vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος angelheart

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Share my world...
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #60 στις: Απριλίου 17, 2011, 23:14 »
Γεια και από μένα και καλώς σας βρήκα
Ονομάζομαι Σίμος. Έχω σπουδάσει γιατρός και το ΚΤ το είχα κόψει διαβάζοντας ανατομική. Είχα φτάσει τότε να καπνίζω και δυόμιση πακέτα την ημέρα. Διάβασμα και πάφα πούφα. Έμεινα άκαπνος πάνω από 8 χρόνια και κάπου μέσα στην ειδικότητα το ξαναξεκίνησα, το ξαναέκοψα κοντά στα 2 χρόνια και πολύ πρόσφατα το ξαναξεκίνησα. Έφτασα φυσικά ΠΟΛΥ γρήγορα να καπνίζω πάλι δυόμιση πακέτα.

Το να μιλήσει κανείς για το πόσο εύκολα ξανακολλάει στο ΚΤ είναι το μόνο εύκολο. Άπειρες οι ιστορίες. Όλοι τις ξέρουμε. Μιλώντας προσωπικά, αν μπορούσα να καπνίζω 5 (άντε 7) τσιγάρα την ημέρα, δεν θα έκανα ποτέ σκέψη να το κόψω, ούτε και ποτέ θα έλεγα σε κάποιον ασθενή μου που καπνίζει 5 ΚΤ την ημέρα να το κόψει. Πλην όμως αυτό δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ εύκολο. Με τα ενισχυτικά της επίδρασης της νικοτίνης στον εγκέφαλο, που οι καπνοβιομηχανίες βάζουν ΠΛΕΟΝ στα ΚΤ, αυτό έχει γίνει σχεδόν ουτοπικό. Μιλάει άνθρωπος που όλη του η οικογένεια ήταν κάποτε καπνοπαραγωγοί. Καμία ΑΠΟΛΥΤΩΣ σχέση ο καπνός που παράγονταν τότε, με τον καπνό που γίνεται τσιγάρα σήμερα.

Για να μην τα πολυλογούμε, πριν ~20 μέρες, η γυναίκα μου μου έφερε στο σπίτι ένα ΗΤ. Δεν του έδωσα μεγάλη σημασία. Σχεδόν το σνομπάρισα. Ίσως και να θεώρησα το θέμα/εικόνα ενός ανθρώπου με κάποια συσκευή τέτοια στο στόμα λίγο "κάπως".

Όταν μετά από 2-3 μέρες έκατσα και ασχολήθηκα λίγο με το θέμα, ανακάλυψα αυτόν εδώ τον χώρο. Διάβασα ΑΡΚΕΤΑ πράγματα, και τελικά αποφάσισα τουλάχιστο να το δοκιμάσω. Έχω πολλές μέρες (πια) χωρίς ΚΤ. Δεν μου λείπει. Σχεδόν απολαμβάνω το Ego-T μου, το δεύτερο ΗΤ της "συλλογής" μου.

Σίμος

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #61 στις: Απριλίου 18, 2011, 01:31 »
Σίμο, αν και το αφεντικό απαγορεύει τις απαντήσεις σε αυτό το νήμα, χαίρομαι που ένας γιατρός είναι ανάμεσα μας!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #62 στις: Απριλίου 18, 2011, 01:37 »
Είναι η πρώτη φορά που θα επιτρέψω μια (και μόνη) παράβαση στο συγκεκριμένο θέμα για να συμφωνήσω απόλυτα με τον Abet.
Σίμο, καλώς ήρθες στην παρέα μας. Υποθέτω ότι θα το έχεις ψάξει και θα το έχεις συζητήσει και με συναδέλφους σου διαφόρων ειδικοτήτων. Θεωρούμε τη συμμετοχή σου σημαντική ιδιαίτερα στον πίνακα με τα θέματα υγείας. Όποτε έχεις άποψη για κάποιο θέμα, Μη διστάσεις να την καταθέσεις.

Καλή συνέχεια. Θα τα πούμε σε άλλα θέματα του φόρουμ.

--- τέλος παράβασης ---

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #63 στις: Απριλίου 18, 2011, 15:21 »
Καλησπέρα σας...  :D

Ονομάζομαι Μιχάλης, 32 χρονών, Μηχανικός Η/Υ.

Χαίρομαι ιδιαίτερα που βρήκα το forum σας ψάχνοντας info για τα Η.Τ.

Καπνιστής από τα 17 μου, εδώ και αρκετό καιρό ήταν στο μυαλό μου το Η.Τ.

Τελικά η κίνηση έγινε, και από το προηγούμενο Σάββατο 09/04/12 χρησιμοποιώ μόνο το Η.Τ.

Προς το παρών δεν νιώθω καθόλου την ανάγκη για Κ.Τ.  :D

Εύχομαι καλή Συνέχεια σε όλους.



Αποσυνδεδεμένος nikpar

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #64 στις: Απριλίου 20, 2011, 00:27 »
Γεια χαρά κι από εμένα.

Το όνομά μου είναι Νίκος και είμαι 39 ετών.
Καπνίζω 25 χρόνια μέχρι πέρυσι έκανα 5 πακέτα τσιγάρα το τελευταίο χρόνο καπνίζω στριφτά γύρω στα 500 γρ. το μήνα. Σήμερα δοκίμασα για πρώτη φορά ηλεκτρονικό τσιγάρο ovale ego-t  μπορώ να πω ότι μου άρεσε και σκεφτομε να πάρω Joye eGo-T
Καλή συνέχεια στο e-kapnisma.gr.

Αποσυνδεδεμένος GIOVANNIS

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #65 στις: Απριλίου 20, 2011, 20:35 »
Καλησπέρα σας... 

Ονομάζομαι Aναστάσης, 38 χρονών, Τεχνικος Η/Υ.

Καπνιστής από τα 16 μου, εδώ και αρκετό καιρό ενας φιλος μου με κολλησε την λογικη του ηλεκ.καπνισματος

Τελικά μετα απο πολυ σκεψη  ο κυβος εριφθη, χρησιμοποιώ το Η.Τ. απο εχθές και δεν φαινεται να με ενοχλει αυτη η αλλαγη στον τροπο καπνισματος

 

Εύχομαι καλή Συνέχεια σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος Stef81

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #66 στις: Απριλίου 24, 2011, 19:58 »
Καλησπέρα σε όλους,
είμαι ο Στέφανος 30 ετών και ζω στην Αθήνα.
Κάπνιζα από τα 15 μου μέχρι πρόσφατα 1 καπνό κάθε δύο ημέρες.
Πριν ένα χρόνο είχα σταματήσει σχεδόν να καπνίζω χρησιμοποιώντας η/τ αλλά μία κακή επιλογή υγρών μου το χάλασε..

Από την 1η Απριλίου 2011 είμαι "καθαρός" :), τώρα χρησιμοποιώ το e-go T και είμαι καλά!

Καλώς σας βρήκα
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 24, 2011, 20:10 από Stefmoul »

Αποσυνδεδεμένος illusory

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #67 στις: Απριλίου 26, 2011, 01:24 »
Γεια χαρα σε ολους! εχω 20 μερες με ητ.
Α! παραλιγο να το ξεχασω, πριν απο αυτο καπνιζα 15 χρονια... ^^ μου φενεται σχεδον αστειο το οτι καπνιζα κανονικα τσιγαρα!!! ειναι passe το κτ  :tongue_smilie:
Στην πραγματικοτητα δεν μοιαζει κ τοσο πολυ το ενα με το αλο (πρεπει να το θελεις για να το κοψεις), αλλα το ητ ειναι ανωτερο σε ολα του! κατι σαν την βιομηχανικη επανασταση στο καπνισμα (χωρις τα αρνητικα της)!
Ειμαι τοσο ενθουσιαζμενος γιατι αυτες τις μερες ανακαλυψα το ego-t low rez!!! :respect: (πριν ειχα το κανονικο ego-t). πλεον με αυτο, δυσκολευομαι να ατμισω 6mg νικοτινης. με πιανει βηχας (ειναι σαν dripping)!!! απιστευτο το ατιμο!!

Συγχαρητηρια για το forum! σχεδον τα παντα τα εμαθα απο εδω :)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 26, 2011, 02:06 από illusory »

Αποσυνδεδεμένος lacceti

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #68 στις: Απριλίου 27, 2011, 13:10 »
Καλησπερα σε ολους ειμαι ο Γιωργος νεος σχετικα με το συστημα καπνησματος .Ολα βεβαια ξεκηνισαν με το οτι θελαμε να κοψουμε το τσιγαρο και οι δυο,ενοω και την γυναικα μου .Ετσι λοιπον πηραμε το eGO-T τις OVALE.Δεν ξερω βεβαια κατα ποσο ειναι το καλητερο αλλα μεχρι στηγμης δεν μας εχει παρουσιαση καποιο σοβαρο προβλημα.
Το site το βρηκα μεσα απο το google ψαχνοντας για αξεσουαρ και τεχνικα χαρακτηρηστικα,αλλα και αναλωσιμα.
Ελπιζω μεσα απο αυτο το ΦΟΡΟΥΜ να με βοηθησετε σχετικα με τα αναλωσιμα και τις τεχνικες αντικαταστασης αυτων.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2011, 14:23 από lacceti »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #69 στις: Απριλίου 27, 2011, 15:48 »
Καλώς ήρθες, laceti.  :bye:
Διάβασε και λίγο αυτό: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6.msg40652.html#msg40652

Αποσυνδεδεμένος Aiolos

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #70 στις: Απριλίου 28, 2011, 13:36 »
Γεια χαρά από τον Αίολο και τον Διονύση... δυο φίλους και νέους ατμιστές (από αύριο).. μέχρι και σήμερα είμαστε ακόμη παραδοσιακοί !!!

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #71 στις: Απριλίου 28, 2011, 15:10 »
Εφόσον πέρασε σχεδόν ένας μήνας και δεν σταμάτησα το Ητ ήρθε η ώρα να συστηθώ σαν ατμιστης  :yes:

Με λένε Βασιλη ,25 ετών και καπνιζ(Α) 8-9 χρόνια  , λόγο επαγγέλματος ( εκτελωνιστής ( με πατέρα)  / τεχν. Η/Υ ) και κυρίως λόγο Χόμπι (πόκερ τα τελευταία 4 χρόνια ) ειχα φτάσει τα 50 γραμ καπνού την μιάμιση μέρα  και είδα  οτι δεν πάει αλλο και έψαξα για η/τ και είδα το φόρουμ σας και βέβαια κόλλησα και εδω και ενα μήνα ατμιζω ένα ego-T  κυρίως με δοκιμές σε άλλους ατμο ( λόγο κόστους ego-t) μεχρι να καταλήξω ποιον θα βάλω στο GG μου μόλις το πάρω   :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2011, 16:55 από LoOk »

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #72 στις: Απριλίου 29, 2011, 13:32 »
Καλημερα σε ολους και καλως σας βρηκα,

Λεγομαι Γιαννης, 41 ετων απο Κυψελη. Καπνστης απο τα 14, εχω δοκιμασει πολλες φορες τα τελευταια χρονια να κοψω το τσιγγαρο, αλλα δεν τα καταφερα.
Απο θεμα υγειας, θα ελεγα οτι φτανω πλεον σιγα, σιγα στα ορια μου. Κατα συμπτωση εμαθα για το φορουμ ενω εκανα google για τροπους να σταματισεις το τσιγαρο.

Ευχομαι να τα καταφερω ...


Φιλικα
Γιαννης


Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #73 στις: Απριλίου 29, 2011, 22:09 »
Καλησπέρα. Με λένε Νίκο και μόλις άρχισα το άτμισμα με ένα ego-T. Ειμαι 26 χρονων. Προσπάθησα να κόψω ακόμα μια φορά το κάπνισμα με τσίχλες nicorette αλλά μετα πήγα για καφέ κ πήρα ένα πακετάκι.  :))

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #74 στις: Μαΐου 05, 2011, 19:18 »
Καλησπέρα και καλώς  σας  βρήκα. Μανιώδης  καπνιστής εδώ και 22 χρόνια αποφάσισα  ότι δεν πάει άλλο και λεω να κάνω  και εγω  ότι και εσείς . Πήρα  2 ΗΤ  ,  το ενα  το έχω στα χερια μου  άλλα  μετα από 2 ώρες χρήσης  το usb   παρέδωσε  πνεύμα  . Κάνατε πολύ καλή δουλειά  εδώ  μέσα  μπράβο σας  .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8406 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180798 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34069 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536870 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237845 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16032 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35512 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10351 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12