vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 6 χρήστες
azzazel, FaniFox, Milarepa, white varadero, Jorge, manoslykos

Twitter

GG Tilemahos

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1590 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 22:19 »
Δεν είσαι σωστός "οπαδός"  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:    :idiot1:

Έπρεπε να βάλεις προπαραγγελία αν φοβάσαι να μην τελειώσουν  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1591 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 22:22 »
Έχω  ήδη παραγγείλει. ...😉😉😉
Και ξέρεις ...ακόμα και να με ξεχάσουν. ..φτάνει και Ισπανία η χάρη μου...χεχχε
Εδώ το 90%ψωνίζει από Κίνα και τους χαλάει μια παραγγελία από Ισπανία. ..είναι να τρελενεσαι όμως έτσι! !!😂😂😂

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 17, 2016, 23:49 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1592 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 22:43 »
ε βεβαια αυτό είναι να τρελαίνεσαι
άκου εκεί τους πειράζει λέει να μην μπορούν να βρούν τον ελληνικό ατμοποιητη στην ελλάδα και να τον παραγγέλνουν από ισπανία
μα καλά που το βλέπουν το πρόβλημα
αμ το άλλο
θέλουν λέει να δούνε και τον ατμοποιητη πριν τον παραγγείλουν
αυτό και αν είναι να τρελαίνεσαι
προσκυνώ imeo  :respect:

Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1593 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 22:55 »
Ναι ναι..ενώ αυτοί που τον βλέπουν στην Ελλάδα. ..τρέχουν για παραγγελία στην κίτρινη φυλή. ..και το 40 ήμερο  τους φαντάζει νορμάλ προκειμένου να αγοράσουν την κόπια του ατμοποιητη που κράζουν! !!

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1594 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 23:13 »
Έκραξε κανείς τον ατμοποιητή? :dontknow:
Το όποιο κράξιμο πέφτει στο support και στη συγκεκριμένη περίπτωση, στην αξίωση του κατασκευαστή να προπληρώσει ο υποψήφιος πελάτης για κάτι που ακόμη δεν έχει δει. Εσύ πιστεύεις ότι δεν είναι για κράξιμο αυτή η πολιτική?
Αν ήταν άλλος ο κατασκευαστής, θα υπήρχε ατμιστής που δεν θα έκραζε?

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1595 στις: Οκτωβρίου 18, 2016, 00:03 »
Ο λόγος που δεν βγάζει βίντεο είναι απλός...
Φοβάται ότι θα τον αντιγράψουν οι Κινέζοι πριν ακόμα κυκλοφορήσει ο Armed και την κάτσει την βάρκα.

Πηγή

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 591
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1596 στις: Οκτωβρίου 18, 2016, 00:05 »
Ότι πιο τρελό , να παραγγέλνεις ατμό χωρίς να τον δεις , να έχεις μια ιδέα ,κάτι τέλος πάντων !! .?  :eyesplash: gipsy . Αυτοί είδη τον έχουν βγάλει !
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 18, 2016, 00:16 από Ηρακλης »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1597 στις: Οκτωβρίου 18, 2016, 00:46 »
Εδώ το 90%ψωνίζει από Κίνα και τους χαλάει μια παραγγελία από Ισπανία. ..είναι να τρελενεσαι όμως έτσι! !!😂😂😂

Εκτός τόπου και χρόνου εντελώς όμως, συγκρίνεις δύο παντελώς διαφορετικά πράγματα αφού αυτοί που παραγγέλνουν από Κίνα γλυτώνουν και κάποιο χρηματικό ποσό - πράγμα που σου διαφεύγει προφανώς με το παραπάνω σχόλιο. Και δεν μιλάω μόνο για τα original vs clones, το καταλαβαίνουμε νομίζω.

Όσον αφορά τα gg προϊόντα τώρα θα τον πω κι εγώ τον "πόνο" μου, ναι τον λάτρεψα τον Τηλέμαχο ν2 plus όσο βρισκόταν στα χέρια μου. Αλλά αδερφάκι μου δεν γίνεται να κάνω τάμα στην Παναγία για να βρω δυο βίδες του deck, έλεος δηλαδή. Ούτε να περιμένω ένα μεταλλικό τανκ απ'την Ισπανία στην ίδια τιμή με τα ελληνικά δεδομένα και με το καπέλο των μεταφορικών απ'το εξωτερικό.

Τα ξέρουμε όλοι μας, όσοι ασχοληθήκαμε με τέτοια κομμάτια πήραμε και τα κρύα και τις ζέστες μας και τελικά κάπου καταφέραμε να αράξουμε κάποια στιγμή.
Για μένα η εμπειρία με έναν gg ήταν απίθανη, μέχρι να χρειαστώ την απαραίτητη υποστήριξη όμως την οποία βρήκα μακρυά και με κόστος που δεν ήμουν διατεθειμένος να διαθέσω. Και το χειρότερο, αυτό το πράγμα δεν δείχνει να έχει την διάθεση να αλλάξει. Μακάρι να είμαι λάθος, για όλους.

Υποστήριξη βρήκα μέχρι και στον cloud one τις εποχές που ο ατμοποιητής δεν υπήρχε καν σε μαγαζί, αν δεν εκτιμήσει κάποιος αυτό τότε τι;

Για καλή μας τύχη υπάρχουν τόσα πολλά όμορφα εκεί έξω, κανένας δεν χάνεται.

Αξιόλογα προϊόντα δεν το συζητώ. Αλλά.

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1598 στις: Οκτωβρίου 18, 2016, 00:52 »
tzifos_f1   είσαι ενημερωμένος και " ψαγμένος "   :)     .   λες να είναι στα 2 ml o Armed ? Ελπίζω να  υπάρξει  kit για επέκταση.

Πιο πανω απο 2 ml.  ;D

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1599 στις: Οκτωβρίου 18, 2016, 08:46 »
Έκραξε κανείς τον ατμοποιητή? :dontknow:
Το όποιο κράξιμο πέφτει στο support και στη συγκεκριμένη περίπτωση, στην αξίωση του κατασκευαστή να προπληρώσει ο υποψήφιος πελάτης για κάτι που ακόμη δεν έχει δει. Εσύ πιστεύεις ότι δεν είναι για κράξιμο αυτή η πολιτική?
Αν ήταν άλλος ο κατασκευαστής, θα υπήρχε ατμιστής που δεν θα έκραζε?
Βιάζεσαι, κάτσε να τον δούμε πρώτα, να τον ατμίσουμε, και μετά κράζουμε και τον ατμοποιητή αν δεν φτάνει τις προσδοκίες μας, αυτό ισχύει για μένα τουλάχιστον.

1000 δίκια σου δίνω για το support, το θέμα αυτό έχει πολλά μηνύματα που το επιβεβαιώνουν. Πρέπει να γίνουν πολλά βήματα τα οποία όμως ήδη έχουν αρχίσει ήδη να γίνονται και θα φανεί πολύ σύντομα αυτό. Μεγάλο ρόλο παίζουν και τα καταστήματα σ'αυτό, συνεπώς και αυτά έχουν ένα μερίδιο ευθύνης, έγραψα και πιο πάνω σχετικά.
 
 
Για το "στην αξίωση του κατασκευαστή να προπληρώσει" όμως δεν έχεις δίκιο, ο κατασκευαστής δεν έχει on-line shop ούτε πουλά λιανική συνεπώς δεν έχει καμιά αξίωση . Το έγραψα και παραπάνω :
Φίλε, το ότι το Α, Β, Γ μαγαζί πουλάει προπαραγγελία κάτι που δεν δείχνει σε φώτο, δεν είναι πρώτη φορά και δεν φταίει ο κατασκευαστής σ'αυτό, είναι καθαρά θέμα και απόφαση του μαγαζιού. Το ίδιο δεν έγινε και με τον Kayfun V5?

Και δεν μπορείς να κατηγορείς τον κατασκευαστή που δεν δείχνει το προϊόν πριν να είναι σίγουρος 101% ότι σε 5-10-15 μέρες θα είναι στα ράφια. Και πες ότι είχε το κατάστημα μια φωτογραφία. Θα μπορούσε μια φωτογραφία 300χ300pixels να σου πεί εσένα ή εμένα τι είναι αυτός ο ατμοποιητής και πως δουλεύει ?
;)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Ότι πιο τρελό , να παραγγέλνεις ατμό χωρίς να τον δεις , να έχεις μια ιδέα ,κάτι τέλος πάντων !! .?  :eyesplash: gipsy . Αυτοί είδη τον έχουν βγάλει !
όντος είναι τρελό ή ριψοκίνδυνο και μπορεί να κλαις στο τέλος τα χρήματά σου είτε γιατί το προϊόν είναι κακό είτε γιατί δεν ταιριάζει στα γούστα σου. Γι'αυτό και εγώ ή εσύ δεν θα προκαταβάλουμε χρήματα για κάτι που δεν ξέρουμε, θα περιμένουμε reviews, και κριτικές χρηστών που εμπιστευόμαστε για να αποφασίσουμε, ή ακόμα καλύτερα να πάμε σε φίλο ή σε μαγαζί να δοκιμάσουμε πριν δώσουμε τα ωραία μας ευρουλάκια.

Υπάρχουν όμως και οι fan μιας φίρμας ("GG") που ψωνίζουν από fan-stores (πχ "GG-Store.com" το οποίο είναι απλά ένα συνεργαζόμενο κατάστημα,  δεν είναι το μαγαζί αυτό του κατασκευαστή) που δεν υπολογίζουν το ρίσκο. Γιατί μας κάνει εντύπωση κάτι τέτοιο? Αν υπήρχε τέτοιο μαγαζί Αθήνα εγώ θα πέρναγα από κει να του πω να μου κρατήσει ένα κομμάτι και να πάω να τον δοκιμάσω και να το πάρω όταν θα είναι διαθέσιμο. Κακό είναι αυτό?

Καλά πως τα καταφέρνουν? Οι κινέζοι έχουν ήδη βγάλει κλώνο ? Έχεις δει κάτι?

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

δεν ξερω αν ειναι φιλαθλοι ή οπαδοι εμενα παντως με ψησανε ..... και ενω περιμενω τον κλωνο 2+ εξ ανατωλας, περιμενω και τον armed μιας και χ1, 2plus ktl σε γνησιους ειναι out of stock σχεδον παντου  :hmmm:
οσο για την προπωληση δεν το θεωρω ουτε καλο ουτε κακο αλλα για του λογου το αληθες προπωληση υπηρχε και στο site του κατασκευαστη, απλα την εχει βγαλει εδω και 1-2μερες  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Για το gg-store.com λές? Δεν είναι site του κατασκευαστή αυτό, είναι απλά ένας έμπορος στην Ισπανία που έχει στήσει όλο του το κατάστημα γύρω από τα προϊόντα GG και βγάζει το ψωμί/παντεσπάνι του από αυτό. Ο κατασκευαστής δεν πουλά λιανική.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 18, 2016, 09:12 από tzifos_f1 »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1600 στις: Οκτωβρίου 18, 2016, 09:31 »
Ελληνικά γράφω φίλε μου, με σωστή σύνταξη και νοηματική συνέπεια. Πού είδες την βιασύνη μου να κρίνω τον ατμοποιητή? Όχι μόνο δεν τον έκραξα, ούτε καν έγραψα το παραμικρό γι' αυτόν, ακριβώς γιατί αν δεν δω και δεν δοκιμάσω, δεν μπορώ να εκφράσω γνώμη.

Ο κατασκευαστής μπορεί να μην έχει online shop αλλά προωθεί τα προϊόντα του μέσω των συνεργατών του εμπόρων και επομένως έχει κι αυτός ευθύνη για τη διανομή. Αν για παράδειγμα ο κατασκευαστής απαιτεί να προπληρωθεί όλο το ποσό για να παραδώσει 50 κομμάτια στο κατάστημα κι αυτό δεν έχει ή δεν θέλει να τα δώσει, τότε κι ο έμπορος, θα τα ζητήσει προκαταβολικά από τον πελάτη και μετά θα παραλάβει το εμπόρευμα. Στις εποχές που ζούμε δεν ξέρω πόσο συμφέρει ένα μαγαζί να στοκάρει ποσότητες ή αν μπορεί να αντέξει τους όρους του κάθε κατασκευαστή.
Δεν θυμάμαι πάντως τον esmokeguru να ζητάει προπληρωμή από τον πελάτη και μάλιστα για προϊόν που δεν ξέρουμε τι είναι.

Από την άλλη, δε γίνεται να απαλλάσσουμε τον κατασκευαστή από τη δική του ευθύνη. Όταν κάποτε ο Σαρακάκης είχε την αποκλειστική αντιπροσωπεία της Volvo στην Ελλάδα, η εταιρία του την πήρε εν μια νυκτί, διαπιστώνοντας τα παράπονα των πελατών της και αναζήτησε άλλους, αξιόπιστους εμπορικούς συνεργάτες.
Εγώ είμαι πελάτης και δεν μ' ενδιαφέρει το μερίδιο της ευθύνης του καθενός.Αν φταίνε τα καταστήματα είναι ευθύνη του κατασκευαστή να βρει άλλα, αν φταίει ο ίδιος ας αναλάβει και την ευθύνη αυτός. Δε γίνεται ο κατασκευαστής να είναι στο απυρόβλητο όταν ο πελάτης είναι δυσαρεστημένος από το after-sales, εκφράζoντας πλέον παράπονα και για το pre-sales.

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1601 στις: Οκτωβρίου 18, 2016, 09:32 »
σιγουρα ειναι ρισκο να αγορασεις κατι που δεν ξερεις.
οποιος το κανει ειναι δικαιωμα του οπως επισης αυτου που δεν μπαινει σε αυτη την λογικη.
αλλα μηπως αγοραζοντας και μετα απο αποψεις χρηστων η reviews
ειναι απολυτο οτι εχεις κανει την σωστη αγορα?
εδω βγαινει ενας ατμο και δεν μπορουν να αποφασισουν οι συνδιαλεγομενοι χρηστες
στο νημα του αν κανει τσιγαρισια τζουρα η οχι.
ακους για την φανταστικη γευση που δινει ο ατμο,τον παιρνεις και ψαχνεις
να βρεις την γευση απο το υγρο που κανεις.
εαν δεν τον δουλεψεις ο ιδιος δεν βγαζεις ακρη.

Αποσυνδεδεμένος skilouros

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1602 στις: Οκτωβρίου 18, 2016, 10:29 »


Για το gg-store.com λές? Δεν είναι site του κατασκευαστή αυτό, είναι απλά ένας έμπορος στην Ισπανία που έχει στήσει όλο του το κατάστημα γύρω από τα προϊόντα GG και βγάζει το ψωμί/παντεσπάνι του από αυτό. Ο κατασκευαστής δεν πουλά λιανική.

δεν το ηξερα.... τωρα το εμαθα  ;)     παντως και αυτο και αλλα καταστηματα ειχαν τιμη και προπαραγγελια και τωρα δεν εχουν :hmmm:.(με οτι αυτο μπορει να σημαινει)..... οπως ειπα με εχετε ψησει οι οπαδοι, να τον αποκτησω και περιμενω να τον δω ( ειμαι σχετικα νεος στον χωρο, χαιρομαι που βλεπω οτι οι ελληνικοι ατμο γενικοτερα εχουν παγκοσμια αναγνωριση ...αλλα ειναι κριμα να υστερουν σε marketing , after sale service ...κτλ)

Αποσυνδεδεμένος STALKER

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1603 στις: Οκτωβρίου 18, 2016, 12:03 »
Όποιος  παράγει στην Ελλάδα είναι ήρωας. Μπράβο και σ αυτόν και στους υπόλοιπους Έλληνες κατασκευαστές . Και μένα με ξένισε η προπώληση του armed , αλλά δεν μας ανάγκασαν κιόλας. Και από ότι κατάλαβα δεν ήταν και λίγοι αυτοί που έσπευσαν.  
 Δεν ξέρω τις δυνατότητες του κατασκευαστή ( παραγωγικές ) και δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό του . Το να θέλει όμως κάποιος να πάρει τον γνήσιο και να μην τον βρίσκει και να αναγκάζετε να πάρει κλώνο , ε ... δεν το λες και καλό.

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1604 στις: Οκτωβρίου 18, 2016, 14:26 »
Εινα κρίμα πάντως, ο άνθρωπος εχει βγάλει στο παρελθόν διαμαντακια, συνεχίζει να προσφέρει καλά προϊόντα και να καινοτομεί. Και δεν τα υποστηρίζει. Μόνος του αδικεί τη δουλειά του. Κρίμα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174774 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313006 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124924 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix