vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

311 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Jorge, panoskatz, manoslykos, ipomonias, djfloor, JohnDag

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος elr4cs

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
αρχίστε να βάζετε λίιιιγο περισσότερη VG στα υγρά σας εν όψει καλοκαιριού. Όταν θα πιάσουν οι ζέστες και θα τρέχουν τα υγρά απο τους ατμοποιητές, θα καταλάβετε το γιατί.
;D

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Επειδή δυσκολεύομαι να βρω σε συμπυκνωμένο άρωμα κάποια Ripe Vapes θα ήθελα τα φώτα σας. Τα Flavor Shots σηκώνουν αραίωση σε σχέση με τα 20ml to 60ml που προτείνει η εταιρεία? Γενικά τα υγρά μου δεν τα φτιάχνω πολύ έντονα και για να δώσω ένα μπούσουλα με 30ml αρώματος της συγκεκριμένης εταιρείας φτιάχνω 300ml υγρού.
Στα Flavor Shots τα 20ml που περιέχουν είναι μίξη αρώματος με βάση?   

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Εpειδή υπάρχει αιθητή διαφορά στα Flavor shots από τα αρώματα δε θα σου συνιστούσα να τα αραιώσεις. Τα 20 ml άρωμα είναι συνήθως αραιωμένα σε pg. Το καλύτερο στην περίπτωσή σου είναι να προμηθευτείς αρώματα, προκειμένου να μπορείς να τα προσαρμόσεις στα γούστα σου. Αν γκουκλάρεις θα βρεις αρκετά e-shops με αρώματα Ripe Vapes. Ενδεικτικά το Baminico.gr έχει μεγάλη γκάμα.   

Αποσυνδεδεμένος vsotos

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
[member=14337]mankar72[/member] ποιό άρωμα δεν βρίσκεις ; Απο 2 καταστήματα που ψωνίζω τα έχουν όλα

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Από Baminico ψωνίζω τον τελευταίο καιρό και είναι σε έλλειψη το banana και το apple tobacco παρότι τα δείχνει διαθέσιμα στο site

Έχουν διαφορά τα αρώματα ripe vapes από τα flavor shot;

Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Μπορείς να ατμισεις 100% vg η οπωσδηποτε θελει και αρραιωση πχ με απιονισμενο η pg ?
Ξέρω ότι η σκέτη είναι παχυρευστη αλλά ατμιζεται έτσι ?

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Ο μόνος περιορισμός για να ατμισεις σκέτη vg είναι η δυσκολία τροφοδοσίας της αντίστασης, λόγω της πυκνότητας του υγρού. Ενδέχεται να στεγνώνει γρήγορα το βαμβάκι και να φας καψουλι . Αν έχεις δυνατό ατμιστήρι και τροφοδοτεί χωρίς πρόβλημα, μπορείς να ατμίσεις 100% vg

Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Οκ αγορινα ευχαριστώ πολύ


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος Leon_GR

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Πήρα το Smoke της After-8.Θέλω να βγεί σχετικά έντονο, αλλά όχι υπερβολικό.Θέλω να φτιάξω 30 ml-40PG/60VG.Σε αραίωση 10% θα βγεί καλό;

100% PG είναι αυτό όπως και τα άλλα αρώματα;

Ωρίμανση 3-4 εβδομάδες;

Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Ξέρει κανείς flavor shots που να έχουν βάση VG και όχι PG ?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Πήρα το Smoke της After-8.Θέλω να βγεί σχετικά έντονο, αλλά όχι υπερβολικό.Θέλω να φτιάξω 30 ml-40PG/60VG.Σε αραίωση 10% θα βγεί καλό;

100% PG είναι αυτό όπως και τα άλλα αρώματα;

Ωρίμανση 3-4 εβδομάδες;
Για έντονο, μάλλον στο 15% να πας με ωρίμανση πάνω από 4 εβδομάδες. 100% PG είναι. 

Αποσυνδεδεμένος Leon_GR

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
[member=6787]stamatisgr[/member]
Οι περισσότεροι γράφουν πως στο 10% είναι μια χαρά, μάλλον δεν έκανα την σωστή ερώτηση.Δεν θα ήθελα να βγεί άτονο, αλλά κανονικό.

Θα φτιάξω 25-30 ml  40PG/60VG στο 10% και αν μου φανεί ελαφρύ, μπορώ πχ να προσθέσω μερικές σταγόνες αρώματος ακόμα για να ανεβάσω το ποσοστό.Αν και σε αυτή την περίπτωση, θα έπρεπε να μειωθεί αντίστοιχα η PG αλλά είναι μικρές οι διαφορές.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 30, 2022, 01:35 από Leon_GR »

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 585
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Το smoke στο 10% είναι  μια χαρά  :thumpup: Το μόνο που θέλει όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω ωρίμανση πάνω από μήνα 

Αποσυνδεδεμένος Leon_GR

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Εχω πάρει κάποια αρώματα rebottled.Το 1 σε πλαστικό μπουκαλάκι και τα άλλα σε γυάλινα.Ομως στα γυάλινα το στόμιο μάλλον είναι πιο χοντρό, έχουν αυτό το πλαστικό που έχουν τα SNV.Στα αρώματα της FA που έχουν λεπτό στόμιο, το έψαξα και η κάθε σταγόνα είναι κατά προσέγγιση 0.025 ml.Δεν ξέρω αν στα γυάλινα στάζει σταγόνα αν γυρίσω το μπουκαλάκι και πόσο είναι η κάθε σταγόνα.

Νομίζω πως με σύριγγα ινσουλίνης, το αποτέλεσμα θα είναι παρόμοιο με αυτό με το στόμιο απο τα αρώματα της FA, θα πρέπει να το οπτικά, δεν τις έχω χρησιμοποιήσει.

Για κάποιον λόγο, η ζυγαριά δεν πιάνει τις λίγες σταγόνες, παρόλο που την έχω καλιμπράρει με μικρή απόκλιση 0.01-0.05 gr.Πχ το νόμισμά του 1€ που ζυγίζει 7.50gr, μου το δείχνει 7.48 -7.50 gr.Είναι με μεγάλη επιφάνεια, για αυτό βάζω το βάρος στο κέντρο, μηδενίζω και μετά προσθέτω.

Υπάρχει περίπτωση να φταίνε οι μπαταρίες που είναι της πλάκας και δεν είναι αλκαλικές; Η οθόνη δείχνει κανονικά, οι ενδείξεις δεν είναι ξεθωριασμένες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 30 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8752 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181221 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60222 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238430 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16537 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137424 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085793 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35707 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro