vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

72 επισκέπτες, 6 χρήστες
mario1985, lagoudakis, Milarepa, Tem, Jorge, bloodlessz

Twitter

Το η.τ. τον έσωσε από επέμβαση στις φωνητικές χορδές

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Πως αντέδρασες όταν ο γιατρός σου είπε να κόψεις το τσιγάρο για να μην χάσεις τη φωνή σου; Κόβοντας το τσιγάρο για έναν μήνα, διαπίστωσα πως το πρόβλημα που είχα με τις φωνητικές χορδές λύθηκε χωρίς να χρειαστεί να κάνω επέμβαση ούτε τίποτα. Τώρα πια καπνίζω ηλεκτρονικό τσιγάρο το οποίο όπως μου είπε ο γιατρός κάνει καλό γιατί ο ατμός υγραίνει τις φωνητικές χορδές.
Αυτά δήλωσε στο περιοδικό ΟΚ ο Θοδωρής Αθερίδης.
http://www.entertv.gr/2013/01/26/lifestyle/o-thodoris-atheridis-mila-gia-tin-peripetia-pou-perase-me-tin-igia-tou/

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Το η.τ. τον έσωσε από επέμβαση στις φωνητικές χορδές
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 16:19 »
Εξαιρετικό νέο!
Και περαστικά στον ηθοποιό!

Αποσυνδεδεμένος manner

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το η.τ. τον έσωσε από επέμβαση στις φωνητικές χορδές
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 16:40 »
Άντε να μαθαίνονται τα καλά του ατμίσματος γιατί μας εχουν πρήξει οι κάθε βαλτοί,άσχετοι και οι λοιποί.
Γράψου και στο foroum κε Αθερίδη να βρεις ολοκληρωτικά την υγειά σου.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το η.τ. τον έσωσε από επέμβαση στις φωνητικές χορδές
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 16:44 »
Μπορεί να είναι με ψευδώνυμο.. ;D
Πάντως δεν περίμενα ότι θα έδινε τις ευλογίες του και ο γιατρός... έχω την εντύπωση πως τις φοβούνται τέτοιες προτάσεις...

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος tzougas

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το η.τ. τον έσωσε από επέμβαση στις φωνητικές χορδές
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 16:48 »
ενα μπραβο που το ειπε, να τα βλεπουν  και τα λαμογια που μας κατακρινουν :respect:

Αποσυνδεδεμένος sao

  • **
  • 143
Απ: Το η.τ. τον έσωσε από επέμβαση στις φωνητικές χορδές
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 16:49 »
Επωνύμως και δημοσίως, το πιθανότερο είναι να μην την έκανε ποτέ την πρόταση ο γιατρός.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Το η.τ. τον έσωσε από επέμβαση στις φωνητικές χορδές
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 16:55 »
Επωνύμως και δημοσίως, το πιθανότερο είναι να μην την έκανε ποτέ την πρόταση ο γιατρός.
μη το λες αυτό. ξέρω κι εγώ άτομα που τους έχει συστήσει ο γιατρός τους το η.τ :D

Αποσυνδεδεμένος sao

  • **
  • 143
Απ: Το η.τ. τον έσωσε από επέμβαση στις φωνητικές χορδές
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 16:59 »
Γι'αυτό είπα δημοσίως. Κατ'ιδίαν (ο καθένας στον πελάτη/ασθενή του) είναι ευκολότερο.

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Το η.τ. τον έσωσε από επέμβαση στις φωνητικές χορδές
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 18:52 »
καθηγητης μου που εκανε επεμβαση στις φωνητικές χορδες του οταν με ρωτησε τι ειναι αυτο που ''καπνιζω'' και του ειπα ηλεκτρονικο τσιγαρο με εβαλε και πηρα τον γιατρο του τηλ και τον ρωτησα αν αυτος μπορει να το κανει μου απαντησε οτι αν καταφερει να κοψει το κανονικο τσιγαρο που δεν ειχε καταφερει και μετα την επεμβαση να κανει με το ηλεκτρονικο θα ειναι θεου εργο.......γιατι πηγενε προς σοβαροτερες ασθενειες  :(  απο τον Σεπτεμβριο τα εχει καταφερει φτιαχνοντας του υγρα με χαμηλη νικοτινη οπως μου ειπε ο γιατρος του και καταφερε να φυγει καθε βραχναδα απο την φωνη του που ειχε μεχρι τοτε........

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΤΣ

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το η.τ. τον έσωσε από επέμβαση στις φωνητικές χορδές
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 22:27 »
Κάποια στιγμή που βρισκομουν σε γιατρο με ρωτησε αν καπνίζώ?
και του απάντησα οτι κάνω η.τ.
η απάντηση του ήταν: ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΕΙΣ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος marios00apoel1

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το η.τ. τον έσωσε από επέμβαση στις φωνητικές χορδές
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 22:42 »
εμενα γιατρως πνευμονολογος που ημους σε εσχημη κατασταση απο βροχοπνευμονια επαιε βροχοπνεθμονικο ασμα μου συστησε το ηλεκτρονικο σε 5-6 μετες σαν θαυμα μου περασε ενω ημουν 3 μηνες με βηχα σλλσ μου ηπε να τον σταματισω μετα απολιγι καιρο για κανει και αυτο κακο

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το η.τ. τον έσωσε από επέμβαση στις φωνητικές χορδές
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 14:05 »
Δεν καταλαβα αυτο που ειπες.
Σου ειπε πνευμονολογος να σταματησεις το η.τ. γιατι κανει κι αυτο κακο στους πνευμονες?

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το η.τ. τον έσωσε από επέμβαση στις φωνητικές χορδές
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 15:51 »
δεν του ειπε κατι περιεργο.... :dontknow:
τον εβαλε να κοψει το κανονικο τσιγαρο για να κανει η.τ. και μετα απο καποιο καιρο του ειπε κοψε και αυτο να εισαι αψογος...
ειναι κατι που πολλοι ατμιστες εχουν ως στοχο,αλλωστε..

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το η.τ. τον έσωσε από επέμβαση στις φωνητικές χορδές
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 16:00 »
Εχει διαφορα το "κοψε και το η.τ. για να εισαι αψογος (καλυμενος)" και διαφορα το "κοψε το η.τ. γιατι θα σου δημιουργησει προβληματα στους πνευμονες".
Διαφορετικο να σου λεει ο γιατρος "κοψε το ποτο γιατι εισαι ενα μηνα απο πριν την κυρωση του υπατος" και διαφορετικο το "κοψε το ποτο γιατι κανει κακο".
Ολοι λεμε οτι το η.τ. ειναι λιγοτερο επιβλαβες απο το κανονικο και γι'αυτο το προτιμαμε,
αλλα δεν εχει βρεθει ακομα επιστημονας/γιατρος (ετσι νομιζω τουλαχιστον, αν κανω λαθος διορθωστε με)
που να πει οτι αποδεδειγμενα το η.τ. προκαλει αυτα κι αυτα στους πνευμονες μετα απο τοσο καιρο χρησης.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το η.τ. τον έσωσε από επέμβαση στις φωνητικές χορδές
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 16:09 »
ναι...
αν παρατηρησες αυτο που αναφερει ο συνατμιστης δεν ειναι "κοψε το η.τ. γιατι θα σου δημιουργησει προβληματα στους πνευμονες" αλλα..

να τον σταματισω μετα απολιγι καιρο για κανει και αυτο κακο

οπως και να το κανουμε εχει μεσα ακομη την νικοτινη και ουτως ή αλλος δεν ειναι και καθαρος αερας..το εχουμε πει συγκριτικα με το κ.τ. ειναι απειρως καλυτερο...οχι οτι ειναι πληρως αθωα περιστερα..Ο γιατρος συμβουλευει, λοιπον, αναμεσα στο να ατμιζεις και να μην κανεις τιποτα (κτ ή η.τ.), το να μην κανεις τιποτα... Το βρισκω φυσιολογικο

Και οσον αφορα στο αν εχει βρει επιστημονας που αναφερεις... θυμαμαι την κα Γκράτζιου(http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,12684.0.html) που ελεγε για σπειρομετρησεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 193491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4363 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1652 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24423 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288656 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos