vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

196 επισκέπτες, 2 χρήστες
th3ofilos, Jorge

Twitter

Υγρά και αρώματα after-8

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1395 στις: Οκτωβρίου 20, 2014, 16:09 »
Κάτσε τώρα, γιατί είναι η δεύτερη φορά που αναφέρεται. Πιο πάνω κάποιος είπε ότι τα 10μελά αρώματα είναι 9ml.

Μου φαίνεται εξαιρετικά απίθανο να πω την αλήθεια γιατί κάτι τέτοιο θα ήταν καθαρή εξαπάτηση.
Εγώ το είχα γράψει. Εδώ
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14473.msg762641.html#msg762641
Και ναι, μπορεί τα μπουκαλάκια να έχουν ένα περιθώριο και να μπορείς να βάλεις 10ml, το άρωμα όμως που έχει μέσα, όπως το έχω μετρήσει εγώ, βγαίνει 9ml γιατί δεν είναι ως πάνω εντελώς γεμάτο.
 :dontknow: Τι να πω τώρα, θα το ξαναμετρήσω... Πάντως μια φορά το μέτρησα το άρωμα (στο smoke) και έκτοτε κάνω τα υγρά με την αναλογία για 9 ml αρώματος.
Αλλά αυτό που προσέχω πάντα, είναι ότι ως το ίδιο ύψος είναι πάντα γεμάτα με άρωμα τα μπουκαλάκια, γι' αυτό και δεν το ξαναμέτρησα. Βλέπω ίδιο ύψος, οκ, 9ml σκέφτομαι και το προσθέτω σε αντίστοιχα ml βάσης.
Δεν το έψαξα περισσότερο, γιατί μου αρέσει πολύ το άρωμα...!

Αποσυνδεδεμένος Antonis84

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1396 στις: Οκτωβρίου 20, 2014, 23:39 »
ΣΕΝΙΑ εγω τα ατμιζω καιρο και ειναι 10μλ :)

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1397 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 01:04 »
Όλες οι δοκιμές γίνανε με αρώματα, όχι έτοιμα. 10%άρωμα 5% PG 36mg (βγαίνει 1,8) και τα ρέστα VG. Το 10% αυτή τη φορά δεν το πολυσκέφτηκα, είδα πως στα περισσότερα είναι η προτεινόμενη, κι είπα να πάω με τα νερά. Σχεδόν αποκλειστικά σε omega clone. Όλα**  δοκιμασμένα από καθόλου με 15 μέρες ωρίμαση τουλάχιστον. Σε γενικές γραμμές αρκετά ευχαριστημένος, αρκετά σύνθετες και ωραίες γεύσεις, πιο συγκεκριμένα τώρα..

Strawberry Pancakes:

Deli:
Bite me:

Smokey Banana:

La Cremoso:

Ambrosia:

Κάποιες προσθήκες λοιπόν.
στα ίδια σχεδόν δεδομένα, με εξαίρεση ότι από το 2 νικτόινη πέσαμε στο 1.

V-Cookies:
Μπισκότο βανίλλια δηλώνεται, και σε γενικές γραμμές ισχύει. Για αρχή θα πω πως μπορώ να καταλάβω αυτό το πράγμα που εμένα μου μοιάζει με λικέρ, και έβρισκα και στο κέικ deli (το οποίο δε βλέπω στο site! Καταργήθηκε;; ).Όπως και να είναι, νιώθεις το μπισκότο στις πρώτες ρουφηξιες, αλλά είναι λιγουλάκι περίεργο. Έχει αυτήν τη "λικεροειδή" οξύτητα για να μη σε βαραίνει. Το κακό του είναι πως, αν και δεν το χάνεις κατευθείαν, μετά δε νιώθεις μπισκότο, αλλά ένα πιο γενικό ορισμό -γλυκό υγρό- ας πούμε. Πάντως είναι από τα ωραία του να το πω έτσι, δε με απογοήτευσε. Δοκιμάστηκε και με ωρίμαση και χωρίς, η αλήθεια είναι πως είναι ωραίο από την αρχή, αλλά έχει δυνατότητες με δυο βδομαδούλες υπομονή κατά τη γνώμη μου. Εικάζω πως θα είναι και πολύ καλό για μίξεις, αλλά με έχει κουράσει λίγο αυτό το άθλημα, για αυτό άλλωστε και ψάχνω σύνθετες γεύσεις. Θα το ξαναγόραζα... πιθανόν. Ένα 50%. Όχι πως δε μου άρεσε, αλλά δεν το ζήτησα όσο άλλα της εταιρίας..

Cake:
Κέικ σοκολάτα βανίλια η περιγραφή του, κι εδώ πραγματικά παραδέχομαι το μάγειρα. Όχι τόσο για το συνδιασμό (κι ο στεργίου το έχει κάνει!) αλλά για την απόδοση. Δεν είναι σοκολάτα, δεν είναι σοκολάτα-βανίλια, είναι κέικ σοκολάτα βανίλια. Ανιχνέυσιμη κι εδώ Πιθανόν, η λικεροειδής προσθκη, αλλά αν είναι είναι λιγότερο. Δεν παίρνει κάτι από τις άλλες γεύσεις. Επίσης πολύ σκουρόχρωμο υγρό, περισσότερο ίσως κι από το bite me, που μέχρι τώρα είχε τα πρωτεία. Μεστή γέυση επίσης, παρά την υποψία προσθήκης εκείνης της γεύσης, διόλου όξινο. Πολύ ωραίο άρωμα στο χώρο. Και το καλό του, κρατάει αρκετή ώρα. Βέβαια εκεί κρατάει ακόμα το bite me, ως πιο σύνθετη γεύση, αλλά είναι από τα υγρά που αναζητώ συχνά.

Smokey vanilla:
Η σειρά είναι η γνωστή, αλλά πάλι ίσως και όχι, κι επεξηγούμαι. Στα άλλα smokey που έχω δοκμάσει, καραμέλα και μπανάνα, η παρουσία καραμέλας τα κάνει όχι καπνικά, αλλά ούτε και μη καπνικά. Σαν κατηγορία από μόνα τους, τα γλυκά καπνικά. Εδώ η απουσία καραμέλας είναι εμφανής. Με το που ανοίγω το μπουκάλι με το άρωμα μου έρχεται στη μύτη έντονο το καπνικό, λέω ίσως εδώ δεν τα βρούμε, κι είχα δίκιο. Χρειάζεται κάτι να γλυκάνει αυτό το υγρό. Το ζήτησα σε λίγες στιγμές, και λόγω dripping διαδικασίας ανακατευόταν με το προηγούμενο κι ήταν μια χαρά το πρώτο στάξιμο. Στο τρίτο που έχει καθαρίσει όμως η προηγούμενη γεύση σε μεγάλο βαθμό, ήταν λιγουλάκι πιο καπνικό για τα γούστα μου. Πικρούτσικο για να καταλήξω, δεν καταλαβαίνεις ακριβώς βανίλια, αλλά κάτι το σπάει. Απλά όχι όσο θα ήθελα. Αν δεν ξαναρχίσω τώρα τις μίξεις, δε νομίζω να το ξανααγόραζα, Εγώ, δεν είναι πως έχει κάτι.

Σημείωση 1: Για άλλη μια φορά προσθέτω, πως ακόμα κι αυτά που δε μου κάνανε σε γεύσεις, δίναν την αίσθηση του "καλό υγρό", και πιθανόν να άρεσε σε κάποιον με το τάδε ή δείνα γευστικό προφίλ ας πούμε. Κάτι που δεν ισχύει σε υγρά άλλων εταιριών.

Σημείωση 2: Ένα μπράβο σε όποιον έκανε τις επιλογές από τα υγρά της after8 για να πωλούνται στο atmistique. Φαίνεται πως έχουν διαλέξει τα "top" ας πούμε, αρκεί φυσικά να πάρεις κι εσύ κάτι που να ταιριάζει στις γεύσεις σου..

Αποσυνδεδεμένος gad

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1398 στις: Οκτωβρίου 31, 2014, 15:15 »
Καλησπέρα!
Μαζι με την παραγγελία που παρέλαβα  χτές μου ήρθε και ένα δειγματακι  υγρο δωρο! 25 days later λεγεται το υγρο!Και μονο από το ονομα παίρνει προτεραιότητα και το δοκιμαζω αμεσως στον eviva μου και παθαίνω πλάκα!
Είναι πραγματικο κολλημα το υγρο,δεν μπορω να το κατατάξω ουτε στα καπνικα ουτε στα φρουτένια.
Ειναι κατι σαν το boba’s(δεν μοιάζει!) αλλα  από την αποψη ότι εχει μια καπνικη βαση ισως αλλα δεν μπορω να καταλαβω τα αλλα του συστατικά με τιποτα!Εχω δοκιμασει σχεδον όλα τα υγρα της after-8 και δειγματα που μου στελνει, και νομιζω ότι είναι ότι καλυτερο εχει φτιάξει !

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1399 στις: Οκτωβρίου 31, 2014, 15:45 »
το pure το εχει δοκιμασει κανεις ? το περιμενω σημερα το απογευμα

Αποσυνδεδεμένος Antonis84

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1400 στις: Οκτωβρίου 31, 2014, 19:40 »
APOSTOLOS KAL το έχω το Pure είναι ένα καπνίκο άρωμα με γλυκό τόνο,αν το αφήσεις να ωριμάσει εμένα μου φέρνει στο RY4 της flavourart...Πολύ αδιάφορο...

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1401 στις: Οκτωβρίου 31, 2014, 19:53 »
γενικοτερα τα παω καλα με τα ry μιας και το ry69 απο ατμος ειναι το βασικο μου καπνικο . θα ερθει να το ατμισω και θα σας πω ..


και κατι ασχετο, μολις μπαινω στο νημα της αφτερ8 εδω στο φορουμ μου βγαζει προβλημα το αντιβιρους , δε ξερω αν το κανει σε ολους

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1402 στις: Οκτωβρίου 31, 2014, 19:59 »
Σημερα τελειωσα το τεϊστ τεστ σε 6 μπουκαλακια που παρελαβα απ την εν λογω εταιρεια
Καταρχας να πω οτι ο Γιωργος ηταν εξυπηρετικοτατος και λογω οτι τα παραγγειλα 27 του μηνος και 28 ηταν αργια
κανονισε ωστε να τα παραλαβω αυθημερον για να μη μεινω ανατμιστος την αργια

Σημειωτεον οτι τα υγρα κριθηκαν του γουστου μου και με το παραπανω , γιατι με τα συγκεκριμενα ανεβασα τη νικοτινη στα 1.8mg
πραγμα που ηταν καπως δυσκολο για μενα αφου μεχρι στιγμης ατμιζα με 9-12 mg
παρολα ταυτα και αφου μειωσα τα καθημερινα μου ml με αυτο το τροπο συνεχιζω να τα ατμιζω ακουραστα χωρις ιχνος γευστικης βαρεμαρας

Παραθετω τις γευσεις λοιπον κατα σειρα, βασει του γουστου μου

Smoke  7/10
Cake     7/10
Bite me  6/10
T.C. (ακυκλοφορητο)  6/10
Smokey banana    5/10
Smokey apples   5/10

Tο σιγουρο για εμενα ειναι οτι βρηκα ευχαριστες γευσεις και ωραια καπνικα πραγμα που θα με κανει στο επομενο βημα μου
να πειραματιστω με τα αρωματα αφτερ 8 και τις μιξεις που πιστευω οτι θα δωσουν ενα ποντο παραπνω στις προτιμησεις μου
Φυσικα υπαρχει ακομη πολυ υλικο για δοκιμες αφου αυτη ηταν μονο η αρχη  ..

ps : 5/10 το θεωρω καλη βαθμολογια με λεξεις θα το χαρακτηριζα επαναγορασιμο


και κατι ασχετο, μολις μπαινω στο νημα της αφτερ8 εδω στο φορουμ μου βγαζει προβλημα το αντιβιρους , δε ξερω αν το κανει σε ολους
στη πρωτη σελιδα μου βαραει και μενα το antivirus
προφανως καποια απ τις φωτο που εχουν τερματισει τη λειτουργια τους δημιουργει το προβλημα
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 31, 2014, 20:12 από Lux »

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1403 στις: Οκτωβρίου 31, 2014, 20:15 »
γενικοτερα τα παω καλα με τα ry μιας και το ry69 απο ατμος ειναι το βασικο μου καπνικο . θα ερθει να το ατμισω και θα σας πω ..


και κατι ασχετο, μολις μπαινω στο νημα της αφτερ8 εδω στο φορουμ μου βγαζει προβλημα το αντιβιρους , δε ξερω αν το κανει σε ολους
Το προβλημα αυτο το εχω και εγω και νομιζω οτι γινεται τις τελευταιες 2 εβδομαδες.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1404 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 12:24 »
μου ηρθε το αρωμα pure χθες και επανω γραφει 16 απριλιου  αυτο τωρα ειναι ημερομηνια που εγινε το υγρο η ημερομηνια ληξης ? και αν ειναι ημερομηνια που εγινε ποτε λιγουν ?

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1405 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 12:29 »
Αν δεν κανω λαθος δηλωνουν πως δεν στολαρουν υγρα αλλα τα φτιαχνουν με τις παραγγελιες,ετσι νομιζω.
Τιποτε για αναλυσεις σου ειπαν; :wall:

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1406 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 12:32 »
απο ατμιστικ το πηρα, δε ρωτησα κατι τα παιδια εκει για αναλυσεις , απλα τωρα το ανοιξα και ειδα ενα 16 απρλ επανω


σαν αρωμα ομως μου εκατσε καλα στη μυτι ... δεν εχω κανει ακομα υγρο
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2014, 13:59 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1407 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 12:36 »
Καλησπέρα.

Σου είναι εύκολο να ποστάρεις μια φωτό?

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1408 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 12:37 »

θα το βγαλω και θα το ανεβασω ναι

μολις ενημερωθηκα απο το καταστημα πως ειναι ημερομηνια παραγωγης και κατα δηλωση του κατασκευαστη μπορει να χρησιμοποιηθει για 2 χρονια

εβαλα τω αρωμα σε μια δεκαρα συριγγα να δω αν ειναι 10 ml και νωμιζω πως ειναι ,αν υποθεσουμε πως εμεινε και ελαχιστο στα τοιχωματα του μπουκαλιου

Συγχώνευση συνεχόμενων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2014, 13:37 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1409 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 13:12 »
μολις ενημερωθηκα απο το καταστημα πως ειναι ημερομηνια παραγωγης και κατα δηλωση του κατασκευαστη μπορει να χρησιμοποιηθει για 2 χρονια

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix