vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

490 επισκέπτες, 2 χρήστες
stsoulos, babis1993

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος Xainis

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #990 στις: Ιανουαρίου 03, 2016, 20:56 »
Netsplit δεν μου ανοίγει η φωτό. Τα τελειώματα του κόιλ απο πάνω ή από κάτω. Στα video που έχω δει έτσι όπως τραβάνε την αντίσταση δεν φαίνεται να προσέχουν μην ακουμπάει.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #991 στις: Ιανουαρίου 03, 2016, 21:24 »
 Το σύρμα πάντα από κάτω.
Το συγκεκριμένο στήσιμο της φωτό είναι με σύρμα N-R-N .
Το κεραμικό με τις 4 σχισμές μπορείς να το στήσεις με διπλή.
Όμως...
Απαραιτήτως τα σύρματα πρέπει να είναι N-R-N.
Έτσι πχ στήνουμε τον Iatty με διπλή.
Στην eviva δεν βλέπω το νόημα και δεν ξέρω πως θα χωρέσει το διπλό βαμβάκι.




Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #992 στις: Ιανουαρίου 03, 2016, 21:50 »
Ti νόημα έχει να στηθεί με διπλή;
Για περισσότερη γεύση; Για περισσότερο χτύπημα; Για περισσότερο ντουμάνι;

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #993 στις: Ιανουαρίου 03, 2016, 21:56 »
Για να σπάσουν τα νεύρα σου και να τον πουλήσεις μισοτιμής  :))

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #994 στις: Ιανουαρίου 03, 2016, 22:03 »
Άκουσα μισοτιμής; Να θυμάστε ότι ψάχνομαι τελευταίως.! 8)


 :))

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #995 στις: Ιανουαρίου 03, 2016, 23:26 »
Το πιστεύω ότι πρόκειται για πολύ καλό ατμοποιητή, δεν είναι τυχαία η επιτυχία που έχει κάνει στον ατμιστικό κόσμο! Δυστυχώς όμως το να μένεις επαρχία (Ηράκλειο Κρήτης βρίσκομαι ) δεν σου δίνει τη δυνατότητα να δοκιμάσεις κι αυτό δημιουργεί ερωτηματικά σε συμφορουμίτες κατόχους. Βασικά τα μισά μου ερωτήματα ήταν απλά επιβεβαίωσης για το τι θα χρειαστεί να παραγγείλω σε περίπτωση που αποφασίσω να προχωρήσω σε παραγγελία του, τα υπόλοιπα ήταν για το πως φέρεται λειτουργικά το κομμάτι ώστε να πάρω μια ιδέα για το αν θα καλύψει αυτό το "κενό" που θέλω να γεμίσω.

Δεν έχω δουλέψει ποτέ κεραμικό σε επισκευάσιμο αλλά τα συνάντησα παλιότερα σε κάτι κεφαλές που ούτε κι εγώ θυμάμαι σε ποιους ατμοποιητές τα βρήκα, μιλάμε για το '10-'11 αν θυμάμαι καλά.. ήθελα να δω την αντοχή και συντήρησή του αλλά όπως φαίνεται δεν είναι και κάτι που απασχολεί ιδιαίτερα οπότε δεν θα εφιστά και την προσοχή μου συνεχώς, θα προσφέρει παράλληλα και την ενίσχυση της γεύσης που όλοι ζητάμε όταν επενδύουμε σε ένα τέτοιο κομμάτι, τέλεια! Το μόνο που έμεινε λοιπόν είναι το πόσο αεράτη είναι η τζούρα του γιατί όντως, αν έρθει θα έρθει για να αντικαταστήσει τον kfl+ μου που αγαπώ μήνες τώρα (Πέτρα σκότωσε με τον kfl δεν τον πουλΏ! :laugh1: ) γιατί απλούστατα αισθάνομαι ότι δεν με καλύπτει πια στην ένταση της γεύσης που μεταδίδει αλλά και στην ποσότητα αέρα που αφήνει να διαπεράσει το "κανάλι" του. Θέλω λίγο πιο αεράτο ατμοποιητή και όχι των πνευμονικών φυσικά, στον cloud one που κρατάω τώρα αλλά και σε έναν φαινόμενο που δοκίμασα κάποια στιγμή βρήκα το τέλειο για μένα για να πάρετε μια ιδέα. Αν ο Eviva είναι λίγο πιο σφιχτός από αυτούς δεν θα χαλάσουμε τις καρδιές μας φυσικά, δεν θα τον ήθελα όμως αν έφτανε στα επίπεδα του kfl+ (φουλ αέρα πάντα ) ούτε και αν ήταν πιο αεράτος απ'τον cloud - που το τελευταίο είμαι σίγουρος ότι δεν ισχύει.

Αν έμενα Αθήνα θα τον είχα ήδη δει να είστε βέβαιοι, και τα γραφόμενά σας πάντως κατατοπιζουν αρκετά! Να είστε καλά ρε παιδιά. :)
Άκου συντεκνε, δεν το λέω τυχαία, Κρητικός απο Ηράκλειο (Άκρη Ταμπια) αλλά χρόνια Αθήνα, πάρε τον τον Eviva και δε θα μετανιώσεις, άκου με που σου λέω.Μα και να μην τα βρείτε, τον πουλάς στο "φτερό"!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
  Αυτό που κάνει την διαφορά στον eviva είναι το κεραμικό.
Στήνοντας τον χωρίς αυτό, στην ουσία καταργείς τον λόγο για τον οποίον τον απέκτησες.
Θα διαφωνήσω!!! Μην ξεχνάς πως ειναι κεραμικό όλη η βάση του deck. Παίρνεις πιο κρύο ατμό αλλά απο γεύση δεν χάνεις! Όπως και να τον στήσεις τον Evivaκο θα σε αποζημιώσει!

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #996 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 00:50 »
Ti νόημα έχει να στηθεί με διπλή;
Για περισσότερη γεύση; Για περισσότερο χτύπημα; Για περισσότερο ντουμάνι;


εγώ δεν ξέρω ...αλλά για να το βγάζουν οι κατασκευαστές του κάτι θα ξέρουν που δεν το ξέρουμε.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #997 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 01:07 »
Σε ποιο σημείο του site της atmistique είδες φίλε kk να λέει πως το κεραμικό με τις 4 εγκοπές αφορά τον eviva και σε ποιο βίντεο παγκοσμίως υπάρχει τρόπος στησίματος;
 Diver - Iatty και γενικά φιτιλάτοι με κρεμασμένα φιτίλια, ναι, οριακά στήνονται με αυτό.
Στον  eviva εκτός του ότι δεν προσφέρει κάτι, δεν έχεις τρόπο να οδηγήσεις τα σύρματα στους πόλους.
Και όταν τελικά το καταφέρεις (αν) θα βρεθείς σε ένα παζλ βαμβακιών  :confused1:




Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #998 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 02:44 »

εγώ δεν ξέρω ...αλλά για να το βγάζουν οι κατασκευαστές του κάτι θα ξέρουν που δεν το ξέρουμε.

Δεν καταλαβαινω. Για ποιους κατασκευαστες μιλας; του κεραμικου; τι σχεση εχουν με τον εβιβα;
Ασε που αλλο ρωτησα. Για ποιο λογο θελεις εσυ να στησεις με διπλη τον εβιβα;τι παραπανω περιμενεις να σου δωσει;

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #999 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 07:33 »
Ειχα την εντύπωση οτι βγαίνει το ενα κεραμικό και μπαίνει το αλλο οπως το ss cup γιαυτό ρώτησα....δεν θέλω να κάνω διπλές αντιστάσεις στον μικρούλη καλέ.

Είδα την φωτο και ρώτησα δεν το εψαξα..





« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2016, 07:44 από kk »

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1000 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 12:22 »
Ακριβώς έτσι όπως τα λες συμβαίνει, απλά αλλάζεις το κεραμικό και βάζεις το διπλής .. αυτό που αμφισβητήσαν οι συνατμιστές απο πάνω είναι η πρακτικότητα της εφαρμογής, όχι το αν είναι δυνατόν να γίνει. Νομίζω ..  ;D


Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1001 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 12:26 »
τελικά μπαίνει βρε η οχι για διπλή ; με μπερδεψατε  :))


και θα ρωτήσω μετά κάτι άλλο το κορίτσι  :) 

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1002 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 12:28 »
Αν πιάνουν τα χέρια μπαίνει, αλλά είναι απαιτητικότατο στήσιμο, μάλλον καθόλου πρακτικό ...

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1003 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 12:39 »
Αν κατάλαβα καλά δεν είναι για τον συγκεκριμένο ατμοποιητή εξάρτημα αλλά μπαίνει μόνο με αλχημεία...σωστα;


Οπότε αν είναι έτσι δεν το συζητάω....θέλουμε να κάνουμε την ζωή μας πιο εύκολη και όχι δύσκολη. :)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

πάντως στην σελίδα τους μιλάνε για ...


"Το κύριο μέρος του ατμοποιητή φιλοξενεί ένα κλασσικό κεραμικό CE2 για μοναδική απόδοση γεύσης, στο οποίο μπορείτε να στήνετε την αντίσταση σας με τη χρήσηΜΟΝΟ σύρματος με αντίσταση, κάνοντας την αντικατάστασή της πολύ πιο πρακτική και εύκολη. Το κεραμικό αυτό μπορεί να αντικατασταθεί και από ένα ceramic replacement για τους λάτρεις του πιο κρύου ατμού.."

Και τα 2 κεραμικά για μονή και διπλή αντίσταση είναι CE2
και δεν έχουν περιγραφή για ποιον ατμοποιητή είναι.!

Πρέπει να κάνουν μια περιγραφή νομίζω ώστε να γνωρίζει ο κόσμος για ποιον ατμοποιητή είναι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2016, 13:02 από kk »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1004 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 13:00 »
Koίταξε, όλα μπορείς να τα κάνεις, το θέμα είναι το γιατί.
Αν βρεις αυτό το κεραμικό και το βάλεις στον εβίβα, στρίβεις πχ δυο αντιστάσεις με 20ρι σύρμα, 4-5 σπείρες, κάνεις μια διπλή στα 0.0-0.9 βατ, παλεύεις να στριμώξεις τις αντιστάσεις στο κεραμικό χωρίς hotspot, περνάς τα σύρματα προσεκτικά στις βίδες κι αν ολα πάνε καλά, έχεις τον εβίβα, διπλό σε subohm. ή κάνεις το ίδιο με τα nrn σύρματα που σου είπε ο netplit.
Αποτέλεσμα: σου βγήκε η ψυχή στο στρίψιμο, βόλεμα των αντιστάσεων και έχεις έναν εβίβα που πιθανόν να δώσει περισσότερο ντουμάνι. Οχι υπερβολικά περισσότερο, λόγω του περιορισμού της εισόδου αέρα. Δεν θα βελτιωθεί η γεύση και αν βελτιωθεί το χτύπημα, αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να έχεις άλλα υγρά για τον εβίβα κι άλλα για τους άλλους. Αυτό στο λέω, διότι το χτύπημά του είναι όσο πρέπει.

Θα έλεγα ότι δεν αξίζει τον κόπο η φασαρία, αλλά εσύ θα το κρίνεις. Ακόμη και μηχανικό να έχεις, πιο εύκολα στριμώχνεις μια μονή αντίσταση 0.9 ομ με χοντρό σύρμα, παρά μια διπλή.

Οπότε, γιατί να το κάνεις; Αυτό σκέψου. Στην τελική, για πολύ ατμό, όπως (ξανα)είπε ο netsplit, υπάρχει πάντα ο ... subtank! και ο madness, θα συμπλήρωνα εγώ και γενικά κάθε ατμοποιητής με μεγάλες εισόδους αέρα.

Αν θέλεις να ρωτήσεις κάτι άλλο το ... κορίτσι (κι αν είμαι εγώ το κορίτσι  :D ) ρώτα! Δίνω και οδηγίες πλεύσης, αν θέλεις να κάνεις πολύχρωμο το clear τανκ με βερνίκι νυχιών. Οχι απαραίτητα κόκκινο ή ροζουλί, υπάρχει και αγορίστικο μπλε, μοβ, μαύρο, κλπ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 142 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281065 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65575 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174074 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13923 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124718 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix