vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

611 επισκέπτες, 3 χρήστες
mathimatikos1966, manoslykos, camber

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Eviva
« Απάντηση #915 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 16:42 »
Με το νεο ετος να κανονισουμε καφε eviva tutoring!
Επισης να πω μια εμπειρια που ισως βοηθησει καποιον!Σε καποια φαση προχτες στηνω και μετα απο λιγο παιρνω καμμενο!Σκεφτομαι δεν παιζει καποια μα.. εχω κανει!Βγαζω το rayon και βαζω αλλο γιατι σκεφτηκα οτι το πατησα παραπανω απο οσο πρεπει!Παλι καμμενο!Ευτυχως παντα νεο setup δοκιμαζεται με βαση!
Για να μην πολυλογω ξανανοιξα το deck και ετσι τυχαια βαζω το κατσαβιδακι στην εισοδο του υγρου!Τραβαω και βγαζω ενα κομματακι βαμβακι που δεν φαινοταν με το ματι αλλα μας εκανε την ζημια!
Οι τρει κανονες ειναι απλουστατοι!Τιποτα στην οπη τροφοδοσιας, βαμβακι να γλυφει το εσωτερικο τοιχακι του deck και αφου το περασουμε απο την αντισταση με μια βελονα το φουντωνουμε για να μπει αφρατο!Και κανονας bonus: Απαξ και διαβραχει το βαμβακι δεν το πειραζουμε εκτος απο ελαχιστα!

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #916 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 16:50 »
Σωστόστ !!!  ;D 


Μέσα και για Eviva συνάντηση!!!


Επίσης, περί καμμένου, να ληφθεί υπ'οψη οτι τώρα το χειμώνα τα υγρά πήζουν αρκετά, ανάλογα πάντα τη θερμοκρασία που βρισκόμαστε … και να συνυπολογιστεί με αυτό η ποσότητα VG που ατμίζετε, όπως και η πυκνότητα που αλλάζει απο εταιρία σε εταιρία .. μια λύση γι'αυτό είναι να έχετε τον άτμο στην τσέπη (είτε να ατμίζετε με τον απόλυτο άτμο, τον Eviva-D, χεχε) ..  :idiot1: :yes:   :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #917 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 20:34 »
Εννοεί και 5', υποθέτω, όπως το περιγράφω σε προηγούμενο ποστ μου με φωτό. Με την προυπόθεση όμως οτι κρατάμε κόντρα τις άκρες του coil ώστε να μην παρασύρονται όσο το δυνατόν.


Στην πραγματικότητα όμως και στις 2 περιπτώσεις (παρά 5'/και 5'), είναι πιθανό να μετατοπιστεί η αντίσταση. Θέλει προσοχή και δοκιμές. Παίζει ρόλο και το σύρμα. Είναι και δύσκολο να μεταφέρεις γραπτά την εμπειρία, δύσκολο και το να μεταδόσεις την εμπειρία σου, έστω αυτή τη μικρή που διαθέτουμε ..


Ακριβώς

Αποσυνδεδεμένος silver_21

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #918 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 20:38 »
Καλησπέρα διάβασα σε ξένα forum πως σε κάποια άτομα είχαν διαρροές .. σε εσάς σας κάνει διαρροές? και ότι ενώ στο video δείχνει ότι χωράει διάμετρο 3mm στη πραγματικότητα παίρνει μέχρι 2.5mm πάχος ισχύ?

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Eviva
« Απάντηση #919 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 20:48 »
Διαρροες ουτε καν!Επισης γιατι να βαλεις coil 3 mm?Με 2 εισαι υπερκομπλε και απο αποψη βαμβακιου και αποψη ντουμανιου και γευσης με βαση το airflow του eviva!

Απ: Eviva
« Απάντηση #920 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 20:50 »
Αν το στήσιμο ειναι κουκουρούκου και διαρροες θα εχεις το πάχος μπορει να ξεφύγει

Αποσυνδεδεμένος silver_21

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #921 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 20:51 »
Εγώ με 2mm τις κάνω απλός ρώτησα για να καταλάβω ποσο χώρο έχει το κεραμικό

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #922 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 22:38 »
Το μόνο φόρουμ στο οποίο διάβασα για διαρροές στον eviva, μαζί με μπόλικη λάσπη για την Ελλάδα γενικότερα, ήταν σ΄αυτό της Fasttech, όπου μιλούσαν για τις διαρροές του ΚΛΩΝΟεβίβα. Επειδή κάποιοι μπερδεύουν τους κλώνους με τους αυθεντικούς και μπορεί να αναπαράγουν τα ίδια κι αλλού, ξανατσέκαρε.

Οχι ότι δεν μπορεί να έχει διαρροές ο εβίβα αν κάνεις κάποιο λάθος, πχ λίγο βαμβάκι ή μη σωστός τρόπος γεμίσματος. Αυτό που θέλω να πω, είναι ότι δεν θα σου κάνει διαρροές χωρίς λόγο, αλλά κι αν σου κάνει, είναι εύκολο να βρεις το λάθος και να μην το επαναλάβεις.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Eviva
« Απάντηση #923 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 22:47 »
επισης λογο μεγαλης ποσοτητας βαμβακος στο ντεκ του εβιβα,
ακομα λαθος σεταπ και οτιδηποτε λανθασμενο μας προκαλεσει διαρροη,
ο εβιβα  χωρις να υπερβαλλω,ειναι απο τους ελαχιστους ατμο που δεν μπορω να πω''διαρροη''αυτο που ισως μου τυχει..
αυξανοντας λιγο τα βατ και γενικα με ενα φυσιμα νομιζω οτι ξεμπερδευεις αμεσα.

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Eviva
« Απάντηση #924 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 22:51 »
Eχω τον Eviva περιπου 7 μηνες.
Πριν το αγορασω ειχα δει οσα βιντεακια κυκλοφορουν με στησιματα + που μου εδειξε ο Τασος οταν τον πηρα.
Τον θεωρω απο τους πιο ευκολους στο στησιμο και ΠΟΤΕ δεν ειχα διαρροη εστω και μικρη.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Eviva
« Απάντηση #925 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 02:38 »
Στις λίγες εβδομάδες που τον έχω έχει τύχει να δω λίγη υγρασία από τις τρύπες αέρα -με στησίματα που δεν ήταν τα ιδανικά. Νομίζω πως είναι το μάξιμουμ που θα δω και όσο μαθαίνω το βαμβάκι που χρειάζεται τόσο λιγότερες οι πιθανότητες να ξανασυμβεί. Αν σκεφτείς πως είμαι βιαστικός και άτσαλος με τα στησίματά μου (δεν το έχω για χόμπυ, βαριέμαι  :-[ ) πιστεύω πως είναι ιδιαίτερα στεγανός.

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #926 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 20:10 »
καλησπερα,ατμιστικα το μινι και το κανονικο drip tip εχουν διαφορα μεταξυ τους?για να γινει dripper θελει μονο το drip tube ή και κατι ακομα?

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Eviva
« Απάντηση #927 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 20:32 »
υποθετω μονο το μεγεθος αλλαζει.
για το δευτερο ερωτημα σου οχι δεν χρειαζεται κατι αλλο το tube η κανενα καιφουνο τανκ αμα διαθετεις.

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #928 στις: Δεκεμβρίου 25, 2015, 01:42 »
Εκανα 400 χιλιομετρα αλλα οχι αδικα.Συνδυαζοντας τις διακοπες των Χριστουγεννων με μια μικρη ατμοσυναντηση επισκεφτηκα τον γκουρου του στησιματος (buliwyf) και του εμπιστευθηκα το στησιμο του eviva μου με συρμα ni για να παιξει με το προσφατως απεκτημενο vtc mini.
Αφου λοιπον του εδωσα το ελευθερο, λιγα λεπτα αργοτερα ειχα ξανα τον εβιβα στα χερια μου για δοκιμη.
Μετα απο αρκετες δοκιμες σε θερμοκρασιες και βατ κατεληξα στους 180°C και 13 watt.
Τι να πω...Αλλος ατμοποιητης, με βελουδινη γευση σαν να ειναι αλλος, εντελως.Τα υγρα μου ειναι 50-50 και το ντουμανι αρκετό!


Ενα χρονο μαζι του τι να πω.Εχω φτασει σε σημειο να σκεφτομαι και για δευτερο εβιβα αφου ο προσφατα απεκτημενος subtank mini σαν δευτερος ατμο δεν πιανει μία απο γευση.Οχι οτι δεν το περιμενα.
Αντε να βγαλουν στο atmistique κανενα αντικαταστατη του εβιβα με νεο σχεδιασμο γιατι τελικα ο μονος λογος για να τον αφησεις στην ακρη ειναι γιατι μπορει να βαρεθηκες να τον βλεπεις και μονο για αυτο.

Αποσυνδεδεμένος skelos

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #929 στις: Δεκεμβρίου 26, 2015, 17:43 »
επισης λογο μεγαλης ποσοτητας βαμβακος στο ντεκ του εβιβα,



πόσο με είχε παιδέψει αυτό ....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1100107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284792 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315269 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem