vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

577 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, 2Fdeal, mathimatikos1966, manoslykos

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1650 στις: Ιουνίου 21, 2016, 21:48 »
ο καθε ατμο ειναι μοναδικος για μενα..θα σου δωσει εκει που ο αλλος δεν μπορει και αντιστροφα.δεν ειναι ο τελειος ατμο αλλα εχει πλεονεκτηματα εκει που ο φαινομενον ας πουμε υστερει και αντιστροφα ποναει εκει που ο φαινο μαρσαρει.ολα ειναι υποκειμενικα..σε αλλον καποιος ατμο μπορει ναναι θεικος και σε αλλους μαπα.για καποιους πχ που βιαστηκαν και πηραν το καιφουν 5 και εχω τρελαθει να βλεπω πωλητηρια δεν τους εκατσε..καποιοι αλλοι εχουν ξετρελαθει με αυτον,ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1651 στις: Ιουνίου 21, 2016, 22:10 »
Δηλαδή για να καταλάβω και εγώ που είμαι ένας απο αυτούς που πούλησε τον Eviva πολύ σύντομα μετά από την αγορά του, με ποιόν τον έχετε συγκρίνει και κάνετε τέτοιες βαρύγδουπες δηλώσεις;
Με ολους -ολους κυριολεκτικα- τους κεραμικους του Imeo και προπαντως με τον IATTY !  Με το  rose v2 επισης. Αυτους δοκιμασα εγω, αυτους εχω σα μετρο συγκρισης. Τον Iatty και την πρωτη Ιθακη τους εχω και ο ιδιος.
Παρ'ολα αυτα δεν τον εχω πουλησει και ουτε σκοπευω, παρ'ολο που εχω κι αλλους -που κατα τη γνωμη μου παντα- τον ξεπερνουν, παρ'ολο που δεν εχουν κεραμικο.
Τον θεωρω πολυ καλο, αλλα μεχρι εκει.

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Eviva
« Απάντηση #1652 στις: Ιουνίου 22, 2016, 02:14 »
 Φιρι φιρι το πατε ολοι. Ευτυχώς ο απόστολος με καλμαρε λίγο
Φιλε @kostasmoke εχω πεισθεί , περιμενω την ιωάννα για να παρω την αποφαση να κοψω δεη, νερο, οτε και φαί!

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Eviva
« Απάντηση #1653 στις: Ιουνίου 22, 2016, 03:03 »
Στο νήμα του Eviva γράφουν αυτοί που τον έχουν και πάντα σύμφωνα με τις προσωπικές τους εντυπώσεις. Ασφαλώς θα πουν και τα αρνητικά αυτοί που ενοχλήθηκαν από αρνητικά και βρήκαν μειονεκτήματα, κατανοητό και επιθυμητό. Το ότι δεν βλέπω και πάρα πολλούς κάτι λέει.
Αλλά... δεν κατάλαβα, θα μας ζητηθεί και ο λόγος γιατί μιλάμε θετικά για κάτι που μας ικανοποιεί;
Ενοχλεί κανέναν; ;D

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Eviva
« Απάντηση #1654 στις: Ιουνίου 22, 2016, 09:59 »
καθένας κρίνει σύμφωνα με τα δικά του μέτρα και σταθμά, συνεπώς ακόμη και οι συγκρίσεις με άλλους που έχουμε παραμένουν εντελώς υποκειμενικές. Για παράδειγμα τι σημαίνει φοβερή γεύση σε ατμο με κεραμικό ; Στα πόσα βατ ; Με τι στήσιμο ; Πόσο επιρρεάζει η διάμετρος της καμπάνας την πυκνότητα; Τι σημαίνει σύγκριση άτμο με κεραμικό με άτμο χωρίς ; ....Και πάει λέγοντας..... :)
Για μένα το πιο σημαντικό στοιχείο από την στιγμή που έχω την γεύση που θέλω (και αυτό σημαίνει για μένα ο άτμο να αποδίδει σε γεύση-επίγευση και άρωμα αυτό που μυρίζω όταν ανοίγω το μπουκαλάκι του υγρού μου...), είναι η απλότητα του eviva.
Οταν λέω απλότητα εννοώ ότι στήνω σε ελάχιστο χρόνο, έχω ελάχιστα parts του άτμο όταν λυθεί να καθαρίζω, και στη γεύση θα μου συγχωρήσει και μικρολάθη στο στήσιμο.
Δεν ατμίζω από χόμπυ. Ούτε για να κόψω το τσιγάρο. Ατμίζω γιατί μου αρέσει. Ατμίζω γιατί ήθελα μετά από 25-30 χρόνια καπνίσματος να φύγω από την βρώμα και την τοξικότητα της καύσης του καπνού. Το άτμισμα ήταν ότι καλύτερο. Κι αν υπήρχε όταν ξεκίνησα να καπνίζω στα 20 μου, αυτό θα είχα επιλέξει κι όχι το τσιγάρο.
Ο eviva με κρατάει εκεί που θέλω. Στη γεύση και στις διαδικασίες που έχω συνηθίσει. Γρήγορα, εύκολα, απροβλημάτιστα. Μπορεί να υπάρχει κάποιος καλύτερος ή κάποιος λίγο χειρότερος άτμο. Αλλά για μένα αυτό είναι σχετικό.  Δεν σημαίνει αυτό πώς δεν θα δοκιμάσω από φίλους ατμιστές άλλους άτμο και δεν θα τους βρώ ενδεχομένως καλύτερους. Εχω αυτό που θέλω, αυτό που μ' αρέσει και δεν είμαι σε διαρκή αναζήτηση "ενός κλίκ" παραπάνω στο άλφα ή στο βήτα χαρακτηριστικό.
Ο Eviva είναι ένας κορυφαίος άτμο (και η λέξη "κορυφαίος" ξεκινά από την γεύση, τα χαρακτηριστικά και περιλαμβάνει τα πάντα μέχρι το after sale service και την συμπεριφορά των κατασκευαστών ---- που είναι και "τεντυμπόυδες"  :)) ...)
Γι αυτο και έχω πέντε eviva για παρέα....... ;) (κι αν κανείς θέλει να πουλήσει τον δικό του γιατι δεν τον γουστάρει , δεχόμαστε και πμ..   ::)    )

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1655 στις: Ιουνίου 22, 2016, 10:47 »
................ γιατι υπαρχουν τετοιες δηλωσεις για τον EVIVA ?????

Aπο τη μεριά μου , διοτι αν θελω να δοκιμασω τη γευση ενος καινουριου υγρου , αλλαζω ευκολα το βαμβακι για να ειναι καθαρο χωρις ιχνος αλλου υγρου και δοκιμαζω το καινουριο αυτο υγρο.
Η καθαρη φιλτραρισμενη απο το κεραμικο γευση που δινει , ειναι οτι καλυτερο για να παρω την γευση του υγρου και να καταλαβω ευκολα τι ειναι αυτο το καινουριο υγρο.

ΕΓΩ.  Καθαρα για εμενα ειναι τα πιο πανω.........

Εμενα , τον Γιωργο , τον Αγγελο , τη Μαρια ................. , μας αρεσει ο ατμοποιητης και τα βρήκαμε μαζι του.
Αν ειχαμε ολοι τα ιδια γουστα , θα ειχαμε και τις ιδιες φάτσες.
Και σε καμια περιπτωση δε σημαινει οτι τα δικα μου γουστα ειναι καλυτερα ή χειροτερα απο καποιον αλλο ατμιστη.

Γουστα ειναι αυτα βρε παλικαρια .
Ολα καλα ειναι , αλλα με κανενα προϊον δε μπορει καποιος να πει οτι ειναι καλο ή κακο .
Βαση τα δικα του γουστα ........... ναι.
Το οτι ειναι ή το οτι δεν ειναι κατι καλο σε απολυτο βαθμο γενικα ομως , ειναι λαθος.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Eviva
« Απάντηση #1656 στις: Ιουνίου 22, 2016, 11:06 »
 :)) 
Χαλάρωσε ρε Bill.. Λίγη πλάκα κάνουμε και κουνιέται και το νήμα ενός από τους παλαιότερους αλλά πλέον καταξιωμένους και ακόμη στις επάλξεις Ελληνικούς ατμοποιητές.

@stefpasc
Εσύ ρε Στέφανε δίνεις νόημα στην λέξη "Μονοατμιστικος" από το μονογαμικός... :)) :))  Στο έχω ξαναπεί, το να "δεις" και κάναν άλλο ατμοποιητη δεν θεωρείται κέρατο, αρκεί να είσαι διακριτικός και να μην το μάθουν οι πέντε εβίβα που έχεις στην θήκη... :tongue_smilie: 

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1657 στις: Ιουνίου 22, 2016, 11:57 »
Χαααλαρα.......
Η ζωη ειναι ωραια.........
Χαααλαρα...
...........................................
............................................
............................................

Δικο σας.............................

:laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Eviva
« Απάντηση #1658 στις: Ιουνίου 22, 2016, 13:19 »
@ chzamp περιμένω εναγωνίως τον ατμο που θα με πείσει :))
εσύ έχεις κάτι ωραίες προτάσεις αλλά παίζουν σε πολλά ταμπλώ...    :hmmm:          
το πρόβλημα της θήκης δεν είναι αν θα το μάθουν οι άλλοι, αλλά ότι δεν χωράει 6ος ατμο.... :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Eviva
« Απάντηση #1659 στις: Ιουνίου 22, 2016, 14:47 »
αγαπημενος ατμ απο την πρωτη στιγμη,τα βρηκα σχετικα ευκολα μαζι του,η τριπλετα μου αυτη την εποχη ειναι,eviva,cloud,iatty.....ομαδα που κερδιζει δεν αλλαζει,την καλησπερα μου

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1660 στις: Ιουνίου 22, 2016, 15:03 »
Εβίβα συνατμιστές! :party_beer_01:

Me too! Μέσα στην top 3άδα τον έχω τον Eviva! Και είναι αυτός που άτμισα αποκλειστικά για μεγάλο συγκριτικά χρόνικό διάστημα, πάνω απο χρόνο. Και στα 2 modes, σταξ κ τανκ! 

Και, τον συμπαθώ ακόμα πιο πολύ σε dripping mode, ζεσταίνεται λιγότερο, τροφοδοτεί καλύτερα, ένα μικρό κλικ καλύτερος σε γεύση απο τον τανκάτο, πανεύκολος συγκριτικά, τεράστια αυτονομία υγρού συγκριτικά με άλλους drippers, μικρός σε μέγεθος … παρ'ότι πρέπει να του στάζω συνέχεια, που το έχω πια βαρεθεί, γεράματα γαρ …  


Αλλά ναι, δεν κάνουν όλοι οι άτμο για όλους, καλά να είμαστε να συζητάμε για τα παιχνίδια μας ..  :laugh1:

Ε, εγώ έχω ξεμείνει τους τελευταίους μήνες με το Εβιβάκι κ τον KMini V3 ..


Περιμένω ακόμη τον Eviva V2 .. και νομίζω όχι μόνο εγώ ..  ::)


Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Eviva
« Απάντηση #1661 στις: Ιουνίου 22, 2016, 15:16 »
Επειδή είμαι έτοιμος να τον χτυπήσω τον συγκεκριμένο ξέρεις κάτι για v2 ή απλά εκφράζεις τον πόθο σου ? ;D Έχουν περάσει πολύ άτμο από τα χέρια μου ο μόνος που έμεινε από τη πρώτη στιγμή που αγοράστηκε είναι ο φαινόμενο. Calix,τηλεμαχος,cloud,k4,klp,gem....πήραν δρόμο Πιστεύω ότι στον eviva θα βρώ αυτά που βρήκα στον φαινο και τον hurricane και θα μπεί και αυτός στο top 3 μου για να κλείσει η 3αδα απλά αν είναι να τα σκάσω τώρα και να βγει σε λίγο ο v2 είναι κρίμα :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2016, 15:25 από drakmor »

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1662 στις: Ιουνίου 22, 2016, 15:22 »
Τον πόθο μου και μόνον!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Eviva
« Απάντηση #1663 στις: Ιουνίου 22, 2016, 16:32 »
Επειδή είμαι έτοιμος να τον χτυπήσω τον συγκεκριμένο ξέρεις κάτι για v2 ή απλά εκφράζεις τον πόθο σου ? ;D Έχουν περάσει πολύ άτμο από τα χέρια μου ο μόνος που έμεινε από τη πρώτη στιγμή που αγοράστηκε είναι ο φαινόμενο. Calix,τηλεμαχος,cloud,k4,klp,gem....πήραν δρόμο Πιστεύω ότι στον eviva θα βρώ αυτά που βρήκα στον φαινο και τον hurricane και θα μπεί και αυτός στο top 3 μου για να κλείσει η 3αδα απλά αν είναι να τα σκάσω τώρα και να βγει σε λίγο ο v2 είναι κρίμα :)
αν ειναι να βγει v2  η οπως αλλιως θα τον πουν,θα αργησει αρκετα,αν το εχεις βαλει στο ματι προχωρα αφοβα

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Eviva
« Απάντηση #1664 στις: Ιουνίου 22, 2016, 16:52 »
Προσωπική μου άποψη αλλά αν δεν καταλήξει το νομοθετικό πλαίσιο και οι περιορισμοί και οι ταρίφες, δεν θα βγουν νέα προϊόντα άμεσα... Προχώρα και από μένα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1100089 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 314 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22069 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126608 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem