vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

70 επισκέπτες, 7 χρήστες
anetost, gfilip, Jorge, manoslykos, telemaxos, infernity, FaniFox

Twitter

GG Tilemahos

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1275 στις: Μαΐου 09, 2016, 09:20 »
Ναι ειμαι εκνευρισμενος φοβερα με αυτην την πολιτικη. Ναι ειμαι ακομα πιο πολυ εκνευρισμενος μετα απο τοσες προσπαθειες και μηνες να παρω ΤΑΝΚΑΚΙ original για τον τηλεμαχο v2 plus. Ε μετα απο μηνες εχω καθε δικαιωμα να τα χωνω χοντρα. Και φυσικα δεν θα εκανα καποια προσπαθεια εαν ο ατμοποιητης δεν ηταν καλος. Αλλα το ξαναλεω , Ο καλυτερος ατμοποιητης του κοσμου να ειναι , με μηδενικη υποστηριξη και επαρκεια ανταλλακτικων καλυτερα να τους βαλετε σε εκθεση και οχι για πωληση.
Αφού σου πω ότι κατανοώ το θυμό σου αλλά και ότι συμφωνώ με όσα έγραψες, όπως συμφωνώ και με τα υπόλοιπα παιδιά στα περί λειψής υποστήριξης του ατμοποιητή, να πω ακόμα πως αν δεν έχεις καλυφθεί στην υπόθεση tank, μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου με αυτό των steam tuners. Ξέρω ότι σου προτείνω κάτι που ενδεχομένως να μη προτιμάς, αλλά το κάνω για τη περίπτωση που θέλεις να χρησιμοποιήσεις τον ατμοποιητή και δεν μπορείς λόγω της έλλειψης του tank.
edit: μόλις είδα ότι τον πούλησες.... :-\
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 09, 2016, 09:32 από megst »

Αποσυνδεδεμένος akilleas

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1276 στις: Μαΐου 09, 2016, 11:15 »
Τανκ υπάρχουν και στην Κίνα, πολύ φθηνά και με διάφορους χρωματισμούς.
Το θέμα είναι τι γίνεται όταν κάποιος θέλει να έχει το αυθεντικό με τον αετό επάνω.

sent from my Amstrad CPC6128


Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1277 στις: Μαΐου 09, 2016, 11:15 »
Αυτά που έχει το Steam Tunners είναι 21 και 22χιλ. και ο φίλος έχει 23χιλ 

Αποσυνδεδεμένος vkostas

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1278 στις: Μαΐου 09, 2016, 20:53 »
Παρέλαβα και εγώ σήμερα τον Χ1, ταχύτατη αποστολή από τον Dr. Antismoke :)

Πριν προχωρήσω να αναφέρω πως είναι ο πρώτος μου επισκευάσιμος και μέχρι τώρα ο βασικός μου ατμοποιητής είναι ο mini nautilos, και επίσης να αναφέρω πως τον προτίμησα λόγω της ευκολίας που έχει το springomizer.

Δεν θα αναφέρω συσκευασία, παρελκόμενα κλπ καθώς είναι γνωστά όλα αυτά...

Από εμφάνιση είναι πανέμορφος και επίσης η κατασκευή του είναι πολύ προσεγμένη. Το στήσιμο τώρα είναι πολύ εύκολο και το βαμβάκι μπαίνει πανεύκολα αν και εγώ σαν πρώτη προσπάθεια έκανα βλακεία και μου χάλασε αλλά με την δεύτερη έκατσε πολύ καλά. Του έβαλα το 1.4 συρματάκι και το vtc mini την διάβασε 1.24, υγρό έβαλα το Castle Long και μπορώ να πω πως σε σχέση με τον nautilo έχει σαφώς καλύτερη γεύση και καταλαβαίνεις καλύτερα τα αρώματα αλλά δεν τρελάθηκα κι όλας, ίσως περίμενα πιο πλούσια γεύση.
Την καμπάνα την γύρισα μια στροφή και έχω κάνει τώρα μισό τανκάκι και δεν έχω καθόλου καμμένο, ούτε υποτροφοδοσία, ούτε υπερτροφοδοσία, ούτε σκασίματα, κανένα πρόβλημα απολύτως. Ατμίζει υποδειγματικά.
Τον δούλεψα σε power mode από 12-14W και δουλεύει μια χαρά, αλλά δοκίμασα και το TC mode με SS316 στα 12W και 210°C και έπαιξε επίσης πολύ καλά.

Το μόνο αρνητικό που βλέπω είναι η αυξημένη κατανάλωση, αλλά χαλάλι του :)

Αυτά προς το παρόν, θα επανέλθω μετά από περισσότερες δοκιμές.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1279 στις: Μαΐου 09, 2016, 21:10 »
Μπορεις να βαλεις link να τον βρω; εχει πολλους

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1280 στις: Μαΐου 09, 2016, 21:41 »
Αν και off topic, μάθετε να ψάχνετε ανταλλακτικά στους 8 πωλητές που υπάρχουν, μέχρι να πάρει πράγματα ο Dr. Antismoke.

Παράδειγμα:

Ο Ιταλός http://gg.ebreeze.eu/en/tilemahos-x1-and-accessories.html έχει τώρα stock:

TILEMAHOS X1 20mm, 21mm, 22mm, 23mm
Tilemahos Engraved Body 21mm-22mm-23mm

GGTS Collector Tank Inox
GGTS Extension Sleeve Brass
GGTS Connector Inox
GGTS Connector Brass

JUSTGG Full AD Cap New
JUSTGG Full AD Cap Old
JUSTGG Extension Sleeve Brass
JUSTGG Extension Sleeve Naval Brass

ESTERIGON Button Case Brass
ESTERIGON Venting Cap Brass

PENELOPE V4 Base with Large Airhole

Aυτά τα έβαλα για παράδειγμα και είναι αυτά που έχει ο Ιταλός πωλητής.
Δείτε και κάντε σελιδοδείκτη και τους άλλους πωλητές.
Στο μέσον της σελίδας θα δείτε τα λογότυπα τους.

http://ggwiki.mengambrea.org/Main_Page
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 09, 2016, 23:03 από steliosss »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1281 στις: Μαΐου 09, 2016, 22:07 »
Με τσουχτερά μεταφορικά, γύρω στα 10 ευρώ.
Εμορφα!
Δε φταίει ο κατασκευαστής όμως, μήπως καινούρια τακτική του είναι αυτή; Οι πελάτες που συνεχίζουν να αγοράζουν και να επιβραβεύουν αυτή την τακτική φταίνε. Πάει η εποχή που μόνο gg και Α2 υπήρχαν από επισκευάσιμους. Τώρα, νάναι καλά οι άλλοι έλληνες κατασκευαστές πρωτίστως, υπάρχουν εξίσου καλοί ατμοποιητές, με υπερεπάρκεια ανταλλακτικών. Κι από κοντά και κάποιοι Ευρωπαίοι κατασκευαστές.
Προσπαθεί να βγάλει Πρωτέα και Cybrillion χωρίς να χρειασθεί να περιμένουμε 6 μήνες για αδειοδότηση.
Μόλις τελειώσει με αυτά θα αρχίσει τα spear parts.
Σας είπα έχετε δίκιο και το εννοώ!!! Τι να κάνω, να τον σακατέψω? :tongue_smilie: Μετά δεν θα ξαναβγάλει τίποτα :))
Συνάδελφός του δεν είσαι, όπως είπες. Μήπως είσαι αφεντικό του τελικά; Εκπρόσωπός του είσαι; τι είσαι τελικά; Διότι απλό μέλος που δοκιμάζει ένα προιόν και γράφει γι΄αυτό, σίγουρα δεν είσαι. Και κάπου ξεπερνάει όλο αυτό τα όρια της φιλίας. Μόλις μας έκανες πάσα όλο το δίκτυο καταστημάτων των προιόντων. Τεσπα... δεν έχει σημασία... μεγάλα παιδιά είμαστε, καταλαβαινόμαστε.
ΥΓ. Spare parts λέγονται. Το spear σημαίνει δόρυ (ακόντιο) Μια και κάποια ριβΓιού αγγλόφωνων παρουσιαστών είναι καρμπόν μετάφραση με κάποιες ελληνικές παρουσιάσεις, απορώ πώς ΣΑΣ ξέφυγε αυτό.

Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1282 στις: Μαΐου 09, 2016, 22:14 »
βρε Στέλιο που είδες ότι έχει stock o Ιταλός TILEMAHOS X1 20mm, 21mm, 22mm, 23mm ?
Αν το βρεις δώσε μου λινκ σε παρακαλώ διότι δεν το βρίσκω στο site του , όσο και να ψάχνω
Thanks 

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1283 στις: Μαΐου 09, 2016, 23:02 »
Λάθος μου Νίκο και το διορθώνω.
Στο άλλο site του είναι http://gg.ebreeze.eu/en/tilemahos-x1-and-accessories.html


Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1284 στις: Μαΐου 09, 2016, 23:05 »
Μπορεις να βαλεις link να τον βρω; εχει πολλους
Πάρε καλύτερα τηλέφωνο τον DrAntismoke, όσο προλαβαίνεις.

btw, πέρασε ο κολλητός και μου 'φερε δωράκι drip tip και mesh. To mesh δεν θα είναι για στρίψιμο/άτμισμα.... ακόμα.... για mod στον Τηλέμαχο το θέλω :p



Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1285 στις: Μαΐου 09, 2016, 23:06 »
Λάθος μου Νίκο και το διορθώνω.
Στο άλλο site του είναι http://gg.ebreeze.eu/en/tilemahos-x1-and-accessories.html
Ok Στέλιο σε ευχαριστώ πολύ :)

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1286 στις: Μαΐου 09, 2016, 23:42 »
Δηλαδή έχουμε Έλληνα κατασκευαστή και ψάχνουμε ανταλλακτικά στο Εξωτερικό????? Δεν ξέρω τι να πω. Σηκώνω τα χέρια ψηλά.
Μήπως ο κατασκευαστής βγάζει σπυράκια με τα ανταλλακτικά??? ή μήπως με τους Έλληνες???
Η Petra τα είπε όλα σε λίγες λέξεις.
GG Τέλος και Τέλος off topic.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1287 στις: Μαΐου 10, 2016, 01:11 »
Το πιο εξαγώγιμο προϊόν της Ελλάδας φίλε μου είναι οι "ψωνισμένοι".
Όσο βρίσκουν κορόιδα χαλάλι τους, θα τα κονομάνε εις βάρος τους και θα γελάνε όταν μετράνε το μπικικίνι.  :yes:
Τα κορόιδα φταίνε, όχι αυτοί. Ας προσέχανε (ειδικά με τόση πληροφορία διαθέσιμη).
Όβερ εντ άουτ.














Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1288 στις: Μαΐου 10, 2016, 01:37 »
Το πιο εξαγώγιμο προϊόν της Ελλάδας φίλε μου είναι οι "ψωνισμένοι".
Όσο βρίσκουν κορόιδα χαλάλι τους, θα τα κονομάνε εις βάρος τους και θα γελάνε όταν μετράνε το μπικικίνι.  :yes:
Τα κορόιδα φταίνε, όχι αυτοί. Ας προσέχανε (ειδικά με τόση πληροφορία διαθέσιμη).
Όβερ εντ άουτ.
Με τσουχτερά μεταφορικά, γύρω στα 10 ευρώ.
Εμορφα!
Δε φταίει ο κατασκευαστής όμως, μήπως καινούρια τακτική του είναι αυτή; Οι πελάτες που συνεχίζουν να αγοράζουν και να επιβραβεύουν αυτή την τακτική φταίνε. Πάει η εποχή που μόνο gg και Α2 υπήρχαν από επισκευάσιμους. Τώρα, νάναι καλά οι άλλοι έλληνες κατασκευαστές πρωτίστως, υπάρχουν εξίσου καλοί ατμοποιητές, με υπερεπάρκεια ανταλλακτικών. Κι από κοντά και κάποιοι Ευρωπαίοι κατασκευαστές. Συνάδελφός του δεν είσαι, όπως είπες. Μήπως είσαι αφεντικό του τελικά; Εκπρόσωπός του είσαι; τι είσαι τελικά; Διότι απλό μέλος που δοκιμάζει ένα προιόν και γράφει γι΄αυτό, σίγουρα δεν είσαι. Και κάπου ξεπερνάει όλο αυτό τα όρια της φιλίας. Μόλις μας έκανες πάσα όλο το δίκτυο καταστημάτων των προιόντων. Τεσπα... δεν έχει σημασία... μεγάλα παιδιά είμαστε, καταλαβαινόμαστε.
ΥΓ. Spare parts λέγονται. Το spear σημαίνει δόρυ (ακόντιο) Μια και κάποια ριβΓιού αγγλόφωνων παρουσιαστών είναι καρμπόν μετάφραση με κάποιες ελληνικές παρουσιάσεις, απορώ πώς ΣΑΣ ξέφυγε αυτό.
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω, ένα παλικάρι 15-20 ποστ πιο πάνω είπε τον πόνο του και όλοι του έδωσαν χίλια δίκια. Τωρα πως το καταφέρατε αυτό και εμέσως πλην σαφώς να να χαρακτηρίζετε αυτόν, την περίπτωσή του, αλλά και τους άλλους που έχουν GG στο χέρι  θύματα/πελάτες, κορόιδα κτλ και κάτι άλλο που δεν κατάλαβα για ψωνισμένους, μόνο εσείς το ξέρετε. Από μένα φάγατε report γιατί μπορείτε πολύ καλύτερα. Κλειδώστε ότι έχει σχέση με GG για να προστατέψετε όποιους πιστεύετε ότι θα γίνει θύμα, θα εξαπατηθεί ή ό,τι άλλο νομίζετε. Διαχειριστές είστε και θα πρέπει να προστατεύετε τους χρήστες του forum και όχι να τους χαρακτηρίζετε. Αυτό αφήστε το σε όσους έχουν λίγο νου.

m2c

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1289 στις: Μαΐου 10, 2016, 01:57 »
Το πιο εξαγώγιμο προϊόν της Ελλάδας φίλε μου είναι οι "ψωνισμένοι".
Όσο βρίσκουν κορόιδα χαλάλι τους, θα τα κονομάνε εις βάρος τους και θα γελάνε όταν μετράνε το μπικικίνι.  :yes:
Τα κορόιδα φταίνε, όχι αυτοί. Ας προσέχανε (ειδικά με τόση πληροφορία διαθέσιμη).
Όβερ εντ άουτ.


Αγαπητε  Σπυρο καλησπερα απο ενα κορο'ι'δο που του αρεσουν τα GG!
Εβγαλες με πολυ μεγαλη ανεση ετυμηγορια!
Εγω ηξερα πως οι συντονιστες  ενος φορουμ, πρεπει να ειναι ψυχραιμοι και νηφαλιοι για να κρατανε τις ισορροπιες και να κατευναζουν τα πνευματα.
Εσυ βλεπω ομως πως ριχνεις λαδι στη φωτια!!
Αν σου απαντησω στο ιδιο υφος ποιος απο τους δυο θα εχει αδικο?
8) 8)

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 10, 2016, 02:16 από ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281675 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207957 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124910 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4231 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix