vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

303 επισκέπτες, 1 χρήστης
thanos1071

Joyetech eRoll™ και OVALE emini™

Αποσυνδεδεμένος dimitrisbass3

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #75 στις: Αυγούστου 15, 2013, 18:00 »
eroll εδω και δυο μερες μαζι του και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.
Δεν σου δινει ΤΗΝ ατμιστικη εμπειρια οπως ενας επισκευασιμος,αλλα λογω των κεφαλων τυπου c,τουλαχιστων εισαι σιγουρος οτι θα παρεις ενα καλο και σιγουρο αποτελεσμα.
Απο εμφανιση δεν εχω λογια να το περιγραψω,απλα δεν παιζεται.Το pcc ειναι πανεμορφο και το ιδιο το η.τ. οτι πιο κοντινο σε κανονικο τσιγαρο.
Μου αρεσε που κραταει η μπαταρια σαν ενα ή δυο τσιγαρα,επειδη εγω με τα mod χανω λιγο το μετρο οσο αφορα τη διαρκεια του ατμισματος.


Προσωπικα το αγορασα,επειδη εχω παρατηρησει οτι σε καποιες συγκεκριμενου τυπου εξοδους μου δεν μπορουσα να κουβαλαω τα mod,επισκευασιμους και ολα τα παρελκομενα,οποτε επεφτα στο κ.τ..Τωρα με το eroll λυθηκε και αυτο.
Συμπερασμα:eroll  :thumpup:




Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #76 στις: Δεκεμβρίου 23, 2013, 01:13 »
σκεφτομαι να αγορασω το e-roll μετα απο μια καλη ενος μηνος συμβιωση με ενα μινι και μορ..βασικα το θελω για συνολικη μειωση και του ατμιζματος,οχι σταματημα,..θελω να ρωτησω αυτους που το εχουν αν το pcc εχει ενδειξη καταστασης της μπαταριας..η απλα τελειωνει ξαφνικα?

Αποσυνδεδεμένος Roy

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • smoking is dead....vaping is the future
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #77 στις: Δεκεμβρίου 23, 2013, 01:29 »
Δεν το εχω αλλα ξερω οτι το PCC εχει δυο λαμπακια ενα για να ξερουμε ποτε φορτισε το e-roll (το οποιο ειναι μπλε καθως φορτιζει το e-roll και οταν σβησει σημαινει οτι το η.τ. εχει φορτισει πληρως) και ενα για να βλεπουμε την φορτιση του PCC ( οταν το PCC χρειαζεται φορτισει το λαμπακι γινετε κόκκινο, οταν το βαλουμε να φορτισει το PCC εχει φορτιστει πληρως οταν το λαμπακι γινει πρασινο...κατα την υπολοιπη χρηση το λαμπακι ειναι σβηστο..)


για περισσοτερες πληροφοριες κοιτα εδω   (  [size=78%][/size]  )

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #78 στις: Δεκεμβρίου 23, 2013, 09:07 »
σκεφτομαι να αγορασω το e-roll μετα απο μια καλη ενος μηνος συμβιωση με ενα μινι και μορ..βασικα το θελω για συνολικη μειωση και του ατμιζματος,οχι σταματημα,..θελω να ρωτησω αυτους που το εχουν αν το pcc εχει ενδειξη καταστασης της μπαταριας..η απλα τελειωνει ξαφνικα?
Απλα τελειωνει - αναβει κοκκινο.
Οσο εχει ρευμα,
μολις βαλεις τσιγαρακι για φορτιση γινεται μπλε - σε 20 περιπου λεπτα φορτιζει και σβηνει η ενδειξη.
Μπορει να φορτισει 10-12 τσιγαρακια που δινουν καμια 50ρια εισπνοες.

Αποσυνδεδεμένος kostaspro

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #79 στις: Δεκεμβρίου 23, 2013, 09:32 »
Εννοείς ότι το κάθε τσιγαράκι σου δίνει περίπου 50 εισπνοές σε αυτονομία  ?

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #80 στις: Δεκεμβρίου 23, 2013, 09:39 »
Αυτη ειναι η εμπειρια μου  :yes: :yes:
Εαν το συγκρινεις με χρηση συμβατικου τσιγαρου ισοδυναμει με 3 εως την αποφορτιση - πολλαπλασιασε με 10 φορτισεις και εχεις <<1μιση πακετο>> συγκρινοντας παντα με το καπνισμα και την αντιστοιχη φιλοσοφια της τζουρας.
Για χαλαρο ολοημερο ατμισμα ειναι τελειο - για κατηγορια πιπιλας μαλλον θα πρεπει να κουβαλας και εφεδρεια !!!!

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #81 στις: Δεκεμβρίου 23, 2013, 23:56 »
αυτο ειναι και που ψαχνω :thumpup: ..την ιδια φιλοσοφια που ειχα με το τσιγαρο να εχω κ με το ατμιζμα..κουραστικα πραγματικα με τις καθε λογης γκουμουτσες και το συνεχες ,μεχρι αηδιας ,ατμιζμα..ειπαμε να κοψουμε το τσιγαρο και εχουμε γινει ατμομηχανη :thumpdown: ..μετα απο 3 χρονια συνεχους ατμιζματος ελπιζω με το e-roll να αλλαξω φιλοσοφια :hmmm: ..

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2013, 00:43 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Brian Clough

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #82 στις: Δεκεμβρίου 31, 2013, 22:43 »
Ειναι εξαιρετικο, συνδυαζει και τη διακριτικοτητα αλλα και την ποιοτητα λογω καλου ατμοποιητη. Μετα την κατηγορια μοντ ειναι μονιμη επιλογη μου.

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #83 στις: Ιανουαρίου 03, 2014, 02:43 »
μετα απο 5 μερες χρησης του e-roll μπορω να πω οτι εχω παθει πλακα με το τι προσφερει :thumpup: ..αλλαξα τελειως τον τροπο που ατμιζω...ατμιζω οπως καπνιζα :thumpup: ..δλδ οχι συνεχεια..μεχρι στιγμης την εχω βγαλει μονο μετην μια μπαταρια,απλα οταν δεν φουμαρω :)) το βαζω πισω στο pcc..με αυτον τον τροπο μου βγαζει ανετα 10 ωρες ατμιζμα χωρις φορτιση της ταμπακερας :o ..εντος των ημερων θα του ριξω και ενα χειρουργειο στο καρφακι και θα βαλω μεσ αντι φυτιλι.. ;) ..και κατι αλλο..απο το τανκακι εχω βγαλει τις 2 ταπες που εχει..βελτιωνει την γευση

Αποσυνδεδεμένος superhero

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #84 στις: Μαΐου 21, 2014, 01:59 »
Τρομερό στυλάκι ;)
Πολύ καλή αυτονομία,πάρα πολύ καλή απόδοση γεύσης,το χτύπημα όμως περιορίζεται.

Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #85 στις: Μαΐου 21, 2014, 07:41 »
Μήπως κάτι δεν παει καλα με το υγρο που διάλεξες; Ο egoc ατμοποιητής είναι απο εκείνους που έχουν κυκλοφορήσει περισσότερο απο όλα τα αλλα. Βέβαια οπως εχω πει ξανά, μπορει και εσυ να επεσες σε μαϊμού egoc κεφαλή οπως πολλοί άλλοι συνατμιστές. Εγω κανω εξάρι και πολλές φορές μηδενικό. Χτύπημα εχω πάντα αλλα προτιμώ πιο πολυ pg παρά VG

Αποσυνδεδεμένος superhero

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #86 στις: Μαΐου 21, 2014, 13:44 »
Μπα όχι δεν έχω πέσει σε μούφα κεφαλή..μέχρι και σε αυτές που είχε μέσα από τη μάνα του το ένιωθα πως το χτύπημα υστερεί σε σχέση ας πούμε με τους mini protank 2 και 3 που έχω.Ανεβάζω λίγο τη νικοτίνη από τα 9 mg στα 12 ας πούμε και είναι κομπλέ.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #87 στις: Μαΐου 21, 2014, 14:00 »
Εννοείται πως σε χτύπημα θα υστερεί. Τα βολτ αυτής της μπαταριούλας, ειδικά μετά από λιγη χρήση είναι λιγότερα από αυτά μιας καλής ego μετά από την ίδια χρήση. Δε συζητάω καν για μοντ. Οπως λοιπον, όταν περνάμε σε μοντ ρίχνουμε τη νικοτίνη, διότι έχουμε το ίδιο χτύπημα με λιγότερα mg, τώρα κανουμε το αντίστροφο. Με λιγότερο ισχυρό εξοπλισμό αυξάνουμε την περιεκτικότητα υγρών σε νικοτίνη. Ούτε κάτι το περίεργο, ούτε κάτι το ανησυχητικό.

Αποσυνδεδεμένος superhero

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #88 στις: Μαΐου 21, 2014, 16:58 »
Τα βολτ είναι σταθερά 3.7,και φουλ φορτισμένο υστερεί σε χτύπημα σε σχέση με την kanger evod μου που είναι και αυτή 3.7 V σταθερά.Ίσως είναι το συγκεκριμένο είδος αντίστασης,ίσως να παίζει ρόλο και το τανκάκι.Πάντως είναι απίστευτο gadgetάκι και πολύ μουράτο. ;)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #89 στις: Μαΐου 21, 2014, 17:26 »
Νομίζεις ότι είναι σταθερά. Ολες οι μπαταρίες χωρίς κύκλωμα (ακόμη και τα μηχανικά μοντς) δίνουν 3.7 στην πρώτη τζούρα και σιγά σιγά ξεφορτίζουν. Οταν αναβοσβήνει η ένδειξη ότι χρειάζονται φόρτιση δίνουν ρευμα πολύ κοντά στα 3 βολτ, ίσως και πιο κάτω. Σε μια 650ρα των 400πχ puffs, μετά τα 200 νιώθεις την πτώση απόδοσης κι αν θέλεις, τη βάζεις για φόρτιση. Σε μια μπαταρία των 150 mah &100 puffs, αυτό το νιώθεις μετά τα πρώτα 50.
Να μην το πάμε παρακάτω, όπως πχ πόσα πραγματικά βολτ/αμπερ αντέχει να δώσει η μπαταρία υπό φορτίο (η κάθε τζούρα τραβάει πολύ ρεύμα και μάλιστα βίαια) Σ΄αυτό το θέμα οι μεγαλύτερης χωρητικότητας μπαταρίες υπερισχύουν, ειδικά αυτές με τα πολλά C εκφόρτισης και οι ποιοτικές (πχ μια επώνυμη high drain έναντι μιας ultra fire)


Αν δε χρειάζεται ειδικός αντάπτορας και μπορείς να κουμπώσεις τον ατμοποιητή του eroll πάνω στη φρεσκοφορτισμένη ego σου νομίζω ότι θα καταλάβεις τη διαφορά.




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354572 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10213 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191022 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 649 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 527 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588683 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797045 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7186 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312509 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6581 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11875 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13105 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711