vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

514 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, camber, manoslykos, Tem

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος Alexander20

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm Batman. SHHH!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1395 στις: Απριλίου 01, 2016, 20:12 »
Και εγώ κάτοχος του Εβίβα εδώ και 3 ημέρες. Μπορώ να πω μετά από 3 στησίματα (Νi200, Kanthal 0,28, Kanthal 0,36) πως από γεύση δεν παίζεται στο Kanthal 0,28 με αντίσταση 1,3Ω. Γενικά ο ατμοποιητής είναι πολύ καλός και όπως προαναφέρθηκε High-End. 

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1396 στις: Απριλίου 01, 2016, 20:40 »
Απο αρχες Αυγουστου μεχρι σημερα (και μαλλον για πολυ ακομα) , ειναι ο βασικος μου...
Ενας ατμοποιητης που σου δινει αυτο που σου υποσχεται ,,, ΓΕΥΣΗ.
Απλο και ευκολο στησιμο, λιγα κομματια, επαρκης χωρητικοτητα , ωραια τσιγαρισια τζουρα,
πανευκολο γεμισμα (απο πανω) , λιγα βατ (9-12) , ωραιο ντουμανι ... και γευση :respect:
Το πιο σημαντικο ομως με την αγορα του Εβιβα , ειναι το after sales service των παιδιων του 
Αtmistique... :bow: :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1397 στις: Απριλίου 01, 2016, 21:39 »
Χάλια ειναι οι τυποι εκει κατω........
Μονο η Ειρηνη αξιζει.
Και αξιζει πολυ παραπανω απο αυτους τους δυο αχωνευτους και υποχθόνιους τυπους ...... 8) ;D
Για τους αλλους δυο τι καλο μπορει να πει καποιος ;;;;;;

Αντε να μπορεσει καποιος να πει οτι εκαναν μια δουλεια που με το καιρο και μετα απο αγορες διαφόρων ..... high end....(τρομαρα τους) ατμοποιητων απο τους ανα τον κοσμο ατμιστες  , αποδειχθηκε οτι η αξια βρησκεται στη σωστη δουλεια και στο οτι οι ατμοποιητες ειναι για να ατμοποιουν το ατμιστικο υγρο με τροπο που να καταλαβαινεις τη γευση που εχει....
Τι να το κανεις αν βγαζει ντουμανια ;;;
Γευση θα παρεις ;;;;;
Ναι...
Αλλα θα ειναι ικανοποιητηκη ;;;;
Εδω ειναι το θεμα........... 8) ;)
Αν καποιος βεβαια θελει μονο τα ντουμανια , τοτε ο Eviva δεν κανει για αυτον τον ατμιστη .
Ας παρει Triton , Subtank και καποιους αλλους αναλογους  αυτων.........
Αστειο ειναι ομως το οτι πολλοι λενε οτι οι ατμοποιητες αυτοι εχουν...................ΓΕΥΣΑΡΑ.......  
Ελεος και πολυέλαιος............. :eyesplash:


Τωρα αν με ρωτησετε ποιον ατμοποιητη προτιμώ , θα σας απαντησω ............. τον Evod..... :tongue_smilie: :))




Eλα να βλεπω ατομα να μαθαινουν τι παει να πει ποιοτικό ατμισμα......................... ;D ;D ;D  
(αστειακι........γελασαμε τωρα...μπρρρρρ , τυφλα να εχει ο Σταθης απο τους αρβυλες.... :laugh1:)

Να τον χαρειτε οι νεοι ιδιοκτητες.
Πολυ καλη αγορα....

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Eviva
« Απάντηση #1398 στις: Απριλίου 01, 2016, 22:04 »
Παρόλα αυτά τα πολύ καλά και παρολο που κανα δίμηνο τωρα τον εχω κατά ευχαριστηθεί και εχω και να τον συγκρινω με αλλους πολύ γευσατους που τους παταει... Θα ήθελα  πραγματικα να δω μια αναβαθμιση του από τα παιδια. Το σφυριγμα, λιγο παραπανω επιλογες σε αερα και ότι άλλο ο νους τους σκεφτεί χωρις να χασει τον βασικο του χαρακτήρα... Γιατι η αγορα προχωρά και η μαγκια είναι να αναβαθμίζονται και οι κλασικοί ..
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 01, 2016, 22:11 από chzamp »

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Eviva
« Απάντηση #1399 στις: Απριλίου 01, 2016, 22:18 »
Και εγω με τον αερα του δυστυχως δεν τα παω καλα,ειδικα απο την στιγμη που ειχα στη διαθεση μου πιο ησυχους ατμο,αυτο εκανε τον ηχο του eviva πιο ενοχλητικο απ οτι περιμενα.

Η γευση φυσικα ειναι αστερι,συν του οτι παρ'οτι κεραμικος εστειλε στο συρταρι τα non.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1400 στις: Απριλίου 01, 2016, 22:24 »
 :-X :shut_up: ::) :tongue_2: :deviltroll:

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Eviva
« Απάντηση #1401 στις: Απριλίου 01, 2016, 22:25 »
Τρολάρεις μπιλάκο ¨Η κατι ΞΕΡΕΙΣ ???  ??

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1402 στις: Απριλίου 01, 2016, 22:34 »
 :))
Οχι βρε. Τι να ξερω ;;;
Απλα περασε καιρος απο την εμφανιση του Eviva.
Καιρος δεν ειναι να δουμε και κατι καινουριο ;;;;
;D

Αποσυνδεδεμένος SilverA

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1403 στις: Απριλίου 01, 2016, 23:37 »
Aυτό με το σφύριγμα έχει δοκιμάσει κάποιος να τοποθετήσει drip tip με μεγαλύτερη διάμετρο οπής?
Με πιο ανοιχτό drip tip είναι σχεδόν αθόρυβος. Τονίζω το σχεδόν καθώς πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ πόσο ευαίσθητο ακουστικό κέντρο έχει ο καθένας μας. Μέχρι στιγμής μέσα σε μια μέρα πάντως είμαι στο 3ο γέμισμα ρεκόρ για τα δεδομένα μου :idiot1: αν και είμαι με Kanthal A1 1,8Ω και 8W 
Δεδομένα μέχρι στιγμής συγχωρέστε με παρακαλώ και κατανοήστε την χαρά του νιούμπι.
Κάνω ίσως ένα από τα πιο αδιάφορα υγρά μου και πάλι παίρνω γεύση.
Αν και έχω την υποψία ότι με τα net καπνικά δεν πρέπει να είναι και πολύ φίλος.
Δεν είχα κανένα spit back ο μοναδικός επισκευάσιμος που δεν μου το έχει κάνει.
Διαρροές απλά μηδέν πρέπει να είναι κάποιος πολύ αφηρημένος για να την πατήσει.
Τον ρήμαξα στις συνεχόμενες τζούρες δεν κατάλαβε τίποτα.
Θα του δώσω μια παράταση εβδομάδας hard trial πριν ενθουσιαστώ σε βαθμό απόλυτης αηδίας.
Σχολάω πάω σπίτι να τον γεμίσω σκέτη βάση μπάς και συνέλθω λίγο.  :bye:

Απ: Eviva
« Απάντηση #1404 στις: Απριλίου 01, 2016, 23:59 »
Ρέ παιδιά η κουφός είμαι ......είναι και η ηλικία συμφωνώ! !! Η έχω κερδίσει jackpot !! Τι εννοείτε σφυραει?? Έχω και τους 2 D και T και δε ακούω τίποτα λέτε να πήρα χαλασμενους

Sent from my GT-N5110 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1405 στις: Απριλίου 02, 2016, 01:39 »
:))
Οχι βρε. Τι να ξερω ;;;
Απλα περασε καιρος απο την εμφανιση του Eviva.
Καιρος δεν ειναι να δουμε και κατι καινουριο ;;;;
;D
Βασιληηη ,μυστικο που το ξερουν πανω απο δυο δεν ειναι μυστικο...... 8) :yes:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1406 στις: Απριλίου 02, 2016, 01:41 »
Μα δεν ξερω κατι βρε....
Μια σκεψη εκανα και απλα την εγραψα κιολας.... :))

Μπαααα....   Δεν ειναι να σκεφτει καποιος φωναχτα βρε παιδακι μου......... :shock_sick_02:

Αποσυνδεδεμένος valdegart

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1407 στις: Απριλίου 02, 2016, 20:50 »
Καλησπέρα παιδιά.
Τον EVIVA-T τον αγόρασα χθές αφού πρώτα τον δοκίμασα και κατάλαβα από πρώτο χέρι ότι έχει τρομερή γεύση.
Αλλά ακόμα δεν τον πήρα μου έβγαλε,σήμερα μετά από 1 μέρα,καμένο.Πράγμα το οποίο με εκνευρίζει αφόρητα όταν συμβαίνει.Να πω ότι είναι ο πρώτος μου επισκευάσιμος.
Επισυνάπτω 2 φωτογραφίες,μια της αντίστασης που μου την έστησε το παιδί στο κατάστημα και μια από τις ρυθμίσεις που τον δουλεύω σταθέρα από χθες.

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1408 στις: Απριλίου 02, 2016, 20:58 »
Φιλε απο οσο μπορω να δω στη φωτο :
1.Οι σπειρες νομιζω οτι ακουμπανε το κεραμικο.
2. Υπαρχει ενα σημειο που δεν εχει βαμβακι (αριστερα)
3. Στην πλευρα με την τρυπα τροφοδοσιας βαλε ΚΙ ΑΛΛΟ βαμβακι.

Αποσυνδεδεμένος valdegart

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1409 στις: Απριλίου 02, 2016, 21:36 »
Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση,
Τακτοποίησα λίγο το βαμβάκι,για τις σπείρες δεν έκανα κάτι γιατί είμαι σίγουρος ότι άμα φτιάξω εγώ σύρμα θα το κάνω χειρότερο.
Προς το παρόν φαίνεται να δουλεύει κάλα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207876 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312709 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124727 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix