vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

61 επισκέπτες, 6 χρήστες
Mimhsdr, bloodlessz, pngtszs1976, manoslykos, Sergios, Ribot

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος itsmethanos

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Psychedelic

Παιδιά οι ζυγαριές ακριβείας είναι παράνομες . Για να έχεις μια τέτοια πρέπει να δικαιολογείτε από την εργασία σου, και ο λόγος είναι ότι χρησιμοποιούνται για ζύγι από τους εμπόρους ναρκωτικών.
Είμαι σίγουρος 1000% για αυτό που λέω.
Τώρα αν είναι λογικό ή όχι αυτό είναι άλλο θέμα. Δε το έγραψα για να τρομάξω κανέναν. Άλλωστε είμαι εναντίον οποιασδήποτε απαγόρευσης. Το ότι πουλιούνται δε λέει κάτι. Και τα σπρέι πιπεριού για παράδειγμα πουλιούνται αλλά είναι παράνομα. 


τεσπα εγώ δεν είπα σε κανέναν να μην αγοράσει, και εγώ θα πάρω αν δε με βολέψουν τα ml και θελήσω να υπολογίσω υγρά με το βάρος, αλλά μην κυκλοφορείτε με αυτήν (να την πάτε σε σπίτι φίλου για παράδειγμα να φτιάξετε υγρά) γιατί σε έναν έλεγχό θα έχετε προβλήματα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Τα σπρέι πιπεριού είναι παράνομα μόνο ως προς τη χρήση. Ως προς την πώληση και ως προς την κατοχή, δεν είναι παράνομα. Αλλιώς πολύ απλά δεν θα πωλούνταν.

Το ίδιο και οι ζυγαριές, μόνο που εδώ δεν είναι παράνομη η χρήση τους. Από έτσι θα ήταν παράνομη και η πώληση συρίγγων από φαρμακεία σε μη έχοντες άδεια άσκησης ιατρικού ή παραϊατρικού επαγγέλματος. Αυτά από όσο γνωρίζω.

Αν έχεις στην διάθεσή σου κάποιο νόμο, ΦΕΚ, απόφαση δικαστηρίου που να δικαιολογεί το παράνομο της κατοχής - χρήσης ζυγαριάς ακριβείας από μη επαγγελματία, τότε σε παρακαλώ να μας δώσεις ένα λινκ και φυσικά να αποδεχτείς της συγγνώμη μου για το απόλυτο των γραφόμενών μου.

Αν όχι, τότε δεν υπάρχει λόγος να τρομάζουμε τον κόσμο με ανακρίβειες.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
καλά αν σε σταματήσουν με σπρέι πιπεριού στην τσέπη και δε σε πάνε περί όπλων εμένα να μου τρυπήσεις τη μύτη Τρύφωνα!Εδώ έχω δει να σέρνουν στο αυτόφωρο άτομο με πολυεργαλείο επειδή είχε μαχαίρι μέσα...αλλά αυτή είναι άλλη συζήτηση.Δε νομίζω ότι κανείς θα βγάλει ένταλμα να ψάξει το σπίτι σου και να βρει μια ζυγαριά ακριβείας εάν δε συντρέχουν άλλοι λόγοι.Ούτε θα κυκλοφορείς στο δρόμο με μια ζυγαριά ακριβείας επάνω σου!Βρίσκω απλά τις σύριγγες πιο πρακτικές (είμαι στην άλλη μεριά εγώ  :laugh1: )

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Είναι παράνομες και πωλούνται αβέρτα σε όλα τα μαγαζιά, και μάλιστα με τιμές από 8-9 ευρώ ? Για τσίπηδες εμπόρους ναρκωτικών  :laugh1: :laugh1:
Κάντε ένα search στο skroutz για ζυγαριά ακριβείας, θα πήξει το μάτι σας :)
Χωρίς πλάκα τώρα, όντως δεν το γνωρίζω αυτό που λες φίλε itsmethanos αλλά μου φαίνεται παράδοξο. Επίσης δεν το γνωρίζει και ο γκουγκλης...

Αποσυνδεδεμένος itsmethanos

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Psychedelic
Έχω την εντύπωση πως μόνο και μόνο που είδατε την λέξη παράνομο στραβώσατε λες και θα έρθει η αστυνομία να κλείσει το φόρουμ .

Φίλτατε Cruiser ούτε καν ξέρω που να ψάξω για το ΦΕΚ που λες αλλά ούτε έχω και την όρεξη να το κάνω. Όχι γιατί δε θέλω να κουραστώ αλλά επειδή δε χρειάζεται.

 Για την ιστορία έχω τύχει σε έλεγχό με το αμάξι στο οποίο βρήκανε μια τέτοια ζυγαριά μέσα, αλλά μας αφήσανε διότι η κοπέλα που είχε το αμάξι εργαζόταν σε εταιρεία καφέ και της είχανε δώσει χαρτιά από την εταιρεία για να μπορεί να την κουβαλάει στο αμάξι και να μην έχει πρόβλημα. Πιστεύω κάτι θα ξέρανε.
 τεσπα έγινε μια ερώτηση, αναφέρθηκε η ζυγαριά σε μια απάντηση, και θεώρησα καλό να ενημερώσω για κάτι που γνωρίζω.
 
 και πάλι το ότι τη πουλάνε αέρα πατέρα δε λέει τίποτα. Και μασετες πουλάνε αλλά αν μπουν στο σπίτι σου και έχεις, θα έχεις πρόβλημα. 
 
 αυτά από μένα νομίζω ότι δε προσφέρουμε κάτι στο θέμα αλλά αν θέλεις να μου πεις κάτι ευχαρίστως να δεχτώ ένα pm

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Το ζήτημα δεν είναι οτι μας χάλασε το "παράνομο" ή οτι φοβηθήκαμε κάτι, αλλά απλά οτι το φορουμ το διαβάζουν και νέοι χρήστες και μπορεί να σχηματίσουν λάθος εντυπώσεις.
Σε κάθε σπίτι υπάρχουν δεκάδες φονικά όργανα (χωρίς να μετράω τα σπίτια που οι ένοικοι τους έχουν και κανονικά τσιγάρα), δεν έχει λογική αυτό που λες από μόνο του αλλά πρέπει να συντρέχουν και άλλες (παράνομες) περιστάσεις ταυτόχρονα.

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 16, 2015, 21:31 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος themainman

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Συνατμιστές καλημέρα, γνωρίζει μήπως κάποιος αν υπάρχει κατάστημα που να προμηθευει βάσεις UMAMI και συμπηκνωμένα αρώματα AFTER-8; Όσο κι αν έψαξα και στο φορουμ αλλα και στο ιντερνετ γενικα, δεν μπορεσα να βρώ κάτι. Δε με ενδιαφέρει που θα βρίσκεται το κατάστημα ( εντος Ελλάδας φυσικά) αρκει να έχει αυτα τα δυο προιοντα και φυσικά να τα στέλνει.

Από συγχώνευση
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 23, 2015, 10:59 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Mάλλον ήθελε κι άλλο ψαξιμο
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,17496.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=14473.0


umami έχουν oi zerobacco, queens, nexxton, fabvape και άλλοι
after 8 οι atmistique, esmokeguru, esmokers και άλλοι

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Εκτός αν ο φίλος ψάχνει μαγαζί που να έχει και τα 2  :)

Αποσυνδεδεμένος themainman

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστω για τις απαντήσεις, επειδή είμαι Χαλκιδική και δεν μπορω να τρεχω Θεσσαλονίκη για αγορές, ψάχνω ενα καταστημα που να  έχει και τα δυο προιοντα μαζι ετσι ωστε να τα παραγγείλω συγκεντρωτικα και να μου βγουν λιγοτερα τα μεταφορικα.

Αποσυνδεδεμένος akoylini

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Μια γρήγορη απορία..
Φτιάχνουμε βαση με νικοτίνη πχ 10mg.παίρνουμε ενα ετοιμο υγρο που μας αρεσει εννοειται στα 18mg νικοτίνη και το.Ρίχνουμε στην έτοιμη βαση μας.ετοιμη βαση  50ml, ετοιμο υγρο 30ml. Ποιο το αποτέλεσμα οσο αφορα την γευση;βαση 50-50.

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
γευση σχεδον μηδεν ! ! !

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Το υγρό μας θα έχει υποτονική γεύση, ελάχιστη ή και καθόλου ανάλογα. Αυτό μπορεί να είναι καλό μπορεί και όχι. Καλύτερα κάνε μία δοκιμή πρώτα σε μικρή ποσότητα να δεις το αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Επειδή είναι λίγες εβδομάδες που ασχολούμαι με τα diy υγρά, είμαι στην αναζήτηση νέων μίξεων.
Είχα συναντήσει ένα άρωμα μπανάνα-σοκολάτα και δεν το αποθήκευσα. Δεν μπορώ με τίποτα να το βρω. Ούτε ποιας εταιρίας είναι , ούτε σε πιο site το συνάντησα θυμάμαι ( Ελληνικό site ).
Θυμάμαι την φωτο του ΄..μια μπανάνα που η κορυφή της ήταν βουτηγμένη στην σοκολάτα.
Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;


edit: Ακυρο παιδιά...μην σας βάζω να ψάχνετε. Το βρήκα και είναι έτοιμο υγρό αναπλήρωσης τελικά ..μα έχω ζαλιστεί απο τόσο ψάξιμο!


Μπορείτε να μου προτείνετε μια γλυκιά καλή σοκολάτα σε άρωμα;
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 27, 2015, 11:18 από izamel »

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 237 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20998 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66325 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174930 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313152 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14577 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124991 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93712 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix