vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

221 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, bloodlessz, dvelev, djfloor, kkoumas, Milarepa, Jorge, GeorgeGTS, th3ofilos

Twitter

Υγρά και αρώματα after-8

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #210 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 18:27 »
το ειπα και καπου αλλου αυτο /// οσο περισσοτερο αρωμα τοσο κινδυνευεις να χασεις την γευση /// τα παιδια εχουν μια συνισταμενη  10 με 8 %   αλλα ποτε δεν το εκανα.. και ειμαι μια χαρα ... ποτε δεν ξεπερασα τις 20 σταγονες σε 10 μλ βαση ... και ειμαι μια χαρα ... και  ακοα εξαρταται τα ατμιστικα γουστα του καθενος ... vg pg  και ποσα βολτς ποιον ατμο τι αντισταση και λοιπα ... εγω με αποκλειστικα τις 2 εβδομαδες τις τελευταιες τα εν λογω υγρα μαλλον μονο το smoke  και το  pure  ατμιζω στα 3.7 βολτ με 4 βολτ  με Τ3 ... ( αν με διαβαζει τωρα  να φερει και αλλους Τ3 ...χαχαχα.. ασχετο )....  ποτε ομως δεν υπερβαινω τις σταγονες πανω απο αυτο το οριο σε κανενα υγρο.. θα μπωκωσω και θα τα γευομαι ολα σκετη βαση μετα

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #211 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 18:35 »

Δεν θα ασχοληθω παλι το κομματι after-8 εκλεισε μια μενα.



Εσυ χανεις φιλε μου :-) ...φιλικα στο λεω

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #212 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 21:29 »
Gianni Rasta
εχει γινει εμπορικος πινακας με καποια ανοχη απο εσας.
Δεν μπορει να διαφημιζεται καποιος που πουλαει no-name προιοντα,αγνωστου προελευσης που στο κατω κατω τα βαζουμε στον οργανισμο μας και να το αφηνετε να συμβαινει.
Γινεται εμμεση διαφημιση σε προιοντα που δεν υποκεινται σε φορολογια. [...]

Μήπως έχεις μπερδευτεί φίλε davarisx;
Ούτε εμπορικός πίνακας στο φόρουμ υπάρχει ούτε διαφήμιση.
Προσέχουμε τι αγοράζουμε όπως λες αλλά προσέχουμε και τι γράφουμε.  ::)
Όσο για τα υπόλοιπα, διάβασε κι εδώ: Περί καταγγελιών

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #213 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 21:33 »
Μήπως κάποιος φίλος του φόρουμ έχει υπολογίσει έστω και "χοντρικά" πόσες σταγόνες αρώματος αντιστοιχούν σε 1 ml ? (με τα μπουκαλάκια της After-8 πάντα μιλάμε). Θα με βοηθούσε πολύ...
Καλά Χριστούγεννα εύχομαι σε όλους με υγεία!!

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #214 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 21:39 »
εμενα μου βγηκανε 27 ;) καλα χριστουγεννα



διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2012, 21:45 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #215 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 22:27 »
Εμένα μου βγαίνουν περίπου 20 σταγόνες το 1ml...

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #216 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 23:20 »
Εγω 3 αρωματα παντως που εφτιαξα, εβαλα το ποσοστο επι τοις 100 που γραφει σε σταγονες και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.
Δηλαδη 10%, 10 σταγονες στα 10ml. 8%, 8 σταγονες στα 10 ml
To smoke που κανω αυτη την στιγμη με 13 σταγονες (ελεγε 13% για καλυτερα αποτελεσματα) μου ειναι υπεραρκετο.
Και το εφτιαξα πριν 2 ωρες. Αν το αφησω να ωριμασει τοτε σιγουρα θα παιξω με 10 σταγονες στα 10ml.
Παιζω με vg στα 3mg νικοτινη.
Οπως ειπατε γουστα ειναι αυτα και εμενα με μπουκωνει το πολυ αρωμα μετα απο 1,5 χρονο ατμιστης

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #217 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 23:24 »
...οσο για τα noname προιοντα εγω στην σελιδα τους διαβασα τις εταιριες που προμηθευοντε αρωματα και βασεις και πιστεψεμε δεν ειναι καθολου noname  για καποιον που ασχολητε.........αυτααααααα ;D ;D ;D ;D ααααααααα και αν με βαφτισει καποιος δικια τους......λυπαμαι αλλα θα πεσει πολυ εξω :tongue_smilie:

Πάντως όσο κι αν έψαξα δεν μπόρεσα να βρω τους προμηθευτές των αρωμάτων. Μόνο ότι είναι Αμερικάνικα αναφέρει.
Συγνώμη αν είμαι εκτός θέματος...

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #218 στις: Δεκεμβρίου 25, 2012, 00:33 »
Εγω 3 αρωματα παντως που εφτιαξα, εβαλα το ποσοστο επι τοις 100 που γραφει σε σταγονες και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.
Δηλαδη 10%, 10 σταγονες στα 10ml. 8%, 8 σταγονες στα 10 ml
To smoke που κανω αυτη την στιγμη με 13 σταγονες (ελεγε 13% για καλυτερα αποτελεσματα) μου ειναι υπεραρκετο.
Και το εφτιαξα πριν 2 ωρες. Αν το αφησω να ωριμασει τοτε σιγουρα θα παιξω με 10 σταγονες στα 10ml.
Παιζω με vg στα 3mg νικοτινη.
Οπως ειπατε γουστα ειναι αυτα και εμενα με μπουκωνει το πολυ αρωμα μετα απο 1,5 χρονο ατμιστης
..ο τρόπος που εφάρμοσες δεν είναι ο σωστός (10% στα 10ml = 1ml = 25 σταγόνες περίπου, -όχι 10 που έβαλες π.χ.), αλλά αφού βρήκες την αναλογία που σ'αρέσει, τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες. ;)

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #219 στις: Δεκεμβρίου 25, 2012, 03:16 »
Το γνωριζω και εχεις δικιο, αλλα ποτε δεν βαζω τοσες πολλες σταγονες αρωμα γενικα.
Απλως "αλλαξα" τον τροπο για τα δικα μου γουστα  ;)
Παραδειγμα, το cigar το αναφερει με 7%.
Εβαλα σαν αρχη λοιπον 7 σταγονες στα 10ml.
Το συγκεκριμενο τελικα επειδη ειναι δυνατο αρωμα,το αραιωσα. Την επομενη φορα θα βαλω 6 σταγονες.
Δεν υπηρχε περιπτωση να το ατμισω βαζοντας 15+ σταγονες στα 10ml οπως λεει η συνταγη

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #220 στις: Δεκεμβρίου 25, 2012, 05:51 »
7-10 σταγόνες στα 10 ml μπορεί να φαίνονται λίγες, στην πραγματικότητα όμως οι αναλογίες που δίνουν οι κατασκευαστές  σαν optimum είναι συνήθως το maximum, το optimum είναι εντελώς προσωπικό θέμα όπως φυσικά και το ότι αρκετοί επιλέγουν να ατμίζουν σκέτη βάση...

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #221 στις: Δεκεμβρίου 25, 2012, 12:18 »
Καταρχήν Καλά Χριστούγεννα σε όλους  :)
Μια γενική θεώρηση και εν μέρει αναθεώρηση στα υγρά που μέχρι τώρα δοκίμασα, όλα έτοιμα:
1) Smoke: τριμπεκίζει ευχάριστα, ωραίο καπνικογλυκό από το 1ο άτμισμα  :thumpup:
2) Smokey Caramel: Ευχάριστη έκπληξη, από το 1ο άτμισμα, η διακριτική παρουσία της καραμέλας που δεν υπερκαλύπτει τον καπνικό χαρακτήρα του υγρού. Στον δικό μου τουλάχιστον ουρανίσκο, είναι ίσως πιο καπνικό από το smoke!  :thumpup:
3) Smokey Apples:  Ίδια βάση και περιγραφή με την καραμέλα αλλά με μήλο στο τελείωμα. πολύ ωραίο υγρό, επίσης από το 1ο άτμισμα.. :thumpup:
Όλα τα παραπάνω με κάνουν fan της smokey σειράς και φαντάζομαι ίδια θα ναι και τα υπόλοιπα που θα προτιμήσω στις επόμενες παραγγελίες μου :) . Όλα επίσης έχουν τον ίδιο χαρακτήρα, φαντάζομαι αν δεν σου άρεσε ένα από αυτά, δεν θα σου αρέσουν τα υπόλοιπα. Σε ατμοποιητή που είχα το smoke και τελείωσε, χωρίς να τον πλύνω, έβαλα smokey caramel και δεν η μετάβαση ήταν πάρα πολύ ομαλή.
4) The Jack: 1η εντύπωση ήταν αρνητική, μπούχτισα... όπως έγραψα και εδώ παραπάνω. Το ξαναέπιασα μετά από εβδομάδα και είδα ότι εξελίχτηκε σε ένα πολύ καλό καπνικογλυκό υγρό, Ήθελε τελικά το χρόνο του  :thumpup:
5) Bakers Choise: Δυστυχώς όχι για τα γούστα μου τουλάχιστον. Του έδωσα και τον χρόνο του, αλλά πάλι με μπούχτιζε σύντομα. :thumpdown:
Αρνητικά : -15μλ σε μπουκάλια διπλάσια πάντα
                  - το δωράκι που μου στείλαν αρχικά, ...ίσχυε τελικώς μόνο στην 1η παραγγελία :(
                  - απόδειξη .... ό,τι γράψανε παραπάνω
όλα αυτά πιστεύω ότι θα διορθωθούν, θα θελα όμως να κάνω το παράπονο , εδώ μέχρι να ανοίξει συγκεκριμένο πίνακα το Κατάστημα, για το courier: 6 ευρώ η αποστολή με αντικαταβολή με παράδοση μετά από 4-5 μέρες είναι λίγο υπερβολικό..
Γενικώς πολύ καλά υγρά πάντως που με κάνουν να ξαναβάλω παραγγελία συντόμως

Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #222 στις: Δεκεμβρίου 25, 2012, 12:25 »
καλημερα χρονια πολλα καλα χριστουγεννα σε ολους 
ομολογω οτι ειναι τα καλυτερα αρωματα που εχω δοκιμασει ποτε   :thumpup:  και εχω δοκιμασει πολλα παρα πολλα στα 4 +  χρονια που ασχολουμαι με το ηλεκτρονικο τσιγαρο
το smoke  στα 10 ml  του βαζω 11-12  σταγονες
το smokey caramel  παλι 11-12  σταγονες sta 10 ml
απλα δεν θελω να με μπουκωνει το αρωμα αλλα να εχω την αισθηση αυτου

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #223 στις: Δεκεμβρίου 25, 2012, 12:44 »
Εγω παντος που θελω να νιωθω το αρωμα βαζω οτι λεει ο κατασκευαστης.
Επεισης οταν φτιαχνω αρωματα,βαζω οτι μου λεει το προγραμμα ejuice.
Παραδειγμα για το Smoke:
6μλ base with Nicotine(20αρα balanced)
3μλ base χωρις(0 balanced)
1μλ Αρωμα(Smoke 10%)
Aυτα τα ποσοστα ειναι για 10ml. με αποτελεσμα 12mg νικοτινη.
Εμενα ετσι μου φενεται πολυ ποιο ευκολο απο το να κατσω να μπλεξω με σταγονες.
Χρησιμοποιω για το Αρωμα συριγγα Ινσουλινης 1μλ και συριγγα 5μλ για τις βασεις και ολα πανε οκ....

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #224 στις: Δεκεμβρίου 25, 2012, 18:02 »
Ρε παιδιά το smoke με 20 σταγόνες στα 10ml δεν το "ακούω" πολυ σαν γεύση. Πάντως Τριμπεκίζει και είναι πολύ καλό άρωμα αλλά λίγο άτονο.  Οι 20 σταγόνες είναι λιγότερες από 1 ml και άρα κάτω από 10% που προτίνει η After-8, μάλλον θέλει περισσότερες :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63738 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3869 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1101 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278310 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix