vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

51 επισκέπτες, 6 χρήστες
mathimatikos1966, athmichalop, porfyras, camber, lounik, bloodlessz

Twitter

GG Tilemahos

Αποσυνδεδεμένος teot1

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #420 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 01:14 »
Εισαι πανω σε mesh για αυτο και καπου έτρωγες βραχυκύκλωμα τεσπα αφου λύθηκε,για πες και απο γευση;;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος lipo

  • **
  • 138
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #421 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 19:42 »
 ρε παιδια πηρα ενα τηλεμαχο V2  πηγα να τον εστησω εβαλα αντιστασι 0.8Ω εβαλα βαμβακι οπως στης φωτογραφιες απο στην προιγουμενη σελιδα και μετα εκλεισα τελιως την καμπανα εβαλα υγρο γυρισα την καμπανα περιπου στο 1/4 παιρνω 2 τζουρες και μου φτυνει πολυ υγρο απο κατω μιλαμε για πολυ υγρο τι εκανα λαθος? μαλλον δεν εχω καταλαβει κατι καλα με την καμπανα και το γεμισμα καμια βοηθεια?

Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #422 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 19:50 »
Το πιο πιθανό είναι να μην έχεις βάλει σωστά το βαμβάκι στα λούκια, ή όταν έβαλες την καμπάνα τα κούνησες

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #423 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 20:10 »
ρε παιδια πηρα ενα τηλεμαχο V2  πηγα να τον εστησω εβαλα αντιστασι 0.8Ω εβαλα βαμβακι οπως στης φωτογραφιες απο στην προιγουμενη σελιδα και μετα εκλεισα τελιως την καμπανα εβαλα υγρο γυρισα την καμπανα περιπου στο 1/4 παιρνω 2 τζουρες και μου φτυνει πολυ υγρο απο κατω μιλαμε για πολυ υγρο τι εκανα λαθος? μαλλον δεν εχω καταλαβει κατι καλα με την καμπανα και το γεμισμα καμια βοηθεια?
Στο 1/4, εννοείς των συνολικών της στροφών ή το 1/4 της μίας στροφής ;
Στην πρώτη περίπτωση αν η δεξαμενή σου ήταν τελείως γεμάτη, ξεβιδώνοντας πολύ την καμπάνα πιέστηκε το υγρό και πλημμύρισες.
Γενικά στον τηλέμαχο αν έχεις σωστή ποσότητα βαμβακιού, 2 στροφές ξεβίδωμα καμπάνας αρκούν.


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #424 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 02:35 »
Μπορει ομως να εγινε και κατι αλλο........


Μεχρι που τον γεμισες ;;;


Αν τον γεμισες μεχρι επανω φουλ , με το που ανοιξες την καμπανα περισσοτερο απο δυο στροφες , τοτε λογο πιεσης , περασε πολυ υγρο μεσα.
Αν δεν ειχες και σωστο βαμβακι ωστε να καλυπτει τις οπες καλα (οχι ομως να ειναι μπουκομενο) , τοτε μαλλον μπορεσε να περασει πολυ υγρο απο την πιεση που ασκησε το καπακι.


Ο Τηλεμαχος δεν χρειαζεται αποσυμπιεση , γιατι το κανει το καπακι του γεμισματος.  Αν ειναι ομως λιγο το βαμβακι , τοτε θα περασει μεσα πολυ υγρο .

Αποσυνδεδεμένος lipo

  • **
  • 138
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #425 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 09:06 »
Εμμμ τωρα τι να πω.... κατα την διαρκεια του πλυσιματος ξεχασα ενα μικρο oRing που εχει ενδιαμεσα απο το deck και την βαση  :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
Υποθετω οτι φταει αυτο  :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος dimitris76

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #426 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 12:33 »
Ρε παιδιά καμιά συγκριση ο V2 με φαινόμενο ως προς τη γεύση?? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος OldBoy.Gr

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is what happens while we ... make plans
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #427 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 18:51 »
Για όποιον ενδιαφέρεται για διαφορετικό ντριπ τιπ βρήκα αυτό από Steamtuners που μου δίνει οτι κοντινοτερο σε γευση σε συγκριση με το ασπρο. Ειναι της ιδιας φιλοσοφίας με διαφορετική διαμετρο εισαγωγής κ εξαγωγης αερα γι αυτό και μπορεί και δινει τη διαφορα στη γευση. Εγω το ειχα παρει με την αγορά του KFL+ παλαιότερα αλλά νομιζω το εχουν τα παιδιά και ως ξεχωριστο παρτ.
http://www.steamtuners.gr/products/drip-tips/35-quot-drip-tip-quot-t2
Εννοείται πως το εφέ το δίνει σε όποιο ατμο κι αν χρησιμοποιηθεί.

Τροποποιηση
Να συμπληρώσω εδω πως αυτό επειδή εχει λιγο μεγαλύτερη εσωτερική διάμετρο στην έξοδο του αέρα ειναι ένα κλικ πιο αεράτο από το ασπρο. Οχι τρελη διαφορά αλλα συνεργαζεται αψογα με το air flow control του ατμοποιητή.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 00:40 από OldBoy.Gr »

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #428 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 20:52 »
πολυ ωραιο ρε μαγκα μου το συνολακι σου.καλοατμιστο φιλε μου :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος OldBoy.Gr

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is what happens while we ... make plans
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #429 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 21:29 »
Να'σαι καλά φιλε μου. Το'χω κανά μήνα τώρα το εργαλείο και το παιδεύω στα στησίματα και κόντρα στησίματα, σε δουλειά να βρίσκομαι, να χαίρομαι!  :))

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #430 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 23:14 »
Χάλια μαυρα ειναι................... :tongue_smilie: :))


Αμα δεν εχει GGTS ή αντε να γινω και λιγο πιο επιεικής ενα απλο Just GG , τοτε δεν ειναι αξιολογο συνολο......... ;D :laugh1:




Πλακα κανω αδερφε.........
Μια χαρα ειναι .
Να το χαρεις , αν και ειμαι σιγουρος ηδη οτι εχεις χασει τη μπαλα απο την ενταση με την οποια ατμιζει ο ατιμος.....

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #431 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 00:18 »
ακριβοs για αυτό μπήκα στα έξοδα και πήρα εξτρά βάση να γράφει gg :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #432 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 00:23 »
 :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος OldBoy.Gr

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is what happens while we ... make plans
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #433 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 00:24 »
Χάλια μαυρα ειναι................... :tongue_smilie: :))
Αμα δεν εχει GGTS ή αντε να γινω και λιγο πιο επιεικής ενα απλο Just GG , τοτε δεν ειναι αξιολογο συνολο......... ;D :laugh1:
Πλακα κανω αδερφε.........
Μια χαρα ειναι .
Να το χαρεις , αν και ειμαι σιγουρος ηδη οτι εχεις χασει τη μπαλα απο την ενταση με την οποια ατμιζει ο ατιμος.....
@shadockan μα δικιο εχεις σε μαυρο το πηρα!  :))

ακριβοs για αυτό μπήκα στα έξοδα και πήρα εξτρά βάση να γράφει gg :yes: :yes: :yes:
Ναι αυτό είναι ένα από τα παραπονα μου! Ούτε ενα αετο στη βαση?! Η το gg οπως στον v2? Ε για κατι περιεργους σα κι εμενα εβγαλε το ss tank με τον αετο ευτυχως!  :))

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #434 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 00:28 »
Εεεεεεε..........πες στον Βασιλη , να πει στον Θαναση , να πει σε ενα μπογιατζη , να βαψει ενα GG μαυρο και να σου το δωσει............. :eyesplash: :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Θα βγαλει αφρους..........

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1690 190322 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:07
από Toni@97
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 207 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3334 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104840 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 726 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 485 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 286293 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316562 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag