vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Lazy Dog, chkontog

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Eviva
« Απάντηση #1275 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 09:56 »
Αυτο ρωτάω ναι.
Ηδα βιντεο και έδειχναν n-r-n σε κεραμικο γιαυτο ρωτησα ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1276 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 10:00 »
Στους diver ναι χρειαζοταν γιατι ηταν μεγαλη η αποσταση μεχρι να γινει η επαφη γειωσης και θετικου.
Αλλα στον eviva δεν χρειαζεται γιατι οι βιδες ειναι διπλα στο κεραμικο οποτε η αποσταση μηδαμινή

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Eviva
« Απάντηση #1277 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 10:10 »
Άσε και τρόμαξα οταν το ηδα...
Έβγαλα το κεραμικο και έβαλα το αλλο εξάρτημα (πως λέγεται)  λεω κάτσε να ήμαστε σίγουροι χαχα...
Αν μπορει κάποιος ενα λινκ να δω.
Ευχαριστω και παλι.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1278 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 10:18 »
Δες αυτά. Πάτα εκεί που λέει video


https://www.atmistique.gr/evivat.html

Αποσυνδεδεμένος aelarag1

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1279 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 11:34 »
Κατοχος και εγω σημερα ενος μεταχειρησμενου Eviva T-D παιδια ειναι απιστευτος ατμοποιητης με ενα απλο coil στα 1 Ω 10 w με κεραμικο και παιρνω απιστευτη γευση χτυπημα ντουμανι σε τανκ και σε driping mode.Σχεδον ιδιας αποδοσης με τον nextgen που εχω και ειναι και meshατος.Πανευκολο στησιμο και γεμισμα χωρις αναποδογυρισμα και δεν μου εβγαλε ουτε σταγονα!!!Ενα μεγαλο μπραβο στους κατασκευαστες!Το μονο ερωτημα που εχω ειναι οτι τον εχω με τις αλενοβιδες ποιες βιδες philips κανουν για να αγορασω γιατι με βολευει καλυτερα.

Στάλθηκε από το K6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1280 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 11:43 »
Καλημερα,εγω που τον εχω ενα χρονο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος,προτιμω να στηνω με κεραμικο και nrn ετοιμες ειτε απο ατμιστικ ειτε απο vapeland με ribon,ακομα και nrn τιτανιου απο smokeguru.Τυλιγμα σε οδοντογλυφιδα,περασμα σε κεραμικο με μεγαλο slot,καλο απλωμα το βαμβακι παντου, αφρατο και το κεφαλι μου ησυχο για γυμνο συρμα.Για εμενα το nrn δεν ειναι κοπος,για αλλους ειναι και σε ερωτηση μου στο ατμιστικ,τα παιδια μου ειπαν πως στηνετατι και ετσι. ;)

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1281 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 14:03 »
Φίλε ΕΡΕΒΟΣ φυσικά και στήνεται με n-r-n όπως και όλοι οι ατμοποητές μπορούν να στηθούν και με n-r-n.

Το αντίστροφο συνήθως δεν συμβαίνει. Είναι δηλαδή κάποιοι άτμο που στήνονται μόνο με n-r-n και δεν μπορούν να στηθούν με σύρμα μόνο με αντίσταση (π.χ. Σοφία V1). O λόγος συνήθως είναι διότι σε αυτούς τους άτμο το σύρμα βρίσκεται πολύ κοντά ή και σε επαφή με πλαστικά insulators και εάν δεν χρησιμοποιήσουμε n-r-n σύρμα τα ποδαράκια της αντίστασης θα ανεβάζουν θερμοκρασία με αποτέλεσμα να καίγεται το πλαστικό.

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1282 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 16:22 »
Nαι το ξερω αφου χρησιμοποιω και την σοφια.Απλα το ανεφερα επειδη μπορει καποιοι να αναρωτουνται αν γινετε. :bye:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1283 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 16:33 »
Κατοχος και εγω σημερα ενος μεταχειρησμενου Eviva T-D παιδια ειναι απιστευτος ατμοποιητης με ενα απλο coil στα 1 Ω 10 w με κεραμικο και παιρνω απιστευτη γευση χτυπημα ντουμανι σε τανκ και σε driping mode.Σχεδον ιδιας αποδοσης με τον nextgen που εχω και ειναι και meshατος.Πανευκολο στησιμο και γεμισμα χωρις αναποδογυρισμα και δεν μου εβγαλε ουτε σταγονα!!!Ενα μεγαλο μπραβο στους κατασκευαστες!Το μονο ερωτημα που εχω ειναι οτι τον εχω με τις αλενοβιδες ποιες βιδες philips κανουν για να αγορασω γιατι με βολευει καλυτερα.

Στάλθηκε από το K6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Αφου εχεις αλενοβιδες , βρηκες της πρωτης γενιας .   Σαν τον δικο μου... ;D
Αν βρεις με την ιδια βολτα και.....  απο ανοξιδοτο ατσαλι ( SS ) , τοτε δεν υπαρχει προβλημα .
Εκτος αν παρεις απο το Atmistique τις αυθεντικες.

Αποσυνδεδεμένος aelarag1

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1284 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 17:06 »
Εχω παραγγειλει αυτες https://www.fasttech.com/p/3989104 θα δοκιμασω και απο τον kayfun mini v3 μηπως κανουν ενταξει ειναι μεχρι να συνηθησω με τις αλεν αν και ειδα οτι εχουν πολυ καλο πιασιμο.Με βλεπω και για 2η αγορα eviva καινουργιου σε λιγο καιρο εχω παθει πλακα με φιτιλατο ατμοποιητη ουτε καψιματα mesh ουτε burn μεχρι να αναψουν οι σπιρες ομοιομορφα στηνεις απλα βαζεις τα βαμβακια και ξανα γνωριζεις τα υγρα σου απο την αρχη!!!!

Στάλθηκε από το CW-Hi8-super μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1285 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 17:13 »
Τις ξερω και τις δυο του αυθεντικου Eviva και κατα την προσωπικη μου αποψη , οι allen ειναι καλυτερες , αλλα πιο δυσκολες...
Κατσαβιδια εχουμε ολοι μας και ηταν ο λογος αλλαγης των βιδων...

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1286 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 17:21 »
Ειχα παρει απο το lidl το σετ της φωτο και ειχε μεσα οτι μυτη χρειαζεται eviva.
Xθες που τον καθαριζα βρηκα και μυτη που ανοιγει την βαση για γενικο καθαρισμο.
Τις αλενοβιδες δεν τις αλλαζω .

Αποσυνδεδεμένος argailwall

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1287 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 11:40 »
ερώτηση, το clear μου έχει κάνει σαν νερά το πλαστικο τα οποία φαίνονται πιο πολύ όταν τον πλένω με νεράκι, είναι φυσιολογικό ή να φοβάμαι για σπάσιμο?

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1288 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 17:40 »
..........
Μια συμβουλη....


Δοκιμασε με Ti , SS και ασε τελευταιο το Kanthal...
Οταν τελειωσουν αυτα τα συρματα , να βαλεις NiFe30/48

Οταν τελικα τελειωσουν ολα τα συρματα , τοτε να βαλεις Ni200.......

Αμαρτια να πανε και σε 'σενα χαμενα τα συρματακια οπως πηγαν σε 'μενα....
Αν βαλεις απο την αρχη Ni200...., τα αλλα θα περιμενουν στη γωνια μηπως και τα χρησημοποιησεις.... :))
Έτσι ακριβώς όμως :yes: !!!
ερώτηση, το clear μου έχει κάνει σαν νερά το πλαστικο τα οποία φαίνονται πιο πολύ όταν τον πλένω με νεράκι, είναι φυσιολογικό ή να φοβάμαι για σπάσιμο?
Όχι δεν είναι φυσιολογικό,είναι λόγο του υγρού που βάζεις.Ή αλλάζεις υγρό και συνεχίζεις με το ίδιο τανκάκι προσεχτικά τις πρώτες μέρες να δεις πως πάει...ή βάζεις το ss τανκ και συνεχίζεις με το υγρό που έχεις άφοβα :thumpup: .

Αποσυνδεδεμένος THED

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1289 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 17:49 »
ερώτηση, το clear μου έχει κάνει σαν νερά το πλαστικο τα οποία φαίνονται πιο πολύ όταν τον πλένω με νεράκι, είναι φυσιολογικό ή να φοβάμαι για σπάσιμο?


Κι εμένα μου το έχει κάνει εδώ και πολύ καιρό. Λογικά είναι εξαιτίας του υγρού. Το σημαντικό είναι ότι δεν σπάει. Είναι μόνο αισθητικό το πρόβλημα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1099841 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176191 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 284 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284161 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95037 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem