vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

491 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

"Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #225 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 13:24 »
Αν βλέπω σωστά την καρτέλα από εδώ:
http://www.lepetitvapoteur.com/en/

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #226 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 13:27 »
Συμφωνω......αλλα μιας κι εχεις απ'οτι φαινεται τα πιο πολλα αρωματα απο SOLUB,δεν ανοιγεις εσυ,να μας πεις κι εντυπωσεις για αυτα που εχεις δοκιμασει κ φυσικα να συμετεχουμε κι εμεις στο θεμα?? ;) :thumpup:

φιλε μου να το κάνω αλλα μέχρι να έρθουν και να τα αφήσω να ωριμάσουν και να τα ατμισω θα περάσει ο χειμώνας (μην σου πω και το καλοκαίρι)
καλά είναι τώρα που κάποιοι τα έχουν δοκιμάσει όπως ο φίλος παραπάνω (η και κάποιος άλλος που τα έχει ήδη δοκιμάσει) να κάνει έναν κόπο και να μεταφέρει το μήνυμα του σε ένα καινούργιο θέμα με τίτλο αρώματα Solub Arome (πρόταση είναι όχι απαίτηση)


Georgechalkida
από εδώ
http://www.lepetitvapoteur.com/en/99-solubarome-aroma-brand

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: \"Gourmet\" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #227 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 13:29 »
Πήρα για δοκιμή το chateau haut (Solube arome). Σε μυρωδιά τουλάχιστον είναι πανομοιότυπο με το short castle. Λογικά θα δίνει την ίδια ακριβώς γεύση.

Δεν είμαι βέβαιος ότι η διαδικασία ωρίμα(ν)σης - ομογενοποίησης ήταν ίδια με την αντίστοιχη διαδικασία του short castle. Έχω την αίσθηση ότι το short castle ήθελε λιγότερο χρόνο.Γευστικά τα δύο αρώματα δίνουν ένα αποτέλεσμα που μπορεί να μοιάζει αλλά μπορεί τελικά να μην είναι πανομοιότυπο.Έχει περάσει και πολύς καιρός από τότε που άτμιζα το short castle..... Όμως τα δύο αρώματα είναι γευστικά κοντά. Είναι προφανές ότι στο chateau haut κυριαρχεί η γεύση του whisky - bourbon. Όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε, δεν μπορεί να χαρακτηρισθεί ως κλώνος του castle long της Five Pawns. Προσωπικά μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Σε διαδικασία ωρίμα(ν)σης και το Νο 8 (White Castle) της Lord of the Juice. To συμπυκνωμένο άρωμα στο μπουκαλάκι μου θύμισε αρχικά έντονα το έτοιμο υγρό The Jerry Harvey της Mountain Oak Vapors, αλλά τελικά δεν έχει σχέση με το συγκεκριμένο υγρό. Ούτε και με το castle long φυσικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2016, 09:18 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος aldimop

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #228 στις: Οκτωβρίου 14, 2016, 16:57 »
Καλησπέρα παιδιά!
Καταπληκτικό νήμα μιας και με πετυχαίνει κι εμένα σε περίοδο που κουράστηκα με τα μαγειρέματα συνταγών και ψάχνομαι με τέτοια αρώματα.
1.Θέλω να δοκιμάσω τα solub.Από που με συμβουλεύετε να παραγγείλω καλύτερα; Από www.rainbowvapes.co.uk ή http://www.lepetitvapoteur.com/ ? Απο Ελλάδα απ ότι βλέπω δεν υπάρχουν τα περισσότερα,ε;

2.Έχω δοκιμάσει από K-BOOM :
Και τα 3 τα έφτιαξα πάνω κάτω 100μελα (σε 1 μηνα τα τελειωσα και τα 3  :laugh1: ) και μου άφησαν πολύ καλές εντυπώσεις και με ελάχιστη ωρίμαση (αναφέρεται σε κάθε συσκευασία πόση χρειάζεται το κάθε άρωμα καθώς και το ποσοστό αραίωσης) αν θέλετε review δεν είμαι πολύ καλός αλλά εν συντομία :
Dads Memorial = Πολύ γευστικό ροδάκινο με διακριτική γεύση τάρτας
Cakeberry Burst= Δεν μπορώ να προσδιορίσω ακριβώς, δίνει τη γεύση της τάρτας και εδώ με τα βατόμουρα όχι σε πολύ έντονο βαθμό.
Creamy Dynamite=Τρελή πιπίλα! Ωραία γεύση φράουλας, διακριτικότατη κανέλα και κρέμα που τα δένει αρμονικά.

3. Επίσης σταθερή μου επιλογή σε τέτοιου είδους αρώματα είναι και τα DIY του atmorama.gr όπου εδώ τα έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα. Ξεχωρίζω με διαφορά :
4.Τέλος, δοκίμασα επίσης από τα συμπυκνωμένα της ecovape τα:
  • MilkMan
  • Cookies and Cream
Δεν μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα αλλά οκ..ατμίζονται ευχάριστα, θέλω να δοκιμάσω και το πολυσυζητημένο MilfsMilk.

Αυτά προς το παρόν και συγνώμη για το σεντόνι, απλά ήταν πάνω στον ενθουσιασμό για το νήμα!!! 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος swtos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Geekvape B100 - Pico 21700 - Zeus X
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #229 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 01:50 »
Όλα καλά και ωραία, αλλά το ότι πουλάνε το 
που έγραψες από πάνω στα 5,5€ τα 5ml μου φαίνονται υπερβολικά πολλά.


Αν υπολογίσεις επίσης ότι πήρα 9 αρώματα Solub Arome από  www.rainbowvapes.co.uk με κάτι λιγότερο από 23,5 € !!!! ( £1.40 το μπουκαλάκι)


Subtotal:                                                               £12.60
Shipping (Tracked insured shiping to europe):    £7.50
Total:                                                                    £20.10




Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: \"Gourmet\" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #230 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 02:28 »

Σε διαδικασία ωρίμα(ν)σης και το Νο 8 (White Castle) της Lord of the Juice. To συμπυκνωμένο άρωμα στο μπουκαλάκι μου θύμισε έντονα το έτοιμο υγρό The Jerry Harvey της Mountain Oak Vapors.

Ο προτεινόμενος χρόνος είναι 24 ώρες (τουλάχιστον). Εγώ το δοκίμασα πριν από τη συμπλήρωση 24ώρου......νομίζω ότι ωριμάζει γρήγορα :yes:.
Χρησιμοποίησα βάση Pink Mule 50/50 (green label) με περιεκτικότητα νικοτίνης 6 mg/ml. Μέχρι στιγμής λοιπόν θυμίζει γευστικά το The Jerry Harvey, αρκετά πιο άτονο όμως. Το υγρό που παρασκεύασα βέβαια δεν είναι high VG. Ακολούθησα την προτεινόμενη δοσολογία - αραίωση 9 %. Θεωρώ ότι το συγκεκριμένο ποσοστό είναι καλό. Η γεύση κρέμας καρύδας κυριαρχεί. Μέχρι στιγμής το αποτέλεσμα μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.

update : Τελικά μπορεί να ωριμάζει γρήγορα αλλά η διαδικασία δεν σταματάει στις 24 ώρες. Μετά από αρκετές μέρες το υγρό έχει αλλάξει σημαντικά. Δεν θυμίζει σχεδόν σε τίποτα το υγρό που ανέφερα παραπάνω. Η καρύδα κυριαρχεί και πάλι. Το υγρό παραμένει πάντα ενδιαφέρον. Επίσης δεν έχει καμμία απολύτως σχέση με το castle long της Five Pawns. Εντελώς διαφορετικό επίσης σε σχέση με το chateau haut της Solub Arome.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2016, 09:25 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος aldimop

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #231 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 09:41 »
Όλα καλά και ωραία, αλλά το ότι πουλάνε το
Aunty Becca (http://www.atmorama.gr/index.php?route=product/product&path=63_74_75_140_141&product_id=360)
που έγραψες από πάνω στα 5,5€ τα 5ml μου φαίνονται υπερβολικά πολλά.

Αν υπολογίσεις επίσης ότι πήρα 9 αρώματα Solub Arome από www.rainbowvapes.co.uk με κάτι λιγότερο από 23,5 € !!!! ( £1.40 το μπουκαλάκι)

Subtotal:                                                               £12.60
Shipping (Tracked insured shiping to europe):    £7.50
Total:                                                                    £20.10



Είναι 5ml αλλα με 5% αραίωση οποτε παλι 100μελο βγαζω... Ε,ειναι και οτι πιο κοντινο σε tribeca εχω δοκιμασει και γι αυτο το παίρνω...
Αρα για solub προτεινεις rainbowvapes??
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2016, 10:26 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος swtos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Geekvape B100 - Pico 21700 - Zeus X
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #232 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 11:03 »
Τα Solub Aromes τα κάνω με 6,6 %, έτσι το άρωμα των 10ml μου βγάζει 150ml υγρό.
Πολύ πιο φθηνό κοστολόγιο.
Όσο για την rainbowvapes μόνο καλά έχω να πω.
Να φανταστείς ότι σε παραγγελία που είχα κάνει και επειδή καθυστέρησε πάνω από 10 μέρες μου τα ξαναέστειλαν χωρίς καμία χρέωση και ενώ ενδιάμεσα τους ειδοποίησα ότι έχει έρθει η πρώτη παραγγελία και τους πρότεινα να πληρώσω την δεύτερη, μου είπαν να τα κρατήσω δωρεάν.


Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #233 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 02:09 »
    Αγόρασα 9 υγρά solub arome από ecig-store και έβαλα σήμερα για ωρίμανση τα 
    Tabac Cacao Nugatine
    Chewing Gum Fresh
    Crumble Fruits
    Και τα 3 μπουκαλάκια είχαν ακριβώς 14 ml άρωμα μέσα και έριξα από 86 ml βάση Fresh Atmos 3mg για να φτιάξω 3 100μελα.Σε 20-25 μέρες θα τα δοκιμάσω και θα γράψω εντυπώσεις.Από μυρωδιά φοβερή και στα 3 πάντως!
    Εστειλα και παραγγελία στους άγγλους απόψε τα εξής:
    •  1x mint chocolate Solub Arome flavour concentrate - 10ml for £1.40 each 
    •  1x Extreme Chocolate Solub Arome flavour concentrate - 10ml for £1.40 each 
    •  1x tutti frutti Solub Arome flavour concentrate - 10ml for £1.40 each 
    •  1x high castle Solub Arome flavour concentrate - 10ml for £1.40 each 
    •  1x chocolate milk Solub Arome flavour concentrate - 10ml for £1.40 each 
    •  1x grass druids flavour concentrate - 10ml for £1.40 each 
    •  1x mint ice cream Solub Arome flavour concentrate - 10ml for £1.40 each 
    •  1x bounty hunter Solub Arome flavour concentrate - 10ml for £1.40 each 
    •  1x kiss cool Solub Arome flavour concentrate - 10ml for £1.40 each 
    •  1x gambit Solub Arome flavour concentrate - 10ml for £1.40 each 
    •  1x mother milk aroma Solub Arome flavour concentrate V2 - 10ml for £1.40 each 
    •  1x suicide bunny Solub Arome flavour concentrate - 10ml for £1.40 each 
    Subtotal : £16.80 GBPShipping : £7.50 GBPTotal : £24.30 GBP[/list]

    Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

    • **
    • 468
    • Φύλο: Άντρας
    Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
    « Απάντηση #234 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 05:34 »
    Οταν ξεκινησεις τις δοκιμες σου,γραψε μας οπωσδηποτε τις εντυπωσεις σου........

    solub arome :respect:

    Αποσυνδεδεμένος jimmy

    • **
    • 127
    • Φύλο: Άντρας
    Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
    « Απάντηση #235 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 15:23 »
    Εχει δοκιμασει κανεις απο αυτα http://jinandjuice.fr/
    https://www.youtube.com/watch?v=uy_zs54_bZk&feature=youtu.be

    Αποσυνδεδεμένος paloukaros

    • *****
    • 5211
    • Φύλο: Άντρας
    • Urge to P|U|R|G|E| ...
    Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
    « Απάντηση #236 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 20:04 »
    Μερικά ακόμα Solub έτοιμα για μαγείρεμα... Όλα θα γίνουν σε πράσινο μουλάρι 6 mg  και ανάλογα το αποτέλεσμα βλέπουμε.. Πάντως μερικά είναι πολύ υποσχόμενα. Περιμένω το bounty Hunter και το gambyt πως και πως...


    Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


    Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

    • **
    • 468
    • Φύλο: Άντρας
    Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
    « Απάντηση #237 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 20:09 »
    Γεια σου βρε PALOUKARE με τα γκουρμε σου :yahoo: :delicious: :yahoo:
    Ποια σου εχουν κατσει ωραια μεχρι στιγμης απο την μυρωδια???

    Αποσυνδεδεμένος paloukaros

    • *****
    • 5211
    • Φύλο: Άντρας
    • Urge to P|U|R|G|E| ...
    Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
    « Απάντηση #238 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 20:12 »
    Το έχω γράψει ήδη αδερφέ.To bounty hunter και το gambyt μου σπάσανε την μύτη.Όπως και το High Castle και banana bikers σε δεύτερη μοίρα όμως...

    Αποσυνδεδεμένος lesarros

    • **
    • 203
    • Φύλο: Άντρας
    Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
    « Απάντηση #239 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 21:10 »
    Τα μπουκαλάκια από rainbow vapes έχουν ακριβώς 10 ml περιεχόμενο?
    Γιατί αυτά που πήρα από ecig-store έχουν 14 ml κι ας γράφουν 10 ml.
    Και κάτι ακόμη:από rainbow vapes με ACS έρχονται ή με άλλη εταιρία?

     

    Τελευταία θέματα

    Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
    Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171815 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
    από Chris66
    Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276094 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
    από antiklitos140
    GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
    από ipomonias
    Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
    από ipomonias
    INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
    από Xxristos
    Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42944 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
    από Tem
    VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
    από Aoratix
    Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35288 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
    από Haruspex
    Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
    από Tem
    ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
    από Tem
    Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
    από ipomonias
    καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9398 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
    από KORG N364