vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 4 χρήστες
dvelev, manoslykos, tibolaso, Buliwyf

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Da Vinci

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Da Vinci
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 17, 2013, 10:47 »
Δε με νοιάζει αν τα παίρνεις ή όχι. Με νοιάζει που γίνεσαι αγενής. Τέλος πάντων. Είπαμε να μην κάνουμε αντιπαράθεση.


Ελπίζω να δοκιμάσει και κανείς άλλος, αν και απ' ότι κατάλαβα στο site της nexxton το δίνουν μόνο σε 10άρια μπουκαλάκια, οπότε μπορεί να δοκιμάσω στο κουτουρού ( τον άλλο μήνα. Έχω ακόμα μπόλικο απόθεμα  :))   )


Απ: Υγρά αναπλήρωσης Da Vinci
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 17, 2013, 10:54 »
Για μια ακόμα φορά ο Da Vinci  έχει διχάσει τους μελετητές, με αποτέλεσμα τη διεξαγωγή έρευνας για την προέλευσή του, προκειμένου να αποδειχθεί η αυθεντικότητά του. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Da Vinci
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 17, 2013, 11:04 »
Θα παρακαλούσα να χαμηλώσουν οι τόνοι και να συνεχίσουμε τα ποστ με απόψεις για την ποιότητα ή τη γεύση των υγρών, πριν φτάσουμε στο σημείο να μιλάμε ακόμη και για τον Dan Brown και το ομώνυμο βιβλίο του

(όχι τίποτε άλλο, θα στραβώσει ο cruiser και δε θα μας κάνει review)

Αποσυνδεδεμένος bill1960

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Da Vinci
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 17, 2013, 11:39 »
θα ήθελα να ξέρω τον κατασκευαστη τον υγρόν που ατμιζω και τα πιστοποιητικα του   :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Da Vinci
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 17, 2013, 12:33 »
Όταν βλέπω παλικάρια να σφάζονται στην ποδιά του Da Vinci, θα πρέπει να το κάνω το Review! Το καλό που σας θέλω με τόσα που έχετε πει, να αξίζει τον κόπο, γιατί αλλιώς  :whip: !!!

Συνατμιστή Colonel, έχεις πμ!

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Da Vinci
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 17, 2013, 12:35 »
θα ήθελα να ξέρω τον κατασκευαστη τον υγρόν που ατμιζω και τα πιστοποιητικα του   :confused1:

Τι υγρα ατμιζεις???


Cruiser79, περιμενουμε review    :yes: :yes:

Διαγραφή άμεσης παράθεσης και τροποποίηση.
Παρακαλούμε μην κάνετε παράθεση το αμέσως προηγούμενο ποστ

 :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 17, 2013, 13:00 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος bill1960

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Da Vinci
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 17, 2013, 13:33 »
της totally wicked και halo tribeca

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Da Vinci
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 17, 2013, 15:09 »
Διαγραφή μέρους του μυνήματος.
Είπαμε να χαμηλώσουμε τους τόνους και να μην συνεχίσει η αντιπαράθεση. Δεν χρειάζεται να "μην αφήνουμε τίποτα να πέσει κάτω". Το χιούμορ είναι καλό, αλλά προσέξτε που το κάνετε. Scripta Mane.


Όσο για τα υγρά, δε βιάζομαι να τα δοκιμάσω, παρ' όλες τις μέχρι τώρα πιστοποιήσεις τους (μετανάστες στη Γερμανία κτλ) και τους ευγενέστατους υποστηρικτές τους...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 17, 2013, 15:28 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Da Vinci
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 17, 2013, 15:31 »
Πιαστήκαμε όλοι (και εγώ απο τους πρώτους :wall: ) απο ενα "ares - mares" βίντεο προώθησης του προϊόντος, και προσπαθούμε να βγάλουμε συμπεράσματα απο που είναι τα υγρά, Ελλάδα ή Γερμανία, τι πιστοποιήσεις έχουν κτλ, ενώ λίγα νήματα πιο πέρα, υπάρχει και το νήμα του καταστήματος - αντιπροσώπου, ο οποίος ξέρει σίγουρα καλύτερα απο όλους μας (και απο τους φανατικούς λάτρεις των υγρών)τις απαντήσεις σε όλα τα παραπάνω...(απλά μετα απο 2 σελίδες ερωτήσεων δεν έχει απαντήσει στο νήμα του.)


Οπότε όποιος ενδιαφέρεται για τα συγκεκριμένα υγρά, ας τους κάνει καμιά ερώτηση στο νήμα τους, ώστε να πάρει απάντηση, και ας περιμένουμε εδώ  το review του φίλου Cruizer ή κάποιου άλλου συνατμιστή ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 17, 2013, 15:49 από joyeman »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Da Vinci
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 17, 2013, 16:50 »
Δεν ξέρω αν είμαι οφ-τόπιτς, αλλά εκτός από την γεύση των υγρών, την προέλευση και τα συστατικά τους, παίζει ρόλο και ο τρόπος προώθησης. Όπως σε όλα τα προϊόντα.
Καταλαβαίνω πως μπορούμε εύκολα να ξεφύγουμε (έχουμε και προϊστορία  ;D ) αλλά κάποιου βαθμού αυτορύθμιση της κουβέντας πρέπει να γίνεται χωρίς συντονιστική επέμβαση.
Η δική μου άποψη για τα Da Vinci;
1. Δεν θέλω να τα δοκιμάσω.
2. Δεν μου επιτρέπεται να πω τον λόγο γιατί μπορεί ο υπαίτιος να θιχτεί...  :hmmm:

Φοβάμαι πως έτσι καταλήγουμε σε θέματα που λειτουργούν σαν έτοιμα, μελετημένα ερωτηματολόγια κι εμείς απλώς κάνουμε κλικ στην κατάλληλη επιλογή.

 
 

Αποσυνδεδεμένος Obiwangr

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you Tripping???No i am Dripping!!!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Da Vinci
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 02, 2013, 11:20 »
Γειά σας και από εμένα!
Ξεκίνησα τα υγρά Da Vinci αφού πρώτα πήγα στο κατάστημα στην Θεσσαλονίκη και δοκίμασα!
Πήρα πρώτα το Mona Lisa 12mg/nico που μου έδωσε μια πολύ ωραία γεύση καπνικού με γεύσης που διαίκρινα να είναι μαύρο τσάι και μέλι,καπνό αλλά επειδή η 12άρα νικοτίνη μου πέφτει μέγαλη μου "έκαψε" το λαιμό οπότε το αραίωσα με λίγη mist 0mg και ολα μια χαρά.
Μαζί με την αγορά του(mona lisa) μου δώσανε και ένα μπουκαλάκι με 2-3ml St.John the Baptist!!!
Περριτό να πω οτι πλέον κάθε φορά που πάω Θεσσαλονίκη αγοράζω απαραίτητα ένα μπουκαλάκι St.John the Baptist 6mg/ml!
Ένα άκρως εθιστικών καπνικό με γεύσης κακάο [size=78%]ή σοκολάτα[/size] :hmmm: [/size][size=78%],φουντούκι,καφέ και φυσικά καπνό![/size]
Έχει γίνει το βασικό μου υγρό για όλη τη μέρα!


Πλέον ατμίζω το τελευταίο ml!!!  :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Da Vinci
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 02, 2013, 11:58 »
Πέρνα και από εδώ να σε γνωρίσουμε :thumpup:

Ωραία πράγματα ακούγονται γενικά γι αυτά τα υγρά, και αρχίζει και μακραίνει επικίνδυνα η λίστα με αυτά που πρέπει να δοκιμάσω!

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Da Vinci
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 18:54 »

Μετά τη τύχη μου να κληρωθώ στο διαγωνισμό της Nexxton,
παρέλαβα όλη τη σειρά υγρών Da Vinci!
7 διαφορετικά υγρά με την περιεκτικότητα σε νικοτίνη που επιθυμούσα!
Το ελάχιστο που υποχρεούμαι να κάνω είναι να γραψω για τις εντυπώσεις μου απο τα υγρά!


Ας τα πάρουμε ενα-ενα:


Vitrouvian Man: Δέ μου έκανε ιδιαίτερη αίσθηση, είναι διακριτικό και μαλακό στο λαιμό


MonaLisa: Ωραίο άρωμα! Σαν γιασεμί, ίσως και τριαντάφυλλο.
(Ο πατέρας μου:"Θυμίζει την παιδική μου ηλικία!Αρώματα του τότε, που πλέον δέν υπάρχουν!")


Gioconda: Μοιάζει με το MonaLisa, αλλά είναι πιό έντονο το άρωμά του.


Leonardo: Το πίο ωραίο κατα την άποψή μου. Δυνατό κι ωραίο.Πιό καπνικό, πιό μεστό


Virgin: Διακριτικό, αλλά ωραίο, απαλό και ευχάριστο, χωρίς όμως κάτι το ιδιαίτερο.


Medusa: Ωραίο κι αυτό, με έντονο άρωμα, αφήνοντας μια γλυκιά γέυση.


St.John Baptist: Θυμίζει το Medusa, αλλα καλυτερο κατα τη γνώμη μου.


Γενικά όλη η σειρά είναι πολύ καλή, μπορεί να ικανοποιήσει μεγάλο φάσμα ατμιστών!
Θα βρούν όλοι καποιο που θα ταιριάζει στα γούστα τους.

http://www.nexxton-ecig.com/index.php?route=product/category&path=77_69

Ευχαριστούμε nexxton,
συνεχίστε έτσι!!

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Da Vinci
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 00:44 »
Δοκίμασα την Τζιοκόντα (δώρο από την Nexxton και τους ευχαριστώ). Δεν μου άρεσε. Φταίει βέβαια που τα γούστα μου απέχουν από τις λουλουδοφρουτένιες γεύσεις.

Θα πρέπει να δώσω πάντως τα εύσημα για την συσκευασία. Είναι ότι καλύτερο έχω δει μέχρι τώρα. Υπόδειγμα και για τους υπόλοιπους κατασκευαστές.

Αποσυνδεδεμένος analyzer

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Da Vinci
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουαρίου 07, 2014, 18:20 »
Λοιπον μετα απο εκτενη δοκιμασια των 3 γυναικων της σειρας επειτα απο προταση της nexxton (αφου εξηγησα τα γουστα μου) εχω να πω τα εξης:

Καταρχας και τα 3 μου φανηκαν υπεροχα. Με διαφορα σε σχεση με οτι εχω δοκιμασει ως τωρα.Kαπνικα και τα 3 με αρωματα και επιγευση η οποια επιτελους μενει για λιγο στο στομα χωρις ομως να χαλαει το ολο καπνικο. Τελειο παντρεμα καπνου με αρωματολουλουδένια υφή.

Το καλυτερο μου φαινεται το medusa. Υγρο για ολη τη μερα που αφηνει σαν γευση απαλή μελιου...μουρλια!!! Κολλαει με καφε φαγητο και ποτο. Καμια σχεση με την γλυκαδα τη μπουχτιστικη του tribeca το οποιο πηγε wc. Το κανω 2 μερες σερι και δεν με κουρασε καθολου. Μου ερχεται να το πιω μαλλον....

Το δευτερο καλυτερο το Joconda. Aυτο αφηνει επιγευση λιγο σαν γλυκο λεμονι ή μαλλον λεμοναδα και ελαφρα δροσερο. Και αυτο για ολη μερα παει αψογα. Θελω λιγο χρονο ακομα μαζι του για τελικη αποψη. Πρωτη εικονα παντως με εβαλε να φουλαρω το τανκ μου...

Τελευταιο με μικρη διαφορα ερχεται το mona lisa. Μου αρεσε πολυ μονο που η επιγευση του λουκουμιου τριανταφυλλου με την λιγη πικραδα το κανει αφενος σπανιο σαν αρωμα αφετερου μου κολλαει περισσοτερο για ρομαντικα απογευματα με ελληνικο καφεδακι περισσοτερο.

Πιστευω και τα 3 υγρα παντως αξιζουν προσοχης γιατι ειναι κατι το πρωτοτυπο σε γευση και αρωματα.
Επισης η αυρα που αφηνουν στο χωρο ειναι το κατι αλλο. Δεχεσαι θετικα σχολια φουλ...

Μπραβο στη nexxton για τη σειρα της!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk now Free
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 07, 2014, 18:25 από analyzer »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 40 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173861 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93429 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix