vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

540 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, mathimatikos1966, manoslykos, camber

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: Eviva
« Απάντηση #75 στις: Απριλίου 30, 2014, 17:46 »
τι να πω??..μπραβο στα παιδια του atmistique για αυτο που εφτιαξαν :thumpup: ...πατησε σε λιγες ωρες τον 3d ,anima,trident,..και ακομα και αυτον που χρησιμοποιουσα αποκλειστικα για 1 χρονο..τον the dripper..
καλα αυτος ο εβιβα δεν σταζει με τιποτα λεμε  :)) ..40 σταγονες και κοιτουσα να δω απο που θα βγαλει υγρο  :)) ..μπραβο και παλι

Αποσυνδεδεμένος akisjon

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #76 στις: Μαΐου 01, 2014, 01:23 »


Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Eviva
« Απάντηση #77 στις: Μαΐου 01, 2014, 10:58 »
Πρωτες εντυπωσεις ....γευση ... ντουμανι ...ισως απο τους κορυφαιους ατμοποιητες

θα πρεπει να αραιωσω λιγο τις αναλογιες των υγρων μου :) :) :) :) παντως πολυ καλος

με αριστη ποιοτητα κατασκευης μπραβο στα παιδια  :respect: :respect: :respect: :respect:









« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 02, 2014, 01:21 από Δερεκοπουλος νικολαος »

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #78 στις: Μαΐου 01, 2014, 16:33 »
παιδια σορυ για το οφ τοπικ,αλλα ποιο μοντακι ειναι στο παραπανω βιντεο?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #79 στις: Μαΐου 01, 2014, 16:50 »

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #80 στις: Μαΐου 02, 2014, 17:24 »
Και εγω κατοχος απο σημερα... Το μονο προβληματακι που ειχα ηταν να ξεβιδωσω στην αρχη το εξωτερικο αλλα τα καταφερα. Και με φυτιλι (κεραμεικο) και με micro coil (ceramic replacement, δε χωρουσε στο κεραμεικο) αποδιδει εξαιρετικα. Καμια διαρροη, κανενα προβλημα στο στησιμο.
Προσωπικα η γευση μου αρεσε περισσοτερο απο τον kayfun lite plus. Ασε που ειναι 3 μερη και τελειωσες.

Περιμενω με αγωνια ενα clear tank ή κάτι που να αυξανει την περιεκτικοτητα.
Ευγε στον κατασκευαστη και γενικοτερα στο atmistique!

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #81 στις: Μαΐου 02, 2014, 17:30 »
Ξέρω ότι δεν είναι σωστό αυτό που ζητάω, αλλά για να έχω μέτρο σύγκρισης με άλλο κεραμικοφόρο πριν επενδύσω, έχει δοκιμάσει κανένας και αυτόν και την Σοφία να συγκρίνει?  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Eviva
« Απάντηση #82 στις: Μαΐου 02, 2014, 22:51 »
Ειχα την ευκαιρια να τον δοκιμασω απο τον Silmaril..


Τον εστησα λοιπον, στο κλασικο κεραμικο με 0.28 συρμα (6 καθαρες σπειρες) σε 2πλο 2.5ρι φιτιλι wolf.
Οχι microcoil ομως.
Αντισταση 1.7Ω διαβαζει στο dna.


Με τη μια στα 9W, μπουμπουναει καλα..
Φευγει κ η φιτιλιλα μετα απο μερικες τζουρες,
ανεβαζω 10W.. Πολυ καλα παει..
Συνεχιζω στα 11W.. Ακομα πυροβολαει ασταματητα.. Το ανεβασα μεχρι τα 14.5W να δω μηπως παρω καμενο,
αλλα δεν πηρα ποτε.. Και το κρατησα εκει για αρκετη ωρα.. 
Πιπιλα εδω κ 1+ ωρα λοιπον!! :baby: :baby: :baby:


Γευση οντως παρα πολυ καλη. Σιγουρα στα ιδια επιπεδα με dripper, μπορει κ καλυτερη.
Χτυπημα αντε γεια!! Κανενα παραπονο κ δω. Ισοδυναμει με αυτο που ενιωθα στον kfl+,
με τη διαφορα οτι εκει τον ειχα στημενο με mc & βαμβακι !!!
Ντουμανια οσα θες.. (Ακομα απορω με σας τους VGδες  :laugh1: :laugh1: :laugh1: [size=78%])[/size]


Σε σχεση με diver2 & ΣΟΦΙΑ ειναι σιγουρα καλυτερος. Στα παντα.
Οχι οτι οι αλλοι υστερουν πουθενα, αλλα ειναι ενα σκαλι τουλαχιστον πιο πανω.


Σε σχεση με kfl+ δε ξερω.. Ακομα προσπαθω να ζυγισω υπερ & κατα.
Σιγουρα κοντραρεται στα ισια κ παληκαρισια παντως. Ο χρονος θα δειξει..


Αυτο που θα μπορουσε να εχει καλυτερο, ειναι η ρυθμιση αερα. Οχι οτι με χαλασε,
αλλα τη μια ειναι καπως πιο σφιχτη η τζουρα, την αλλη λιγο πιο αερατη απ'οσο θα θελα.

edit1: Και σιγουρα η τιμη του θα μπορουσε να ειναι καλυτερη. Καλα ολα τα υπολοιπα, αλλα
σε αυτο το κομματι... Νταξει, ελληνικο προϊον, φαινεται οτι εχει πεσει σκεψη για την υλοποιηση του,
αλλα το παραπονο, παραπονο!!


edit2: Οσο περναει η ωρα, τοσο πιο πολλα φαινονται.. Αφου ρουκουνιασα το σχεδον γεματο
1ο τανκακι, λεω να τον ανοιξω να δω εαν η τρυπα τροφοδοσιας ειναι καλα κλειστη πριν το refill.
Ολα κομπλε εκει, αλλα παρατηρησα οτι τα σπειρωματα των διαφορων parts, ειδικα της καμπανας
γρατζουνανε καπως.. Βιδωνουν & ξεβιδωνουν οπως πρεπει, αλλα μου κακοφανηκε. Οχι, οτι
επηρεαζει το ατμιστικο αποτελεσμα, αλλα οπως κ τα υπερ, ετσι κ τα κατα θα πρεπει να λεγονται..


Και για αποφυγη παρεξηγησεων & παρερμηνειων.. ΟΛΑ τα παραπανω, αποτελουν καθαρα
τη γνωμη μου κ τπτ αλλο. Σιγουρα η δοκιμη 2 ωρων δε μπορει να ειναι ΤΟΣΟ αντικειμενικη.
Βαλε κ λιγο τον ενθουσιασμο.. Απλα στην 1η επαφη με εντυπωσιασε πολυ παραπανω απο οσους
προανεφερα.



« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 02, 2014, 23:28 από mantos »

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #83 στις: Μαΐου 02, 2014, 23:13 »
Και εγω κατοχος απο σημερα... Το μονο προβληματακι που ειχα ηταν να ξεβιδωσω στην αρχη το εξωτερικο αλλα τα καταφερα. Και με φυτιλι (κεραμεικο) και με micro coil (ceramic replacement, δε χωρουσε στο κεραμεικο) αποδιδει εξαιρετικα. Καμια διαρροη, κανενα προβλημα στο στησιμο.
Προσωπικα η γευση μου αρεσε περισσοτερο απο τον kayfun lite plus. Ασε που ειναι 3 μερη και τελειωσες.

Περιμενω με αγωνια ενα clear tank ή κάτι που να αυξανει την περιεκτικοτητα.
Ευγε στον κατασκευαστη και γενικοτερα στο atmistique!
theo  10 σπείρες σε 1,2mm τρυπανάκι μικρο κόιλ και αντίσταση 1,6 ωμ μια χαρά χωράει στο κεραμικό.
0,28 καντχαλ χρησιμοποίησα.

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #84 στις: Μαΐου 03, 2014, 01:07 »
Εγω δυστυχως δεν ημουν σπιτι και το εφτιαξα με οδοντογλυφιδα, οποτε δε χωρουσε!!


Παντως τον εχω γεμισει 2 φορες μεσα σε μια μερα τον ατιμο... Δε περιμενα οτι θα βρω πιο ευκολο στησιμο απο kayfun!

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Eviva
« Απάντηση #85 στις: Μαΐου 03, 2014, 01:37 »
Ξέρω ότι δεν είναι σωστό αυτό που ζητάω, αλλά για να έχω μέτρο σύγκρισης με άλλο κεραμικοφόρο πριν επενδύσω, έχει δοκιμάσει κανένας και αυτόν και την Σοφία να συγκρίνει?  :confused1:

Εχω και την Σοφια πολυ καλη αλλα ο Εviva σε γευση αλλα και σε ντουμανι ειναι μια σκαλα ανωτερος

αλλωστε ειναι 2 διαφορετικοι ατμοποιητες  με αλλη φιλοσοφια...... :) :) :) :) :)





Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #86 στις: Μαΐου 03, 2014, 22:52 »
Σκεφτομαι εδω και καιρό να αγοράσω εναν ατμοποιητη με κεραμικό. Στο μυαλό μου είχα την Ιθάκη αλλα με σταματούσε το γεγονός οτι χρειάζεται σύρμα με και χωρις αντισταση, μιας και δεν εχω πολυ εμπειρία απο επισκευασιμους. Διαβάζω αυτές τις ημέρες για τον eviva, την απλότητα στο στήσιμο και φυσικά οτι έχει κεραμικό. Καποιος που έχει την Ιθάκη και τον eviva θα μπορούσε να με βοηθήσει στην επιλογή; Πάντως ειναι κουραστικό να θέλεις να αποκτήσεις επισκευασιμο για καλύτερη απόδοση και αποτέλεσμα και να χρειάζεται να αγγαρεύσεις κάποιον συνατμιστη για να σου δείξει πως στήνεται. Ειλικρινά, σας θαυμάζω εσάς που τα καταφέρνετε με όλων των ειδών τους επισκευασιμους!!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #87 στις: Μαΐου 03, 2014, 23:04 »
Ειδικά με τον εβίβα δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. το κατάστημα που τον πουλάει έχει έτοιμα σύρματα δεμένα νον-αντισταση-νον με 3 ευρώ το σακουλάκι με τα 15. Mε επιλογή ομ μάλιστα για να μην πονοκεφαλιάζεις να ψάχνεις με πολύμετρο. τι νομίζεις; όλοι στρίβουν να ενώσουν νον με αντίσταση;  :laugh1: :laugh1:
http://www.atmistique.gr/en/do-it-yourself?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=589&category_id=54
http://www.atmistique.gr/en/do-it-yourself?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=674&category_id=54

Αποσυνδεδεμένος PVARELLAS

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #88 στις: Μαΐου 03, 2014, 23:05 »
μερικοι επισκευάσιμοι είναι για όλους  ;) .ενας από αυτούς είναι και ο eviva και με πολλά πλεονεκτήματα.ο eviva παίζει μόνο με συρμα με αντισταση

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Eviva
« Απάντηση #89 στις: Μαΐου 03, 2014, 23:07 »
Ο εβίβα νομιζω δεν χρειάζεται με και χωρις αντισταση. Πέτρα, με μπέρδεψες τώρα... Οκ απάντησε ο φίλος παραπάνω!


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 152 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281114 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix