vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

498 επισκέπτες, 10 χρήστες
lidbab, dkostas, blalck, pngtszs1976, Lazy Dog, webtool, camber, mfk, zamploutos, takoulas

Twitter

Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος vasmak

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1005 στις: Νοεμβρίου 06, 2016, 18:38 »
@FML στην ερωτηση σου για τα γνησια o ring... ναι τα πηρα και δοκιμασα....τζιφος και με το πλαστικο τανκ (της συσκευασιας αλλα και με αλλα 2 που πηρα μετα απο fast) και με το ss η καμπανα θελει πενσακι για να γυρισει. Θα επερνα το οριτζιναλ τανκ αλλα φοβαμαι μηπως το θεμα το εχει η καμπανα.


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1006 στις: Νοεμβρίου 06, 2016, 19:43 »
Δεν νομίζω να είναι σωστή λύση το κόψιμο του ορίνγκ γιατί όπως και να το κάνουμε κάποιο κενό θα αφήσει, δεν θα κλείνει τελείως και θα μπάζει από κει.

Εδώ σε πολλές περιπτώσεις είναι ελάχιστα φθαρμένο κάποιο ορινγκ και έχεις διαρροή λόγω μη καλής στεγανοποίησης.

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1007 στις: Νοεμβρίου 06, 2016, 23:48 »
@vasmak
Όπως γράφω έχουν περάσει πολλοί κλώνοι cloudone από τα χέρια μου.
Από τα 10 τανκάκια τα ανταλλακτικά, όλα είχαν θέμα. Το αυλάκι για το
o-ring θα έπρεπε να είναι μεγαλύτερο. Από τους κλώνους μόνο σε έναν
έτυχε να παρουσιαστεί θέμα και να γυρνάει πάρα πολύ δύσκολα η καμπάνα.
Βάση των παραπάνω, μου φαίνεται δύσκολο να φταίει κάποια καμπάνα.
Με τα γνήσια o-ring δεν περίμενα να υπάρξει διαφορά. Όταν το o-ring είναι
10mm διάμετρος και 1mm πάχος. Ίσως άμα υπήρχε 10mm x 0.5mm ή κάτι
παρόμοιο να λυνόταν το θέμα, αλλά προσωπικά δεν έχω βρει κάτι τέτοιο.

@makis66
Θυμάμαι πως είχα διαβάσει post από αρκετά άτομα πως δοκίμασαν την
καμπάνα χωρίς καν o-ring και δεν είχα θέμα διαρροών (πέρα του ό,τι
η καμπάνα γυρνάει συνέχεια, κάτι που εγώ δεν μπορώ να ζήσω με αυτό)
γι' αυτό είπα να δοκιμάσω με κομμένο o-ring. Εμένα το μόνο που με
προβληματίζει είναι μήπως από το κόψιμο αρχίζει να βγάζει καμιά γεύση
λαστιχίλας (δεν ξέρω αν έχει λογική/βάση αυτό που έγραψα).

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1008 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 00:15 »
και χωρις το o-ring σε εμενα δεν ειχε διαρροες.
αλλα κατι φορες πηγαινες να τραβηξεις τζουρα και εστριβε η καμπανα. ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1009 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 00:18 »
FML ειχα δοκιμασει χωρις oring στην καμπανα και διαρροη παγματικα δεν πηρα,αλλα οπως λες και εσυ επειδη η καμπανα γυρνουσε αλλα σε υπερβολικο βαθμο,δεν μου αρεσε.

Ετσι εβαλα το oring ξανα πιεσα να μπει οσω πιο μεσα γινοταν στις εγκοπες του τανκ,εβαλα υγρο στο οring αλλα και στην καμπανα αρκετα
και τωρα λειτουργει κανα ενα περιεργο λογο χωρις κανενα θεμα.Αυτα για κλωνο τανκ.


Ειμαι παντα με το oring της βασης φορεμενο.


Διαρροη δεν εχω επισης επειτα απο αφαιρεση των 2 orings της αναπληρωσης υγρου.Τσεκαρε το αν θες.
Tο ειδα οταν το ειχε πρωτοδοκιμασει ο Cpbaroque


Με τα αυθεντικο τανκ πoυ εχω επισης,περιστρεφεται χωρις κανενα προβλημα η καμπανα.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1010 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 00:50 »
Εσύ τα έβγαλες, εγώ τα ξανάβαλα γιατί αλλιώς έψαχνα να βρω τις τρύπες του υγρού με μικροσκόπιο (την τύφλα μου...).

Όταν λες "το oring της βάσης φορεμένο" εννοείς και με το πλαστικό τανκάκι; Γιατί; Είχες διαρροές χωρίς;

Και μιας και σας έχω εδώ, μου έχει κάνει κάτι περίεργο τελευταία. Βγάζω το δακτυλίδι (δεν βρίσκω τις τρύπες αλλιώς), γεμίζω, ξαναβάζω το δακτυλίδι (σωστά, τσεκαρισμένο) και μετά από 3-4 λεπτά αδειάζει τα 3/4 του υγρού από τον αέρα. Το περίεργο είναι πως δεν το κάνει πάντα αλλά όποτε του έρθει. Νομίζω πως το κάνει αν τύχει και μιλάω στο τηλέφωνο συγχρόνως. Τι διάλο θέλει; Αποκλειστικότητα;

ΥΓ. Την τελευταία βδομάδα που λίγο του γλυκομιλάω, δεν το έχει κάνει ούτε μία φορά...


Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1011 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 08:01 »
Πριν κλεισεις το δαχτυλιδι, γυρνα τον τουμπα. 

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1012 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 13:50 »
Ναι Κωσταντινε ειμαι εδω και πολυ καιρο οπως πολυ σωστα ειπες και με το πλαστικο τανκ.

Δεν ξερω αλλα στις αρχες δεν ειχα κανενα θεμα διαρροης χωρις το oring,επειτα που με ειχε πιασει και σεταρα με 2mm πυρηνα και πιο λεπτο συρμα αλλακ αι το βαμβακι οχι βενταλια αλλα Ζ μηπως σφιξω τζουρα ή μηπως μου εδινε αλλα αρωματα στο υγρο που δοκιμασα,ειχα διαρροες.

Φοροντας το oring στη βαση επαιζε απορβληματιστα,ετσι το κρατησα και δεν το εχω ξαναβγαλει.

Μολις πλενω τον ατμο το βγαζω το πλενω λιγο,το στεγνωνω αμεσως και το περναω ξανα στη βαση.

Βαζω βαση να πατησει καλα και δεν φευγει απο την θεση του,εχει παρει και τα πατηματα απο το τανκ και μενει σταθερο στην στρογγυλη εγκοπη της βασης.


Τωρα στο προκειμενο τσεκαρε αν δεν φταιει το στησιμο που δεν νομιζω,δοκιμασε να βαλεις το οριγκακι στη βαση,ετσι οπως το κανω και εγω αν θες,
επειτα κλεισε καμπανα και αναπληρωσε.


Και αν θες δοκιμασε να μην γεμιζεις μεχρι εαν το κανεις εως πανω το τανκ με υγρο,
αλλα ασε ενα κενο για να ''αναπνει''η κυκλοφορια.


Ριξε ενημερωση εαν συνεχιστει το προβλημα

και δες αν οντως σου ηρθε ο εγωκεντρικος της παρεας και θελει αγαπες και ροματζα :))


Αλλιως περασε του ενα χρυσο δαχτυλιδακι στον αερα και νομιζω οτι δεν θα σου κανει ξανα τσαλιμακια ;)

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1013 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 13:51 »

Κατι δεν παει καλα με το typing που λενε και στο χωριο μου και με εχει τρελανει στις παραθεσεις :wall:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1014 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 17:55 »
Κατ' αρχάς ευχαριστώ για το σεντόνι που πρόλαβε και μία ερώτηση που είχα σκοπό να κάνω αργότερα, αν δηλαδή έχει κάνει κανείς στήσιμο Ζ.
Όσο για το πρόβλημα της διαρροής κατά το γέμισμα, μάλλον δεν είναι το στήσιμο γιατί αν ξαναγεμίσω (χωρίς να αλλάξω στήσιμο) δεν έχω πρόβλημα. Έχω την εντύπωση πως παραέσφιγγα το δακτυλίδι με αποτέλεσμα ένα μέρος της τρύπας του τανκ να μένει ανοιχτό γιατί ήταν κάτω από την τρύπα στο δακτυλίδι. Εδώ και μια βδομάδα που προσέχω οι τρύπες να είναι τελείως κλειστές (προσέχω=φοράω γυαλιά/πατομπούκαλα) δεν έχει παρουσιαστεί καμία διαρροή. Αλλά του την έχω στημένη...

ΥΓ. Μπορεί τελικά να του αρέσουν και τα γλυκόλογα μου. Τι να πω...

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1015 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 20:54 »
Κάτι τέτοια λες και τις ρίχνεις όλες... :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1016 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 21:03 »
Μπα...Κάτι μουστακαλήδες μόνο με παίρνουν τηλέφωνο...


Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1017 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 22:46 »
Καινούργιος κάτοχος κι εγώ, με το πρώτο μου στήσιμο στα 1,25Ω και στα 20 βατ και είμαι πολύ ικανοποιημενος... Το μόνο πρόβλημα είναι αυτό με την καμπάνα που την πιάνω με την πενσα για να την γυρίσω... Αλλα σε ατμιστικη εμπειρία εμέινα πολύ ικανοποιημενος...

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1018 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 22:48 »
Σε κλώνο από 3fvape έχει συναντήσει κανείς τέτοια θεματάκια;

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1019 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 23:02 »
ο κλωνος που ειχα εγω ηταν απο 3fvape και ειχα το θεμα με την καμπανα.
γυριζε υπερβολικα δυσκολα και συνηθως με πενσα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9144 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364