vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

215 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Doubt, Tem, camber, ZoeM, Jorge, Mulder, Aoratix

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Μπορείς, η νικοτίνη του τελικού θα είναι στο ενδιάμεσο τους.
πχ. 30 ml με 18 νικοτίνη και 30ml με 6 νικοτίνη θα σου δώσει 60ml με 12 νικοτίνη

Θα χω όμως απώλεια στην γεύση ε? 

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

άμεση παράθεση
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 22, 2016, 23:42 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Aν αραιωσεις ναι, αν αναμειξεις δυο γευσεις με διαφορετικες ποσοτητες νικοτινης το καθενα απλα, οχι.

Αποσυνδεδεμένος nikossalonika

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Υπαρχει και cuban της ecig και flavourart

ωραία αύριο θα πάρω της flavourart καμία ιδέα για τις βάσεις και την αναλογία?

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Παιδιά καλησπέρα. ..μπορώ να αναμειξω ίδιες γεύσης με διαφορετική νικοτινη ή απλά να αραίωσω αυτό με την μεγαλύτερη σε περιεκτικοτητα με μηδενική vg για να μειώσω νικοτινη?

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ετοιμα υγρα με διαφορετικη νικοτινη ναι..αν αραιωσεις με vg παει περιπατο το αρωμα!!!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
ωραία αύριο θα πάρω της flavourart καμία ιδέα για τις βάσεις και την αναλογία?
το cuban supreme της fa χρησημοποιηται σε ποσοστο 2% απτην εταιρια..δοκιμασε το εκει και αν το βρεις υποτονικο συμπληρωνεις.οσο για τν αναλογια βασης αυτο θελει ψαξιμο στο τι θα σε βολεψει εσενα κ τι θελεις.αν θες ντουμανια θα βαλεις παραπανω vg.αν θες χτυπημα και γευση pg..παιξε αρχικα μια αναλογια 50-50 και μετα αναλογως πραττεις

Ευχαριστώ! 

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

άμεση παράθεση
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 22, 2016, 23:43 από spectrum »

Την παρασκευή έφτιαξα τα πρώτα μου υγρά. Δοκίμασα σήμερα αλλα δεν καταλαβαίνω τίποτα απο άρωμα. Ξέρω οτι θέλουν ωρίμανση , αλλά δεν θα έπρεπε να καταλαβαίνω και κάτι??? έστω και λίγο...
Και στα δύο έβαλα την αραίωση που προτείνει ο κατασκευαστής.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Φυσικά και έπρεπε να καταλαβαίνεις.
Τι αρώματα και τι συγκέντρωση;

Εφτιαξα  2 υγρά απο 15ml με βάσεις Pink Mule -Nic6mg -50/50
Το ένα άρωμα της After-8 , Pure , αραίωση 10% και το άλλο της Flavor Art, 7 leaves, αραίωση 3%.

Οι συνταγές φτιάχτηκαν με calculator και ζυγαριά ακριβίας. :hmmm:
 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 24, 2016, 09:08 από armadoran »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Όλα καλά φαίονται - ίσως τα 7 leaves χρειάζονται κάποιο χρόνο.
Μάλλον είσαι αρωματάκιας κι εσύ. Απλά, βάζεις περισσότερο άρωμα στη συνέχεια, μέχρι να βρεις αυτό που σε ικανοποιεί.

Η αλήθεια είναι οτι μεχρι τώρα κάνω μόνο έτοιμα υγρα, είναι η πρώτη φορά που δοκιμάζω σε DIY.
Λες να φταίει οτι έχω συνηθίσει πιο πολύπλοκα αρώματα και τώρα μου φαίνονται υποτονικά??? 
Πόσο άρωμα λες να βάλω επιπλέον? 2%  είναι καλά ή να πηγαίνω ανα +1%

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Εγώ 10% βάζω ;D αλλά από τους περισσότερους θεωρείται υπερβολή.
Βήμα +1%  κάθε φορά, με μικρές ποσότητες (ακόμα και 2ml, αν είναι δυνατόν) και μέσα στη βδομάδα θα έχεις βρει το γούστο σου, πιστεύω.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Μακριά! Το Puro Cubano μακράν το χειρότερο άρωμα της AtmosLab. Σαν υδρωμενες κάλτσες μυρίζει. :shock_sick_02:
Καμία σχέση με το Cuban της Liqua.

+1

Μάλλον Puro Rumano (aplytou gia deka meres) έπρεπε να το λένε...

Αποσυνδεδεμένος JoneyM

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Χρησιμοποιώ έτοιμη βάση pink mule 70/30 3mg, θα υπάρχει διαφορά αν την φτιάξω εγώ τη βάση; Ρωτάω γιατί βλέπω παντού συνταγές και κανένας δεν αναφέρει οτι χρησιμοποιεί έτοιμη βάση.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Όχι, αρκεί να βγαίνουν σωστά τα νούμερα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 200 42417 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557105 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8846 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538372 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60494 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16743 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos