vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

53 επισκέπτες, 6 χρήστες
Buliwyf, Jorge, takoulas, Tazz, grag, tibolaso

Twitter

Nobacco Mini & More

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #75 στις: Απριλίου 28, 2012, 02:22 »
αυτό το μικρό εργαλειάκι είναι πεντάμορφο, κομψότατο, τα κάρτο του ντουμανιάζουν δυσανάλογα με το μέγεθός του και όντας κάτοχός του εδώ και 3 ώρες με έχει αφήσει κατάπληκτη!

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #76 στις: Απριλίου 28, 2012, 02:35 »
μηδεν διαρροες, καθολου καμμενο (εκτος αν ξεχνας οπως εγω να συμπληρωσεις υγρο  :eyesplash: )
και ντουμανι τοσο που να μη βλεπεις τον διπλανο σου..
μικρο και θαυματουργο!
εγω ειχα ενα θεματακι με τις μπαταριες..επειδη ειναι μικρες πεφτει γρηγορα η αποδοση τους και
θελω να τις αλλαζω..
δεν περισσευε πριζα στο σπιτι απο τους φορτιστες περα δωθε,
αλλα το ελυσα με εναν φορτιστη 10 θεσεων που βρηκα στο health cabin.. κουμπωνεις και τις
ego εκει με ενα προσθετο αξεσουαρ και τελος.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #77 στις: Απριλίου 28, 2012, 02:37 »

μικρο και θαυματουργο!


το μοναδικό μέχρι στιγμής ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #78 στις: Απριλίου 28, 2012, 02:39 »
δυστυχως  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

edit: μηπως επρεπε να πω: ευτυχως?  :o :o :o  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Aisan

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #79 στις: Μαΐου 06, 2012, 19:14 »
Αυτο το μικρο ειναι θαυματουργο.Αν εισαι ασχετος με το Η.Τ ειναι απλα το MUST have για να εισελθεις στον χωρο και δεν χρειαζεται κιολας να ψαξεις και για κατι αλλο παραπερα.

Καθολου διαρροες,αυτοματο,οποτε νιωθεις τραβας τζουρα και εισαι τζετ.
Ενα κακο εχει, την μικρη διαρκεια της μπαταριας.Παιρνεις αλλη μια η δυο και ησυχαζεις.
Τα καρτο kanger 808 (τα καρτο του M&m δηλαδη) ειναι απλα φανταστικα.βαζεις σκετη vg και γινεσαι πυροσβεστηρας!

φιλικα.

Αποσυνδεδεμένος arspi

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #80 στις: Μαΐου 06, 2012, 20:34 »
μηδεν διαρροες, καθολου καμμενο (εκτος αν ξεχνας οπως εγω να συμπληρωσεις υγρο  :eyesplash: )
και ντουμανι τοσο που να μη βλεπεις τον διπλανο σου..
μικρο και θαυματουργο!
εγω ειχα ενα θεματακι με τις μπαταριες..επειδη ειναι μικρες πεφτει γρηγορα η αποδοση τους και
θελω να τις αλλαζω..
δεν περισσευε πριζα στο σπιτι απο τους φορτιστες περα δωθε,
αλλα το ελυσα με εναν φορτιστη 10 θεσεων που βρηκα στο health cabin.. κουμπωνεις και τις
ego εκει με ενα προσθετο αξεσουαρ και τελος.

Αυτόν εννοείς;

http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1105_1042&products_id=7593

Αποσυνδεδεμένος sab_atmo

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #81 στις: Μαρτίου 29, 2013, 16:30 »
Κι εμένα ως ασχετο με το ΗΤ μου το έφερε δώρο ατμιστης που ασχολείται 9μήνες+.
Συγκεκριμένα το πλήρες πακέτο της NoBacco -->http://www.nobacco.gr/el/productsgr/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%B1%CF%81%CE%B1/74-mini-more/nobacco-set-mini-more-%CE%B1%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%B9

Νομίζω η καλύτερη εισαγωγή στο ΗΤ για έναν πρωτάρη.
Δεν ζητάει κάτι παραπάνω από υγρό και φόρτιση, ενώ τα ανταλλακτικά carto του (6 τεμ) θα κρατήσουν τουλάχιστον για 2 μήνες (εκτος απροοπτου, πχ ελλατωματική παρτιδα).

Μία παρατήρηση μόνο (φίλοι που χρησιμοποιουν το ίδιο θα ήθελα να μας που εαν παρατηρουν το ίδιο), είναι η ραγδαία πτωση της διάρκειας των μπαταριών σε χρόνο περίπου 2 εβδομαδων χρήσης. Ξεκίνησαν με διάρκεια 4+ ωρών η καθε μπαταρία, κι έχουν φθάσει 1.5-2 ώρες με την ίδια συχνότητα ατμίσματος.

Επίσης μου παραπονέθηκε φίλη ατμίστρια που έχει την ίδια συσκευή (με διαφορετική φίρμα όμως, smoov ή smoove ή κατι τέτοιο) για αισχρή γεύση των carto της. Αλλάξαμε υγρα, αλλάξαμε carto (πάλι smoov) αλλα τίποτα (απαίσια γευση πλαστικοΜεταλλικοΚαμμένου)... δοκιμάσαμε τις μπαταρίες της με δικα μου carto (NoBacco) και όλα καλα! Ισως κακή παρτιδα?? Δεν ξέρω.

Επιμένω πάντως πως προκειται για εξαιρετικο εισαγωγικο ΗΤ (και οικονομικό σαν αγορά και συντηρηση) που δεν παιδευει με φυτιλια αντιστασεις διαρροες κλπ..

Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #82 στις: Μαρτίου 29, 2013, 17:22 »
 Πολύ καλό εργαλείο ! Θέλει βέβαια  3 μπαταριουλες για όλη μέρα  , τα καρτο χρησιμοποιώ μόνο για δοκιμές . Συνήθως το δουλεύω με clearomizer  της Nobacco το μικρο . Πάντως για έναν αρχάριο ότι πρέπει ( άποψη μου ) , μόνο μένει να βρεις και το υγρό σου . ;)
 

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #83 στις: Απριλίου 12, 2013, 21:26 »
Εμένα πάντως με απογοήτευσαν τελείως τα καρτό. Ένας από τους λόγους που ήταν ανεπιτυχής η πρώτη μου προσπάθεια πέρυσι. Είχα πετάξει 4 στα 10 λόγω άσχημης γεύσης - οσμής. Φέτος που ξαναέκανα αρχή με το η.τ. ξεκίνησα πάλι με το m&m αλλά με το clearo. Καμία σχέση με τα καρτό. Πολύ μα πολύ καλύτερο με το clearo. Όμως ξέμεινε η nobacco από clearo για m&m και έκανα μετάβαση στο want.

Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #84 στις: Απριλίου 18, 2013, 11:26 »
 Θα συμφωνήσω με τον Βασίλη , όποιος θα πάρει μ&μ να πάρει αυτά τα ατμο  (2 λέω εγώ ) http://www.nobacco.gr/el/productsgr/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%B1%CF%81/mini-more/atomizer-mini-more-clear 

 Δεν το γράφω για διαφήμιση , σαν νέα ατμίστρια αν είχα μόνο για επιλογή κάρτο ,  ίσως θα γύριζα στο κ.τ. πάλi όπως παλιά . Άλλη γεύση δίνουν κλήρο .  :yes:
                                         
 
 

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #85 στις: Απριλίου 18, 2013, 11:46 »
Συμφωνώ απόλυτα για τα clearo, αλλά παραμένει μεγάλο μείον το ότι δε χωράνε στην ταμπακιέρα του Μ&Μ. Ειδικά αν κινείται κάποιος εκτός, θα πρέπει να έχει τουλάχιστον 2 μαζί του. Για να μην πω και μπουκαλάκι αναπλήρωσης γιατί χωράνε ελάχιστο υγρό αυτοί οι άτμο. Και συνεπώς εκτός της ταμπακιέρας θα πρέπει να κουβαλάει κι άλλη θήκη... Κι αν υπολογίσεις και άλλη μπαταρία.....
Ίσως γι' αυτό δεν το πολυβολεύτηκα. Παίρνω 2 650άρες σε μια θήκη με 2 ατμο και τέλος.
Θα  του δώσω όμως κι άλλη ευκαιρία.... νομίζω ότι αξίζει.... Είναι πράγματι πολύ διακριτικό.

Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #86 στις: Απριλίου 18, 2013, 11:59 »
 Όντως η ταμπακιέρα είναι λίγο άβολη , κουβαλώ και του Giant θήκη μαζί μου . Για να φύγω από το κ.τ. ήμουν έτοιμη να κουβαλήσω και σακβουαγιάζ μαζί μου .
  :))

Αποσυνδεδεμένος peter derek

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • "da mihi factum, dabo tibi ius"
    • ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #87 στις: Μαΐου 13, 2013, 16:15 »
Το πήρα σήμερα,  καλό είναι διακριτικό όπως το ήθελα, παρατήρησα τα εξής ο ατμός του θυμίζει κ.τ. Δηλαδή όποιος ήταν από πακέτο είναι ακριβώς ότι πρέπει, εάν ήσουν από στριφτό είναι λίγο στο χτύπημα αλλά με clearo έρχεται στα ίσια του :yes: είναι καλό και διακριτικό :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος pjdb

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • A NON PROVARI OWNER
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #88 στις: Μαΐου 13, 2013, 16:40 »
Αν και το χρησιμοποιει η γυναίκα μου το βρήκα βολικό και με τρεις μπαταρίες καλύπτεται η μέρα.Ο clearo για μένα έχει καλύτερη γεύση ενώ τα carto πολύ διαφορετικά από παρτίδα σε παρτίδα.Έβαλα και του minimal και τα βρήκα πιο αερατα.

Αποσυνδεδεμένος peter derek

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • "da mihi factum, dabo tibi ius"
    • ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #89 στις: Μαΐου 14, 2013, 10:49 »
οι μπαταρίες μου κράτησαν 5 ώρες με μέτρια χρήση ατμίσματος , μου έκανε εντύπωση, έβαλα επιστόμιο στον κάρτο και το ευχαριστήθηκα, τι ωραίο και κομψό :thumpup: το βράδυ στο σπίτι οκ με τον hybrid μια χαρά, αλλά με αυτό στο γραφείο και έξω είναι elegant :) ο ατμός του είναι αρκετά καλός  :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313994 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125574 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4552 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix