vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

119 επισκέπτες, 7 χρήστες
george kotsopoulos, bloodlessz, funes, Tem, manoslykos, Geraki, tibolaso

Twitter

Joyetech eRoll™ και OVALE emini™

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #60 στις: Μαρτίου 07, 2013, 21:18 »
....ελεγα για τιμη μπαταριας εξτρα ποσο κανει αμα ξερει καποιος !

Αποσυνδεδεμένος rgthekid

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
  • w00t w00t
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #61 στις: Μαρτίου 07, 2013, 22:09 »
Αν θυμάμαι καλά, μια έξτρα μπαταρία κάνει 7 με 7,5 ευρώ.
Μια χαρά βολεύουν οι μπαταρίες.
Ακόμα με την μια μπαταρία είμαι, την δευτερη δεν την χρησιμοποιώ. ( Έξω μιλάμε πάντα...) Δεν καίει τίποτα !

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #62 στις: Μαρτίου 07, 2013, 22:56 »
Οι δύο μπαταρίες αρκούν. Ενδεχομένως ένα δεύτερο PCC θα ήταν πιο χρήσιμο από κάποιες πρόσθετες μπαταρίες. Για κάποιον που είναι εκτός αρκετές ώρες βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #63 στις: Μαρτίου 07, 2013, 23:11 »
Η τιμη της μπαταριας οντως καπου εκει ειναι παιδια. Τωρα οσο αφορα αυτονομια με μια μεση χρηση εως πιπιλα θα ελεγα οτι η διαρκεια της μπαταριας ειναι 30-45 λεπτα. Θελοντας λοιπον 20-25 λεπτα το pcc να φορτισει την δευτερη εισαι απολυτα καλυμμενος με την πρωτη αρα δεν μενεις με τιποτα.
Τι να πω προσωπικα πεταξα ολα τα γκλοπ  :))  εδω και μια εβδομαδα και νομιζω οτι αν δεν τα ''διωξω'' απλα θα στολιζουν το τζακι :)
Ουτε λογος για ''κοψιμο'' ετσι;  ::)
Το μικρουλι ειναι απλα απιστευτο  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Brian Clough

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #64 στις: Μαρτίου 16, 2013, 14:02 »
Παιζει ρολο αν το χρησιμοποιει καποιος σαν βασικο ατμιστικο εργαλειο η οχι. Εγω το εχω σαν τεταρτο πχ, και το χρησιμοποιω πολυ περιστασιακα μονο σε εξοδους που δεν μπορω σε καμια περιπτωση να κουβαλησω τσαντακι για  μοντ, μπαταριες κλπ. Στην περιπτωση αυτη δεν χρειαζομαι παραπανω μπαταρια, καποιος ομως που το εχει σαν πρωτο η δευτερο νομιζω οτι καλο θα ηταν να προμηθευτει μια ή δυο μπαταριες (περιπου 7-8 ευρω η μια). Αν και δεν ανηκω πλεον σε αυτη την κατηγορια και το συγκεκριμενο το χρησιμοποιω πολυ σπανια , οφειλω να ομολογησω οτι για το μεγεθος του ειναι αξιοπρεπεστατο και κομψοτατο. Στην κατηγορια του θα το ψηφιζα ως πρωτη επιλογη


Φοβερη η θηκη του και πολυ καλη αυτονομια σε οτι αφορα τη δυνατοτητα φορτισεων (αν θυμαμαι καλα 12). 

Αποσυνδεδεμένος antreas700

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #65 στις: Μαρτίου 16, 2013, 14:15 »
οι 2 παταριες που εχει το πακετο μεσα ειναι υπερ αρκετες αφου οσπου να αποφορτιστη η μια η αλλη εχει ειδη φορτισει η αυτονομια δεν εχει κανενα προβλημα αυτο το ειδος του η.τ. εγω εχω κ 2 κονο αρα εχω δυο τσιγαρακια που ειναι πιο βολικα κ αν το χρεισημοποιω αποκληστικα μεχρι να αποφορτιστει τελειως περνουν 2 μερες παρα πολυ καλα το μοναδικο προβλημα ειναι οι συχνες αναγεμιση υγρου λογο τς μικρης χωριτικοτητας του φιλτρου

Αποσυνδεδεμένος Brian Clough

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #66 στις: Μαρτίου 16, 2013, 14:20 »
Χρειαζεται αλλη μια γιατι μπορει να μεινει απο μπαταρια και ο φορτιστης και να μην μπορει να φορτισει αλλο. Οποτε αλλη μια μπαταρια καλο ειναι να υπαρχει για να μην τρεχεις να βρεις μπριζα. Για το υγρο εχεις δικιο απλα αν ειχε πιο μεγαλο τανκακι θα ειχε πιο μεγαλο μεγεθος, λογικα ετσι το σκεφτηκε ο κατασκευαστης

Αποσυνδεδεμένος antreas700

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #67 στις: Μαρτίου 16, 2013, 14:25 »
πολυ σωστα για αυτο εγω εχω κ 2 τσιγαρο κ δεν εχω τετιο προβλημα :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #68 στις: Μαρτίου 25, 2013, 05:08 »
Κατοχος πλεον του eRoll με μια μερα αμφισβητησης - βιαστικα να το συγκρινω με επισκευασιμο ατμοποιητη !
Χωρις να υστερει σε τιποτα η αποδοση,
το υπερμικρο αληθινα ηλεκτρονικο τσιγαρο κυριολεκτικα τα σπαει !!!!
Η μοναδικη αισθηση στο κρατημα που καλυπτει πληρως την καπνιστικη συνηθεια χρονων ειναι ενα απο τα μεγαλυτερα προτερηματα και οχι μονον.
Η αποδοση της μπαταριας παρα το μικρο μεγεθος,
αλλα και η καλυψη που παρεχει τοσο σε αμεσοτητα φορτησης της δευτερης μπαταριας ειναι αξιοσημειωτη !!!
Η τζουρα χαλαρα μακροσυρτη αρχικα παραξενευει λογο πνευματικου διακοπτη και μου φανηκε κουραστικη .......μετα απο λιγες ωρες και συνειδητοποιωντας οτι εχω το απολυτο υποκαταστατο τσιγαρου βρηκα ρυθμο και ξεαγχωτο ατμισμα.
Η νοοτροπια ατμισματος με το eRoll εξομοιωνει αριστα το παραδοσιακο στυλ καπνισματος με το πλεονεκτημα του ηλεκτρονικου τσιγαρου οτι δεν καιγεται οσο το κραταμε στα δαχτυλα !!!
Η αποδοση του ατμοποιητη για οσους ειναι φιλοι των κεφαλων C αφηνει μονο καλες εντυπωσεις και η απαντηση στο μειωμενο χτυπημα ειναι η αυξηση της νικοτινης - απο 6 και 12mg που εκανα βαζω 18mg στο μικρο και ειναι απολαυση.
Η καταναλωση υγρου ειναι επισης αυξημενη σε σχεση με επισκευασιμο που εχω συνηθησει - ωστοσο η αλλαγη νοοτροπιας που δημιουργει ψυχολογικα το μικρο eRoll και η πιο τσιγαρισια ψυχολογια που σου μεταδιδει αντισταθμιζει την πιπιλα του διαρκους ατμισματος με πιο ηρεμη και συνειδητη χρηση.
Προσωπικη μου αποψη ειναι πως η συγκεκριμενη συσκευη δεν περιοριζεται μονο για διακριτικες εξοδους και ουτε ειναι αποκλειστικα για νεους και μετριους ατμιστες - 2 μερες στην κατοχη μου και ξεχασα πως ειναι να φορτιζεις ολη μερα μπαταριες για μοντες και ego !!!
Το eRoll παιρνει 10' απο εμενα και θεωρω οτι ειναι καταλληλο ακομα και για πολυ εμπειρους ατμιστες - η διακριτικη θηκη pcc,το μικρο μεγεθος και η χαρη που δινει στο κρατημα μοιαζουν με ιδανικο σεναριο ηλεκτρονικου καπνισματος που εγινε πραγματικοτητα.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #69 στις: Απριλίου 26, 2013, 12:27 »
Πηρα καταλαθος LR ατμο-C της joyetech και δεν εμεινα ευχαριστημενος.
Βεβαια ο κατασκευαστης το δινει το πακετο με NR ατμο - καμια καλη προταση για φθηνοτερους συμβατους αν εχει βρει καποιος ?


Υ.Γ. Στους LR αλλαξα φυτιλι χωρις mesh και ειδα μια μικρη βελτιωση στην τροφοδοσια αλλα δεν χαθηκε τελειως μια ελαφρια γευση καμενου.


Υ.Γ.2 Τελικα δεν γλυτωσα το διαβασμα : Φθηνότεροι ατμοποιητές για eGo-C
και το πιο ασφαλες συμπερασμα σιγουρα ειναι οι γνησιες κεφαλες της joyetech

Αν εχει καποιος καλυτερη εμπειρια σχετικα με κεφαλη C NR σε eRoll για καλυτερη τιμη και λειτουργικοτητα αναμενω νεωτερα !!!


Υ.Γ.3 Μαλλον οι φθηνοτερες κεφαλες C ειναι
Οδηγός πλήρους επισκευής κεφαλής ατμοποιητή eGo-C !!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 05, 2013, 03:49 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Kostas1983

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #70 στις: Ιουλίου 11, 2013, 01:08 »
Και εγώ πέρασα μια φάση με τα μοντ και επισκευάσιμους αλλά έπιασα ένα ecab που είχα παρατημένο και απο τότε δεν το έχω αφήσει κάτω και το vamo πιάνει σκόνη!  Δύο ερωτήσεις θα ήθελα να κάνω αν ξέρει κανείς:


Σαν απόδοση το eroll έχει διαφορά απο το ecab?


Υπάρχει κανένας τρόπος να φορτίζεις την μπαταρία χωρίς την θήκη? Γιατί σκεφτόμουν να πάρω μόνο μπαταρία κώνο να το δοκίμαζα γιατί 50άρικο είναι λίγο οδυνηρό να δώσεις χωρίς αντίκρυσμα...

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #71 στις: Ιουλίου 11, 2013, 01:18 »

Υπάρχει κανένας τρόπος να φορτίζεις την μπαταρία χωρίς την θήκη?
Δεν εχω ακουσει για δυνατοτητα φορτισης χωρις την θηκη - η γνωμη μου παντως ειναι οτι αξιζει τοσο για το μοναδικο του μεγεθος οσο και για τις επιδοσεις του !!!!
Εχω μονιμα δυο επισκευασιμους σεταρισμενους μαζι μου αλλα το e-roll μονιμα στο χερι :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Kostas1983

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #72 στις: Ιουλίου 11, 2013, 01:24 »
Ναι είναι προφανές οτι σου αρέσει...


Το είδα στο μαγαζί προχτές και ήταν τόσο χαριτωμένο που μετα βίας κρατήθηκα...

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #73 στις: Ιουλίου 11, 2013, 01:41 »
Δεν είχα ασχοληθεί καθόλου με το συγκεκριμένο η/τ και τώρα που έδωσα λίγη σημασία,με έκανε εντύπωση το μέγεθος του,που πρέπει να είναι σαν να κρατάς τσιγάρο και αυτό παίζει θετικό ρόλο πιστεύω!!

Αποσυνδεδεμένος Brian Clough

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eRoll™ και OVALE emini™
« Απάντηση #74 στις: Ιουλίου 12, 2013, 10:19 »
Eιναι πολυ καλο σε ολα τα επιπεδα, οποιος ζηταει κατι μικρο και κομψο ειναι οτι καλυτερο πραγματικα. Και μη λυπαστε το 50αρικο γιατι τα βγαζει τα λεφτα του

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 0 7 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:01
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 80 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13621 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix