vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

261 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Aoratix, filikos4, giorgos1999, Jorge, pngtszs1976, axilleaspro

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Πες πως όντως γινόταν κάτι και τους πιάνανε να κάνουν το παραπάνω επαυτοφώρω, νομίζεις οτι δεν θα το κάνανε βούκινο στα ΜΜΕ?
Μετά τι θα έλεγες, μπράβο στον υπάλληλο που μας κάνει για άλλη μια φορά να φαινόμαστε σαν κοινότητα με λέπρα?

Αν μη τι άλλο θα έπρεπε τα καταστήματα να είναι τυπικοί και να ακολουθούν τους κανόνες που υπάρχουν.


Τα καταστήματα να είναι τυπικοί και να ακολουθούν τους κανόνες. Εσύ? Όχι?


Quote from: GRat
Απ: Βάσεις Νικοτίνης
« Reply #1459 on: October 11, 2017, 03:40

Επειδή έχει καταντήσει ολίγον γελοίος ο φόβος με τον οποίο αντιμετωπίζετε την νικοτίνη παραθέτω το εξής.

Nicotine is a toxic compound that should be handled with care, but the frequent warnings of potential fatalities caused by ingestion of small amounts of tobacco products or diluted nicotine-containing solutions are unjustified and need to be revised in light of overwhelming data indicating that more than 0.5 g of oral nicotine is required to kill an adult.

Μιλάει για καθαρή νικοτίνη και για κατάποση της.
Εμείς στην χειρότερη των περιπτώσεων θα χειριστούμε 100mg/ml, που απέχει κατα πολύ απο την καθαρή νικοτίνη.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2017, 19:39 από armadoran »

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ τι όχι ακριβώς?

Δεν ψήνομαι να το αναλύσω και πολύ, γιατί είναι εις βάρος μας. Αν δεν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω δεν τρέχει και κάτι. καλό βράδυ

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Καλημέρα σε όλους


Το Lemon Tart By Divine

https://www.chefsflavours.co.uk/divine-shots/5162-lemon-tart.html

κατα τους υπολογισμούς στο

http://www.steam-engine.org/juice.html

θεωρούμε ότι είναι PG ή VG?


Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Αν δεν αναφέρεται διαφορετικά (πράγμα σπάνιο) θεωρούμε ότι είναι PG. ;)
Αυτό ισχύει για όλα τα αρώματα.

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Το γράφει στην ετικέτα πως είναι PG.

Αποσυνδεδεμένος panoskapa

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
καλησπέρα παιδιά, 

σε μια μίξη χρειάζομαι το Whipped Cream (TPA) το οποίο δεν εχω,υπάρχει κάτι άλλο κοντά σε αυτό?

Αποσυνδεδεμένος panosrpk

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά, στα shake & vape υγρά, ποιός είναι ο συνηθής χρόνος αναμονής; Άλλος μου λέει 2 εβδομάδες, άλλος 1 εβδομάδα, άλλος 1 μέρα μόνο.
Πχ, σήμερα πήρα το american stars red indiana και του πρόσθεσα βάση. Λογικά 2-3 μέρες να περιμένω;

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Εξαρτάται από το υγρό, εγώ σε ότι έχω δοκιμάσει τίποτα δεν αποδίδει καλά κάτω από 3 μέρες (φρουτένια) κάτω από 5 μέρες τα τριμπεκοειδή κάτω από 10 μέρες οι κρέμες και κάτω από 20 τα κλωνόκαστρα

Αποσυνδεδεμένος panosrpk

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Τι εννοείς τριμπεκοειδή και κλωνόκαστρα;

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2017, 12:26 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9590
  • Φύλο: Άντρας
Προφανώς υγρά με τη γευστική φιλοσοφία του tribeca και του castle long.

Αποσυνδεδεμένος panosrpk

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Ούτε αυτό το κατάλαβα!
Είμαι νέος σε αυτα τα θέματα.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2017, 12:26 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Φαίνεται ότι δεν τα έχεις δοκιμάσει, λογικό να μην τα ξέρεις. Πρόκειται για δημοφιλή πολύπλοκα υγρά που συνήθως θέλουν αρκετό χρόνο για να ωριμάσουν.

Τώρα για την ερώτηση που έθεσες.

Τα shake n vape συνήθως χρειάζονται λίγες ημέρες μόνο. Οι πιο πολλοί από εμάς όμως τα αφήνουμε περισσότερο γιατί βρίσκουμε διαφορές όσο περνάαει ο καιρός.

Το american stars red indiana δεν το έχω δοκιμάσει και δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Τα One Shot (μόνο τ' αρώματα χωρίς την βάση) τ' αφήνω γύρω στον μήνα. Όταν τους βάλω βάση πάνε με την λογική S&V ή θέλουν ξανά την πλήρη ωρίμανση σαν να είχαν γίνει εξαρχής;

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
κατα τους υπολογισμούς στο

http://www.steam-engine.org/juice.html

Αυτό χρησιμοποιώ και εγώ και είχα κάποιες αμφιβολίες αν κάνει σωστούς υπολογισμούς,αλλά παρατηρώ το δουλεύεται και άλλοι! Ευχαριστώ!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 200 42438 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 342 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34602 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8849 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538383 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos