vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

121 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, bloodlessz, tibolaso, Milarepa, Sergios, chkontog

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστω για της απαντησεις

@mindtrapper θα τους στειλω μυνημα, μπορει να το εχουν ξαναδει-ξανακουσει αυτό. Δεν ειχαν μικροτερη συσκευασια και πηρα την 100ml.
https://www.chefsflavours.co.uk/perfumers-apprentice/2173-acetyl-pyrazine-5.html#/6-size-10ml

@paloukaros Δεν την ανοιξα ακομη, αλλα και να την ανοιξω δεν ξερω πως μυριζει κανονικά. Πρωτη φορά την αγορασα και θα κανω diy υγρα.

@cruiser79 TPA ειναι και δεν εχω ξαναπαρει για να εχω μα την συγκρινω, γι αυτο ρωτησα μηπως και μονο με την φωτογραφια καποιος το ειχε ξαναδει αυτό. Θα δω τι θα μου απαντησουν οι Αγγλοι και θα κανω μετα αυτά που λες.


Κάνω copy paste το θέμα μου γιατί Ήμουν off topic εκεί που το έγραψα.. Ζητώ συγνώμη!                                                  Καλησπέρα Σε Ολα τα νέα και "αρχαιοτερα" μέλη του υπέροχου αυτού forum! Ονομάζομαι Νίκος είμαι από Θεσσαλονίκη και έπειτα από βαθή ψάξιμο στο forum δν βρήκα κάπου να αναφέρεται το ερώτημα μου και έτσι παίρνω το θάρρος εκ μέρους μιας μεγάλης παρέας ατμιστων να ζητήσω κάποιο κλωνο-τσελεμεντε για το Black 100% της join club. Κρατάω στο νου ότι το αρωματακι παίζει να είναι της atmos lab. Παρακαλώ πολύ οποίος έχει δοκιμάσει το κάπνικο Αυτό ας μας πει Τι να αγοράσουμε για να κοντεύει ή ακόμα και να ξεπερνά αυτό το καπνικο γλυκισμΑ. Έχω ζητήσει ακόμη και προσφορά από το ίδιο joinclub αλλά η τιμή στα 50 μπουκάλακια ήταν 2 ευρώ κάτω και έτσι αρνηθηκα εφόσον στα 2 τεμάχια είναι 50 λεπτά του ευρώ πιο κάτω...Σας ευχαριστώ και αν σας βοηθάει το παρακάτω link ορίστε :http://www.joinclub.gr/e-liquid-20ml-black-100

Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Οι Αγγλοι μου ειπαν οτι δημιουργηθηκαν απο το κρύο οι κρυσταλοι και οτι ειναι φυσικό. Μου συνεστησαν να βαλω το αρωμα σε ζεστο νερο.
Πραγματι, 5 λεπτα σε νερο 60-70C και λιγο φραπεδιασμα και οι κρυσταλοι διαλυθηκαν.

Αποσυνδεδεμένος Golden33

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Μια ερωτηση παιδια. Πηρα μια 100σταρα νικοτινη για πρωτη φορα. Ασχολουμαι με το DIY αλλα δε νεχω ξαναπαρει τετοια νικοτινουχα βαση. Θελω να σπασω την 100σταρα σε μπουκαλια με μικροτερη περιεκτικοτητα σε νικοτινη. Οταν βαλω την νικοτινη και την PG/VG και μετα απο το καθερωμενο ανακατεμα ποσο καιρο θελει για να ομογενοποιηθει  πληρως η καινουρια βαση με τη χαμηλοτερη νικοτινη?

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Δεν θελει καιρο αλλα καλη αναμιξη

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
...και μεγάλη προσοχή

Αποσυνδεδεμένος Herc82

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά κι εγώ μια ερώτηση...

Ετοίμασα 100 ml VG/PG 50/50 με 10% RY4 Cirkus και λίγες σταγόνες πυραζίνη.

Το αφήνω 20 ή  30 ημέρες ?

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
στις 20 ατμιζεται στις 30 επισης στο δυμηνο πινεται κιολας..αν με πιανεις ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Herc82

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Ναι kostas  :yes: Ευχαριστώ !

Οπότε το αφήνουμε με την ησυχία του για κανα 2μηνο,ευτυχώς καβάτζες έχω  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
εννωειται στο μηνα πανω αμα ζοριστεις ειναι ετοιμο..στο δυμηνο απλα δενει πιο ομορφα σαν υγρο.τπτ παραπανω

Αποσυνδεδεμένος Herc82

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
E συνήθως δεν έχει να κάνει με το αν έχω η όχι υγρά αλλα με τη φωνή μέσα μου να λέει :
" αντε δοκίμασέ το να δούμε τι μ...... έκανες πάλι " και 90% των περιπτώσεων
 την πατάω επειδή βιάζομαι :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Manitou

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά.  Είμαι νέος στην ιδιοκατασκευή και θέλω να επιβεβαιώσω ότι διαβάζω σωστά τα στοιχεία τού calculator.  Στην εικόνα φαίνεται ότι θέλω να φτιάξω 100ml υγρού 50/50 με 7.9 νικοτίνη και 3 αρώματα.  Οπότε χρησιμοποιώ 79ml από την 10άρα 50/50 βάση που έχω, και προσθέτω 10.5 ml μηδενική vg συν τα αρώματα (TPA). Σωστά; 

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Σωστός  ;)

Αποσυνδεδεμένος mitsogrande

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Οταν λέει προτεινόμενη διάλυση 8% εννοεί πως θα βάλω 8% απο αυτό σε βάση των 100μλ?

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Όχι, θα βάλεις 8 ml άρωμα σε βάση 92 ml ώστε το σύνολο του υγρού να είναι 100 ml. :)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 50 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 95 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13653 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124480 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix