vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

271 επισκέπτες, 5 χρήστες
mathimatikos1966, dkostas, manoslykos, Jorge, TasMan

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΕΤΟΙΜΑ ΥΓΡΑ άτμισης. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
5.04 χωρίς την έκπτωση που δεν έχεις τώρα.
Την εκπτωση την παιρνεις, οχι στο χερι αν ειναι η πρωτη σου παραγγελία. Εγω που ειχα παραγγειλει εχω στο λογαριασμο την εκπτωση απο την προηγουμενη παραγγελια την οποια εξαργυρωνω με την νέα.

Αποσυνδεδεμένος Dionaegir

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Ψάχνω για έτοιμο υγρό με γεύση μήλο-κανέλα (ή κάποια συνταγή diy).
Υπάρχει καμιά πρόταση;  

Αποσυνδεδεμένος NikoGrigo

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
@Dionaegir
http://e-liquid-recipes.com/recipe/361461/muffin%20man%20clone%28spot%20on%29 αυτήν φτιάχνω εδώ και 8 μήνες και μου αρέσει πολύ.
Μόνο 3 αρώματα και εκτός από γεύση το άρωμα στο χώρο είναι φοβερό.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος Dionaegir

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ NikoGrigo, θα το κοιτάξω. Παρατήρησα πως η VG, είτε σαν υψηλό ποσοστό 
είτε καθ' ολοκληρία, με ενοχλεί στο λαιμό. Θα πρέπει να τροποποιήσω κάπως τη βάση. 

Αποσυνδεδεμένος leriban

  • **
  • 292
  • Φύλο: Άντρας
εχει δοκιμασει κανενας υγρα vivo?

Αποσυνδεδεμένος NikoGrigo

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ NikoGrigo, θα το κοιτάξω. Παρατήρησα πως η VG, είτε σαν υψηλό ποσοστό
είτε καθ' ολοκληρία, με ενοχλεί στο λαιμό. Θα πρέπει να τροποποιήσω κάπως τη βάση.

Το μεγαλύτερο συν κατά την γνώμη μου στο diy: Παραμετροποίηση!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος fds12

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα,
Εχω της Eliquid το premium Famοus περίπου 40ml, αλλά όποτε το ατμίζω μου έρχεται έντονα η γεύση του πολύ στεγνού ξηροκάρπιου και θέλω λίγο να το σπάσω.

Από αρώματα έχω προς το παρόν μόνο της Atmos: Βανίλια, Carabela, Φράουλα, κόκκινο μήλο, cinnamon cookies και camila

Λέω να προσθέσω μερικές σταγόνες από κάποιο άρωμα μάλλον το πρώτο, ωστε να το γλυκάνω λίγο και να φύγει το στέγνωμα.

Εχετε να προτείνετε κάτι και πόσες σταγόνες




Αποσυνδεδεμένος Br0uS

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα!! 

Από τη στιγμή που άρχισα να ατμίζω ψάχνω ενα E-Liquid, το οποίο βγάζει ένα απίστευτο φρουτώδες άρωμα (ίσως με μια νότα βανίλιας), για το οποίο ρώτησα τουλάχιστον τρία διαφορετικά άτομα και όλοι τους μου έδωσαν διαφορετική ονομασία. (mixed fruits, smoothie, και παγωτό).

Έχει κανείς καμιά ιδέα για ποιο υγρό πρόκειται! Υποθέτω εμπορίου. 

Ευχαριστώ παιδιά!

Καλησπέρα,
Εχω της Eliquid το premium Famοus περίπου 40ml, αλλά όποτε το ατμίζω μου έρχεται έντονα η γεύση του πολύ στεγνού ξηροκάρπιου και θέλω λίγο να το σπάσω.

Από αρώματα έχω προς το παρόν μόνο της Atmos: Βανίλια, Carabela, Φράουλα, κόκκινο μήλο, cinnamon cookies και camila

Λέω να προσθέσω μερικές σταγόνες από κάποιο άρωμα μάλλον το πρώτο, ωστε να το γλυκάνω λίγο και να φύγει το στέγνωμα.

Εχετε να προτείνετε κάτι και πόσες σταγόνες
καλυτερα να εβαζες καποιο ετοιμο υγρο.Απ τα αρωματα που εχεις,θαλεγα 0,4ml βανιλια και 0,4ml καραμελα.Εινα αρκετα δυνατα της ατμος.Συνολο 2%.και αστο λιγες μερες

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα!!

Από τη στιγμή που άρχισα να ατμίζω ψάχνω ενα E-Liquid, το οποίο βγάζει ένα απίστευτο φρουτώδες άρωμα (ίσως με μια νότα βανίλιας), για το οποίο ρώτησα τουλάχιστον τρία διαφορετικά άτομα και όλοι τους μου έδωσαν διαφορετική ονομασία. (mixed fruits, smoothie, και παγωτό).

Έχει κανείς καμιά ιδέα για ποιο υγρό πρόκειται! Υποθέτω εμπορίου.

Ευχαριστώ παιδιά!

Aδερφέ είναι εκατοντάδες τα υγρά εκεί έξω που κουβαλάνε τέτοια αρώματα. Πριν 7 χρόνια ίσως και να μπορούσαμε να το βρούμε αλλά τώρα είναι φύση αδύνατο να δώσουμε κατευθύνσεις με μια τόσο γενική περιγραφή.
Δεν θυμάσαι μπουκαλάκι, χρώμα , που το βρήκες, ετικέτα, κάτι τελος πάντων; Και στην τελική αφου σου αρέσει ο συνδυασμός ο συγκεκριμένος, ψάξε υγρά παραπλήσια να δοκιμάσεις.

Αποσυνδεδεμένος Br0uS

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Ο ένας που μου είπε οτι είναι γεύση παγωτό μου έδειξε ενα μπουκαλάκι απο από έξω έχει ένα παγωτό και μου είπε την εταιρεία αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς το όνομα..strodotiana η κάπως έτσι..παίζει να το λέω και τελείως λάθος! δοκίμασα και έκανα ένα δικό μου με άρωμα 814 και συγκεκριμένα το bathilde, αλλά ήταν πιο ξινό και δεν έφερνε τόσο στη γεύση!  Γενικά έχω δοκιμάσει αρκετά υγρά με φρούτα, αλλά κανένα δεν πλησίασε ιδιαίτερα!


διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 25, 2017, 17:04 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος phil_marlowe21

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
εχει δοκιμασει κανενας υγρα vivo?
Τα βρήκα σε περίπτερο με 5,50 € το 10μελο. Λογικά δεν θα είναι της πλάκας για να τα πουλάνε σε αυτή την τιμή. Μάλλον θα αγοράσω κανένα και θα ενημερώσω.  :respect_hat:


_____________________________________


Τελικά ήταν της πλάκας. Μια τζούρα και στον κάλαθο των αχρήστων. Κρίμα τα 5,5 € θα μπορούσαν να τα επενδύσω σε ένα υγρό της προκοπής  

Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 20, 2017, 16:10 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος forty

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Τον τελυταιο καιρο ατμιζω το hudson tobacco της dans de vapes καπως ετσι :P πολυ ωραιο καπνικο με γλυκια επιγευση βανιλιας. Ηθελα να ρωτησω εχουμε γενικοτερα πληροφοριες για αυτην την εταιρια. Το μαγαζι που το αγορασα μου τπ δωσε χωρις κουτακι σκετο μπουκαλακι και ξεκολωντας το χαρτακι βρηκα ενα αλλο κολλημενο απο κατω. Λετε να μου εδωσε τιποτα περιεργο;

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Σε Eliquid france tpd συσκευασία 10ml εάν ξεκολλήσω την ετικέτα έχει από κάτω μια άλλη που λέει….
Το υγρό που εμπεριέχεται στο φιαλίδιο….
Σε περίπτωση επαφής με το δέρμα….
Σε περίπτωση επαφής με τα μάτια ….
Με λίγα λόγια, τυπικές για την tpd οδηγίες προφύλαξης.

Κάτι τέτοιο βλέπεις και εσύ ή μια άλλη εμπορική ετικέτα;

Αποσυνδεδεμένος forty

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Οχι τετοιες οδηγιες ειχε "περιεχει νικοτινη εθιστικη ουσια" κλπ. Μου κανε εντυπωση παντως που δεν εχει κουτακι μονο το μπουκαλακι. Ισως ετσι το δινει η εταιρια. Πολυ καλο καπνικο παντως για αυτους που θελουν γλυκια επιγευση! Τωρα για την εταιρια δεν ξερω και πολλα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 25 12780 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:28
από KORG N364
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123647 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3899 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173017 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15569 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos