vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

495 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Aspire Triton 2

Αποσυνδεδεμένος eternalsidd

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #360 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 17:08 »
Καλησπερα. Αρχικα με εχει εντυπωσιασει το πόσο στεγανος ειναι ο τριτον 2.
Δοκιμασα στον triton 2 διαφορες αντιστασεις οπως την κεραμικη vaporesso 0,9 ohm, την aspire 1,8 ohm, την clapton 0,5 ohm και την eleaf ecml 0,75 ohm.
Εντυπωσεις: Η vaporesso δεν με αφησε καθολου ικανοποιημενο γιατι βγαζει γευση σαν χωμα και η αισθηση ειναι χαλια.
Η aspire 1,8 ειναι πολυ σφικτη και θα αρεσει σε αυτους που κανουν σφικτες τσιγαρισιες τζουρες και αποδιδει καλα και σε γευση,αποδιδει καλα και απο χαμηλα watt.
Η clapton 0,5 αποδιδει σε πιο υψηλα watt, ειναι πολυ αερατη οπως αυτο φαινεται και απο την εσωτερικη διαμετρο του coil, βγαζει γευση αλλα βεβαια για να ατμισεις πνευμονικα πρεπει η νικοτινη να ειναι σε χαμηλα ποσοστα.
Η eleaf ecml 0,75 ειναι εκεινη που με αφησε απολυτα ικανοποιημενο, πολυ καλη γευση, κανεις σφικτη πνευμονικη ετσι οπως προτιμω, βγαζει πολυ καλη γευση και αποδιδει σε σχετικα χαμηλα watt.Και εχει το χαμηλοτερο κοστος.
Ελπιζω να βοηθησα

Δοκιμασα την 0.5 με 12mg και ακομα και στα 16w που ξεκινησα με χτυπησε πολυ. Το θεμα μου ειναι οτι ακομα και να ριξω την νικοτινη αμα ξεφυγω απο τα 16-20w ο ατμος ειναι πολυ, παρα πολυ ζεστος και δεν μπορω να ατμισω. Συμβαινει το ιδιο και σε σενα? Επισης εχεις βρει τις υπολοιπες ( περα απο τις 1.8 ) στο εξωτερικο για αγορα?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 07, 2016, 17:13 από eternalsidd »

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #361 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 19:30 »
Δοκιμασα ελαχιστα την 0,5 ohm αλλα δεν τη συνεχισα γιατι το χτυπημα ηταν βομβα συν το οτι δεν ατμιζω με τοσο μεγαλης εσωτερικης διαμετρου αντιστασεις. Δεν εχω κοιταξει στο εξωτερικο για τις 1,8 ohm. Συμφωνω στο οτι ειναι στεγανος. 

Αποσυνδεδεμένος Θωμάς

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #362 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 21:14 »
Γεια σας παιδιά, καλώς σας βρήκα..είμαι καινούριος στο άτμισμα και στο φόρουμ. Εδώ και 5 μέρες έχω τον triton 2 με την clapton 0.5 πάνω και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος ιδικά σε γεύση. Το θέμα μου είναι ότι θέλω να χρησιμοποιήσω κάποια επισκευάσιμη κεφαλή και από ότι έχω διαβάσει σε ξένα φόρουμ δε κάνει καμία από τις παρακάτω: triton rta system, anyvape rba και eleaf ecr. Έχει δοκιμάσει κάποιος μια από τις παραπάνω ή και κάποια άλλη που να εφαρμόζει και να δουλεύει καλά χωρίς να κάνει κάποια πατέντα - μετατροπή;

Αποσυνδεδεμένος xrhstosvapegr

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #363 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 21:36 »
ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΠΕΔΙΑ ΕΧΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟΝ 2 ΚΑΙ Η 1,8 ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΕ ΟΤΙ ΠΙΟ ΧΑΛΙΑ ΕΧΟ ΔΟΚΙΜΑΣΙ Η ΑΣΠΙΡΕ ΤΑΚΑΝΕ ΜΑΝΤΑΡΑ ΜΕ ΤΗΝ 1.8 ΟΘΤΕ ΓΕΦΣΗ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟΝ ΕΧΟ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟ ΝΑ ΤΟΝ ΠΟΥΛΙΣΟ .ΑΠΟ ΑΦΤΟ ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΓΑΜΟ ΤΙΣ ΚΕΦΑΛΕΣ ΕΙΝΕ Ο ΤΡΙΤΟΝ ΜΙΝΙ .Η 1.8 ΚΛΑΠΤΟΝ ΕΙΝΕ ΚΟΡΙΦΙ ΜΙΑ ΕΣΤΙΣΙ ΣΤΗΝ ΤΖΟΥΡΑ ΦΟΒΕΡΗ . ::)


Από το συντονισμό:
Παρακαλούμε: Όχι ολόκληρα μηνύματα με κεφαλαία. Ένα εύκολο εργαλείο μετατροπής, είναι το Melobytes.

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 07, 2016, 22:23 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος eternalsidd

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #364 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 13:09 »
Σημερα το πρωι εβαλα την 0.5 με το RY4 σε 6mg και ως εκ θαυματος ειμαι στα 30w (χωρις να εχω δοκιμασει παραπανω) με πολυ δροσερο ατμο και απιστευτη γευση, για τα δικα μου παντα δεδομενα. Δεν ξερω αν η διαφορα στη νικοτικη εξηγει την διαφορα θερμοκρασιας αλλα ειμαι ικανοποιημενος πλεον απο τον ατμοποιητη οσο δεν παει. Επομενο βημα η 0.25 αλλα ειμαι διστακτικος.

Αποσυνδεδεμένος Θωμάς

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #365 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 15:10 »
Την ECR κεφαλή της eleaf πρέπει να πάρεις. Το RTA κάνει μόνο για την 1η έκδοση του Triton.

Φίλε Doubt εδώ http://vaping.gr/index.php/topic,28129.0.html αλλά και σε ξένα φόρουμ διαβάζω πως η ecr δε κάνει για triton 2. Την έχεις δουλέψει σε triton 2 και ταίριαζε σωστά χωρίς διαρροές και άλλα προβλήματα;

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #366 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 18:34 »
Την κεφαλή την είχα, triton2 όχι, οπότε δεν μπορώ να είμαι κατηγορηματικός. 
Ας απαντήσει κάποιος με αντίστοιχη εμπειρία. 

Αποσυνδεδεμένος Θωμάς

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #367 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 20:05 »
Την έχω παραγγέιλει ήδη να δοκιμάσω, εξάλλου 3,5 ευρώ κοστίζει. Θα σας πω μόλις τη δοκιμάσω για να ξεκαθαριστεί.

Αποσυνδεδεμένος ManosS

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #368 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 22:39 »
Οι ecml για τον τρίτον 2 είναι αυτές; https://m.fasttech.com/p/5487600#misc

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #369 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 22:47 »
manosS
απο Fasttech
Eleaf newly added a new member to EC series atomizer heads named ECML 0.75ohm Head. The last two letters “ML” imply that this atomizer is specially designed for Mouth to Lung inhaling. It is compatible with VW, Bypass and Smart modes. With pure cotton and large e-juice inlets, it will give you a great joy in vaping with nice flavor. 
  • Compatible with: MELO 3 Nano, iJust S, Lemo 3, iJust 2/iJust 2 mini atomizer, MELO III atomizer, MELO 2 atomizer, MELO atomizer

Αρα ΝΑΙ κανει και για τριτωνα

Αποσυνδεδεμένος ManosS

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #370 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 23:20 »
Ok. Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Θωμάς

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #371 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 22:15 »
Λοιπόν παιδιά χαίρομαι πολύ γιατί επιτέλους έκανα τον triton 2 επισκευάσιμο. Η ECR της eleaf δουλεύει τέλεια σε όλα τα επίπεδα αρκεί να αλλάξετε τον πόλο. Εγώ έβαλα πόλο από αντίσταση ccell της Vaporesso που είναι μεγαλύτερος και εφαρμόζει τέλεια η αντίσταση μέσα στο tank χωρίς ίχνος διαρροής. Επιτέλους γλυτώσα τα έξοδα για έτοιμες αντιστάσεις. :D

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #372 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 22:42 »
@Θωμας
Λοιπόν παιδιά χαίρομαι πολύ γιατί επιτέλους έκανα τον triton 2 επισκευάσιμο. Η ECR της eleaf δουλεύει τέλεια σε όλα τα επίπεδα αρκεί να αλλάξετε τον πόλο. Εγώ έβαλα πόλο από αντίσταση ccell της Vaporesso που είναι μεγαλύτερος και εφαρμόζει τέλεια η αντίσταση μέσα στο tank χωρίς ίχνος διαρροής. Επιτέλους γλυτώσα τα έξοδα για έτοιμες αντιστάσεις.

φιλε επειδη θελω κι εγω να την παρω πες μου τι στισιμο εκανες οριζοντιο - καθετο με τι συρμα και ποσες σπειρες
ο πολος ο δικος του δεν κανει ?
πρεπει να των αλλαξω ?  και αν παιρνει των πολο απο την μαμα αντισταση

Μοιλις ειδα οτι η ECR Eleaf  αν δεν κανω λαθος ειναι αυτη
http://www.eleafworld.com/ecr-head-2/

εαν ειναι οντος αυτη δεν εχει σπειρωμα επανω οπως του τριτωνα :confused1: :confused1: :confused1:
http://www.aspirecig.com/templets/mi/images/product2.1/product-pic15.png

τοτε πως την βιδωνεις ?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 11, 2016, 22:50 από efyra »

Αποσυνδεδεμένος Θωμάς

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #373 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 13:47 »
  Έχω ακόμα το μαμά στίσιμο στα 0.88Ω μου τη διαβάζει. Ο δικός του ο πόλος είναι πιο κοντός με αποτέλεσμα να μη κουμπώνει καλά και να έχεις μικροδιαρροές. Ό πόλος της ccell 0.9 που έβαλα είναι πιο ψηλός και έτσι η αντίσταση εφαρμώζει τέλεια χωρίς να χρειάζεται να έχει σπείρες στο πάνω μέρος για να βιδώνει. Δεν έχω δοκιμάσει με τον πόλο της μαμά αντίστασης αλλά σίγουρα θα δουλέψει γιατί είναι σαν τον πόλο της ccell. 
http://www.eleafworld.com/ecr-head-2/
Ναι αυτή είναι η αντίσταση. Μη σε απασχολεί που δεν έχει σπείρες. Αλλάζεις τον πόλο όπως είπαμε και είσαι οκ.
Την δουλεύω 3 μέρες σερί χωρίς κανένα πρόβλημα...ίσα είσαι είμαι πολύ ευχαριστημένος από γεύση, μηδέν διαρροές και πολύ καλή τροφοδασία υγρού ακόμα και μετά από απανωτές τζούρες.
Πες μου την εμπειρία σου μόλις την πάρεις.
Ελπίζω να βοήθησα.

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #374 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 14:02 »
Θωμάς

ok φιλε καταλαβα
εαν την πηρες απο ελλαδα βαλε κανα link να δω και τιμη
αλλιως θα πρεπει να παρω απο fast και να περιμενω το 20ημερο :angry_orange:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171815 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42946 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35296 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558427 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9399 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364