vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #150 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2015, 13:11 »
Ενταξει ρε παιδια, μην παμε και στο αλλο ακρο και προμοταρουμε το ατμισμα υγρων που εχουν ληξει 2 χρονια πριν  :nope:

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #151 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2015, 13:34 »
Το αν εχουν αναπτυχθει καποιοι οργανισμοι μεσα, ισως δεν φανει στη γευση. Ο καθε χημικος που κοτσαρισε ημερομηνια ληξης, δεν ειναι βλαξ. Δυο χρονια ειναι πολλα...

Αποσυνδεδεμένος lemon78

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #152 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2015, 13:44 »
παιδια εχω ενα tribeca σε 7 ml μπουκαλακι που λεει best by 17/6/2015 να το πεταξω ή να το αμισω αφοβα?


Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #153 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2015, 13:58 »
Να το ατμίσεις χωρίς φόβο, με πάθος και αν θες να γνωριστείς με τους άλλους Ροδίτες ;)
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6110.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 06, 2015, 14:07 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος lemon78

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #154 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2015, 14:15 »
ευχαριστω πολυ!!! θα το εχω στα υποψιν στην επομενη συναντηση αν μπορεσω να ερθω να τα πουμε απο κοντα!!!

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #155 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 20:02 »
 Καλησπέρα, μόλις έκανα εγγραφή στο forum και θα ήθελα να σας καλησπερίσω και εδώ.


Ξανά άρχισα το Η.Τ μετά από ένα χρόνο και ξέθαψα ένα υγρό από ecig που έχει EXP 12/15 όσο και αν έψαξα και όσο να διάβασα όλοι λένε ότι "δεν χαλά το άρωμα", "δεν χάνει την γεύση του".

Πουθενά όμως δεν διάβασα αν με την ημερομηνία λήξης του κάνει να το ατμίσης και αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα υγείας (ναι ξέρω είναι λίγο κουκουρουκου :eyesplash: η ερώτηση).

 Επίσης το έχω βάλει σε ρεσο να καίγεται, μπορεί να είναι βλαβερό; (πάντως μυρίζει υπέροχα όλο το σπίτι  :laugh1: )
 

Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #156 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 21:39 »
Επίσης το έχω βάλει σε ρεσο να καίγεται, μπορεί να είναι βλαβερό; (πάντως μυρίζει υπέροχα όλο το σπίτι  :laugh1: )
 

Ελπίζω να μην βάζεις υγρά με νικοτίνη...  ???

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #157 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 21:44 »
Ακριβο ρεσο θα ελεγα με τις τιμες που εχουν τα υγρα!   :))
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 08, 2015, 21:49 από Ntinlanden »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #158 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 21:46 »
Το υγρό σου είναι ασφαλές για άτμισμα -δεν έχει καν λήξει αλλά και να είχε λήξει είναι ασφαλές.
Σε ρεσό δεν ξέρω τι κάνει.  ;D   Η νικοτίνη, πάντως, καταστρέφεται με την φλόγα.

[Πάντως σε αυτό το ίδιο το νήμα που ρώτησες έχει απαντηθεί το θέμα.]

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #159 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 22:17 »
Ελπίζω να μην βάζεις υγρά με νικοτίνη...  ???
Όχι είναι με 0 νικοτίνη.

Ακριβο ρεσο θα ελεγα με τις τιμες που εχουν τα υγρα!   :))
Έχουν και τα ρεσο την τιμητική τους.


Το υγρό σου είναι ασφαλές για άτμισμα -δεν έχει καν λήξει αλλά και να είχε λήξει είναι ασφαλές.
Σε ρεσό δεν ξέρω τι κάνει.  ;D   Η νικοτίνη, πάντως, καταστρέφεται με την φλόγα.

[Πάντως σε αυτό το ίδιο το νήμα που ρώτησες έχει απαντηθεί το θέμα.]

Έχεις δίκιο, εγώ έκανα την ερώτηση άλλου και απλά μεταφέρθηκε.
Όταν μεταφέρθηκε και κατάφερα και ανακάλυψα αυτό το νήμα είδα ότι όντος ισχύει αυτό που λες.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #160 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 23:56 »
Καλησπέρα, μόλις έκανα εγγραφή στο forum και θα ήθελα να σας καλησπερίσω και εδώ.


Ξανά άρχισα το Η.Τ μετά από ένα χρόνο και ξέθαψα ένα υγρό από ecig που έχει EXP 12/15 όσο και αν έψαξα και όσο να διάβασα όλοι λένε ότι "δεν χαλά το άρωμα", "δεν χάνει την γεύση του".

Πουθενά όμως δεν διάβασα αν με την ημερομηνία λήξης του κάνει να το ατμίσης και αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα υγείας (ναι ξέρω είναι λίγο κουκουρουκου :eyesplash: η ερώτηση).

 Επίσης το έχω βάλει σε ρεσο να καίγεται, μπορεί να είναι βλαβερό; (πάντως μυρίζει υπέροχα όλο το σπίτι  :laugh1: )




κοιτα, υπαρχει ενας βλακωδης νομος που επιβαλει σε οτιδηποτε καταναλωνεται να αναγραφεται ημερομηνια ληξης.
Ετσι βλεπουμε το θεοκουλο να μπαινει ημερομηνια ληξης σε σοκολατα η ακομα χειροτερα στο μελι (που οταν χαλασουν δε θα υπαρχει ανθρωπινο ειδος για να τα καταναλωσει) και ακομα και σε συντηρητικα οπως η γλυκερινη -ναι αυτη των υγρων σου.
Τωρα αν θα εχει εξατμιστει η αλλοιωθει η γευση του αρωματος αυτο ειναι αλλο καπελο, και μονο με μια δοκιμη θα το δεις.
Απο μενα, αν ατμιζεται ατμισε το. τι θα παθεις? (στη χειροτερη να σου βγει καπως αγευστο)
Στην τελικη ακομα και να μην ειχε συντηρητικα και να ειχαμε φοβο μικροοργανισμων, να το ατμισεις θες οχι να το πιεις!


Η αλλοιωση καποιων προιοντων εχει να κανει περισσοτερο με την αποθηκευση τους κι οχι με εναν αριθμο που κοπαναει ενας χαρτογιακας επειδη του το επιβαλλει το πρωτοκολο.


btw τωρα ειδα το θεοκουλο οτι εχουν βαλει ημερομηνια ληξης και ΣΤΟ ΞΥΔΙ  :))   κι αυτοι οι παλαβοι στη Μοντενα θα ναι ασχετοι που το αφηνουν απο 12-150 χρονια να ωριμασει  :tongue_smilie:  (δεν ξερω αν ειναι αληθεια η μυθος αλλα υπηρξε μπαλσαμικο με ωριμανση 150 ετων απ οσο εχω διαβασει... τωρα αν παιζει τετοιο πραγμα και το συνεχιζουν θα στοιχιζει οσο η αντιυλη φανταζομαι αν αναλογιστεις πως με 200 ευρω παιρνεις 200ml 12ετιας).




btw η περιβοητη ημερομηνια ληξεως σε πολυ λιγοτερα πραγματα παιζει ρολο απ οσα νομιζουμε, και σιγουρα δε βλεπω να παιζει κανενα ρολο σε ενα ζουμι που αποτελειται απο γλυκερινη και νικοτινη (αντε και απεσταγμενο νερο, ναι, αλλα η γλυκερινη απο μονη της το συντηρει μια χαρα) και που στην τελικη θα ατμοποιηθει στους 200 βαθμους για να εισπνευσουμε απλα τον ατμο του!





Ο καθε χημικος που κοτσαρισε ημερομηνια ληξης, δεν ειναι βλαξ. Δυο χρονια ειναι πολλα...



θελω να πιστευω πως δεν υπαρχει χημικος που θα εβαζε ημερομηνια ληξης στη γλυκερινη
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2015, 00:28 από Nick74 »

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #161 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 00:16 »


τωρα αν παιζει τετοιο πραγμα και το συνεχιζουν θα στοιχιζει οσο η αντιυλη



Όχι ΟΚ είναι λίγο πιο φτηνό:lotpot:

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #162 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 00:22 »
ελα ρε φιλε, δεν το πιστευω, βρηκες ξυδι 15ο χρονων?
τελικα ειναι μουρλοι αυτοι στη Μοντενα, τη συνεχιζουν την παραδοση... (δεν αποκλειεται να κρατανε τα ιδια βαρελια απο το μεσαιωνα που το ξεκινησαν... τους εχω...χαλαρα)


ξερεις ελπιζω πως ειναι ιεροσυλια να βαλεις τετοιο ξυδι σε σαλατα... τα original μπαλσαμικα (οχι τα καραμελοζουμα των 5 ετρω που πουλιουνται με την ονομασια εντελως ψευδως) συνηθως τα πινουν σε σφηνακι.
750 ευρω λοιπον για λιγα ml... χμμμ να κανει για diy ?  :)) [/size] [/font]


πλακα πλακα αν ημουν εκατομυριουχος θα τσιμπαγα ενα μπουκαλακι ετσι για το γμτο...


διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2015, 08:47 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #163 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 00:29 »
Να επιστρέψουμε στο θέμα μας σιγά σιγά?[/b]

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #164 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 15:20 »
 Κοιτά το πώς, το αποθήκευσα εγώ ξέρω και είμαι σίγουρος ότι ήταν σε καλές συνθήκες, εκεί όμως που το αγόρασα δεν ξέρω καν τις συνθήκες του.
Θα με πεις λίγο αγχωτικό αλλά συνηθίζεται να μας έχουν περάσει μια επιρροή ότι, "ότι λήγει τρώει κάδο".
Θα πει ένας "ε κάνε το ρε  μεγάλε και μη μας ζαλίζεις" ΝΑΙ εγώ να το κάνω αλλά να μην επιβεβαιώσω από κάποια έγκυρη πηγή ότι λήγει ή δε λήγει;
Δυστυχώς ή ευτυχώς σε όλο το ποστ δεν διάβασα κάποια επιβεβαιωμένη απάντηση, και είθισται σε τούτο εδώ το forum, ότι γράφεται να συνοδεύεται και με αποδεικτικά στοιχεία (ο συνήγορος του διαβόλου 8) …)
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias