vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά και αρώματα after-8

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #465 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 22:35 »
H αναζήτηση αποστολής με το Courier Center -το οποίο από οργάνωση είναι λίγο...χύμα στο κύμα- είναι αυτή: http://www.courier.gr/e_orders/ αλλά δεν παίρνει τα tracking numbers...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2013, 22:47 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #466 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 23:45 »
για δευτερολεπτα μπερδευτικα νομισα μπηκα στο νημα της courier center :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
λοιποοοοοοοοοοοοοοοοοον.........
παρελαβα και εγω σημερα smooth lemon straw arcadian pure και βαση........τα εκανα στην βαση της after -8 12mg 60-40 λοιπον...... :-P
 smooth:ενα απαλο καπνικο με μια γλυκια επιγευση που μου αρεσε πολυ χωρις να μπορω να προσδιορισω τι ειναι αυτη η γλυκια επιγευση....
 pure:οταν το ατμισα πρωτη φορα δυσκολευτικα να βγαλω συμπερασμα τι ειναι......εβγαλα ομως με τον τρελο δικο μου τροπο.....φανταστητε μια οδοντοκρεμα με γευση καμενης ζαχαρης πολυ καμενης ομως οπως η κρουστα απο τον χαλβα φαρσαλων :-P :-P :-P να πλενεται με αυτη τα δοντια σας και στο τελος να μενει η καθαριοτητα....αυτο μου εβγαλε δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως μου αρεσε πααααααρα πολυ........ :respect: :respect:
 arcadian:ενα καπνικο με πανδαισια φρουτων ακομη και στο αρωμα και στην εκπνοη μια φρουτενια γευση που δεν μπορω να προσδιορισω η οποια κυριαρχει.....και αν ειναι λεμονι η λεμονια ειναι νεο ειδος γλυκιας λεμονιας....με απλα λογια ενα τελαρο γεματο φρουτα ανακατεμενο με καπνικο υγρο :tongue_smilie:
 lemon straw:οτι λεει...λεμονι φραουλα πολυ καλο φρουτενιο υγρο που εμενα μου φερνει και υποψια απο κατι ψωμοειδη ....και το λεω επειδη η γευση ειναι ιδια με κατι κεικακια λεμονι-φραουλα που μας εκανε η μανα μου παλια (αυτη το καταλαβε αυτο) :-P :-P :-P
 για την βαση ισως φανω υπερβολικη αλλα νομιζω οτι ειναι η καλυτερη που εχω δοκιμασει και το λεω εγω που την pg την αποφευγω οπως ο διαλος το λιβανι και επειδη με ενοχλει αλλα και λογο μυρωδιας εεε λοιπον αυτη μυρωδια δεν υπαρχει και ειναι μια βαση που δενει απο την πρωτη στιγμη με το αρωμα.....και υποψην ως γνωστον τα υγρα δεν εχουν ωριμασει :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #467 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 00:35 »
Τέλεια...τώρα έχουμε γνώμες  σχεδόν για όλα τα αρώματα.
Βρε Έφη τι μου έκανες τώρα? Μάλλον με βλέπω στην επόμενη παραγγελία να τα παίρνω  όλα  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #468 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 01:16 »
An θέλει κανείς περίπου 10+ ml 18mg 70/30 12%  από smokey caramel , και έχει κάποιο άλλο που δεν θέλει ευχαρίστως ανταλλαγή

Αποσυνδεδεμένος abel

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #469 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 02:22 »
Αμαν Εφη, απο εσενα παρασυρθηκα και πηρα το creamy, απο εσενα παρασυρθηκα και πηρα το jack, ε! Οχι, τη βαση 60vg40pg σε 12mg τη πηρα μονος μου  :angel:


Γραψε κι αλλα οταν ωριμασουν αυτα που πηρες, να με κανεις να παραγγειλω και τα υπολοιπα ;D

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #470 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 03:17 »
Πριν 3-4 μέρες, είχα παραλάβει, τα:
Smoke - Smokey Caramel - Lemango Loop - Lemon Straw & After-8 Pure

Τα ετοίμασα σε 5ml με 16ρα βάση (90VG - 10VPG, η VPG από 0νικές VG & ΡG) και οι αναλογίες ήταν
  • για τα μεν Lemango Loop - Lemon Straw & After-8 Pure 15 σταγόνες στα 5ml,
  • ενώ για το Smokey Caramel 0.5ml στα 5ml
  • και για το Smoke 0.7ml στα 5ml
Σήμερα το μεσημεράκι τα δοκίμασα όλα τους μια φορά και από το βραδάκυ έχω ξεκινήσει να τα δοκιμάζω... Όλα τους, τόσο σε driping όσο και με το mini Vivi Nova, είχαν αρκετό έντονο ντουμάνι και υπέροχα αρώματα στον χώρο...

Γευστικές εντυπώσεις...

After-8 Pure
Δεν ξετρελλάθηκα (θα μου πεις τα άλλα είχαν ευωδιάσει στον χώρο...)... μου κάνει περισσότερο σαν βάση... σίγουρα από αυτά που δεν θα ξαναπαραγγείλω...

Lemango Loop & Lemon Straw
Τι να πει κανείς... έντονα αρώματα, δροσερές και ισορροπημένες γεύσεις!!! τα μυρίζεις, κλείνεις τα μάτια και νιώθεις σαν να είσαι σε καμμιά εξοτίκ παραλία και λιάζεσαι έχοντας δίπλα σου το φρουτοποτό σου!!! Τόσο στο Lemango Loop όσο και στο Lemon Straw, νιώθεις και τα 2 φρουτάκια!!!

Smokey caramel

Υπέροχο!!! Καπνικό και νιώθεις απαλά την καραμέλα... Ισορροπημένο άρωμα, ίσα ίσα να γλυκίζει ελαφρώς κατά την εκπνοή, αφήνοντας σου απαλές νότες καραμελωμένου καπνού... Μπορώ να πω ότι μου θυμίζει την επίγευση που παίρνεις πίνοντας ένα παλαιωμένο κρασί που ωριμάζει σε καπνισμένα βαρέλια. Φαντάζομαι πως όσο περισσότερο ωριμάζει, τόσο θα αναδεικνύονται τα αρώματα του...

Smoke
Ό,τι και να πει κανείς είναι λίγο. Ιδανικό για όλη την ημέρα. Νομίζω πως το 13% είναι ιδανική αναλογία!!! Γευστικό υγρό, θυμίζει έντονα tribeca, μαλακό στον λαιμό και χωρίς αυτή τη στυφή οινοπνευματίλα που σου άφηνε το tribeca... Μου θύμισε πολύ έντονα κάτι παλιά πουράκια που σου άφηναν μια απαλή βανιλίσια γεύση στο τέλος... Φαντάζομαι πως όσο περισσότερο ωριμάζει, τόσο θα αναδεικνύονται τα αρώματα του...

Γενικά, μπορώ να πω ότι το απογευματινό ταξίδι στον κόσμο των αρωμάτων της After-8 άξιζε τόσο την αναμονή, όσο και τα "γραφειοκρατικά τους προβλήματα".

Επόμενες δοκιμές, σίγουρα το Jack και το creamy banana, αγορά μαζί με το smokey caramel, το smoke και το lemango loop...

Αποσυνδεδεμένος kalex

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπατμιστής
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #471 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 10:52 »
An θέλει κανείς περίπου 10+ ml 18mg 70/30 12%  από smokey caramel , και έχει κάποιο άλλο που δεν θέλει ευχαρίστως ανταλλαγή
Εχεις πμ

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #472 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 11:06 »
Λοιπόν παιδιά έστειλα mail στην After-8 σχετικά με τη διαθεσιμότητα του Smokey Banana και μου απάντησαν άμεσα πως θα είναι έτοιμο  σε άρωμα σε 10-15 μέρες.
Θα βγει μαζί με ένα ακόμα άρωμα, αλλά... μαντέψτε τι άρωμα... ??

Την Λολα απο την φωτια ποιος θα την βγάλει???



Παρακαλούμε: Δεν υπάρχει λόγος να δημοσιεύετε συνεχόμενα μηνύματα. Αν ξεχάσατε κάτι ή θέλετε να πείτε κάτι επιπλέον, κάντε "Τροποποίηση" στο τελευταίο σας μήνυμα. Όχι συνεχόμενα μηνύματα από τον ίδιο χρήστη, κάντε τροποποίηση του μηνύματός σας
Ευχαριστούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 11, 2013, 11:27 από Mulder »

Αποσυνδεδεμένος ahill2

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #473 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 11:14 »
Μου ήρθε email σήμερα το πρωί απο after8

"Καλημέρα σας,

διαβάσαμε χθες το βράδυ τις αναφορές σας στο e-kapnisma για την αποστολή της παραγγελίας σας!
Σήμερα το πρωί, ζητήσαμε αναφορά για την συγκεκριμένη αποστολή από την Courier center και μας ενημέρωσαν ότι χθες, δεν μπορούσαν να βρουν την διεύθυνσή σας και προσπάθησαν να επικοινωνήσουν μαζί σας στο κινητό, στις 12:30  αλλά ήταν κλειστό!
Σας στέλνουμε το tracking number της αποστολής, καθώς μας είπαν ότι σήμερα θα ξαναπροσπαθήσουν να σας το παραδώσουν!"

Καταρχάς να πω ότι το να μην βρεί ο κούριερ την διεύθυνση επειδή είναι στενό οκ το δέχομαι, αλλά τηλέφωνο δεν πήρε με την καμία.
Πήρα το κούριερ τηλ. Σήμερα και μου είπαν ότι οι οδηγοί έφυγαν για σήμερα να μου το στείλουν αύριο  :o , μάλλον θα πάω Παγκράτι να το πάρω μόνος μου.
Κακή υπηρεσία κούριερ, ελπίζω όταν η after8 τακτοποιηθεί να συνεργαστεί με καμία σοβαρή εταιρεία, μέχρι τότε υπομονή.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #474 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 11:23 »
επαναπατριζώμενος έλληνας εξ αμερικής,

"Αχιλλέα τι κάνεις down there? Ολα καλα? good good,κι εδώ όλα fine."

Αχιλέα είσαι good................

 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #475 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 11:44 »
papoy είσαι ωφ τώπηκ!
 :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Ααααχ,.. το φχαριστήθηκα!!!

Αποσυνδεδεμένος ahill2

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #476 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 19:31 »
Πήγα και τα πήρα τελικά ο ίδιος τα αρώματα απο την κούριερ,όλα καλά καμμία διαρροή στο πακέτο.
Εφτιαξα απο 5ml απο το καθένα για δοκιμή και περιμένω να γίνουν,επ αυτού θα σας πώ σε 5-7 ημέρες,μέχρι τότε θα δοκιμάσω το δωράκι που βάλανε τα παιδιά μέσα.
Μία παρατήρηση ρε παιδιά σε εσάς το smoke δεν μυρίζει σαν παγωτό φυστίκι?¨οταν το μύρισα αμέσως θυμήθηκα το 2 λιτρο που πουλάει η δέλτα? με γεύση κακάο,βανίλια,μπανάνα,φυστίκι, ε το φυστίκι απο το συγκεκριμένο παγωτό  :))  μου θυμίζει.
ΥΓ.Εδώ να πώ ότι για την ταλαιπωρία δεν φταίνε τα παιδιά απο after-8 μιας και τα είχανε στείλει κανονικά,απλά ο κούριερ δεν έκανε σωστά την δουλειά του.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 11, 2013, 19:52 από ahill2 »

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #477 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 19:35 »
πηγα να πω επιτελους θα μας πεις την αποψη σου αλλα μολις ειδα τις μερες ωριμανσης το πηρα πισω :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: φυστικι?εμενα δεν μου εβγαλε κατι τετοιο οχι....... :D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 11, 2013, 19:42 από efhkal »

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #478 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 19:57 »
Τώρα που διαγράφηκαν τα πρωινά μας μηνύματα εμένα και της Έφης, πως θα ξέρουν όσοι δεν πρόλαβαν να τα διαβάσουν τι άρωμα έρχεται προσεχώς από την After-8? :-X


Δεν πειράζει το ξαναποστάρω... Σε 10-15 μέρες μαζί με το Smokey-Banana έρχεται και το Carnation!!!
Σοκολατούχο παρακαλώ... 8)

Αποσυνδεδεμένος ahill2

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #479 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 20:13 »
@efhkal Ε να μην τα αφήσω να ωριμάσουνε?
Αστα να χαρούνε λίγο την ζωή τους,εσύ δεν τα αφήνεις να μεγαλώσουν λίγο? στα γεννοφάσκια τα τσακίζεις?
Πάντως το smokey banana (το δώρο) με 10mg νικοτίνη (μέχρι 9mg έχω φτάσει) και 50-50 pg/vg βγάζει καλό ντουμάνι(το έχω μέσα σε ένα vision nano) είναι αυτό που λέει ακριβώς η μπανάνα δεν είναι έντονη θα έλεγα ότι έχει μια "νότα απο μπανάνα" τουλάχιστον εγώ αυτό γεύομαι,ας όψεται η PG που μου κάνει τον λαιμό λές και τον έτριψα με γυαλόχαρτο+ δεν είμαι λάτρης τις μπανάνας εκτος και αν είναι το φρούτο καθε αυτού ή σε παγωτό  ;D  που btw τώρα που το ανέφερα σε παγωτό μπανάνα μου βγάζει.
Θα το δώσω στον Παπού αν το θέλει γιατί εγώ και η Pg δεν συμπεθεριάζουμε.
@Επιτέλους το έκοψα,εγώ τουλάχιστον πρόλαβα και το διάβασα [size=78%] ;D [/size]
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 11, 2013, 20:20 από ahill2 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63594 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1084 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43819 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix