vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #630 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 08:12 »
OK, παιδιά. Τα άσχετα επανήλθαν στην παλιά τους μορφή. Επανέφερα και πολλά από τα δημοφιλή θέματα.
Η ειδοποίηση ότι ότι κατά καιρούς θα διαγράφονται θέματα που μεγαλώνουν πολύ, παραμένει όπως υπήρχε εδώ και 2 χρόνια περίπου. Μπορούν βέβαια να συνεχίζουν σε νέες εκδόσεις.

 :thumpup:  Επιτέλους.  Πολύ καλά   έκανες  και τα επανεφερες.   Ηταν λάθος  η διαγραφη τους  και φανηκε  από τις  αντιδράσεις που υπήρξαν  από πολλά μελη του φορουμ.

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #631 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 09:51 »
+1 και από εμένα  :thumpup:
Από την εμπειρία μου σε διαχείρηση BBS (πριν πολλά πολλά χρόνια με modem!)
είμαι σίγουρος ότι τα άσχετα θέματα λειτουργούν σαν "ανακουφιστική βαλβίδα" για
την κοινότητα και την ενισχύουν με κοινά ενδιαφέροντα σε άλλους τομείς...

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #632 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 09:52 »
Καλημέρα!

Από σήμερα το πρωί, όποτε μπαίνω από το κινητό, τα μη αναγνωσμένα μου τα δείχνει όπως στη φωτό...
Είναι αυτό το πράγμα ηθελημένο;


Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #633 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 10:06 »
φιλε στεπεχα, πως μπανεις στο φορουμ, μεσω της εφαρμογης tapatalk 'η απ τη μηχανη αναζητησης?
εγω μεσω ταπατοκ στο iphone μου δεν εχω καποιο προβλημα σαν το δικο σου παντως με τα μπανερακια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2012, 10:20 από Dio13 »

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #634 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 11:33 »
Εγω απο Android μεσω browser δεν εχω τετοιο προβλημα :hmmm: εμφανιζονται χωρις τα banners σε καθε θεμα.

Edit : Μπραβο Λευτερη ηταν πολύ καλή κίνηση εκ μέρους σου.Το ότι θα υπάρχουν ξανά δε σημαίνει ότι θα πρέπει η κατασταση να φτάσει στα ίδια επιπεδα... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2012, 11:40 από Viliana »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #635 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 14:17 »
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΑΓΓΕΛΙΑΣ ΜΟΥ,ΣΤΙΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣ :έγραψα λοιπόν και εγώ μία αγγελία στις πωλήσεις μετά από πάρα πολύ ώρα προσπάθειας διότι αν και είχα 5 μυνήματα παρ'όλα αυτά δε μπορούσα.Όταν ειδοποίησα τον συντονιστή μου εμφανίστηκε "νέο θέμα" και έτσι και γω έγραψα την αγγελία μου.Έλα ντε όμως που η αγγελία δεν εμφανίστηκε πουθενά.Την έγραψα και δεύτερη φορά.Πάλι δεν εμφανίστηκε στο θέμα "πωλήσεις".Όταν προσπάθησα για τρίτη φορά μου βγήκε μήνυμα ότι αυτή η αγγελία έχει ήδη ποσταριστεί και δε γίνεται να μπεί δεύτερη φορά.Η αγγελία,υπόψην,δεν υπάρχει πουθενά! Επίσης δεν έχω πλέον το δικαίωμα να ανοίξω νέο θέμα.Μπορεί κάποιος να βοηθήσει??

Όπως βλέπω το άνοιξες το θέμα τελικά. Ο συντονιστής δεν σου έδωσε τη δυνατότητα να ανοίξεις νέο θέμα, όπως νομίζεις, μετά που του έστειλες το ΠΜ. Απλά έτυχε εκείνη την ώρα να ξεπεράσεις τον αριθμό των 5 μηνυμάτων που χρειάζονται για να έχεις αυτή τη δυνατότητα. Σε άλλα φόρουμ για να λάβεις μέρος στις αγγελίες χρειάζονται πάνω από 100 μηνύματα, οπότε μη σε ξενίζει αυτό.
Όσο για το ότι πήρες μήνυμα ότι είχε ήδη δημοσιευτεί η αγγελία σου και δεν σου επέτρεπε το σύστημα να βάλεις δεύτερη, δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα στο φόρουμ, δηλαδή λογισμικό που να αναγνωρίζει τέτοιες περιπτώσεις. Αυτή τη δουλειά την κάνουν οι συντονιστές και τα άλλα μέλη με αναφορές στον συντονιστή όταν κάποιος δείχνει να έχει εμπορική δραστηριότητα (πολλά πακέτα κτλ.). Και σίγουρα δεν σου έσβησε κανένας καμία αγγελία γιατί θα ήταν στον κάλαθο ακόμα. Από εκεί μόνο ο διαχειριστής μπορεί να σβήσει μηνύματα κι εγώ δεν έκανα κάτι τέτοιο. Ποιος ο λόγος άλλωστε.
Κάτι κατάλαβες λάθος μάλλον ή για κάποιο λόγο δεν πήρε το σύστημα τις αγγελίες κατά τη δημοσίευση.
Γενικά όταν ψάχνεις για ένα μήνυμα, διάβασε αυτό: Πού πήγε το μήνυμά μου; (ή ένα μήνυμα που διάβαζα;)
Εκεί φαίνονται και τα μηνύματα που είναι στον κάλαθο.

Καλημέρα!
Από σήμερα το πρωί, όποτε μπαίνω από το κινητό, τα μη αναγνωσμένα μου τα δείχνει όπως στη φωτό...
Είναι αυτό το πράγμα ηθελημένο;
Όχι βέβαια. Μου έχει συμβεί κι εμένα σε ipad κάνα δυο φορές σε κάνα δυο μέλη. Είχαν αβατάρ από κάποιο banner και απόρησα πώς και έβαλαν διαφημιστικό στο αβατάρ τους (δεν επιτρέπεται αν δεν είναι δηλωμένοι έμποροι). Όταν γύρισα σπίτι όμως είδα ότι τα έδειχνε κανονικά.
Πιστεύω ότι κάποιοι browser μπερδεύουν τις εικόνες και τις δείχνουν σε λάθος θέσεις.

:thumpup:  Επιτέλους.  Πολύ καλά   έκανες  και τα επανεφερες.   Ηταν λάθος  η διαγραφη τους  και φανηκε  από τις  αντιδράσεις που υπήρξαν  από πολλά μελη του φορουμ.
Έτσι φαίνεται.   :yes:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #636 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 16:56 »
Ας ελπίσουμε να ήταν όντως λάθος (κι όχι η επαναφορά τους).
Κι ας προσπαθήσουμε να κρατηθούμε κι εμείς οι υπόλοιποι.


Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #637 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 15:01 »
Λίγο άσχετο αλλά....δεν μπορώ να ανοίξω ένα νέο θέμα και δεν μπορώ ούτε να στείλω π.μ. .και ο μονος τροπος να κανω ερωτησεις ειναι να το κανω μεσω αλλων θεματων. :confused1:
Δεν υπαρχει πουθενα κουμπι για δημιουργια νεου θεματος ουτε κουμπι για αποστολη π.μ..
Γιατί ετσι?

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #638 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 15:02 »
Μετα τα 5 θα μπορεις! Ριξε μια ματια στους κανονισμους του φορουμ οπου εκει αναφερεται και αυτο! ;)

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #639 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 15:06 »
Μαλιστα.Περίεργο αυτο μιας και θεωρητικα ολοι οι νεοι χρηστες οπως εγω θα θελαμε να καναμε ερωτησεις χωρις να επεμβαινουμε σε άλλα θέματα...

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #640 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 15:08 »
Ειναι λιγο απιθανο οι ερωτησεις ενος νεου χρηστη να μην εχουν ηδη εκφραστει σε ηδη υπαρχοντα θεματα! ;) Οποτε αρκει ενας νεος χρηστης να βρει το καταλληλο υπαρχον νημα για να γραψει εκει την ερωτηση του! ;)

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #641 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 15:47 »
προτεινω την ετησια ψηφοφορια προιοντων ετσι ωστε τα μελη να αναδεικνύουν τα καλυτερα προιοντα της χρονιας.
Αυτο μπορει να αρχιζει καθε αρχη του χρονου για λιγες μερες και ετσι να βλεπουμε ποια προιοντα προτιμησαν οι χρηστες.  (προλαβαινουμε φετος???  :confused1: )

Παραδειγμα θα ειχε ενδιαφερον να βλεπαμε ποιο ειναι το καλυτερο κιτ, ποιος ο καλυτερος ατμοποιητης, κ.ο.κ.

Σκεφτειτε το και αν ειναι καλη ιδεα το φτιαχνεται  :bye:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #642 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 16:20 »
Αυτον τον καιρο, θα πρεπει να εξαιρεθεί ψηφοφορία γα το καλυτερο μοντ παντως γιατι παντα καταλήγει σε παρατραγουδα!!!!!
 :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #643 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 16:27 »
Αυτον τον καιρο, θα πρεπει να εξαιρεθεί ψηφοφορία γα το καλυτερο μοντ παντως γιατι παντα καταλήγει σε παρατραγουδα!!!!!
 :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:



εγω δεν ειπα να ανοιξουμε συζητηση (παντα οι συζητησεις εχουν παρατραγουδα)
αλλα να γινει σαν θεσμος τα προιοντα της χρονιας οπως τα εζησε ο καθε χρηστης,
αν πχ απο 200 χρηστες οι 150 πουν οτι ο ταδε ατμοποιητης θεωρουν οτι ειναι ο καλυτερος
τι συζητηση να ανοιξουμε? γιατι το λες αυτο και εκεινο?

Η προταση εχει περισσοτερο στατιστικο χαρακτηρα και οχι να χαμε να λεγαμε....

Τωρα αν στη συνεχεια αυτες οι δημοσκοπησεις ανοιξουν συζητησεις,
αυτο δεν εχει να κανει με την προταση που εκανα  8)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #644 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 16:29 »
Σωστο! Αν κιολας μπορει να γινει ψηφοφορια ΧΩΡΙΣ να μπορεις να γραψεις και κειμενο θα ειναι καλυτερα! Η συζητηση αργοτερα.! καλο!!!!!!  :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 321 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21676 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283017 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175676 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314509 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125877 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94741 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix