vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #30 στις: Ιουλίου 26, 2012, 20:41 »
επειδη τοση ωρα διαβαζα στο φορουμ σχετικα με τα υγρα και απο οτι καταλαβα....δεν καταλαβα σχεδον τιποτα..  μπορει να μου πει καποιος τι να αγορασω και πως να το ζητησω? περα απο τιν γευση που ειναι θεμα του καθενος.θελω το υγρο μου να ειναι στα 18mg 
παιδια ευχαριστω πολυ
Θα πρέπει όμως για αρχή να καταλάβεις και τι θα σε ευχαριστούσε ή τι θα σου κάθιζε καλύτερα στο λαιμό όσον αφορά την πρώτη ύλη του υγρού σου. Ανεξάρτητα από το άρωμα που θα έχει. Δηλαδή όπως ίσως θα έχεις διαβάσει, αν σου αρέσει να έχει PG να έχει VG ή και τα 2. Οπότε καλό θα ήταν να πας σε κάποιο κατάστημα με δείγματα για δοκιμές. Αρχίζεις δοκιμάζοντας και προχωράς. Καλός ήρθες λοιπόν στο χώρο και μην προβληματίζεσαι. Ότι θες ρωτάς. Σίγουρα θα βρεθεί η λύση. :bye:


Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #31 στις: Ιουλίου 27, 2012, 13:52 »

Ηρθα σε επικοινωνια με το Τασο .. παραγγειλα 2 τεστ πακσ... και μαλιστα μου ειπε οτι θα το βρουνε το υγρο μου  που μου παει ....ΜΑΚΑΡΙ...(ευγενεστατος) ;)

:thumpup:
Τασάκι σκέτο  ;D
Δοκίμασέ το  :)

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #32 στις: Αυγούστου 03, 2012, 22:25 »
Ψαχνω να δεσω  σοκολατα (ποια?) με βανιλλια για να παρω γευση και αρωμα (το πιθανοτερο) καπνου πιπας Captain Black.
Υπαρχει κανεις που να ξερει τον καπνο?
γνωριζετε που θα βρω τη συγκεκριμενη γευση? Η πως μπορω να την πετυχω.
Ευχαριστω πολλα!!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9583
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #33 στις: Αυγούστου 03, 2012, 23:36 »
Δεν νομίζω ότι θα πετύχεις την συγκεκριμένη γεύση. Και βέβαια ούτε θα την βρείς πιθανότατα.

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #34 στις: Αυγούστου 03, 2012, 23:57 »
Ψαχνω να δεσω  σοκολατα (ποια?) με βανιλλια για να παρω γευση και αρωμα (το πιθανοτερο) καπνου πιπας Captain Black.
Υπαρχει κανεις που να ξερει τον καπνο?
γνωριζετε που θα βρω τη συγκεκριμενη γευση? Η πως μπορω να την πετυχω.
Ευχαριστω πολλα!!

Σύντομα !!!!
Υπομονή λίγο.. ;)

Αποσυνδεδεμένος MHNAS79

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #35 στις: Αυγούστου 17, 2012, 11:57 »
έχω ένα προβλημα εδώ και μια εβδομάδα αλλαξα για δοκιμή το υγρό που ατμιζω και η γυναικα μου παρατήρησε ότι με αυτο μυριζει η ανασα μου κανένας κάτι παρομοιο ρε παιδιά??

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #36 στις: Αυγούστου 17, 2012, 12:01 »
Τα υγρα μπορει να μυριζουν λιγο στην αναπνοη σου, αλλα συνηθως αυτο δεν κραταει πολυ.. Αν δε συντρεχουν αλλοι λογοι (διατροφης, στοματικης υγιεινης, κλπ), ισως να οφειλεται κι εκει, ειδικα αν προκειται για κανα εντονο αρωμα..


Sent from my GGTS SS using VIR extention.

Αποσυνδεδεμένος optostyle

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #37 στις: Αυγούστου 17, 2012, 12:15 »
έχω ένα προβλημα εδώ και μια εβδομάδα αλλαξα για δοκιμή το υγρό που ατμιζω και η γυναικα μου παρατήρησε ότι με αυτο μυριζει η ανασα μου κανένας κάτι παρομοιο ρε παιδιά??

Το'χω παρατηρησει απο καιρο............φανταζομαι οτι ειναι η γλυκερινη

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #38 στις: Αυγούστου 17, 2012, 12:22 »
Η γλυκερινη (VG) μπορει συχνα να εχει γευση "χλωρου" η "χορταριλας", αλλα στις περισσοτερες περιπτωσεις καλυπτεται απο το αρωμα του υγρου ατμισης και της νικοτινης..


Sent from my GGTS SS using VIR extention.

Συνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #39 στις: Αυγούστου 17, 2012, 12:24 »
Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα optostyle

Το'χω παρατηρησει απο καιρο............φανταζομαι οτι ειναι η γλυκερινη

Και άλλοι έχουν παρατηρήσει νομίζω, ότι τα πλούσια σε VG υγρά, αφηνουν στο στόμα μια γεύση και μια υγρασία, η οποία πιθανόν σε συνδιασμό με την σίελο, αφήνει κάποιες φορές ένα διαφορετικό άρωμα στην αναπνοή, η οποία για τους περισσότερους από μας είναι ένα είδος 'ταυτότητας' για το έτερόν μας ήμισυ, όπως και η μυρωδιά του σώματός μας. Έτσι, αυτή η διαφορετικότητα, κάνει αμέσως κλικ, αφού δεν είναι το σύνηθες.

Αποσυνδεδεμένος MHNAS79

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #40 στις: Αυγούστου 17, 2012, 12:24 »
 ειναι το πρώτο υγρό που έχει pg..... το βράδυ πλένω τα δόντια μου να φανταστεις  επειδή μυρίζει η αναπνοη μου
  με vg δεν είχα κανένα προβλημα  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #41 στις: Αυγούστου 17, 2012, 12:35 »
Η PG απο την αλλη συνηθως βγαζει ενα αρωμα "βαζελινο-οινοπνευματιλας" (θα φαμε ξυλο, αλλα δεν περιγραφεται αλλιως) και εχει την ταση για αυτο το λογο να αναδεικνυει τα αλλα αρωματα, οταν η γλυκερινη τα "μασκαρει"..


Sent from my GGTS SS using VIR extention.

Συνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #42 στις: Αυγούστου 17, 2012, 12:36 »
Ναι, αλλά ΤΟ ΙΔΙΟ υγρό? ??? Δλδ, με την ίδια γεύση??? Ίδιος κατασκευασττής??? Φαντάζομαι ότι και αυτό θα έχει VG.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #43 στις: Αυγούστου 17, 2012, 18:57 »
Αγορασα τα εξης αρωματα:
Άρωμα 11-pure Tobacco
Άρωμα 11-pure  Virginia
Άρωμα 11-pure  555
Havana 11-pure
FlavouArt  Cowboy Blend     
FlavouArt  Άρωμα 7Leaves Ultimate     
Αρώματα FlavorWest American Tobacco     
Αρώματα FlavorWest  Vanilla Tobacco


Πρωτα θελω να ρωτησω αν ειναι καλες επιλογες .. δεν τα εχω ακομα στα χερια μου, τα περιμενω...

θελω να φτοιαξω DIY υγρα ΚΑΠΝΙΚΑ .. και θα ηθελα να μου προτεινεται καμια καλη συνταγη που να εχετε δοκιμασει με καποια απο αυτα ... η βαση μου θα ηθελα να δοκιμασω σε 80vg 20pg
 μεχρι τωρα ατμιζα μονο βιτζι
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #44 στις: Αυγούστου 17, 2012, 20:13 »
Οκ. Βλέπω μεγάλη ποικιλία σε καπνικά.
Από αυτά που βλέπω εγώ έχω δοκιμάσει μόνο δύο. Το cowboy blend.
Αλλά δεν ... :nope: και το american tobacco.  :hmmm:
Εντάξει λοιπόν. Φτιάχνεις στην αρχή 5-10 ml. Αφήνεις λοιπόν το υγρό 1-2 μέρες.
Μετά αρχίζεις να driπάρεις. Πάντως το 80-20 καλό είναι. Αν θες πας μέχρι 50-50. :thumpup:
Κοίτα να δείς, 500 γνώμες να πάρεις, ο καθένας έχει τη δικιά του.  :dontknow:
Πολλοί κάνουν μίξη παράδειγμα με ένα καπνικό και με caramell - vanilla ή κάποιο φρουτόδες.  :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Στην επόμενη παραγγελία θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και κάποιο καπνικό της ATMOS LAB. Δες εδώ. http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6318.0.html

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8713 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181172 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34226 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537640 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60177 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238320 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 697 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16499 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136507 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35674 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12