vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #660 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 10:57 »
Δυστυχώς δε νομίζω ότι έχω τα απαραίτητα skills για να σε βοηθήσω περαιτέρω chriski. Κι εγώ σήμερα κλείνω τον 1ο μου μήνα ως ατμιστής.  :)


Φαντάσου δεν έχω καν δοκιμάσει υγρό που προυποτίθεται ότι φέρνει σε τουρκικά καπνά. Δεν ξέρω τη γεύση τους. Πιθανόν να μου αρέσουν κι εμένα, τι να πώ...


Καραμέλα όμορφη και στρωμένη βγάζει το tribeca της halo σαν υγρό. Νομίζω παρεμφερή είναι και διάφορα υγρά από άλλες εταιρείες ονόματι RY4. Όλα αυτά όμως έχουν απλά καπνική γεύση/επίγευση. Δεν πρέπει να θυμίζουν τουρκικά καπνά. Αυτά όμως στα λέω χωρίς να χω δοκιμάσει καν. Μη σε πάρω στο λαιμό μου.


Πήγαινε σε κανένα κατάστημα ρε συ να δοκιμάσεις μερικά υγρά να βρεις τη γεύση που ψάχνεις. Θα βοηθήσει αρκετά.

Αποσυνδεδεμένος Chriski

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #661 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 11:04 »
Σε ευχαριστώ φίλε! :thumpup:  Θα βγω στην γύρα για δοκιμές! Απλά αυτό που παθαίνω είναι οτι στο 3 υγρό που δοκιμάζω το χάνω... Θα το ψάξω έτσι!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #662 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 11:51 »
ψάξε λίγο τα υγρά της atmos που συνεργάζεται με τη nobacco. Όλα σχεδόν τα έτοιμα, υπάρχουν και σε αρώματα. :)

Αποσυνδεδεμένος terabest39

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #663 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 12:05 »
Αρωμα Τούρκικου καπνού με γλυκύτητα είναι και το Desert Ship της FA. Είναι όμως πολύ ιδιαίτερο άρωμα που ή θα το αγαπήσεις ή θα το μισήσεις. Σημειώνω επειδή απλά το αναφέρεις ότι δεν έχει καμία σχέση με το Desert Ship της Nobacco

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #664 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 00:17 »
τουρκικο καπνικο με γλυκο ειναι επισης κ το dragon tail της liquidom. δεν ξερω πως θα σου φανει, γουστα ειναι αυτα. εμενα ειναι απ τα αγαπημενα μου.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #665 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 11:29 »
Έχετε δοκιμάσει diy υγρά capella?
Σε ποιά αναλογία θα πρέπει να κάνω τη μίξη με τη βάση?
Έχει πληροφορίες η συσκευασία?
Βάση ultra bio έχετε δοκιμάσει?

Προτείνετε κάποια άλλη βάση ή άρωμα?

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #666 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 21:17 »
Παιδιά πείτε μου ένα Top 3 υγρών όλων των εποχών που κάθε ατμιστής θα πρέπει να έχει δοκιμάσει.
Έχω φάει όλο το φόρουμ και 2 που ξεχωρίζουν στις συζητήσεις είναι το Tribeca και το Castle Long, που όμως για το πρώτο διάβασα και κάτι κουλά περί Βουλγαρίας ,δεν είναι όπως παλιά κλπ! 
Στο λίγο καιρό που ατμίζω και στις λίγες γεύσεις που έχω δοκιμάσει έχω ξετρελαθεί με το Relax και σίγουρα πάω να δω και το Supreme. Mου αρέσουν τα καπνικά με απαλή γλυκάδα και αν μπορείτε να μου πείτε και κανένα κορυφαίο με φρουτά αλλά σε καμιά περίπτωση ξινές, πικρές και spicy γεύσεις.
Θα το εκτιμούσα αφανταστα να μου δίνατε ένα μπούσουλα σε γενικές γραμμές  και τι αν αποφύγω (εταιρία) για να ξέρω που να εστιάσω, καθότι από επαρχεία  αγοράζω στα τυφλά και είναι κρίμα να χαλάσω τα σιφόνια του νεροχύτη.
Οι καλύτεροι πωλητές στα πάντα για μένα είναι οι χρήστες οπότε όποια γνωμη η συμβουλή ευπρόσδεκτη.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
edit: την 666 απάντηση έδωσα  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος DownUnder

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #667 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 21:27 »
και γω απαντησα για να μην το βλεπω αυτο το νουμερο ;D

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #668 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 23:22 »
@savo


Κι εγώ είμαι νέος στο χώρο (1 μήνα και 4 μέρες! yeah! :thumpup: ), αλλά θα κάνω την αρχή για να σε βοηθήσουμε όσο μπορούμε, μιας και αυτό είναι κάτι δύσκολο όσον αφορά τα υγρά.


Πόσο καιρό ατμίζεις και τι υγρά κάνεις προς το παρόν? (Αν δεν έχεις καταλήξει σε κάποιο, πες κάποιο που σου έστω σου αρέσει κάπως για να χουμε ένα μπούσουλα). Και αν θέλεις να δοκιμάσεις κάτι καινούριο που δεν έχεις ξαναδοκιμάσει σαν γεύση πες μας τι μπορεί να να είναι αυτό να προτείνει ο καθένας τα δικά του.


ΥΓ. Πάντως όπως πιθανόν ήδη αντιλαμβάνεσαι η κάθε γεύση κάθεται αλλιώς στον καθένα, οπότε δεν σημαίνει πως ότι αρέσει στον καθένα θα αρέσει και σε σένα.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #669 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 23:49 »
Παιδιά πείτε μου ένα Top 3 υγρών όλων των εποχών που κάθε ατμιστής θα πρέπει να έχει δοκιμάσει.
Έχω φάει όλο το φόρουμ και 2 που ξεχωρίζουν στις συζητήσεις είναι το Tribeca και το Castle Long, που όμως για το πρώτο διάβασα και κάτι κουλά περί Βουλγαρίας ,δεν είναι όπως παλιά κλπ! 
Στο λίγο καιρό που ατμίζω και στις λίγες γεύσεις που έχω δοκιμάσει έχω ξετρελαθεί με το Relax και σίγουρα πάω να δω και το Supreme. Mου αρέσουν τα καπνικά με απαλή γλυκάδα και αν μπορείτε να μου πείτε και κανένα κορυφαίο με φρουτά αλλά σε καμιά περίπτωση ξινές, πικρές και spicy γεύσεις.
Θα το εκτιμούσα αφανταστα να μου δίνατε ένα μπούσουλα σε γενικές γραμμές  και τι αν αποφύγω (εταιρία) για να ξέρω που να εστιάσω, καθότι από επαρχεία  αγοράζω στα τυφλά και είναι κρίμα να χαλάσω τα σιφόνια του νεροχύτη.
Οι καλύτεροι πωλητές στα πάντα για μένα είναι οι χρήστες οπότε όποια γνωμη η συμβουλή ευπρόσδεκτη.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
edit: την 666 απάντηση έδωσα  :eyesplash:

Να μην δοκιμασεις ουτε tribeca ουτε castle long γιατι θα κολλησεις και θα πονεσει η τσεπη σου  :laugh1:
Αν παντως αγορασεις tribeca στην alter ego δεν ειναι βουλγαρικο...


Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #670 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 23:53 »
Nόμιζα ότι ρώτησα σε λάθος νήμα χαχα.
 To ξέρω ότι είναι υποκειμενικό κλπ και ότι γίνεται χαμός εκεί έξω από προιόντα για όλα τα γούστα, αλλά θα ήθελα να μάθω χοντρά χοντρά ποια υγρά-εταιρίες θεωρούνται κορυφή. Είναι must δηλαδή να κάνω Tribeca ?  Θα χάσω πολλά αν δεν έχω δοκιμάσει Five pawns? τέτοιες γενικές χοντρές  απορίες με απασχολούν.

Κοντεύω στην τρίτη βδομάδα και δεν έχω ατμίσει πολλά υγρά, οπότε προσπαθώ να βγάλω μια άκρη από τις συζητησεις  εδώ κυρίως,και τα γραπτά reviews , και μετά το youtube κλπ που νομίζω είναι πιο πολύ διαφήμιση εκει.   
Συν ότι όταν με το καλό πατήσω στεριά να έχω κ εγώ ένα μπούσουλα για το που να ρίξω το βλέμα μου.

Αυτές τις μερες είμαι με το Relax από το πρωί μέχρι το βράδυ για να καταλάβεις, και ήδη ψάχνομαι γιατί το βλέπω να τελιώνει!  Μου αρέσουν τα καπνικά σαν βάση αλλά να έχουν γεύση μέσα και θα ήθελα να μπω και στον κόσμο του κόκκινου φρουτου κανέλας μήλου και μέχρι εκεί. Όχι όξινα όχι καλοκαιρινά.

Αν είμαι οφ τοπικ, γιατί εξπρες δεν είναι ας μεταφερθεί.  :-[

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #671 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 00:17 »
Κατα την άποψη μου, ένα Top 3 υγρών όλων των εποχών που κάθε ατμιστής θα πρέπει να έχει δοκιμάσει είναι:
1. RY4 (ποιας εταιρίας? πολλές και διάφορες! Το έχουν οι περισσότερες)
2. Virginia (επίσης σχεδόν όλες οι εταιρίες το έχουν)
3. TriBeCa (Smoke After8 ή Bebeca atmoslab που κατα πολλούς μοιάζει - χωρίς να είναι ίδιο βέβαια, αλλά κάπως κοντά )

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #672 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 20:45 »
φίλε Savo, ούτε θα χάσεις κάτι, ούτε θα κερδίσεις κάτι αν δοκιμάσεις ή δεν δοκιμάσεις τα υγρά που ανέφερες.

Λαμβάνοντας το ύφος κάποιου που έχει ατμίσει ότι έχει βρεθεί στο δρόμο του, λέγω με βροντερή φωνή(και λίγο echo): Αν έχεις πρόσβαση σε δοκιμαστήριο, δοκίμασε ότι βρεθεί στο δρόμο σου. Έτσι, θα αποκτήσεις και ίδια άποψη για το τι κυκλοφορεί εκεί έξω. Αφού φας κάμποσες φόλες, πιάσε κάτι Tribeca, κάτι Five Pawns, κάτι Ripe Vapes, κάτι Black Note και λοιπά διάφορα που κινούνται στο €1/ml. Τότε, θα μπορέσεις να τα εκτιμήσεις πραγματικά. Άσχετα αν σου αρέσουν ή όχι!

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #673 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 18:18 »
Kαλά τα λες Cruiser και εκτιμώ την γνώμη σου έχοντας διαβάσει σχεδόν όλα τα review σου.Αλλά το μέγα πρόβλημα μου στην παρούσα φάση είναι ότι απέχω αρκετά ναυτικά μίλια από το κοντινότερο δοκιμαστήριο δυστυχώς. Και το να πετάω κάθε φορά 10μέλα επειδή δεν μου άρεσαν, ε δεν είναι και ότι καλύτερο. Σήμερα ας πούμε με την απεργία έμεινα με 1 μλ υγρου πχ. Ελπίζω να μην είναι λόγος να επιστρέψω στο ριμάδι.
Τέλος πάντων σας ευχαριστώ πολύ γιατί έστω και έτσι και με ψάξιμο εδώ μέσα αρχίζω και βρίσκω κάποια πατήματα. Απ ότι κατάλαβα η φίλοι μας οι Αμερικάνοι είναι κορυφή στα υγρά έτσι?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #674 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 18:45 »
Λίγο γενικότητα αυτό και καθαρά υποκειμενικό. Το trend στην αμερικάνικη παραγωγή υγρών, είναι η μεγάλη περιεκτικότητα σε ποσοστό αρώματος κατά κανόνα. Να σε βαράει η γεύση κατακούτελα. Αυτό δεν είναι πάντα σημάδι καλής ποιότητας. Σαν το παϊδάκι ένα πράμα: αν στο σερβίρουν με λεμόνι, κάποιο λάκο έχει η φάβα...

Υπάρχουν πολλές καλές αμερικάνικες εταιρείες, όπως υπάρχουν και πολύ καλές ευρωπαϊκές. Και το αντίθετο. Βαρόμετρο ποιότητας υγρών, χωρίς να το έχω διαπιστώσει προσωπικά καθώς ελάχιστα έχω δοκιμάσει από αυτά που έχει, είναι το vaperev.

Υπάρχει μια άποψη που λέει ότι αν κάτι το έχει το vaperev, είναι καλό.  :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275269 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42657 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181859 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8975 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364