vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

535 επισκέπτες, 8 χρήστες
giorgos1999, dkostas, Christos Z, Jorge, Sergios, vag21, bloodlessz, manoslykos

Twitter

Atmistis.gr e-liquids. Δοκιμές, εντυπώσεις

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Atmistis.gr e-liquids. Δοκιμές, εντυπώσεις
« στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 11:54 »
Σημείωση από το συντονισμό:
Η εταιρία Atmistis.gr με το παρακάτω μήνυμα διέθεσε υγρά για δοκιμές σε 28 δοκιμαστές μέλη του φόρουμ. Τα δείγματα έχουν αποσταλεί και οι εντυπώσεις γράφονται στο παρόν θέμα.


Ζητούνται εθελοντές έμπειροι δοκιμαστές, Tribecάδες, για την δοκιμή και αξιολόγιση νέου μας υγρού.
Δεν έχει σημασία από ποια περιοχή της Ελλάδας, θα αποστείλουμε τα δείγματα με δικά μας έξοδα.
Σημασία έχει το αγαπημένο τους υγρό να είναι το Tribeca.
Ευχαριστούμε,
atmistis.gr
Γεωργίου Μιχάλης

Update για τα δείγματα.
 
 Καλησπέρα σας,
 είναι όλα έτοιμα. Βγήκαν για όσους είχαν δηλώσει με την διαδικασία από το site.
 Σύνολο 28 δοκιμαστές.
 Οι υπόλοιποι φίλοι με pm κλπ μπορείτε να μπείτε στο επόμενο group που θα ξεκινήσει από εβδομάδα.
 Όταν ενεργοποιηθεί το σχετικό Link στο atmistis.gr θα δωθούν εδώ οι οδηγίες.
 Αντικαταστήσαμε το virginia τελικά με το " Π mix " το οποίο μας έχει ενθουσιάσει ! :D
 Σκεφτήκαμε να δοκιμαστεί κάτι διαφορετικό από το Virginia που πάνω κάτω το ξέρετε...
 Οι αποστολές ξεκινάνε αύριο, ίσως να μην φύγουν και οι 28 μαζί οπότε μπορείτε να το ελέγχετε από την κατάσταση στην "παραγγελία" στο site όταν κάνετε login , μέχρι και μεθαύριο θα έχουν σταλεί όλα... Αν έχει φύγει θα είναι στο "shipped" στην κατάσταση στο site.
Θα παραλάβετε τα παρακάτω :
------------------
1 x City
1 x Maxx
1 x Π mix
1 x Kentucky
1 x echo-e Dual Coils Cartomizer.
---------------------
Καλή Συνέχεια,
Γεωργίου Μιχάλης
atmistis.gr


Καλησπέρα σας,
 
όσοι παραλάβετε πριν την Τετάρτη 10/10/2012...
 Παρακαλώ να αρχίσετε να ανοίγετε τα μπουκαλάκια για άτμισμα από το πρωινό της Πέμπτης 11/10/2012...
 Μία έως 2 εβδομάδες σε κανονικές συνθήκες δωματίου με τα μπουκαλάκια κλειστά, είναι το minimum της περίοδου ωρίμανσης που προτείνουμε για καλύτερη απόδοση...
 (όχι ψυγείο, οχι καλοριφέρ οχι ήλιο και άλλες παντέτες, απλά να είναι σε μέρος σκιερό σε κανονικές συνθήκες δωματίου)
 Καλή Συνέχεια,
Γεωργίου Μιχάλης
atmistis.gr

Πρίν λίγο παρέλαβα το δεματάκι!! :respect: :respect:
Αρχίζω να δοκιμαζω σιγα σιγα, και ενα ενα και ξανα εδω μετα ;)



Uploaded with ImageShack.us


Ωραία, άρχισαν να φτάνουν...  :)
 Οι ετικέτες φυσικά όπως καταλαβαίνετε είναι απλά για τα δείγματα...
 Η νέα σχεδιάζεται στο μέγεθος και στα υπόλοιπα...
 Σχετικά με τον Εcho-e τον ατμο που παραλάβατε... :
 Είναι cartomizer,  δοκιμάστε το με κάποιο υγρό που ήδη γνωρίζετε ή με ένα από τα 4 που θα σας αρέσει περισσότερο.
 Τα cartomizer δεν τα αφήνουμε να στεγνώσουν πριν τα ξαναγεμίσουμε.
 Προσωπικά στο συγκεκριμένο στην πρώτη του φορά, ρίχνω περίπου 0,5ml υγρό, το αφήνω να καθήσει κάνα 10 λεπτο και μετά ατμίζω.
 Βρίσκω πολύ καλύτερη την απόδοσή του όταν δεν είναι full γεμάτο ( δεν το γεμίζω μέχρι να τρέξει δηλαδή ) και απλά το το τροφοδοτώ μετά λίγο λίγο.
 Αν το τιγκάρετε ( μέχρι να τρέξει από κάτω ) δεν θα βγάζει πολύ ατμό και δεν θα δίνει σωστά τη γεύση... Θα το βρείτε πιστεύω εύκολα το σημείο που σας ικανοποιεί...  :)
 Μην ξεχάσετε να το αφήσετε 10 λεπτά να " κάτσει " μετά το πρώτο γέμισμα !
 Καλή Σύνέχεια,
Γεωργίου Μιχάλης
atmistis.gr
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 27, 2012, 15:05 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος peris72

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • !!! LOL !!!
    • Ένα μικρό καθημερινό κέρδος ;-)
Απ: Atmistis.gr e-liquids. Δοκιμές, εντυπώσεις
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 16:16 »
Δοκιμάζοντας το City, μένω ευχαριστημένος ως προς το άρωμα, το χτύπημα (18 mg) και την απόδοση ατμού! Σε boge 510d, σε CE4+ και στον echo-e*, το City αποδίδει για την ώρα πάρα πολύ καλά.

* Στον echo-e είναι λίγο πιο "χαλαρό" στο χτύπημα και αυτο λόγο των ego-t μπαταριών στις οποίες δοκιμάζω το City.

Στον CE4+, με αντίσταση 1.8 είναι απόλαυση σαν πρώτη επαφή, το ίδιο και σε boge lr και δεν δείχνει να "κουράζει" κατα την διάρκεια της ημέρας!

Συνεχίζεται το τεστάρισμα... :-)



Sent from my iPhone 4s using Tapatalk.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Atmistis.gr e-liquids. Δοκιμές, εντυπώσεις
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 18:25 »
 :) Παρέλαβα το μεσημέρι τα 4 ατμιστικα υγρά και τον ατμο και ευχαριστώ πάρα πολύ την εταιρία atmistis.gr!!
Περιγραφή συσκευασίας
Τα μπουκαλάκια είναι πλαστικά τον 10ml και βολικά λόγου του επιστόμιου που σου δίνει την δυνατότητα εύκολης επαναγεμιση του ατμοποιητου
Περιγραφή χρώματος υγρών ατμίσεις
Το city έχει μια λεμόνι απόχρωση
Το maxx έχει μια ροζέ απόχρωση
Το mix έχει μια μελί απόχρωση
Το centucky έχει μια μελί απόχρωση
Αρωματικές μυρουδιές
Το city έχει την μυρουδιά θα ελεγα του tribeca
To mix maxx centucky έχουνε πολύ ωραίες μυρουδιές με το mix να είναι λίγο ποιο έντονη
Το πρώτο ατμιστικο υγρό που δοκίμασα είναι το maxx σε ατμοποιητη A2 classic και μου άρεσε αρκετά και θα το δοκιμάσω με iatty ce4 boge για να έχω μια ποιο εμπεριστατωμένη γνώμη
Τα ατμιστικα υγρά θα τα δοκιμασω σημερα ολα,αλλα θα τα αφήσω 3-4 μέρες να ωριμάσουνε και μετά θα τα δοκιμάσω αναλυτικά
Στο επανιδείν!!

Αποσυνδεδεμένος zellps2

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙ-ΖΩ αρα ΖΩ!
Απ: Atmistis.gr e-liquids. Δοκιμές, εντυπώσεις
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 23:08 »
παρελαβα και εγω σημερα, γεμισα τον ατμοποιητη με το city αμεσως και ηρθε η ατμιστικη ευτυχια!  ερχεται πολυ πολυ κοντα στο γνωστο μας τριμπεκα με αυτη την γνωστη γλυκια γευση να ερχεται πιο κοντα στο μελι οπου και το κανει απιστευτο και αρκετα ξεκουραστο υγρο για all day, τα υπολοιπα δεν τα εχω ανοιξει καν, θα πιω πρωτα το city και μετα τα υπολοιπα και θα πω τις εντυπωσεις μου, παντως μπραβο σας ειναι παρα πολυ καλο!

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Atmistis.gr e-liquids. Δοκιμές, εντυπώσεις
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 03:03 »
εενοείται οτι θα δοκιμάσουν κι άλλοι!!


ήδη εχω δώσει και στον Buliwyf ;) ;)


Επιβεβαιώνω!!!!!


Δεν έχω προχωρήσει παραπέρα από το Kentucky,  το οποίο και βρίσκεται εδώ και ώρα στον Zeus, αλλά και στον Dripper...
H εντύπωσή μου από αυτό, είναι ότι είναι αρκετά ευχάριστο, αλλά επειδή το έχω αραιώσει πολύ (ήταν 18άρι και έπεσε κάτω από τη μέση) έχει χάσει πολύ από την έντασή του και δείχνει πολύ επίπεδο. Θέλω να πιστεύω όμως, πως σε νορμάλ επίπεδα αραίωσης είναι ένα υγρό που άνετα κάποιος μπορεί να το κάνει αδιαλείπτως, καθώς έχει μια απλότητα στη γεύση, που σπανίζει πλέον στα καπνικά υγρά και για μένα προσωπικά αποτελεί δυνατό χαρτί στην επιλογή τους.

Αποσυνδεδεμένος adiohosk

  • *
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • ο καθένας με την τρέλα του
Απ: Atmistis.gr e-liquids. Δοκιμές, εντυπώσεις
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 14:51 »
ψηφίζω ΤΤ για ολοήμερο ατμισμα η νικοτινη στο 18 ειναι αρκετά δυνατή. :thumpup:
το Κεντάκυ είναι λιγο πικρό για τα γούστα μου.
το ΜΑΧΧ δεν το χω δοκιμάσει ακόμα. δέν έχω συγκριση
Το city θυμιζει κάτι απο Τριμπέκα αλλα δέν έχει αυτή την επίγευση .
Είναι αρκετά εώς πολύ ωραίο ολοήμερο υγρό ξεκούραστο στο ατμισμα.
Οι δοκιμές γίναν με φυτιλάτο ατμο . στα 1.9 προβάρι στα 4 βολτ
Αλλαγή γεύσης αμεση απο τις πρώτες τζούρες. :thumpup:
Μακκα στον ατμοποιητή πολύ λίγη σχετικά με τα μλ και συγκριτικά με αλλα υγρά του εμπορίου,
2 μέρες με 8 μλ και απλά έχει μαυρίσει το φυτίλι δέν εχει πιάσει το λεγόμενο κακάδι.
Αυτό σημαίνει ότι η βάση παρασκευής (Traditional) είναι πολύ καλλής ποιότητας. :thumpup:
Οπως και τα "αρώματα" αλλιώς θα ήθελα αλαγή άμεσα :thumpup:
Η νικοτίνη είναι αρκετά δυνατή ίσως στο 12 αρι να ειναι πιο ξεκούραστη. :thumpdown:
Δέν κάνω πάνω απο 10-12 νικοτίνη στα δικά μου γιαυτό ίσως να μου φαίνετε βαριά.
Πάντως έπεσα σε ποσότητα ατμίσματος λόγω τις νικοτίνης .
Η ετικέτα αν και αθλια όσων αφορά το μεγεθός της σε συνάρτηση με το μπουκαλάκι, :thumpdown:
Αναγράφει τα πάντα αναλυτικά και ευανάγνωστα, όσα χρειάζετε να ξέρεις και είναι στα στανταρ που έχουν καθιερωθεί απο τον ΣΕΕΗΤ. :thumpup:
Μία ανάλυση απο κάποιο χημείο είναι απαραίτητη αν δεν έχει γίνει ήδη .
Αυτά απο εμένα ........οι πιο έμπειροι ας μας πούνε και αυτοί τις απόψεις τους.


Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Atmistis.gr e-liquids. Δοκιμές, εντυπώσεις
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 15:00 »
μολισ πριν 5 λεπτά παρέλαβα κ εγώ.

πρωτες δομικές σε ντρίπ είναι θετικές.να πω την αλήθεια δεν το περίμενα τέτοια καλή ποιότητα υγρού.βέβαια νομίζω ότι έχει λίγο νερό παραπάνω αλλά δεν ενοχλεί.

τα αρώματα είναι όλα καλά κ ευχάριστα. με καλύτερο για μένα το  maxx.κ δεν έχει καμία σχέση με τα υπόλοιπα maxx που κυκλοφορούν.αυτό έχει πολύ καλή γεύση σε αντίθεση με τα αλλά.

πιο συγκεκριμένα θα μιλήσω κ εγώ οπωσ κ οι υπόλοιποι σε 2-3 μέρες.παντωσ σαν πρώτη προσπάθεια είναι άκρως επιτυχημένη κ εύχομαι να συνεχίσετε σε αυτόν τον δρόμο.


ερώτηση:αυτα σε σκέτα αρώματα θα βγαίνουν?η μόνο έτοιμα?

Αποσυνδεδεμένος peris72

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • !!! LOL !!!
    • Ένα μικρό καθημερινό κέρδος ;-)
Απ: Atmistis.gr e-liquids. Δοκιμές, εντυπώσεις
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 17:27 »
Συνέχεια για δεύτερη ημέρα, με το City.


Άνετα μπορεί, (αν και εν τέλει, είναι υποκειμενικό πάντα), να το ατμίζει, η πλειοψηφία των ατμιστών, όλη την ημέρα. Το δοκίμασε και ένας φίλος σήμερα, λέγοντάς μου το ίδιο.


Διατηρεί μια "χαλαρή" γλυκάδα, χωρίς να χάνει την "ομοιόμορφη" κατανομή χτυπήματος, αρώματος (στον βαθμό που του αναλογεί: traditional) και απόδοσης καπνού, σε CE4+ crystal, Boge d και echo-e.


(Στον echo-e, με απλές ego μπαταρίες είναι λιγότερο το χτύπημα, όπως έχω αναφέρει και σε προηγούμενο post).


Μοιάζει επίσης αρκετά στην γεύση, με το Maxx blend, έχοντας μια πιο έντονη "καπνική απόδοση".


Συνεχίζεται το τεστάρισμα για 2η ημέρα  :)


Επίσης, σε CE4+ crystal, το Kentucky δείχνει μέχρι στιγμής, να διατηρεί από τα παραπάνω, την ίδια απόδοση ατμού και χτυπήματος. Ξεκίνησα πριν μια ώρα περίπου την χρήση του και μέχρι στιγμής, βλέπω πως έχει μια όμορφη, λίγο πικρή και ξεκούραστη επίσης χρήση, για όλη την διάρκεια της ημέρας.


(Μου θυμίζει ελάχιστα, cocoa... στην "λεπτομέρεια" της εισπνοής).


Συνεχίζουμε  8)

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Atmistis.gr e-liquids. Δοκιμές, εντυπώσεις
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 17:31 »
Παρέλαβα κι εγώ χθες τα 4 δείγματα και το Εcho-e. Σας ευχαριστώ πολύ

Πρώτα απ΄όλα, δεν ήταν ανάγκη να συμπεριλάβετε και έναν Εcho-e, παρόλα αυτά πολύ καλή κίνηση καθώς είναι ένα carto απροβλημάτιστο με μία από τις καλύτερες διάρκειες, σταθερότερες αποδόσεις γεύσεων και σωστές προσομοιώσεις θερμοκρασίας και σφιξίματος τζούρας με τα κ.τ.

Παρόλα αυτά, εγώ δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσω. Για δοκιμές υγρών χρησιμοποιώ αποκλειστικά drippers. Έστησα λοιπον για πάρτη σας έναν dripper με κεραμικό και έναν χωρίς κεραμικό (δε χρειάζεται να αναφέρω ποιους, καταλαβαίνετε ποιους εννοώ) στην ίδια αντίσταση (2Ω) και τα ξεκινάω από τα ίδια volts (3.7V) με παλμικό και αναλογικό vv περιοδικά

Ξεκινάω από χθες το Kentucky στα 6mg

Ξεκούραστη γεύση, κρατάει καλή γεύση στο στόμα, μπάσα χτυπήματα μόνο στην αρχή, που εύκολα το συνηθίζεις για να γίνει all-day-vaping liguid χωρίς να σε κουράζει. Τα καπνικά τα αποφεύγω καιρό επειδή ατμίζω σε δημόσιους χώρους και τα περισσότερα από αυτά αφήνουν βαριές μυρωδιές στο χώρο. Το Kentucky όμως δεν επιβαρύνει καθόλου, παρόλα αυτά σου αφήνει καπνική επίγευση μόνο στη στόμα και στη μύτη με καλή διάρκεια.
Ανάλαφρο, δε κουράζει, ικανοποιεί και δίνει κάποια υπόνοια μελιού (?) χωρίς όμως να αφήνει γλυκάδα. Δίνει καλό ντουμάνι χωρίς να ακούγεται καθόλου η VG που περιέχει.

Χτες όλη μέρα το χρησιμοποιούσα στα 6mg, σήμερα το αραίωσα με 50-50 VG-PG για να το κατεβάσω στα 2 που ατμίζω συνήθως. Μου έγινε ακόμα πιο ευχάριστο και μπορώ να πω οτι είναι στα 2-3 μόνα καπνικά μέχρι στιγμής που τα κάνω άνετα χωρίς να με μπουκώσουν και να χρειαστεί να τα αλλάξω  την επόμενη μέρα.

Με την αραίωση που προέκυψε Kentucky στα 2mg περίπου 20 ml, θα τα ατμίζω όλα και μετά θα περάσω στα επόμενα. Από αύριο θα αρχίσω να το δοκιμάσω και σε άλλους επισκευάσιμους, και στο τέλος και κάποιους εργοστασιακούς για να έχω μια καλύτερη άποψη.

Για τα γούστα μου μέχρι στιγμής το βαθμολογώ στα 8/10

(για να πάρετε ένα δείγμα τι σημαίνει για μένα 8/10, θεωρώ οτι Prime=10/10, Tribeca=9,5/10)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Atmistis.gr e-liquids. Δοκιμές, εντυπώσεις
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 18:38 »
Επειδή παρέλαβα χτες το μεσημέρι, μια και κάνω 4μλ την ημέρα, είχα την ευκαιρία να κάνω μια πρώτη δοκιμή 1μλ από το καθένα.
Η σειρά αξιολόγησής τους είναι αντιστρόφως ανάλογη με τη σειρά που τα δοκίμασα. Δηλαδή, αυτό που δοκίμασα τελευταίο μου άρεσε περισσότερο.


το ΤΤ mix.
Ξηρό καπνικό με καθαρή επίγευση μελιού, αρκετά έντονη γεύση και σώμα, ευχάριστο.


Αμέσως μετά στις προτιμήσεις μου ήρθε το Kentucky
Ξηρό καπνικό κι αυτό με απαλότερη επίγευση μελιού, μέτρια έντονη γεύση και σώμα, ευχάριστο με μια πικάντικη νότα.


Tα δυο πρώτα μου ταίριαξαν κι ευχαρίστως θα τα άτμιζα σε μόνιμη βάση, εναλλάξ με τα υπόλοιπα αγαπημένα μου.


Τρίτο στις προτιμήσεις μου το city.
Με το city δεν ταιριάξαμε. Είναι για άλλα γούστα.
Ξηρό καπνικό κι αυτό, αλλά υπερβολικά απαλό, χωρίς τον όγκο και την ένταση που θέλω από τα ατμιστικά υγρά μου. Απευθύνεται σε ατμιστές που τους αρέσουν οι απλές ξεκάθαρες και απαλές γεύσεις και δεν τα πάνε καλά με τα έντονα και περίπλοκα αρώματα. Ομοιότητες με το τριμπέκα βρήκα ελάχιστες.


Τέλος, το maxx
Χωρίς την ελαφρά γλυκιά νότα του city, είναι κι αυτό ένα ξηρό καπνικό υπερβολικά απαλό κι ελαφρύ. Δε μου θύμισε το maxx που όλοι έχουμε στο μυαλό μας. Εχει τη δικιά του προσωπικότητα που δεν συστήνεται στους λάτρεις των έντονων αρωμάτων με ισχυρή προσωπικότητα, αλλά σ΄αυτούς που θέλουν ήρεμα, ελάχιστα αρωματικά υγρά, με απλά και ξεκάθαρα. Κι αυτό θα έλεγα ότι δεν είναι ένα άρωμα που θα το άτμιζα, παρά μόνον αν ήμουν σε περίοδο μπουχτίσματος από τα συνηθισμένα μου.


Οι δοκιμές έγιναν με έναν crystal thor.
Θα επαναληφθούν σε cisco 306, αφού ωριμάσουν άλλες 3-4 μέρες τα αρώματα και θα επανέλθω.


Γενικές παρατηρήσεις και για τα 4 υγρά. Ασχετα από το γεγονός του πόσο μου άρεσαν οι γεύσεις τους, μου άφησαν την αίσθηση της καλής ποιότητας σαν πρώτες ύλες. Ο δε ατμός τους είναι ξηρός. Δεν ξέρω γιατί, αλλά τα Κ και ΤΤ μου φάνηκαν να έχουν λίγο παραπάνω χτύπημα σε σχέση με τα δυο πρώτα που δοκίμασα. Αν αυτό είχε να κάνει με το δέσιμό τους, θα φανεί στη δεύτερη δοκιμή.


Ολα τα αρώματα ήταν ξηρά σαν γεύση, αλλά όχι υπερβολικά ξηρά. Είχαν μια αμυδρή γλύκα, ώστε να μη γίνεται κουραστική ούτε η ξηρότητα ούτε η γλύκα τους.


Τα μπουκαλάκια με τη μύτη "περιπτεράς" όλα τα λεφτά, ιδανικά για κλιαρομάιζερ και καρτομάιζερ.


Το κάρτο επιφυλάσσομαι να το δοκιμάσω από βδομάδα για να συγκρίνω πόσο αλλάζει η γεύση σ΄αυτό σε σχέση με το κλιαρομάιζερ και τον ντριπάτο.


Τέλος, θεωρώ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ότι από τα 4 αρώματα μου άρεσαν τα δυο και δε με ενθουσίασαν τα άλλα δυο.
Αυτό δείχνει ότι πραγματικά η γκάμα αυτή πιάνει διαφορετικές ομάδες ατμιστών.
Αυτούς, σαν εμένα, που τους αρέσει η μεγάλη ποσόστωση αρώματος στη μίξη και οι έντονες γεύσεις κι
αυτούς που μπουχτίζουν από τα έντονα υγρά και ψάχνουν πιο απαλές κι ελαφριές γεύσεις.


Ευχαριστώ και πάλι και υπόσχομαι να επανέλθω.

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Atmistis.gr e-liquids. Δοκιμές, εντυπώσεις
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 20:18 »
Καλησπέρα.


Συναντήθηκα με τον αξιότιμο κύριο ΓιαννηςΜ που συμμετέχει στην γευστική δοκιμή και μοιραστήκαμε εμπειρίες.
Έτσι θα πω τη δική μου.


Η δοκιμή έγινε σε Cisco HH.357 powered by Ω ( όχι δεν την ψώνισα..)


Kentucky
Ένα άρωμα το οποίο θα έκανα ευχάριστα.
City
Θέλω και εγώ ένα βαρέλι από αυτό. Το άρωμα στο μπουκάλι, η γεύση στο άτμισμα είναι άλλο πράγμα. Μου μοιάζει με το τριμπέκα αν και δεν με ενδιαφέρει να βρω κάποιον κλώνο , αλλά ένα πολύ καλό υγρό.
Ε λοιπον αυτό το υγρό είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ και συγχαρητήρια.  :thumpup:
Προσωπικά μου φέρνει τριμπέκα, αν ενδιαφέρει, στην αρχή και στο τέλος αντί για καμένη καραμέλα μου βγάζει κάτι καλύτερο. Απαλό μέλι !


Αυτά τα ολίγα από εμένα !
Και πάλι συγχαρητήρια για το City. Δοκίμασα 3-4 υγρά και βρήκα ήδη ένα αγαπημένο. Ελπίζω να βγει σε άρωμα. :respect:

Αποσυνδεδεμένος chapui

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
  • aikido
Απ: Atmistis.gr e-liquids. Δοκιμές, εντυπώσεις
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 20:22 »
Τα εχω εδω και δυο μερες πολυ καλα υγρα για ολη μερα και τα τεσσερα.Για μενα καθαρα καπνικα για οπιος θελει να ξεφυγει λιγο απ τα γλυκα.Απεδοσαν πολυ καλα μπορω να πω και τα 4 στον Iatty.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Atmistis.gr e-liquids. Δοκιμές, εντυπώσεις
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 13, 2012, 14:14 »
Καλημέρα παιδιά, δεύτερο υγρό ξεκίνησα σήμερα, από περιέργεια που δημιουργήθηκε από τις περιγραφές των συναδέλφων δοκιμαστών, το City

Το ξεκίνησα με τους drippers και τώρα το δοκιμάσω με Οδυσσέα/Πηνελόπη, μισό στα 6mg και το άλλο μισό αραιωμένο στα 2mg με ουδέτερες βάσεις

Λοιπόν, το City είναι ένα υγρό που εγώ προσωπικά δεν το ακούω. Σίγουρα δεν μου βγαίνει τόσο ξυρό καπνικό όσο το Kentucky, είναι πολύ άνετο στο άτμισμα αλλά μου αφήνει απορία αν τελικά είμαι αυτή τη στιγμή με καμένο λαιμό και δε καταλαβαίνω τις γεύσεις  :confused1:

Δεν μπορώ να το καταλάβω το City, δεν μπορώ να σας πω για τη γεύση του ή τη μυρωδιά του, το ατμίζω πολύ ευχάριστα, δεν αφήνει επίγευση ή ασθηση από "κάτι" που θα έπρεπε να έχει ή να μην έχει, αν έκλεινα τα μάτια και μου λέγαν οτι ατμίζω μια πολύ καλή βάση χωρίς άρωμα, θα τους πίστευα.
Από την άλλη, το κ.τ είχε γεύση; δε νομίζω, επομένως μπορεί να θεωρηθεί πετυχημένο στο στόχο του

Δε μπορώ να βρω ατμο που να μου δώσει να το καταλάβω, συγνώμη παιδιά, ελπίζω κάποιος άλλος να βοηθήσει
Κατά τα άλλα το χτύπημα του και το ντουμάνι του είναι όπως πρέπει, δε με χαλάει καθόλου να ήταν το βασικό μου υγρό.

Θα το βαθμολογούσα 8.5/10, μόνο και μόνο επειδή ασχολούμαι χρόνια με DIY υγρά και ξέρω οτι για να καταφέρεις να εξαφανίσεις την PG/VG γεύση πρέπει να την ψάξεις αρκετά

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Atmistis.gr e-liquids. Δοκιμές, εντυπώσεις
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 14, 2012, 14:59 »
Λοιπόν μετά από μερικές μέρες χρήσης των τεσσάρων υγρών που παρέλαβα κατέληξα στα εξής συμπεράσματα :

Γενικά
και για τα τέσσερα υγρά η ποιότητα των υλικών παρασκευής τους δείχνει να είναι παρά πολύ καλή!

και για τα τέσσερα υγρά πιστεύω, με βάση τα δικά μου γούστα, ότι το άρωμα και η γεύση θα πρέπει να είναι λίγο πιο έντονα!!

Ειδικά

CITY :πολύ ωραίο άρωμα που προσεγγίζει το tribeca ,η γεύση δεν ήταν τόσο έντονη όσο θα έπρεπε, ήταν όμως πολύ καλή, αρχικά προσεγγίζει το tribeca αλλά η επιγευση  είναι διαφορετική

MAXX: καπνικό με ευχάριστη γεύση για όλη μέρα ,μου άφηνε μια επίγευση μαύρης σοκολάτας

KENTUCKY: καπνικό με ιδιαίτερη γεύση και επίγευση πικάντικη. Είναι το υγρό το  οποίο θα έκανα ευχάριστα αλλά όχι όλη μέρα

Π MIX: καπνικό με επίγευση μελιού προσωπικά δεν μου άρεσε η γεύση και η οσμή του ατμού του(γούστα είναι αυτά).

Αυτά από εμένα και πιστεύω να ληφθούν υπόψη οι παρατηρήσεις μας για βελτίωση των υγρών γιατί είναι μια πάρα πολύ καλή προσπάθεια που πραγματικά αξίζει να δοκιμάσει κανείς !!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος peris72

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • !!! LOL !!!
    • Ένα μικρό καθημερινό κέρδος ;-)
Απ: Atmistis.gr e-liquids. Δοκιμές, εντυπώσεις
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 14, 2012, 15:21 »
My top 4:


1) City
Άνετο άτμισμα για όλη την ημέρα, με καφέ, μπύρα, μετά το φαγητό κ.λ.π.  :thumpup:


2) Maxx
Τα ίδια με τα παραπάνω, με μια πιο χαλαρή "ένταση" γλυκάδας του City  :thumpup:


3) Π Mix
Εδώ δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω συνάθροιση του City με το Maxx. Είναι ευχάριστο, για όλη την διάρκεια της ημέρας, ωστόσο δείχνει να είναι κάτι ενδιάμεσο από τα παραπάνω σε γεύση.
Ο καπνός είναι άκρως ικανοποιητικός, το ίδιο και το χτύπημα. (CE4+, Boge d σε Ego μπαταρία).  :thumpup:


4) Kentucky
Για αυτούς που κόβουν το τσιγάρο σήμερα, ίσως είναι μια από τις καλύτερες επιλογές. Ξηρό - καπνικό - βαρύ.
Για χρήση στις 2-3 ώρες, μου φάνηκε υπεραρκετό ως προς την απόδοση του καπνικού υγρού.
Αργότερα, με δυσκόλεψε λίγο και το γύρισα σε... City!  ;D


Είδομεν και μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα, πως θα "καταλαγιάσουν" τα αρώματα - υγρά, για μια τελική (προσωπική) χρήση και άποψη  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180383 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33906 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534976 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14397 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085190 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35321 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10134 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12