vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

75 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, dimitraf, Boogie2008, bloodlessz, manoslykos

Twitter

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΛΗΛΟΤΕΡΑ ΥΓΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ Η.Τ

Αποσυνδεδεμένος ΧΡΗΣΤΟΣ

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • EVO-Ego-901
Οτι στα υγρα εχει ο καθενας διαφορετικη αποψη ειναι γνωστο, αλλα πριν αρχισουμε το ητ και μπλεξουμε τις γευσεις και τις προτιμησεις μας ολοι αρχισαμε με την ιδια γευση,εννοω το τσιγαρο.
 Ο νεος χρηστης  ποιο υγρο πρεπει να ατμιζει ωστε να μην τα παρατησει απ την αρχη;
 θα εχει τυχει σε πολλους και λιγο ποιο εμπειρους χρηστες να ατμισουν ενα υγρο και να το σηχαθουν σε σημειο να πουν ''καλυτερα να καπνιζα''.
φανταστειτε ποσο θα απελπιστει ο νεος χρηστης που θα ειναι απειρος απο γευσεις,και πιστευω πως και αρκετοι θα ειναι αυτοι που ξεκινησαν το η.τ και οχι μονο το σταματησαν αλλα αποτρεπουν και αλλους να παρουν.

Εσεις τι θελετε;
να ειναι τσιγαρισιο; να ειναι ουδετερο; να ειναι γλυκο;

νομιζω πως οσο το δυνατο τσιγαρισιο τοσο καλυτερα στην αρχη τουλαχιστον γιατι ο νεος χρηστης θελει να ειναι οσο το δυνατον πλησιεστερο σε τσιγαρο.
οσοι εχουν εμπειρια απο υγρα ας δωσουν και τις ονομασιες υγρων που νομιζουν!

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Σε νέους χρήστες του περιβάλλοντος μου, που θέλησαν να αρχίσουν το ΗΤ , συνέστησα το Virginia nobacco. Ειναι μια γεύση που εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει. Οταν όμως το πρωτοδιοκίμασα μου έκανε αίσθηση η τσιγρίσια γεύση του. Όσοι το δοκίμασαν ως 1η επαφή έμειναν ευχαριστημένοι. Μετά βρηκαν το δικό τους δρόμο.
Η τσιγαρίσια γεύση είναι ο ένας λόγος που το προτείνω
ο άλλος λόγος είναι ότι έχει ευκολη πρόσβαση (ελληνας αντιπρόσωπος).

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
θα συμφωνήσω με τον Abet.
Το Virginia (από Nobacco & Janty), είναι μια αρκετά καλή γευση για αρχή, όπως επίσης και το Marlboro.

Αποσυνδεδεμένος ΧΡΗΣΤΟΣ

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • EVO-Ego-901
Δεν ξερω για το virginia κατα ποσο καλο ειναι αλλα αν ειναι ολα τα nobacco ιδια σε ποσοτητα ατμου ειναι σημαντικο μειον γιατι πηρα προσφατα ry4 kai malboro και δεν εχουν σχεδον καθολου ατμο,εχουν μονο αν δεν τον παρω μεσα, τα χρησημοποιω με 510 (με 401 δεν τα ξαναδοκιμαζω γιατι το αρωμα τους δεν αντεχεται,ειναι πολυ γλυκο αλλα με 510 αλοιωνεται αρκετα αλλα εχει γαιδουρινο χτυπημα)
ενω τα vinirette σε medium ειναι και εχουν πολυ καλο ατμο.
Απο vg μονο τα tobacco mild δεν ειναι καπως πιο τσιγαρισια;;;
under νομιζω δοκιμασες mild, πως τα βλεπεις για ξεκινημα;ειναι τσιγαρισια;
Παντως εγω ξεκινησα με ecopure regular και δεν ειχα προβλημα,αλλα δεν νομιζω να συνεχιζα αν δεν εβγαζε τοσο ατμο!!!(ε εχω κολημα με τα κυκλακια  :-[)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2010, 13:40 από ΧΡΗΣΤΟΣ »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Συμφωνώ, το Virginia στη γεύση πραγματικά μου θυμίζει καπνό, άκαυστο όμως, δηλαδή η γεύση του μου θυμίζει μυρωδιά άκαυστου καπνού.
Εναλλακτικά το ecopure rich 20mg νικοτίνη  (το δοκιμάζω αυτόν τον καιρό) είναι πολύ καλή πρόταση για όποιον γενικά δεν του αρέσουν οι γεύσεις και προτιμά κάτι πιο ουδέτερο αλλά θελει πολλή νικοτίνη και "όγκο" στο κάπνισμα.

Με κίνδυνο να βγώ λίγο εκτός θέματος  πιστεύω ότι στην πρώτη δοκιμή παίζει ρόλο να έχουν περάσει 1-2 ώρες απο το τελευταίο
τσιγάρο ώστε να έχει φύγει κάπως η γεύση του, ειδάλλως γευστικά μπορεί να φανεί πολύ αδύναμο οποιοδήποτε υγρό.
Αργότερα βέβαια τα πράγματα αλλάζουν, η γεύση και η όσφρηση οξύνονται και πάλι και όταν ο οργανισμός συνηθίσει να προμηθεύεται τη νικοτίνη του από το η.τ. ο τοξικός και ερεθιστικός καπνός του τσιγάρου φέρνει απέχθεια, βήχα και δυσφορία.

Αποσυνδεδεμένος ΧΡΗΣΤΟΣ

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • EVO-Ego-901
τωρα με κανατε να παρω virginia! :wall:
παλι καλα που δε φορτωνει η σελιδα και θα το ξεχασω ωσπου να γινει. :))
αληθεια γιατι δεν ανοιγει η σελιδα της nobacco;;

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Παράθεση
Με κίνδυνο να βγώ λίγο εκτός θέματος  πιστεύω ότι στην πρώτη δοκιμή παίζει ρόλο να έχουν περάσει 1-2 ώρες απο το τελευταίο
πολύ σωστά !
Ακόμη καλύτερο για κόψιμο τσιγάρου είναι ατμισμα με non και χρήση νικοτίνης όποτε ο καπνιστής την έχει ανάγκη. Με αυτό τον τρόπο φεύγει ο εκνευρισμός ( με το non ) και η νικοτίνη χτυπάει γαϊδουρινά μετά από μερικές ώρες στέρηση. Μετά την απόφαση γιά κόψιμο του ΚΤ , ο αποφασισμένος χρήστης έχει καλές άμυνες και δυνάμεις ώστε να ανεχθεί το non. Ετσι δεν μπουχτίζει τη νικοτίνη και έχει ευχάριστα διαλλέιματα στην προσπάθειά του.
- off topic - και εγώ , αλλά αξίζει τον κόπο ένα νέο νήμα για συμβουλές κοψίματος.

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Με τη σειρά μου κ γω  θα πρότεινα, επιβεβαιώνοντας τον Under, MLB  & Tobacco σε 18-20 mg nicotine. Τουλάχιστον αυτό χρησ/σα εγώ τις πρώτες 15 μέρες που ημουν ψαρωμένος μ΄ένα 901 από Ζάκυνθο. Και φυσικά πολλές μπαταρίες, φορτιστές, ατομιζέρ κλπ ;)

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Έχω δώσει να δοκιμάσουν τρεις καπνιστές τα εξής:

Ecopure regular (low και medium)
Ecopure Rich (low)
RY3 (low)
RY4 (low)
Red Bull (low)
Capuccino (low)

Και το Ecopure regular κέρδισε παμψηφεί  :confused1: :o

Αποσυνδεδεμένος ΧΡΗΣΤΟΣ

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • EVO-Ego-901
Αν ξεκινησεις με vg δεν υπαρχει προβλημα, σ'αρεσει!!!
αν ξεκινησεις με pg και αλαξεις σε vg ειναι το προβλημα.
θελει πιο πολυ χρονο για να το συνηθισεις,

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Για αρχή θα πρότεινα ecopure regular και ενδεχομένως  Marlboro και Virginia της Nobacco.
Περιεκτικότητα νικοτίνης ανάλογα με τον καπνιστή αλλά κατά προτίμηση medium ή high.

Αποσυνδεδεμένος ΧΡΗΣΤΟΣ

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • EVO-Ego-901
Τα high της nobacco με στελνουν,δεν  αντεχω πανω απο 2 δευτερολεπτα τζουρα. μηπως εχει κατι ο ατμ μου(510)το eco regular se high που ειναι και 20mg με 401 ηθελα καλη τζουρα για να το καταλαβω, αλλα αυτος ο 510 με πεταξε τα ματια εξω σε μια καλη τζουρα που πηρα.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
το Virginia της  Nobacco είναι πιο τσιγαρίσιο απο το Camel ?
Αν και έχω  δοκιμάσει το συγκεκριμένο Virginia, δεν μπορώ να θυμηθώ τη γεύση του.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
To Virginia (nobacco) έχει πιο "απαλή" γεύση απο το Camel της ίδιας εταιρίας το οποίο μου φαίνεται εντονότερο...

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
εμενα το πρωτο μου υγρο ηταν φραουλα και tobacco μπλε καπακι.....φραουλα την ατμιζω ακομα και τωρα,μου θυμηζει και την πρωτη φορα :dance3:tobacco οταν τελειωσει θα το ξαναπαρω για τις πιεσμενες στιγμες της ζωης μου,τι ειπα παλι ο πούτ@νος

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93699 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix