vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

224 επισκέπτες, 8 χρήστες
axilleaspro, Sergios, giorgos1999, Milarepa, Jorge, dkostas, white varadero, nXtLs

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Ναι. Αν μάλιστα κάποιο από τα αρώματα σου είναι καπνικό ή/και κρέμα καλό είναι να το αφήσεις 20+ μέρες. Κανονικά καπνικά και κρέμες θέλουν μήνα οπωσδήποτε! ;)

Vanilla goustard, sweet strawberry, ice cream...Πάω για 20ήμερο!!!

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
μια ερωτηση παρακαλω
πηγα σε ένα.καταστημα και μου φτιαξανε ενα shake and vape πως στο καλο τα λενε και μου ειπαν οτι μπορω να το ατμισω σε 2 μερες
το θεμα εθναι οτι δεν εχω αλλο υγρο
δεν μπορω να το ατμισω τωρα?
πριν 2 ωρες μου το φτιαξανε

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 04, 2017, 18:30 από bujinkan »

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
WTF απο πότε επιτρέπεται να σου φτιάχνουν υγρά τα καταστήματα.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
δεν μπορω να το ατμισω τωρα? πριν 2 ωρες μου το φτιαξανε

Aν είναι ανάγκη μπορείς, μετά από πολύ καλό ανακάτεμα, αλλά δεν θα πάρεις καλή γεύση.

Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
WTF απο πότε επιτρέπεται να σου φτιάχνουν υγρά τα καταστήματα.
Απο τότε που δεν μπορείς μόνος σου και σου κάνουν εξυπηρέτηση,αρκεί εσύ να μην βγαίνεις να το βροντοφωνάζεις παντού..  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
μια ερωτηση παρακαλω
πηγα στη ζερομπακο και μου φτιαξανε ενα shake and vape πως στο καλο τα λενε και μου ειπαν οτι μπορω να το ατμισω σε 2 μερες
το θεμα εθναι οτι δεν εχω αλλο υγρο
δεν μπορω να το ατμισω τωρα?
πριν 2 ωρες μου το φτιαξανε
ειναι ενα της saint and sinners

Το υγρό μπορείς να το ατμίσεις όποτε θέλεις εσύ (δεν θα πάθεις τίποτα δηλαδή) αλλά να ξέρεις πως δεν θα έχει ωριμάσει ακόμα και πιστεύω ούτε στις δύο μέρες θα έχει ωριμάσει. Γνώμη μου είναι να πας να αγοράσεις ένα έτοιμο υγρό για να έχεις να ατμίσεις μέχρι να ωριμάσει το άλλο.

ΥΓ. Όταν κάποιος κάνει μια παρατυπία για να μας εξυπηρετήσει (για να σε εξυπηρετήσει το έκανε - δεν είχε τίποτα να κερδίσει), καλό είναι να μην τον δίνουμε έτσι στεγνά!

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Full παράνομο είναι να σου φτίαξει υγρό οποιοδήποτε κατάστημα.

Αν ήθελε να εξυπηρετήσει θα μπορούσε να το κάνει με άλλο τρόπο.

Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
Πόσα χρόνια τους ρίχνεις,μιας και έβγαλες απόφαση;

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!


Τείνει να γίνει απαραίτητο, δυστυχώς...

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Άλλο φτιάχνω έτοιμα υγρά κάτω από τον πάγκο και άλλο άνοιξα 3 boosters και τα έριξα σε ένα snv αντί να το κάνει ο άλλος.
Έχουμε που έχουμε αναγκαστεί να παίζουμε με τις λέξεις λόγω νομοθεσίας, ας μην το κάνουμε και μεταξύ μας.

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Πας και αγοράζεις παντελόνι και (για να σε εξυπηρετήσει) το μαγαζί σου φτιάχνει τα μπατζάκια (καμιά φορά και με έξτρα πληρωμή και χωρίς απόδειξη). Έχει άδεια μοδίστρας το μαγαζί για να στο κάνει?? Προφανώς όχι! Ας τους καρφώσουμε κι αυτούς! :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Το μαγαζί δεν έφτιαξε κάτι, ούτε το πούλησε σαν έτοιμο υγρό, ούτε χρέωσε παροχή υπηρεσίας. Ανακάτεψε έτοιμα συστατικά, χωρίς κινήσεις ακριβείας που να παραθέτουν σε κατασκευή, όπως ακριβώς θα έκανε και ο πελάτης του. Για μένα, είναι το ίδιο με το να πας σε ένα μαγαζί και να του ζητήσεις να σου στρίψει μια αντίσταση.

Η κουβέντα μου θύμισε ένα σκηνικό που είχα ζήσει ως φοιτητής στην Αγγλία: εκεί, τα "σκληρά" ποτά στα μαγαζιά (ουίσκι, τζιν, βότκα, ρούμι και παρόμοια) επιτρέπεται να πωλούνται σε μεζούρες των 25ml. Όταν παράγγειλα λοιπόν Jack Daniels για πρώτη φορά και είδα να μου σερβίρουν μια φτυσιά ποτό, ζήτησα τετραπλό. Η κοπέλα στο μπαρ μου είπε ότι μέχρι διπλό μπορεί να σερβίρει γιατί το μαγαζί δεν είχε άδεια για κοκτέιλ. Νόμιζα ότι με δούλευε, αλλά όντως μου έδωσε δύο διπλά και εγώ μπορούσα να κάνω ότι θέλω με αυτά. Στο μάθημα του εμπορικού δικαίου έμαθα για το νόμο (Wines & Measures Act 1984 ή 1987, δεν θυμάμαι καλά)

Αν δηλαδή ο υπάλληλος στο κατάστημα δεν έκανε το ανακάτεμα μόνος του για λογαριασμό του πελάτη, αλλά ήταν από πάνω και έδινε τις οδηγίες, θα ήταν όλα εντάξει?

Μην πηγαίνουμε και στο άλλο άκρο...

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Ο ανθρωπος προφανως δεν ηξερε οτι ειναι παρατυπο αυτο που εκαναν στο μαγαζι, και αυτο φαινεται και απο το στυλ του γραψιματος του.
Μην υποθετετε οτι ολοι γνωριζουν τα παντα.
Αν διαβαζει, ας σβησει το ονομα του μαγαζιου, η ας το κανει καποιος διαχειριστης και παμε παρακατω.
Ετσι οπως μας εχουν καταντησει, για να μην μας κοστιζει το ατμισμα οσο το καπνισμα πουρων cohiba, θα πρεπει να κυκλοφορουμε με εναν νομικο συμβουλο στο πλαι μας.

Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
Ο άνθρωπος προφανώς και δεν ήξερε,κανένας νορμάλ άνθρωπος που δεν γνωρίζει δεν θα μπορούσε να το φανταστεί.. Βγήκε όμως αυτός ο βράχος τιμιότητας και ηθικής να κατακεραυνώσει την παράνομη πράξη του καταστήματος !!! Ευχαριστούμε μεγάλε τιμωρέ,η ατμιστική κοινότητα σε ευγνωμονεί που μας προστατεύεις από τα καταστήματα που παρανομούν εις βάρος μας..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 201 42445 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:03
από Aoratix
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8849 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538387 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238824 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos