο υγρό, τι είναι το OneShot, τι είναι το σκέτο άρωμα και τι είναι το Shake And Vape.

Για το τελευταίο δεν φταις εσύ. Για τα υπόλοιπα διάβασε λίγο περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Εδώ είναι το άρωμα.

Εδω το έτοιμο υγρό αναπλήρωσης.  :) 

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
 εδώ εδώ, πάρε κόσμεεεεεεεεε :)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Είπα απλά να κάνω το διαχωρισμό  

Δεν έπρεπε?  :confused1:

Όχι, εσύ έχεις μπερδέψει τι είναι το έτοιμο υγρό, τι είναι το OneShot, τι είναι το σκέτο άρωμα και τι είναι το Shake And Vape.

Για το τελευταίο δεν φταις εσύ. Για τα υπόλοιπα διάβασε λίγο περισσότερο.
Χα χα!! Μπα.. Δε νομίζω..Για το κάθε παρασκεύασμα που κυκλοφορούν πια οι τόσες εταιρίες έχουν και διαφορετικές οδηγίες κλπ, άσε πια με τα ονόματα.τί γίνεται.
Οπότε πια ο κάθε ατμιστής να ερμηνεύει διαφορετικά τον κάθε όρο.
Δυστυχώς βλέπω και επικρατεί μπάχαλο στο θέμα,και δε λέω ότι είμαι εγώ ο σωστός. Ξέρω ότι πρέπει να ενημερώνομαι.Εδώ έχουνε βάλει με τις μ@#&κίες τους κόσμο να ψάχνει και να διαχειρίζεται κατοστάρες και χιλιάδες νικοτίνες και στα αρωματάκια θα κολλήσουμε;

Στάλθηκε από το Lenovo A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Ακριβώς γι' αυτό είπα οτι δεν φταις εσύ ;)

Εδώ είναι το άρωμα.

Εδω το έτοιμο υγρό αναπλήρωσης.  :)
Μάρία νεφέλη  εσύ και ο modivin σωστά γράψατε για το άρωμα και το έτοιμο υγρό ότι τα μπέρδεψα,αλλά βέβαια όταν εγώ έγραψα ότι το blend tobacco είναι "έτοιμο υγρό" που θέλει και 90 μλ βάση για να είναι ατμίσιμο, εννοούσα έτοιμη συνταγή για το συγκεκριμένο υγρό  που κυκλοφορεί και σε έτοιμο 10 μέλο.

Στάλθηκε από το Lenovo A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας

Όταν σε λίγο καιρό θα γίνει γνωστό και στον τελείως νέο ατμιστή, πώς τα shake n vape, είναι απλά μεγάλα μπουκάλια με mix shot μέσα, θα επιστρέψουμε στην παραδοσιακή ονοματοδοσία έτοιμο -απλό άρωμα - mix (one) shot. Απλά πράγματα. 

Και όχι, δε δέχομαι οτί κανά δύο ml Pg, ρίχνουν τις μέρες ωρίμανσης. Είναι ψέμα. Αυτό συμβαίνει απλά επειδή οι συνταγές είναι ένα είδος pre - steep. Είναι φανερό αυτό στα divine, που αποτελούνται μόνο από άρωμα, και οι μέρες ωρίμανσής τους, είναι 3-7 για να δώσουν προφίλ όλα.

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Χα χα!! Μπα.. Δε νομίζω..Για το κάθε παρασκεύασμα που κυκλοφορούν πια οι τόσες εταιρίες έχουν και διαφορετικές οδηγίες κλπ, άσε πια με τα ονόματα.τί γίνεται.
Οπότε πια ο κάθε ατμιστής να ερμηνεύει διαφορετικά τον κάθε όρο.
Καλά τα λές π.χ η FivePawns SnP τα λέει mix and vape

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Arpaxti τα λέω εγώ αλλά δεν έχει πέραση ακόμα το όνομα αυτό, ίσως επειδή δεν κάνει διαχωρισμούς και τα βάζει όλα στο ίδιο καλάθι.

Αποσυνδεδεμένος Edmond

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και τον χρόνο που σπαταλήσατε. Χρησιμοποίησα το άρωμα που ποστάρατε περαπάνω.Υπάρχει περίπτωση να φταίει για το κακό αποτέλεσμα στην κατασκευή ενός υγρού η ποσότητα αέρα μέσα στο μπουκάλι; Δηλαδή η παρασκευή 60ml υγρού μέσα σε πλαστικό μπουκάλι των 100 ml;;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Θεωρώντας ότι το κλείνεις το μπουκάλι και δεν το αφήνεις ανοιχτό να χάνεται το άρωμα δεν μπορεί ο αέρας να σου το χαλάσει. Το μόνο που μπορεί να κάνει (και αυτό σε βάθος χρόνου όχι 15-30 μέρες) είναι να οξειδωθεί πιο γρήγορα η νικοτίνη. ;)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Δεν φταίει το μπουκάλι, πάντα σε μεγαλύτερα μπουκάλια ετοιμάζω τα υγρά μου για να υπάρχει χώρος για την ανάδευση.

 Ή δεν σου πηγαίνει το υγρό ή θέλει περισσότερο άρωμα και χρόνο ωρίμανσης.

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Θέλω να φτιάξω το αποκάτω κλωναράκι και μου λείπει μόνο το Vanilla Bourbon της FA. Καμιά ιδέα με τι θα μπορούσα να το αντικαταστήσω;


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9590
  • Φύλο: Άντρας
Με TPA Vanilla (Bourbon). Πάντως το τελικό αποτέλεσμα της συνταγής δεν έχει σχέση ούτε με castle long ούτε με castle long reserve.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 201 42455 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:03
από Aoratix
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8849 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238824 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16746 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos